www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 29 2024 07:15:46
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | HYDE PARK | sprawy różne
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Autor Dodatki do "Gazety Rycerskiej"
Bazyli z Akki
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/07/2008 14:47
"Gazeta Rycerska" jest bardzo ciekawą pozycją wśród czasopism. Ciekawe artykuły, doskonała jakość i wytrzymałość papieru pozwala ją zabrać w wiele miejsc, gdzie zwykłe czasopisma mogłyby się łatwo zniszczyć. Co prawda, jest dość cieniutka, jeżeli chodzi o strony, ale mimo wszystko warta jest tych 10 zł raz na trzy miesiące. Dziwi mnie jednak, że nie ma w niej żadnych dodatków typu płyt, map, planów... Dużo kolorowych pism, nawet tych ukazujących się co tydzień zawiera jakieś dodatki. Myślę, że można by było wprowadzić takowe (raz na jakąś ilość numerów, np. co dwa) "gadżety". Proponowane przeze mnie:
*Płyta z "Encyklopedią średniowiecza" - w końcu taki program może być zrobiony, a wiele artykułów w "GR" piszą przecież naukowcy z tej działki;
*Plany broni do wykonania jakiegoś modelu, np. katapulty;
*Mapa komandorii zachowanych w Europie templariuszy wraz z opisami miejsc;
*Płyta z nagraniami i opisami instrumentów rodem z epoki wieków średnich.

Bardzo proszę o podawanie swoich propozycji.


Sir Bazyli z Akki - pogromca smoków i inszych bestyji rodem z wieków średnich...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dodatki do "Gazety Rycerskiej"
Sir Paladyn ws
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/07/2008 17:15
Mapa XV w. Europy, może być inny wiek


Deus lo vult-Taka jest wola Bożą
Papież Urban II o pierwszej krucjacie

Czy naprawdzę tak istotne są słowa? One są wszak tylko narzędziem do wyrażania myśli
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dodatki do "Gazety Rycerskiej"
Alvares11
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/01/2009 14:56
Dodatki, po co???


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dodatki do "Gazety Rycerskiej"
Alvares11
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/01/2009 14:57
To zwiększy cenę gazetysmiley


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dodatki do "Gazety Rycerskiej"
Korczak
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/01/2009 17:15
Alvares, bez przesadyzmu z tym wzrostem ceny. Jako rzekł Bazyli raz na trzy miesiące możną się wykosztować. Ja bym był za tymi planami smiley


Żeby się zabawić,
trzeba kogoś zabić...
7305099 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dodatki do "Gazety Rycerskiej"
Alvaron
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/01/2009 18:33
Ba, gdyby nas poprosili to nawet ruszylibyśmy się i wykonali albumy oraz filmiki na płytkach (np. taki konkurs na wybranie najlepszych). Co prawda coś ala plany broni się pojawia - tylko w formie pisemnej na połowie formatu A4. Jednakże dodatki to bardzo trafny pomysł nawet jeśli podniosłoby to cenę - i tak przecież byśmy zaoszczędzili gdyż nie musielibyśmy kupowac specjalistycznych książek by dokładnie obejrzec dany przedmiot.
Skoro jednak mówimy o wzbogaceniu Gazety Rycerskiej to proponowałbym utworzenie kącika z ciekawszymi dyskusjami odbywającymi się na tym forum.

Pozdrawiam


Faber est quisque suae fortunae
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dodatki do "Gazety Rycerskiej"
Mamut
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/01/2009 19:38
Ciekawe co by tam trafiło??


Kdož jste boží bojovníci a zákona jeho,
prosteš od boha pomóci a doufejtež v něho.
Že konečně vždycky s ním zvítězíte!
1199819 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dodatki do "Gazety Rycerskiej"
Zbyszko z gorzowa
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/01/2009 04:16
:)A ja * z innej beczki* . Jestem pierwszy raz od Nowego Roku , wobec czego chcialbym serdeczne , serdecznosci pzrekazac Wszystkim tutaj , Przede wszystkim Adminom , dzieki ktorym tu jestesmy, bo im sie *chce chciec* robic ta strone dla nas , a nie wszystcy jak widze to doceniaja , Wszystkim ktorzy sie wpisuja , i dzieki temu ta srona NASZA Zyje, ot tak Wszystkiego Najpiekniejszego. I obysmy sie spotkali ... moze na Wlinie? Pozdrawiam. Zbyszko z Gorzowa.:):p:yes:


jestem tam , gdzie byl abadonna
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dodatki do "Gazety Rycerskiej"
Korczak
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/01/2009 14:59
Lizus? xD smiley


Żeby się zabawić,
trzeba kogoś zabić...
7305099 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dodatki do "Gazety Rycerskiej"
michalp
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/01/2009 14:05
Hmmm... Może członkowie różnych bractw z tego forum zakasaliby rękawy, nakręciliby jakieś filmiki promujące ich bractwa (z pokazami walk, oczywiście), a później wrzuciłoby się to na płytkę? Wiem, że leniwość ludzka nie zna granic, ale kto wie?


Nil mortifi sine lucre...
4284368 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dodatki do "Gazety Rycerskiej"
Korczak
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/01/2009 15:35
To jest dobry pomysł.
Ułatwił by promocje RR i dotarł do większej grupy odbiorców.
Tak mi się przynajmniej wydaje.
Tylko z realizacja rzeczywiście może być problem.


Żeby się zabawić,
trzeba kogoś zabić...
7305099 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dodatki do "Gazety Rycerskiej"
Jakub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/01/2009 15:58
Czemu?? Jeśli ktoś chce...Ja z moimi ludkami mógłbym coś przygotować..Tylko jak odrobinę cieplej się zrobi smiley


Dowódca Trzeciego Najemnego Oddziału Piechoty Japońskiej
www.trzecinajemny.prv.pl/index.htm Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dodatki do "Gazety Rycerskiej"
Alvaron
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/01/2009 16:53
Tak szczerze to myślę, iż tu nie chodzi o jakieś lenistwo bractw. Bo jakby nie patrzec w każdym tkwi chęc pokazania się szerszej publiczności. Problem polega na tym, że potrzeba chęci współpracy ze strony czasopisma.


Faber est quisque suae fortunae
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dodatki do "Gazety Rycerskiej"
Mamut
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/01/2009 18:42
No dobra. A co ja i moi ludkowie mamy pokazać?? Mierzony krok?? Łażącą formację?? W moim przypadku dzielenie ekipy na 2 połówki stające przeciwko sobie moja się z celem. Nie po to tworzymy zwarty oddział i walczymy jako jedność, żeby się dzielić i stawać przeciw sobie. To domena rycerzy- nie piechoty.


Kdož jste boží bojovníci a zákona jeho,
prosteš od boha pomóci a doufejtež v něho.
Že konečně vždycky s ním zvítězíte!
1199819 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dodatki do "Gazety Rycerskiej"
ani7kero
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/01/2009 08:10
To może pokaż manewry, albo jak wygląda odprawa.. albo jak wykonujecie przedmioty np. strzały? smiley A może urywki z treningu, bądź spotkanie przy ognisku.. :mysli: Pokaż to, co lubisz w swojej Rocie

Często liczy się klimat i ludzie, a nie chodzenie w lśniącej zbroi

Pozdrawiam


Jako niewiasta czasem też muszę włożyć spodnie

Niewiedzę można zrozumieć, głupotę - nigdy..
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dodatki do "Gazety Rycerskiej"
Rey
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/01/2009 15:55
Fakt z dodatkami do gazety nie jest łatwo bo wtedy zdrożeje gazetasmiley
Filmów nie należy dawać no chyba, że jakieś bractwo by chciało umieścić jakiś filmik z youtube. Ale musi być zgoda danego bractwa.
A może by tak dodać do gazety rycerskiej spis wszystkich bractw rycerskich z Polski. To by ułatwiło ludziom szukanie.
Pozdro Reysmiley



Bractwo Rycerskie Herbu Prus/Konfederacja Szlachty Wlkp.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dodatki do "Gazety Rycerskiej"
michalp
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/01/2009 18:35
Nie wszystkie bractwa zapisały się na stronie Gazety Rycerskiej.


Nil mortifi sine lucre...
4284368 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dodatki do "Gazety Rycerskiej"
Alvaron
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/01/2009 18:41
Wiesz, filmy na płycie raczej podnosiłyby prestiż, a byc może nawet wyróżniałby się lepszą jakością wykonania i treścią niż te na youtube. Ale tak z drugiej strony skoro tak już siedzisz na sieci to już dawno Powinieneś zauważyc, iż Wielki Spis Bagrita posiada adresy większości bractw (ba i to w wygodnym przedstawieniu). Ponadto co rok powstają nowe. Muszę przyznac, że od 2001 roku bractwa w naszym kraju wyrosły jak grzyby po deszczu.
Ja bym był dodatkowo za powiększeniem (przynajmniej 2 stroniczki i w każdym numerze) tematów odnoszących się do rekonstrukcji przedmiotów.

Kłaniam się.


Faber est quisque suae fortunae
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dodatki do "Gazety Rycerskiej"
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 16/01/2009 20:58
Gazety rycerskiej nie kupuje bo za dużo tam artykułów historycznych, niezwiązanych z tym czego po takiej gazecie bym oczekiwał. Powinno być tam więcej miejsca poświęconego ludziom, którzy tworzą to środowisko. Z drugiej strony może tym kompetentnym, którzy mogliby coś takiego robić, nie chce się, a ci którzy nie powinni się tym imać nie robią tego...i dobrze.
Ale przydała by się promocja pozytywnych zjawisk w RR. Wysokopoziomowych bihurtów, turniejów, metod treningowych. Coś co pokazałoby strone bojową RR inaczej bande mało sprawnych chłoptasiów chcących sie dowartościować machając żelastwem. Niestety po paru latach przebywaniu w tym środowisku stwierdzam, że składa się ono w 90% ze ściemniaczy, którzy potrafią jedynie gadać. Na promowanie zasługuje to 10%, tak ku lepszej przyszłości.
Co do filmów w ramach dodatków, to byłoby podobnie jak na youtube, czyli masa beznadziejnych walk ludzi, którzy w sprzęcie ledwie chodzą na nogach a miecz im raczej tylko przeszkadza.
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dodatki do "Gazety Rycerskiej"
michalp
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/01/2009 18:21
Nie wiem z kim się zetknąłeś, skoro twoja opinia na temat RR jest tak negatywna... Chociaż z twoją opinią na temat zbyt dużej liczby artykułów historycznych częściowo się zgadzam. Jednak są one potrzebne, niestety...


Nil mortifi sine lucre...
4284368 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Skocz do Forum:

36810792 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska