www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 26 2024 17:36:06
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | HYDE PARK | sprawy różne
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor Robin Hood
Stanislaw Szal
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/11/2005 19:29
Witam!

Chciałem się dowiedzieć, co sądzicie o serialu Robin Hood. Hmmm... nie wiem jak opisać ten o który mi konkretnie chodzi, bo jest pełno kiczowatych. Nie wiem czy się domyślicie, o który mi chodzi, ale chciałem poznać waszą opinie na temat Robin Hooda, ktróy leciał kiedyś na RTL7. Do serialu podkładana była muzyka zespołu Clannad.

Jak dla mnie była to najlepsza wersja tego serialu...

Pozdrawiam




Edytowane przez Stanislaw Szal dnia 17/11/2005 19:29
9257316 http://my.opera.com/Stanis%C5%82aw%20Szal/about/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Robin Hood
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/11/2005 19:37
A widzial ktos nowe przygody robin hooda na tvn 7?? Rany co to jest chodzą w skórzanych harleyowych kurtkach i strzelają strzalami z wlukna weglowego:/ A może nieco zmienic temat. Jak sądzicie czy Robin Hood istnial naprawde?? I kim byl?? Czekam na ciekawe posty


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Robin Hood
Stanislaw Szal
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/11/2005 19:41
Czy istniał? Moim zdaniem jest to głównie legęda. Może był przez jakiś czas jakiś buntownik, ale pewnie szybko skończył. Pewnie jego sława krążyła po świecie bla bla bla... Ja ogólnie jestem sceptyczny co do istnienia Robin Hooda. smiley


9257316 http://my.opera.com/Stanis%C5%82aw%20Szal/about/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Robin Hood
Ulryh
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/11/2005 19:47
Mi sie fil podoba chociaż nie odzwierciedla histori... A co do Robin Hooda to może była jakiś tam Banita kiedyś z grupa ludzi i ukruwali sie w lesie ale raczej nie walczyli z jakimś tam ksieciem czy coś...smiley


"Lo, there do I see my father
Lo, there do I see my mother my sisters
and my brothers
Lo, there do I see the line of my people back
to the beginning
Lo, they do call to me
They bid me take place among them
in the Halls of Valhalla
Where the brave may live forever... "
2395993 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Robin Hood
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/11/2005 21:06
Robin Hood jest postacią historyczną. Istnieją na jego temat zapiski sądowe (najlepsze źródło wiedzy "personalnej" ). Oczywiście to jakie były jego powiązania z pieniędzmi możnych i biedotą to już inna kwestia :-).
Pozdrawiam
P.S. A ten stary serial to bym chętnie oglądnął.

Edytowane przez Andrzej dnia 17/11/2005 21:08
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Robin Hood
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/11/2005 10:25
Istnial ale legendy typu: Umial trafić z 100 metrów do galązki grubości kciuka to chyba przesadasmiley


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Robin Hood
Stanislaw Szal
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/11/2005 10:38
Nie wiem, co było napisane w tych zmiankach wspomnianych o nim, ale też mi się wydaje, że to przesada. Mógł strzelać całkiem nieźle z łuku, ale napewno nie tak jak w serialach o nim. Tak samo jeżeli chodzi o magię, która występowała w filmach. Było kilka motwów magicznych zupełnie nierealnych. Pozatym tak, jak już pisałem wcześniej, postać Robin Hooda mimo, że była realna, to większość, tego z czym się kojarzy to głównie legęda.[grin]


9257316 http://my.opera.com/Stanis%C5%82aw%20Szal/about/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Robin Hood
samyas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/11/2005 11:33
Oglądałem ten serial!! Uważam, że stał się już kultowy. Miał bodajże tylko dwie serię. W pierwszej grał Robin Hood aktor, którego nazwiska nie pamiętam, w drugim syn Connerego. Jego zaletami są wspaniała muzyka Clannad (szkoda, że tylko jeden album Legend), oraz niesamowity mistycyzm opisanego świata.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Robin Hood
Blondi
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/11/2005 23:59
samyas napisał/a:
W pierwszej grał Robin Hood aktor, którego nazwiska nie pamiętam(...)

Michael Pread, o ile mnie pamięć nie myli. A serial też bardzo chętnie bym jeszcze raz obejrzeł.
www.chastelana.republika.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Robin Hood
samyas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/11/2005 13:34
Dzięki Blondi! Miałem problemy z pamięcią! Serial można ściągnąć. Słyszałem o sukcesach znajomego.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Robin Hood
Ulryh
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/11/2005 21:40
A jeszcze do niedawna leciał na TVN 7 a moze i nadal leci, ale z tym nowym aktorem...


"Lo, there do I see my father
Lo, there do I see my mother my sisters
and my brothers
Lo, there do I see the line of my people back
to the beginning
Lo, they do call to me
They bid me take place among them
in the Halls of Valhalla
Where the brave may live forever... "
2395993 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Robin Hood
samyas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/11/2005 15:26
Najlepszy jest motyw z Hernem. Jest to zarazem wątek mistyczny, a nie wykracza za bardzo ze świata ludzkiego. Starzec będący Herem powiedział kiedyś zapytany : "Jestem Nim, gdy we mnie wchodzi." Wprowadza to klimat tajemnicy. Pozostawia elementy fantastyczne na skraju snu i rzeczywistości.
Pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Robin Hood
hrabia Gotier
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 27/11/2005 16:14
samyas napisał/a:
Serial można ściągnąć. Słyszałem o sukcesach znajomego.


A moze wiesz skad?
Pozdrawiam!
797803 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Robin Hood
Bartosz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 27/11/2005 22:11
A ciekawe czy Robin chodził w takiej dziwnej czapeczce jak go przedstawiają. Wkońcu nie otrzymał by przydomku robin kaptur, tylko robin śmieszna czapka albo coś w tym stylu.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Robin Hood
Andrzej z Kalisza
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/03/2006 21:07
Robin Hood był postacią autentyczną,panem w (na?)Locksley.Według opowieści wyruszył na krucjatę z Ryszardem Lwie Serce i został uwięziony.Zainteresowanym polecam film
,,Robin Hood:Książę Złodziei''


Wy w wojnę beze mnie nie leźcie,wy ją beze mnie przegracie
7112244 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Robin Hood
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/03/2006 21:21
Na samym początku napisałem, ze to postać historyczna, warto się zapoznać z tematem w którym się wypowiadasz.
A film "Robin Hood:Książę Złodziei" to raczej wątpliwe źródło wiedzy.
Pozdrawiam
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Robin Hood
Maria
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/07/2006 03:30
Na Robin Hooda mi tu prosze nic nie mówić złego. Dzięki ksiażce pt. robin hood a) zaczęłam lubić czytać ksiażki smiley zaczęłam się interesowac rycerstwem c)wstąpilam do rycerstwa w wieku 12 lat (powąznie...na szczęscie nikt poz amna i dowódca nie wiedział ile miałam wtedy lat) no i w robin hoodzie się oczywiście kochałam smiley A co do seriali tego typu to RobinHoOda nie widziałam aczkolweik polecam Xennę cośtam Wojownicze cośtam i Herkulesa w polsacie. Tak, ta niedookreślona czasoprzestrzeń gdzieś pomiędzy epoką kamienia łupanego, starożytnością , średniowieczem, czasami bitników i hipisów i powstania Iron Maiden. Mrok niesamowity, ale można sie rpzynajmniej pośmiać
4868976 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Robin Hood
samyas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/07/2006 23:21
Ja też przeczytałem kubusia Puchatka i zacząłem interesować się rycerstwem. Tak, to było to! Nie ma to jak odpocząć i wyłączyć mózg przy bardzo inteligentnych i mrocznych serialach jak Xena czy Hercules. Ach ta nieokreślona epoka PRL, leżąca, gdzieś między Tartarem a epoką kamienia gładzonego. Ale mrok, mroczne mroczydło tkwi w twych słowach, ale przynajmniej mogę się pośmiać!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Robin Hood
Bartosz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/07/2006 00:36
Jak by co polecam też taki serial co jakoś teraz leci w telewizji. "królowie przeklęci" to jest dopiero śmieszne. Takie odchyły to mało kto robi. I jeszcze do tego jest powiedziane że to serial historyczny. Obejżcie sobie i się załamcie w średniowieczu ludzie ubrani w stroje najbliższe XVII wiekowi. A wystrój bliższy do serii dungeons and dragons. Choć by taki Baldurs gate, albo Icewind dale. Patrzcie i płaczcie
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Robin Hood
wiedzmin
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 31/07/2006 11:00
A może czytaliscie ksiazke roobin hood jezeli nie bardzo polecam sa dwie rozne ksiazki innych autorow
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:

36953901 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska