www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 19 2024 06:45:30
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | HYDE PARK | sprawy różne
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor Pochwalcie się!
ksiaze_brzr
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/05/2006 08:18
ostatnio zostałem zaproszony na konferencje zwiazana z wstąpieniem Polski do UE. 8 maja mam zaprezentowac jak UE wspiera rozwój RR. Mam informacje o 3 projektach realizowanych przy udziale funduszy UE. Troszkę mało. Czekam na informacje od Was.
-Nazwa projektu,
-Cel Projektu,
-okres realizacji,
- wysokość kwoty dofinansowania w ramach jakiego programu.
Może organizacje działające w RR poprostu nie pozyskują funduszy to prosze o komentarze dlaczego nie.
www.brzr.elsat.net.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pochwalcie się!
wojownik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:2
Dodane dnia 02/05/2006 11:26
nie znam sie za bardzo ale mysle zeby dofinansowac bractwa ktore sa biedniejsze albo nie zarejstrowane tajmy na to jest paru dzieciakow powiedzmy 8 i chca zalorzyc bractwo maja wszystko ale nie maja sprzetu i zeby dofinansowac np. po 200zl na osobe aby zakupila sprzet poczatkowy pewnie ten post jest glupi ale moze sie przydac w szkoleniu nowych rycerzy smiley Pozdrawiam Wojownik


Krakowskie Bractwo wojów Słowiańskich
1256387 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pochwalcie się!
Lukas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/05/2006 12:02
Pomysł nie jest głupi. Ale jest Ale aby to wypaliło zasadniczo musiała by jakas osoba sprawdzic czy kasa została wydana na sprzet a nie browar bo znajdą sie napewno osoby które jak usłyszą kasa to tylko dlatego wstompia do Bractwa i nie bedzie z nich nic...


Życie kpi z miłości a śmierć ja utrwala

Edytowane przez Lukas dnia 02/05/2006 12:52
9054558 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pochwalcie się!
Kordeus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/05/2006 12:50
Lukas napisał/a:
[...]znajdom[...] usłyszom [...]wstompiom [...]



Litosci....

Wracajca do tematu.Zeby Bractwo moglo otrzymac jakies dofinansowanie, musi byc zarejestrowane jako Stowarzyszenie z osobowoscia prawna.Jesli sklada papiery o dofinansowanie, musi zlozyc konkretny projekt, ktory przewiduje co zostanie zakupione, za ile, oraz do kiedy zostanie on zrealizowany. A co do sprawdzania wydatkow - sprawa jest prosta. Pokazuje sie rachunki.


"Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga,
Z Bogiem i choćby mimo Boga!"

Edytowane przez Kordeus dnia 02/05/2006 12:51
1396592 http://www.sielec.freha.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pochwalcie się!
Lukas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/05/2006 12:56
Spoko juz naniosłem poprawki z góry przepraszam za inne błedy (taka mała wada moja ale Cwicze i staram sie).... a co do tematu masz racje ale tu była mowa o osobach które chca złorzyc bractwo i tam mogły by wystapic takie problemy.


Życie kpi z miłości a śmierć ja utrwala
9054558 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pochwalcie się!
Boldgrim
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 02/05/2006 16:52
Nasza Szkoła Fechtunku otrzyma niebawem dofinansowanie z Unijnych pieniędzy. Nasz projekt jest kierowany gównie do trudnej młodzieży z pogotowia opiekuńczego. Zapewniamy im prelekcje n.t. Historii, wycieczki do znanych zamków etc. Celem jest oczywiście uświadomienie młodym dzieciakom, że poza piciem w bramie, albo ćpaniem jest jeszcze wiele ciekawych zajęć dla których warto się poświęcić i miło spędzić czas. ( projekt nosi nazwę ATENA) Co do wysokości dofinansowania to jeszcze dokładnie nie jest ustalone, ale ok 12 000 zł to suma o którą się staramy(ile dostaniemy to już tylko wie pan Bóg smiley I jeszcze mały cytacik " ATENA to nowy interdyscyplinarny projekt z dziedziny historii, kultury, sztuk plastycznych i sztuki władania białą bronią opartej na tradycjach oręża polskiego, który posiada wymiar dydaktyczno-wychowawczy , sportowy i rozrywkowy. Bazuje na pomyśle by, przez sztukę, teksty kultury i archeologię eksperymantalną poznawać tradycję i wychowywać." http://www.youth.org.pl/ to jest link do jednej ze stron gdzie można poczytac o unijnych inicjatwach.
Pozdrawiam


"A niewprawną puścisz dłonią, w pysk odbije stali siła, tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła..." - J.K.
9512163 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pochwalcie się!
Boldgrim
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 02/05/2006 17:02
Aha i ten projekt nie jest dokładnie przeznaczony dla "bractw rycerskich" wszystko jest jakoś połącząne itp. smiley ja za bardzo się na tym nie znam, ale cóż.... musicie kombinować. I z góry mówię, że załatwienie dofinansowania raczej nie potrwa tydzien lub dwa... to jest bardziej skomplikowane.
pozdrawiam


"A niewprawną puścisz dłonią, w pysk odbije stali siła, tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła..." - J.K.
9512163 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pochwalcie się!
hrabia Gotier
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/05/2006 20:53
Wojownik napisał:
...np. po 200zl na osobe aby zakupila sprzet ...


I tym aby były takie dofinansowania i aby te pieniądze były wydawane na sprzęt, czy cokolwiek innego, co do funkcjonowania bractwa niezbędne, a nie "na browar" mogłaby zająć się Kapituła Rycerstwa Polskiego, bo co oni właściwie robią?


Jeder sjeht durch seine eigene Brille.

Edytowane przez hrabia Gotier dnia 02/05/2006 21:07
797803 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pochwalcie się!
Boldgrim
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 02/05/2006 21:00
Hrabio Gotier raczej takiego czegoś, że kasa pójdzie na browar itp. nie powinno być ponieważ aby dostać kase trzeba z góry określić z detalami co się chce za to zakupić... dopiero wtedy można wysłać podanie. Tak jak wyżej napisałem, załatwienie takiego czegoś to (w naszym przypadku) minimum pół roku papierkowej roboty. Raczej wątpie, aby ktoś robił sobie tyle zachodu, aby późniejsze pieniądze wydać na browce smiley
Pozdrawiam


"A niewprawną puścisz dłonią, w pysk odbije stali siła, tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła..." - J.K.
9512163 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pochwalcie się!
ksiaze_brzr
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/05/2006 23:29
Boldgrim, my w edycji II.2005 dostaliśmy 4999 Euro. Na dofinansowanie naszego projektu. Gratulacje dla Was, i pamiętajcie o jednym łatwiej jest dostać pieniądze niż je rozliczyć. Jak już ktoś wspomniał o Programie Młodzież. To jest to jedyny program z którego mogą korzystać organizacje nie posiadające osobowości prawnej.
Czekam na kolejne projektu

Edytowane przez ksiaze_brzr dnia 03/05/2006 08:46
www.brzr.elsat.net.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pochwalcie się!
Lukas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/05/2006 10:59
Spoko zle sie wyraziłem chodziło mi o to ze jak jakas osoba niekapetentna usłyszy o tym ze wsapi do bracwa to dostanie 200zł dofinansowania to przystapi do niego ale tylko po to by dostac ta kase a potem co?? Poprostu trzeba sie ich przestrzegac


Życie kpi z miłości a śmierć ja utrwala
9054558 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pochwalcie się!
Boldgrim
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 03/05/2006 11:39
Lukas, nawet jeśli taka osoba się znajdzie to moim zdaniem ludzie z danego "bractwa" powinni zauważyć, że chodzi mu tylko o kase. i jeszcze jedno... u nas jest tak, że kase dzieli główny dowódca i bezpośrednio przeznacza na zakup uzbrojenia. Nie ma czegoś takiego, że ktoś dostanie do portfela i robi z tym co chce. Ale to oczywiście nasze obyczaje, nie wiem jak jest u innych smiley
pozdrawiam


"A niewprawną puścisz dłonią, w pysk odbije stali siła, tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła..." - J.K.
9512163 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pochwalcie się!
wojownik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:2
Dodane dnia 03/05/2006 11:42
ale wlasnie mi nie o to chodzilo, chodzilo mi o to ze jak dana osoba jest w bractwie to dopiero dostanie na sprzet a na browar ja pomyslalem tak jest skrabnik on czyma kasepotrzebny jest sprzet wtedy idziemy i zamawiamy sprzet i nie ma tak ze osoba dostanie kase i za biera ja do czaty tylko ma ja skarbink i za pozwoleniem namiestnika bractwa np. ktos mowi z bractwa ze potrzebuje topor do treningu ja uznaje to i de ze skarbnikiem i z ta osoba do sklepuy on wybiera topor jaki chce i my go kupujemy i wtedy to co zostanie idzie to konta tego kolesia czyli do jego skrzynki z kasa
proste o ot mi chodzilo smiley Pozdrawiam Wojownik


Krakowskie Bractwo wojów Słowiańskich
1256387 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pochwalcie się!
hrabia Gotier
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/05/2006 15:39
Wojownik napisał
...np. ktos mowi z bractwa ze potrzebuje topor do treningu ja uznaje to i de ze skarbnikiem i z ta osoba do sklepuy on wybiera topor jaki chce i my go kupujemy...


A jeśli ktoś potrzebuje topur i chce go zamówić przez internet, to nie możesz kupić z nim tej broni.

Ale można zrobić tak, że on ten topór zamawia na adres bractwa, Twój, lub skarbnika, podaje cene i Ty wręczasz mu przesyłkę na treningu.


Jeder sjeht durch seine eigene Brille.
797803 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pochwalcie się!
wojownik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:2
Dodane dnia 03/05/2006 15:50
dokladnie albo on przed kupieniem pokazuje mi to smiley


Krakowskie Bractwo wojów Słowiańskich
1256387 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pochwalcie się!
ksiaze_brzr
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/05/2006 09:16
unas generalnie członkowie bractwa nie dostają forsy do kieszeni... Wszystko na sprzęt i to jest chyba naj zdrowsze. Ja nadal czekam na info o zrealizowanych projektach
www.brzr.elsat.net.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pochwalcie się!
Lukas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/05/2006 16:40
U nas tez kase ma dowudca i zakupuje to co jest potrzebne tak jest najbezpiezniej smiley no a co do oszustów to zawsze sie ich wyczuje a najlepiej robic okres próbny a potem dopiero sie przyjmuje


Życie kpi z miłości a śmierć ja utrwala
9054558 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pochwalcie się!
wojownik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:2
Dodane dnia 04/05/2006 21:39
u mnie jest tak samo tylko ze zamiast mnie ma kasae skarbnikiemsmiley(oczywiscie darze go zaufaniem) i dlatego jest skrabnikiem


Krakowskie Bractwo wojów Słowiańskich
1256387 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pochwalcie się!
SIRLORDTHOMAS
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/06/2006 20:34
Boldgrimie, wspomniałeś coś o Szkole Fehtunku. Istnieje taka szkołą czy może mówiłeś o swoim bractwie? A tak apropo składek, jakie wartości one mają u was i czy dochodzą do skutkusmiley


What ever I think
What ever I fell
about I could tell you my life
but what i wear is
ToP SecreT
-------------------------------------------------
NIE POTRAFIE WKLEIĆ MOJEGO AVATARA !!!!!
5005640 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pochwalcie się!
Jarema
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/06/2006 16:58
Witam
tez jestem z Bydgoszczy i z tego co pamientam to Gladius Maximus nie jest szkola bo nie mozna zarejestrowac grupy milosnikow jako szkoly
Nazywaja sie Stowazyszenie milosnikow fehtunku sredniowiecznego czy cos podobnie !! No chyba ze sie cos w prawie zmienilo


Bibemus, tempus habemus et expendere noscimus
Jarema80@tlen.pl 3122186 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:

36738757 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska