www.GazetaRycerska.pl
 Grudzień 12 2018 22:52:19
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,875
Najnowszy Użytkownik: Globex
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | HYDE PARK | sprawy różne
Autor II Operacja Łódzka 29-31 maj 2009
Gerhard
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/04/2009 01:37
Operacja Łódzka to impreza dla miłośników strategicznych gier planszowych.

Istotą planszowych gier strategicznych jest symulacja działań wojennych i politycznych opartych na wydarzeniach historycznych.

Gry strategiczne przedstawiają zarówno słynne bitwy (np. Legnicę, Grunwald, Kircholm, Waterloo, Stalingrad lub Ardeny), całe wojny (II wojnę punicką, wojnę 1920 roku lub I wojnę światową), jak i zmagania na przestrzeni wielu wieków (walka o władzę w Republice Rzymskiej lub podboje Wysp Brytyjskich we wczesnym średniowieczu).

Gracze mają możliwość wczucia się w rolę stron konfliktu i zderzenia się z tymi samymi dylematami i problemami, które były udziałem sławnych wodzów, generałów, królów i polityków. Możemy spróbować jako Napoleon rozbić pod Waterloo Anglików przed nadejściem Prusaków lub powstrzymać Juliusza Cezara przez zdobyciem władzy nad Rzymem. W grach przedstawiających Kampanię Wrześniową możemy - grając Polakami, dłużej i skuteczniej walczyć z Niemcami, okazując się lepszymi niż Rydz r11; Śmigły.

Naszym przeciwnikiem jest prawie zawsze żywy człowiek (choć są gry, które pozwalają na grę solo), który stoi po drugiej stronie stołu i zmaga się z podobnymi problemami co my, jak i z nami samymi.

Celem twórców gier jest jak najwierniejsze odtworzenie i symulacja czynników wpływających na wydarzenia historyczne przedstawione w grach strategicznych. Uwzględnia się osobowość dowódców lub polityków kierowanych przez gracza, rzeczywiste możliwości bojowe wojsk przez niego dowodzonych, ich morale, dyscyplinę, liczebność lub wyposażenie techniczne, a także wpływ takich czynników jak: zaopatrzenie, pogoda, pole widzenia lub łączność. W grach, w których większy nacisk jest położony na aspekty polityczne niż historyczne, uwzględnione są działania dyplomatyczne, ekonomia, rozwój kulturowy lub nastroje poddanych.

Zróżnicowanie gier jest ogromne. Znajdzie wśród nich coś ciekawego dla siebie zarówno miłośnik epoki starożytnej, średniowiecza jak i XX wieku. Są gry dla początkujących, dla lubiących szybką i emocjonującą rozgrywkę, jak i gry dla bardziej wymagających, którzy kładą nacisk na wierne odwzorowanie historii.

Najważniejszymi jednak aspektami gier strategicznych jest ŚWIETNA ZABAWA, możliwość poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach i spędzenie w niezwykle atrakcyjny sposób czasu!!!

Wstęp wolny! Nauka zasad gratis! Zapraszamy!!! smiley

Data: 29 - 31 maja 2009
Gramy od piątku od godziny 16 do wieczora i w nastepnę dni od 8-9 rano do 20-21 wieczorem. Sala jest niedostępna w nocy ale można w niej wszystko bez problemu zostawić smiley

Miejsce: Łódź, budynek Wydziału Filozoficzno - Historycznego ul. A. Kamińskiego 27a, sala 47.

Noclegi: ceny od 30 do 35 zł, szczegóły w momencie przyjęcia zgłoszenia

Prowiant: Kilka minut drogi od miejsca gdzie gramy jest stołówka (budynek Wydziału Ekonomiczno - Socjologicznego, ul. POW 3/5) i obiady za 7 zł dla każdego. Natomiast na rogu ulicy Kamińskiego i Pomorskiej jest jest restauracja dla miłośników napalmu o poranku czyli tzw. "chińskie".

Komunikacja Miejska: Aktualnie większe remonty omijają centrum Łodzi. Podam aktualną sytuację komunikacyjną, w wypadku zmian będę na bieżąco informował:

Łódź Fabryczna - ul. Kamińskiego 27a: autobus 57, na piechotę jest to 10 minut.
Łódź Kaliska - ul. Kamińskiego 27a: tramwaj 12

bilety czasowe 10 minutowe (85 gr ulgowy i 1,70 normalny) i 30 minutowe (1,20 zł ulgowy i 2,40 zł normalny)

Gry: To co przywieziecie oraz Zasoby Łódzkich Strategów

Zgłoszenia:lodzcystratedzy@gmail.com

Ważne linki:

http://www.lodz.pl/

http://www.mpk.lodz.pl/rozklady/start.jsp

http://www.lodzcity.pl/

[url=http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=%B3%F3d%BC%2C+kami%F1skiego+27&Submit=Szukaj&cId=&sId=&x=0&y=0]http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=%B...d=&sId=&x=0&y=0[/url]


http://www.mapa.lodz.pl/

Gdyby byli chetni na jakieś zwiedzanie (a nie na granie :shock: ) to proponuję:

http://www.muzeumtradycji.pl/index.php

http://www.muzeumtradycji.pl/muzeum_tnr/index.php

http://pl.wikipedia.org/wiki/Muzea_w_Łodzi

[url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Portal:Łódź/Zabytki]http://pl.wikipedia.org/wiki/Portal:Łódź/Zabytki[/url]


Zgłaszajcie wszelkie sugestie. W razie zmian będę na bieżaco informował.

Ważne: Wszyscy, którzy chcą zarezerwować nocleg powinni się zgłosić najpóźniej do 26 kwietnia. Załatwienie później noclegów, może być problematyczne, choć i tak zrobimy co w naszej mocy smiley

Strona Łódzkich Strategów
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

19521857 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska