www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 19 2024 06:44:20
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | HYDE PARK | sprawy różne
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: Pytanie
Dawidzik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/03/2008 16:03
bebok napisał/a:
Ja bym chcioł być średniowiecznom dzifkom.


No to wiek ~10~20lat i żółte ciuszki potrzebujesz. /żal/

Nie odchodzimy od tematu za bardzo ?

Najczęstszym wiekiem od którego drużyny przyjmują ludzi to 14 lat (od tego wieku odpowiada się już o części za swoje poczynania). Ale zdarzają się także wyjątki.

Oczywiście nie myślcie tylko że w tym wieku będziecie mogli już łupać mieczami. Ani wasze mięśnie wam na to nie pozwolą ani waszych portfeli nie będzie stać na zakup potrzebnych rzeczy ;]


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pytanie
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/03/2008 16:52
No, tu sie możemy trochę pospierać, zauważ, że nie każdy 14-latek ma takie same gabaryty, ja już trenuje, do treningów używam sztyla (oczywiście, jelec, rękojeść itp.), który wagę ma porównywalną (jak nie większą) od prawdziwego miecza.




Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pytanie
Dawidzik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/03/2008 17:04
Dokładnie każdy jest inny i inaczej zbudowany.

Mieczyk (jednoręczny) powinien ważyć w okolicach 1300g. Z tym że sztyl będzie się zawsze wydawać cięższy ze względu na brak jego wyważenia.

Ale pewnie zauważyłeś że 14 latek nie ma jeszcze tak rozwiniętych mięśni jak powiedzmy 17-18 latek ? I nie pomacha on tak długo mieczem bo poprostu się szybciej zmęczy?


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pytanie
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/03/2008 17:31
Heh... Przyznam sie... Na początku to maximum 30 min wytrzymałem... Teraz to już 2h z przerwami sobie mogę pomachać, ale w wieku 14 lat da sie trenować, może nie tyle co przy 18, ale podstaw, może nawet i więcej można się przez ten czas naumieć.


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:

36738727 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska