www.GazetaRycerska.pl
 Maj 18 2024 20:16:34
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Sztuka i Architektura
Autor Słołsk
benek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/09/2004 13:41
Czy ma ktoł z Was może jakieł materiały na temat Słołska. Zamek dołą dawno spłonął (dużo dawniej niż ja sią nim zacząłem interesowaą. Wiem, że są jakieł ciekawe historie związane ze zbiorem herbów chyba.

Jednak na stronie Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora zabytków
http://www.lwkz.zgora.pl/wosoz/architektura/slonskzam.html
znalazłem jedynie mało mówiący fragment:
"Po 1945 r. wyposażenie zamku zostało usuniąte i wywiezione w niewiadomym kierunku, zał archiwalia przewieziono do Archiwum Pałstwowego w Starym Kisielinie. W budynku zamku urządzono najpierw miejscowy Dom Kultury, potem magazyn Prezydium GRN. W koścu l.60-tych rozważano możliwołą utworzenia w zamku muzeum. Plany jednak nie zostały zrealizowane, obecnie zamek popada w ruiną. Po 1989 r. zabytkiem ponownie zainteresował sią Zakon Joannitów w Brandenburgii, którego przedstawiciele corocznie przyjeżdżają do Słołska"

Może ktoł ma jakieł fotografie?
Może by podzielił sią nimi w naszych GALERIACH?

Pozdrawiam
http://www.templariusze.org Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor herby
malkol
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/10/2004 10:12
Czesc,

Taka stronka jest
http://www.republika.pl/slonsk/frame.htm?P22_ie.htm
Malo rzeczywiscie o tych herbach w sieci :-(
To jedna z niewielu stron o slonskim zamku a laduje sie u mnie cholernie wolno..
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor ZAMEK W SŁOŃSKU
BES
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/04/2005 00:51
To bardzo pechowa historia. Zamek, a w zasadzie juz przebudowana i zmodernizowana rezydencja w stylu niderlandzkiego baroku ocalała z zawieruchy wojennej. Co prawda jego bogato urządzone wnątrza szybko zostały ogołocone, to jednak trwał w socjhalistycznej rzeczywistości. W latach 70. ruszyły prace modernizacyjne, remontowe. Wszystko zmierzało do szczesliwego konca... Tuż jednak przed oddaniem tej rezydencji do uzytku, byl to rok 1975, zdarzyl sie pozar. Niektorzy uwazaja, ze w celu zatarcia finansowych malwersacji, nie wiem, niegospodarnosci. śledztwo umorzono, winnych nie wykryto. A moze to tylko nieszczesliwy zbieg okolicznosci... Ruiny slonskiego zamku niszczeja i czekaja na swojego wlasciciela, ktory nada mu dawny blask. Pozdrawiam. BES.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Słońsk
Gosc
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:3
Dodane dnia 14/05/2005 03:58
Koło Pałacu w Słońsku stoją po lewej stronie od głównego wejścia dwa wiekowe domy. W domu od strony rzeczki na pierwszym piętrze mieszka starsze małżeństwo które posiada piekny obraz pałacu z czasów jego świetności. Wydaje mi sie ale chyba są na nim jakieś herby. Pzdr
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

37105445 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska