www.GazetaRycerska.pl
 Grudzień 16 2018 02:02:13
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,875
Najnowszy Użytkownik: Globex
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | !Wielkie bitwy
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: Bitwa o Jerozolimą(1099)
rycek_askan
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/12/2009 17:18
KrystianZowi napisał/a:
Pierwsza krucjata.Z kilku-dziesięciu tysięcy ludzi zostało około 12 tys. Nie mieli machin oblęrzniczych, bo wycięto wszystkie lasy w poblirzu.
1.Po zdobyciu Jerozolimy Egipski dowódca kazał wyciąć wszystkie lasy w poblirzu.
2.Resztki ogromnej armii Krzyżowców doszły do Świętego Miasta.Niektórzy rzucili się bezwładnie na móry miasta,i oczywiście zgineli.Brak drewna nie pozwalał na rozpoczęcie oblęrzenia.
3.Czekali pod miastem do postu, bo pewien pustelnik powiedział że miał wizję o zdobyciu Swiętego Miasta.
4.Jeden z dowódców wyprawy znajduje grotę a w niej 400 pni drzew,niedługo po tym flota z Genui dostarcza więcej drewna i inne zapasy.
5.Po tym wydarzeniu armia Krzyżowców rozpoczęła pielgrzymkę wokół Jerozolimy.
6.Po zbudowaniu machin rozpoczęło się udane oblęrzenie.
Po tym powstało Królestwo Jerozolimy.Muzułmanie zrozumieli że Krzyżowcy nie przyszli tylko po łupy,lecz też rozprzestrzeniać swoją wiarę.
I tak się zaczęło... smileyto ja może trochę rozwinę, zacznę od 4 punktu:

Krzyżowcy po nieudanej próbie zdobycia świętego miasta rozpoczęli oblężenie. Przez miesiąc nie dopuszczane były żadne ataki. Wkrótce
z zapasami przybyła flota Genui. Jeden z oficerów genueńskich był inżynierem i postanowił wykonać dla Rajmunda z Toluzy wieżę oblężniczą, na którą materiały miały pochodzić ze statków. Inni dowódcy też domagali się nabycia takiej wieży, więc wysyłali ekipy drwali na północ. Niedawno potem Tankred który poszedł wraz z ludźmi w poszukiwaniu żywności, odnalazł grotę gdzie znajdowało się schowane przez egipskiego króla drewno. Warto też dodać iż Tankred był chory na dyzenterię, dzięki której odnalazł jaskinię smiley. Tak więc Gotfryd również otrzymał wieżę oblężniczą. Następnie krzyżowcy przeszli wokół Jerozolimy w procesji która zakończyła się na górze oliwnej. W nocy z 9/10 lipca wieże zostały przyciągnięte do murów, po jego dwóch przeciwnych stronach. Dwaj dowódcy jednak przesunęli je trochę (jeden w lewo drugi w prawo), w miejsca gdzie mur był zdecydowanie słabiej broniony. Ostateczny atak trwał od 13 do 15 lipca, wojska krucjaty miały już swoje machiny miotające. Saraceni którzy ustawili na murach drugi mur ze słomy, złapali się we własną pułapkę. Krzyżowcy zaczęli strzelać strzałami płonącymi robiąc na murach wielki chaos. To pozwoliło wejść krzyżowcom na mury (sorki za dużo powtórzeń smiley). Pierwszym który to zrobił, był rycerz o imieniu Lethold. To był decydujący cios dla obrońców, nie ma co już dalej opisywać z bitwy, pozostałą tylko rzeź... Krzyżowcy którzy weszli od północy wyżynali żydów i muzułmanów, lecz ci udający się z południa wzięli wielu jeńców. "Stosy trupów były wielkie niczym świątynie, a ilu zginęło, wie już tylko Bóg..."


Pierwsze polskie stowarzyszenie turniejowe "Liga Baronów".

Podążajcie za mną, kiedy atakuję
Zabijcie, jeśli się wycofam
Pomścijcie gdy zginę...
19824088 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:

19563034 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska