www.GazetaRycerska.pl
 Maj 05 2024 01:03:12
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Sztuka i Architektura
Autor Medalion
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/04/2008 21:36
Właśnie nabywam sobie ubiór, w domu robie troszkę przydatnych gratów ( ciągle się męczę z tym grzebieniem smiley) i przyszedł mi na myśl medalion z włosami ukochanej smiley. Nie udało mi się niestety znaleźć żadnych ikonografi ani znalezisk (no, może poza relikwiarzem na włosy św. Marii... ale to było ze złota, misternie zdobione i w ogóle). Więc wykoncypowałem coś następującego: dwie płytki szklane, między nimi włosy ukochanej, to wszystko w miedzianej/złotej oprawie, i to zawieszone na łańcuszku. Co o tym myślicie? I może zna ktoś jakieś znaleziska lub ikonografię przedstawiające takowe medaliony?
Z góry dziękuję


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Medalion
Godric
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/04/2008 21:43
Moim zdaniem bardzo ładne i pomysłowe. Po za tym można do medalionu wsadzić coś innego, niż włosy ukochanej smiley Niestety nie posiadam żadnych obrazków ani ikon, ale pomysł świetny.


[img]http://img140.imageshack.us/img140/6065/pab2123ci8rp1.jpg[/img]
6155036 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Medalion
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/04/2008 21:45
Wiem, ale pozostaje kwestia historyczności.


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Medalion
Sir Paladyn ws
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/04/2008 13:51
Skuciok damy serca dawały swym rycerzom wstążki ale o kosmykach włosów nie słyszałem

ale pomysł dobry


Deus lo vult-Taka jest wola Bożą
Papież Urban II o pierwszej krucjacie

Czy naprawdzę tak istotne są słowa? One są wszak tylko narzędziem do wyrażania myśli
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Medalion
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/04/2008 14:20
Kosmyki włosów również były modne, z tego co słyszałem.


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Medalion
Sir Paladyn ws
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/04/2008 20:21
poza tym czy ty masz ,,dame serca"



Deus lo vult-Taka jest wola Bożą
Papież Urban II o pierwszej krucjacie

Czy naprawdzę tak istotne są słowa? One są wszak tylko narzędziem do wyrażania myśli
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Medalion
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/04/2008 20:40
Hmm... Zauważ, że rycerz nie koniecznie musiał żenić się ze swą damą serca, ale jeśli popatrzeć na to przez pryzmat średniowiecza to mam smiley Ale prosił bym by nie offtopować.


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Medalion
ani7kero
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/04/2008 21:09
Podobny temat widziałam na fresze. Chyba w dziale dodatki czy akcesoria.. gdzieś się przewinął..

Co do medalionu byłabym ostrożna, ponieważ znalazłeś wzór relikwiarza - a ten pełnił całkowicie inną funkcję niż przechowywanie włosów Damy Serca. Pozostałabym przy wstążkach/szarfach noszonych raczej na ramieniu - tak jak Miecznicy na Grunwaldzie. Szarfa taka była haftowana przez ukochaną, często zawierała też łacińską sentencję. Widziałam osoby studiujące historię noszące taki dodatek z wyhaftowanym inicjałem (ale, nie jestem tego pewna, ponieważ figurujące tam "A" mogło się wziąć od łacińskiego słowa miłość - pisze się to chyba AMORE <- to bądź po włosku, bądź to właśnie łacina ) Można się także wymienić badges'ami .

Aha. Haft w średniowieczu był inny niż dziś, z tym też odsyłam na frehę.

Pozdrawiam


Jako niewiasta czasem też muszę włożyć spodnie

Niewiedzę można zrozumieć, głupotę - nigdy..
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Medalion
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/04/2008 21:13
Właśnie pytałem o tym na fresze i tam mówili bym kosmyk włosów owinął nićmi i to nosił na łancuszku lub w sakiewce.


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Medalion
ani7kero
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/04/2008 21:26
Z SZarą Radą nie dyskutuję.. To może poproś o ikonografię albo o info w jakiej książce można poszukać opisu takiego świeckieco pudełeczka..
Pewne moje obawy budzi też użycie szkła - nie jestem pewna czy było w użyciu powszechnym.. bo musiało być strasznie drogie takie przezroczyste - szklane koraliki były dosyć drogie, więc mogę tylo poradzić ... szukaj, ew. szykuj sobie ekstra drogi strój do kompletu, bo Ci nie przepuszczą braku spójności postaci

Pozdrawiam


Jako niewiasta czasem też muszę włożyć spodnie

Niewiedzę można zrozumieć, głupotę - nigdy..
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Medalion
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/04/2008 21:54
Czyli wersja ze związanym kosmykiem włosów?


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Medalion
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/04/2008 08:55
ani7kero
jeśli szkło to chyba tylko lane a to już ładny koszt...


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Medalion
ani7kero
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/04/2008 16:37
smiley to właśnie miałam na myśli smiley


Jako niewiasta czasem też muszę włożyć spodnie

Niewiedzę można zrozumieć, głupotę - nigdy..
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

37016365 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska