www.GazetaRycerska.pl
 Maj 04 2024 22:19:37
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Sztuka i Architektura
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: Budowa
Mamut
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/03/2008 23:20
gorn00 wiem gdzie jest Starogard, bo zapraz pod nosem masz Bory Tucholskie i moją domenę ale nieważne. Jeśli będzie to coś na XV wiek to postaramy się pomóc.
Co do drewna. Zależy od jakości i gatunku drewna (miejsce też ma znaczenie). Drewno tartaczne wyrabia się w 4 klasach jakościowych (nie licząc materiałów specjalnych) gdzie czwarta kosztować może 200zł/m3 a pierwsza nawet 2500zł/m3.
Ciekawi mie teraz który to tartak (hehe zboczenie zawodowe), może Legbąd. Chociaż to mały kawałek.
Proponuję Ci żebyś nawiązał kontakt z ludźmi z Czerska i Gniewu, może się tym zainteresują.

Pozdrawiam.
1199819 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Budowa
gorn00
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/03/2008 11:52
"Jeśli będzie to coś na XV wiek to postaramy się pomóc." Czezbs mial jakis oboz?(mam si zwracac na pan do ciebie czy normalnie heh) A jakie drewno by bylo najlepsze ale i zarazem tanie... Tartak hym... Nie wiem bo to jak by nowy kolega gadalismy tak wstepnie ze moze zalatwic drewno. Dotacje z uni czeka sie dlugo na odpowiedz?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Budowa
Mariusz1994
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/03/2008 15:35
Skoro nie jesteście pełnoletni, a nie macie wśród was kogoś pełnoletniego, to nie róbcie sobie nadziei. Gdybyś mieszkał na wiosce ( tak jak ja ) to mógłbyś postawić nawet zamek ( trochę przesadzam ), ale tak to musi być dorosły. Poza tym musicie wyłożyć na początek ok. 1600 zł na wyrysy i pozwolenie na budowę ( baaaardzo dużo formalności ).
A więc jednym słowem : Trochę nierealne ( chyba, że masz miejsce na swojej działce )
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Budowa
gorn00
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/03/2008 16:23
Hola hola ja nie planuje tego robic jutro!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Budowa
Mariusz1994
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/03/2008 17:23
Masz racje, bo jeśli chcesz robić domek to musisz mieć przynajmniej 7tys. zł
A to się zbiera latami smileysmileysmileysmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Budowa
Aniol
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/03/2008 17:31
Na co te 7tyś bo niezbyt wiem. Murowany garaż 5x7 wyniósł mnie 3tyśsmiley. Troche trza mieć. Ale jeśli masz troche oleju to drzewo zdobędziesz darmo.
Oczywiście ja nawet nie sugeruje łamania prawasmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Budowa
Mariusz1994
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/03/2008 18:59
No to taki baaardzo skrócony kosztorys :
Wyrys działki na budowę - ok 1000zł ( przy tanim geodecie )
Pozwolenie na budowę - ok 700 zł
Drewno i obróbka drewna w tartaku ok. 500 zł ( tutaj nie wiem i nie jestem pewien )
Dach wraz z uszczelnieniem - ok. 400zł
wnętrze chaty - ok. 1500 zł.
otoczenie chaty - 1000 zł.

Czyli razem 5000 zł, ale ten kosztorys jest robiony dla kogoś kto ma szczęście i wpływy. Np. Geodeta może wziąść za wyrys nawet 2000zł. , pozwolenie na budowę może sięgnąć, aż 1300 zł.

Pewnie zapytacie skąd tyle wiem. Odpowiedź brzmi : Niedawno się przemeldowywałem i wiem ile to koszuje.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Budowa
Aniol
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/03/2008 21:34
Nic dodać nic ująć trza spalic ministerstwo budownictwa
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Budowa
Zawax
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/03/2008 11:19
sekundę ..ostatnio na freszce czytałem pewien temat, o człowieku, który robił średniowieczną osadę. Jeśli chata nie jest wkopana na określoną głębokość, to wcale nie trzeba mieć pozwolenia, co za tym idzie, można zyskać kilkaset zł. Jak to dokładnie wygląda to nie mam pojęcia, ale warto przeczytać tamten temat(sorry za brak linka) i dowiedzieć się paru rzeczy od tamtego człowieka.


Non nobis, Domine,non nobis Sed nomini,tuo da gloriam
6797688 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Budowa
Mariusz1994
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/03/2008 12:42
Tego nie wiem, ale może takie coś istnieje. Jak ktoś będzie miał źródła to niech poda
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Budowa
Zawax
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/03/2008 13:45
ale ja wiem ...starczy wejść na Frehe i poszukać ...


Non nobis, Domine,non nobis Sed nomini,tuo da gloriam
6797688 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Budowa
Mamut
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/03/2008 18:25
Nie oszukujmy się, jak coś nie ma fundamentów (nie jest na stałe związane z podłożem) to nie jest w prawie budowlanym ujęte jako środek trwały (budowla). Ma to swoją odrębną kategorię (taką jak sławna sławojka). Tylko czy jest to dobry pomysł??
Co do zabezpieczenia to drewno najlepiej opalić, zabezpieczyć smołą lub izolbetem.
Dotacje z Unii. Tutaj za bardzo zorientowany nie jestem. Są konkretne terminy do kiedy można składac podania o dofinansowanie, ale co i jak pytaj kogoś innego.
Wracając do drewna. Dla Ciebie najlepszym wyjściem jest sosna bo masz jej pod domem od groma i ciut (a jest najtańsza).
Aniele, jaką metodę pozyskania drewna proponujesz? Czy jest to jakaś metoda nie ujęta w urzytkowaniu lasu? he he

Pozdrawiam.
1199819 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Budowa
Sir Paladyn ws
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/03/2008 21:37
najlepiej opalić (według mojego taty, który jest inż.budowlanym)
smoła sprawdza się na wodę jednak gdyby się zapaliło to było by niewesoło
ja czytałem że ,,Wczesne, drewniane zamki ich budowniczowie pokrywali skórami zwierząt, które chroniły zamek od ognia".

smołę zapaloną ciężko ugasić
ogień grecki(który był chyba na bazie smoły{czy ropy}ale chodzi o to że nie dało się go ugasić wodą dlatego używano go do zapalania okrętów)


Deus lo vult-Taka jest wola Bożą
Papież Urban II o pierwszej krucjacie

Czy naprawdzę tak istotne są słowa? One są wszak tylko narzędziem do wyrażania myśli
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Budowa
Mamut
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/03/2008 22:04
Sir Paladyn ws, owszem smoła lubi się palić he he. Tylko tu powstaje troszkę logiczna odpowiedź. Jeśli nie budujesz na torfowiskach to raczej będzie ciężko żeby smoła zapaliła Ci się pod ziemią.
Dwa posty wyżej wymieniłem Ci metody stosowane w leśnictwie a nie budownictwie. Chociaż myślę że te metody są jednak najlepsze.

Pozdrawiam.
1199819 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Budowa
Sir Paladyn ws
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/03/2008 14:27
owszem smoła lubi się palić he he. Tylko tu powstaje troszkę logiczna odpowiedź. Jeśli nie budujesz na torfowiskach to raczej będzie ciężko żeby smoła zapaliła Ci się pod ziemią.

nie zawsze buduję się na torfowiskach


Deus lo vult-Taka jest wola Bożą
Papież Urban II o pierwszej krucjacie

Czy naprawdzę tak istotne są słowa? One są wszak tylko narzędziem do wyrażania myśli
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Budowa
Mamut
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/03/2008 17:02
Nie zrozumiałeś o czym mówię. Jeśli część podziemna pala bedzie zabezpieczona smołą to raczej jest małe prawdopodobieństwo żeby się zapaliła. Jedyne pożary jakie występują pod ziemią to zapłon metanu, pyłu węglowego i pożary torfowisk. Jeśli budujesz na zwykłej ziemi lub piasku to raczej o takowy pożar będzie ciężko i smoła jest w 100% bezpieczna.

Pozdrawiam.
1199819 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Budowa
Sir Paladyn ws
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/03/2008 19:16
chyba że tak drewno pod ziemią trzeba czymś zabepieczyć by nie gniło


Deus lo vult-Taka jest wola Bożą
Papież Urban II o pierwszej krucjacie

Czy naprawdzę tak istotne są słowa? One są wszak tylko narzędziem do wyrażania myśli
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Budowa
Mamut
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/03/2008 19:31
No i stąd ta smoła, isolbet lub opalenie ogniem.
Mam nadzieję, że wszystko już jest jasne...

Pozdrawiam.
1199819 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Budowa
gorn00
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/03/2008 21:16
witam ponownie sorka zwe mie nie bylo... wiec trzba miec kase i ruszac z robota dziekuje wam bardzo a co to tego tyka co budowal osade to nie moge go znalesc...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:

37015633 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska