www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 27 2024 03:11:15
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA | Nabór
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: POMOCY Szukam bractwa
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 05/12/2006 15:22
heh...W pelni zgadzam się z Reaperem bo jestem osobą o któej mówi xD Moim zdaniem jeśli rodzice nie mają nic na przeciwko to czemu nie? Oczywiście wiadomo że od razu nie będziesz walczył np w bohurtach, ale co zaszkodzi ci cwiczenie podstaw i delikatne wymiany ciosów? Poza tym poza walką jest jeszcze wiele rzeczy do robienia. A na pewno lepiej być w grupie (w szkole to także się przydaje) niż siedzieć pod blokiem i w wieku 12 lat już palić i pić. Chociaż z drugiej strony rozumiem cię Amrodzie bo 3/4 mojej klasy myśli że ten cały RR to polega na tym że bierzesz najcięższy miecz jaki możesz zakładasz glany i lecisz się bić. Ale prosze o trochę wyrozumiałości, bo na prawdę to że ktoś ma tylko tyle lat to nie znaczy że nie zależy mu na odtwórstwie

Pozdrawiam
13 letni Czarny RYcerz ;-)


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: POMOCY Szukam bractwa
sangreal
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/12/2006 00:08
Siemanko!!! Troche głupio gadacie bo takich dzieciaków nie powinno wpuszczać się jeszcze w kręgi żadnych Bract. Niech oni najpierw gimnazja pokończa żeby wiedzieli co to wogóle jest Średniowiecze!!! Poza tym ciekawe kto daje im kase na wyposażenie? Jeśli sam nie zarobisz albo nie zrobisz swojej kolczugi itd. to tak na prawde nie poczujesz życia tamtych czasów!!



Dyskusja to wspaniały sposób by przekonać siebie samego o słuszności tego, co się robi!
6968771 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: POMOCY Szukam bractwa
Reaper
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/12/2006 10:49
Muawahahaha... ( spada na podloge )
ok spokojnie. witaj sangrealu , nie wiem na jkiej podstawie wysnuwasz takie wnioski ( ze nie wiedza co to sredniowiecze ) , czarny rycerz ktorego znam osobiscie wie duzo, moze wiecej odemnie , a ja nie uwazam ze wiem malo na temat sredniowiecza. i po co przed 18tka wyposazenie ?, nie widzialem jeszcze jak na normalnej imprezie ( nie wliczajac rolniczych festynow gdzie rycerze uswietniaja takowe dozynki pokazem fechtunku i innego rzemiosla rycerskiego smiley , juz innego eufenizmu nie znalazlem) aby dopuscili kogos kto nie ma 18 , lub wyraznej pisemnej zgody rodzica/opiekuna. ilez to razy widzimy doroslego, "uczonego", "madrego" , "dojzalego" "rycerza" w pelnej plycie i helmem z rogami ? wystarczy wejsc na strone o mrokku i masz odpowiedz. byc moze mowisz to na podstawie wlasnych doswiadczen z tak mlodymi osobami, istotnie osoby w tym wieku pchajacy sie do walki i chcacy sobie sprawiac kolczugi itd. powinny byc instruowane przez kapitanow swych grup , lub jesli nie chca sie sluchac to powinny byc wydalane ( z grupy oczywscie smiley ) . ale nie powinno sie niczego uogolniac. inna sprawa jest taka ze w takiej grupie wiecej sie mozna dowiedziec o historii nizli w szkole , a bractwa powinny przeciez nie tylko uczyc fechtunku , ale takze probowac oddwarzac historie , u nas jest np sekcja muzyczna i spiewacka. i co ma wspolnego zarobienie na wlasna kolczge z poczuciem historii ? tego to juz serio nie kapuje , i nie wierze ze wszyscy tu jestescie ksiegowymi/kierowacami/bankierami/itd ktorzy realizuja sie jako rycerze.
jest takie przyslowie chyba angielskie : jesli jest wystarczajaco dobrym , to jest sie wystarczajacy starym ( napewno angielskie )
pozstaiam pod rozwage
i pozdrawiam


... I Can Kill Cause In God I Trust ...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: POMOCY Szukam bractwa
czlowiek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 06/12/2006 15:00
sangreal napisał/a:
Siemanko!!! Troche głupio gadacie bo takich dzieciaków nie powinno wpuszczać się jeszcze w kręgi żadnych Bract. Niech oni najpierw gimnazja pokończa żeby wiedzieli co to wogóle jest Średniowiecze!!! Poza tym ciekawe kto daje im kase na wyposażenie? Jeśli sam nie zarobisz albo nie zrobisz swojej kolczugi itd. to tak na prawde nie poczujesz życia tamtych czasów!!


Tym postem chyba starasz się udowodnić że nie chodziłeś do szkoły. W szkole, za przeproszeniem, można się gówno z prawdziwej historii nauczyć, wiedzę należy zdobywać samemu, czytając książki itp itd. Po drugie jesli ktos chce brac za nich odpowiedzialnosc to w czym problem? W sredniowieczu nie bylo dzieci bo malo ich na rycinach? Po trzecie po co im sprzet? Ja sobie niewyobrazam takiego 13 latka biegajacego w plycie, bo po co. Stroj to podstawa. Na stroj mozna zebrac kase chodzby z kieszonkowego. Pozatym lepiej to byc w jakiejs fajnej grupie, miec pasje i realizowac ja, niz pic, palic i lupac pestki pod blokiem.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: POMOCY Szukam bractwa
sangreal
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/12/2006 17:00
Właściwie to trudno się z wami nie zgodzić ale po mimo wszystko ja mam pewne uprzedzenia co do zbyt młodych panów w bractwie i nic mnie nie przekona.smiley Rycerstwo to zabawa dla troche starszych "dziwaków"(pozytywnie)smiley Co do tego że szkoła "gówno może nas prawdziwej histori nauczyć" to nie do końca prawda. Szkoła tak naprawde na początku nakierunkowywuje nas dopiero na takie pojęcie jak HISTORIA. Pokazuje nam jej wage oraz dobre i złe strony. Jeśli to kogoś zainteresuje to dopiero w dalszej fazie bardziej ją pogłębia. No i jasne że szkoła nie opowie nam wszystkiego bo bez własnego szukania byłoby nudno.smiley


Dyskusja to wspaniały sposób by przekonać siebie samego o słuszności tego, co się robi!
6968771 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: POMOCY Szukam bractwa
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/12/2006 17:57
hmm....sengreal może i masz racje, ale może przedstawił byś jakieś argumenty?


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: POMOCY Szukam bractwa
Reaper
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/12/2006 18:12
co do zdobywania wiedzy w szkolach , to bywa roznie w podstawowce mialem babke co kazala nam wzystko pisac ,niecierpialem jej lekcji, w gimnazjum mialem babke co jej sie nei chcialo uczyc i nas zostawiala na lekcjach, a teraz w LO mam babke ktora powiedziala ze jedynym zalorzonym w XI w. uniwersytetem byl uniwersytet bolonski 1150 . tak nam kazala zapisacsmiley, wiec to zalerzy od nauczyciela , i nie odnosi sie do ogolo ( moj kolega ma zajefajnego nauczyciela historii i zaluje ze mnie nie uczy). tak myslalem ze jestes w jakis sposob uprzedzony do mlodych "rycerzy" smiley , no coz...
pozdrawiam


... I Can Kill Cause In God I Trust ...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: POMOCY Szukam bractwa
czlowiek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 06/12/2006 21:10
Szkolne nakierunkowanie na historie polega na tym ze zbroja w sredniowieczu wazyla 80 kg, i byl tylko brud smrod i ubostwo. Przynajmniej ja tak pamietam i tak sadzi wiekszosc ludzi w Polsce, ktora sredniowiecze znaja wlasnie z lekcji historii. A sami wiecie ze nie ma nic bardziej blednego
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: POMOCY Szukam bractwa
sangreal
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/12/2006 21:59
Masz rację człowieku dlatego tzreba obalać stereotypy!!!!! Co do nauczycieli to teraz w LO mam taką babkę że mam zamiar zdawać mature z histy. Podobno to samobujstwo ale z nią chce mi się uczyć. Jak widać są ludzie którzy nawet w szkole potrfią ciekawie mówić o historii. Współczuje że ie macie takich nauczycieli i teraz wiem z kAd takie myślenie



Dyskusja to wspaniały sposób by przekonać siebie samego o słuszności tego, co się robi!
6968771 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:

36956616 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska