www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 26 2024 18:47:28
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Autor RE: Jaki łuk?
santir
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/11/2009 12:12
łuk z modrzewia??To równie dobrze może być z sosny lub świerka hehe. Wytrzymałość krajowych gatunków iglastych prócz cisa jest beznadziejna. Jezeli drewno jest dobrze wysuszone nie ma prawa z niego powstać łuk bo pęknie. Jesli tamten łuk był z modrzewia , znaczy że był zrobiony z mokrego drewna. Nie chcę cię martwić Death ale to by wyjaśniało dlaczego celnie ci szło. Łuk musiał być zrobiony z mokrego drewna i miał słabą dynamikę - dlatego był łatwy do opanowania przez poczatkującego. Im łuk bardziej dynamiczny , lepszy tym trudniej się z niego strzela , najtrudniejsze są mega szybkie łuki tureckie i koreańskie. Jęsli postrzelasz z takiego łuku i będzie celnie znaczy że masz duży talent.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki łuk?
rycek_askan
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/11/2009 15:55
to sprowadź se nielegalnie krótki z Mongolii, ale taki co by miał 60kg naciągu, jak wystrzelisz I ZNAJDZIESZ STRZAŁĘ to wtedy masz talent.


Pierwsze polskie stowarzyszenie turniejowe "Liga Baronów".

Podążajcie za mną, kiedy atakuję
Zabijcie, jeśli się wycofam
Pomścijcie gdy zginę...
19824088 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki łuk?
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/11/2009 17:04
Santir
zdaje się że masz raczej niewielkie pojęcie o łukach. Modrzew jest o ile mnie pamięć nie myli drugim co do jakości drewnem nadającym się na łuki... Wytrzymałość nie jest najważniejszą cechą jeśli chodzi o budowę łuku.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki łuk?
Master of bow
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/11/2009 17:16
Im łuk bardziej dynamiczny , lepszy tym trudniej się z niego strzela , najtrudniejsze są mega szybkie łuki tureckie i koreańskie

Co ma dynamika do trudności strzelania z łuku? Strzelając z longbowa i grozera TRH o zbliżonych naciągach celność jest porównywalna. To bardziej kwestia wprawy w strzelaniu daną techniką. Jeśli ktoś strzelał większość czasu strzelał z palców i przerzuca się na zekier to pierwsze strzały zazwyczaj lądują daleko za tarczą. Jedyne co widzę w wymienionych przez Ciebie łukach trudnego to wąskie ramiona przez co stają się bardziej podatne na błędy łucznika.


Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
2220645 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki łuk?
santir
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/11/2009 17:31
trochę się na drzewach znam bo jestem stolarzem a i łuków zrobiłem kilkanaście więc coniebąź o tym wiem , czytałem też wszelką dostępna literature w Polsce i wiadomości z serwisu Arcus. Modrzew jest ciut lepszy niż sosna , mniej więcej podobna wartość drewna co olchy. Drugi co do wartości to on na pewno nie jest jeśli chodzi o własnosci łuczne w polsce , może dwudziesty A co do celności to każdy kto ma dużo do czynienia z róznymi łukami powie że longbow jest stabilniejszy niż wschodni a jest to pochodną między innymi słabszej dynamiki.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki łuk?
hador
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/11/2009 19:59
co do modrzewia chodzilo mi o to ze nie jest to typowy material na luk - nieznaczy ze zly. to cos jak luki Nawalnego z hikory sa super ale nie do konca historycznie
jak dla mnie jak luk jest zrobiony z drzewa to juz jest dobrze smiley



10034316 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki łuk?
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/11/2009 20:35
adrian222
łuk laminowany a nie tradycyjny... jak sądzisz włókna szklane już znano w średniowieczu?

santir
skoro jest tak dużo lepszych drzew na łuki to dlaczego modrzew jest tak często wykorzystywany? Ja pisze o łukach długich a nie warstwowych albo laminatach.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!

Edytowane przez ^AdminIsAway dnia 16/11/2009 20:37
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki łuk?
Valgard
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/11/2009 20:37
Szacunek za spokój Death smiley ja bym tak nie potrafił smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki łuk?
adrian222
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/11/2009 20:57
a to przepraszam smileysmiley


Prosze bądźcie dla mnie wyrozumiali prosze
11240377 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki łuk?
santir
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/11/2009 21:08
nie chce się kłócić przecież jak ktoś chce może robić łuki z modrzewia , leszczyny , sosny itp . Ale na pewno nie jest często wykorzystywany, popytajcie na forach łuczniczych.To pierwszy łuk z modrzewia o jakim słyszałem , tym bardziej że longbow , który wymaga lepszego drewna. Płaski może by jeszcze uszedł ale longbow z modrzewia jest dla mnie podejrzany . Najlepiej spytać na forum arcus , tam chłopcy dużo łuków robią , zresztą chyba Master Bow tam jest zarejestrowany bo mi się zdaje że kiedyś jego post czytałem.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki łuk?
Master of bow
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/11/2009 21:18
Jestem, jestem smiley Robiąc coś na wzór elb'ów bardzo często wykorzystuje się jałowiec, może wam się chłopaki pomyliło. smiley modrzew to prawie to samo co sosna, więc z sosny też możnaby zrobić łuk? Nie sądzę. smiley


Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
2220645 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki łuk?
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/11/2009 21:25
Owszem modrzew jest całkiem niezły. Nie zgodze się że jest tuż za cisem, ale to typowy gatunek łuczny. A koledze santirowi radzę - jak nie znasz się na czymś, nie próbuj uchodzić za znawce i nie pouczaj innych po prostu wprowadzasz nowych w błąd. Następnym razem za takie coś będą ostrzeżenia.


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki łuk?
santir
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/11/2009 22:16
gatunek typowo łuczny , jakoś w żadnej książce nie okreslają go jako gatunek typowo łuczny. jest jedynie w wielkim spisie drzew łucznych w którym znajduje się się 150 różnych gatunków. Nie sadze żeby jakikolwiek łuczarz mając pod ręką takie gatunki jak : klon , jesion , wiąz , robinię , jałowiec, grab , buk, dąb itp itd sięgnał po miekkie iglaste drewno. A za znawce drewna nie starm się uchodzić , właściwości fizyczne gatunków dostępne są we wszystkich opracowaniach instytutów technologii drewna, można poczytać.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki łuk?
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/11/2009 22:33
Robiłeś? Nie. Więc nie pisz jakbyś był pewien. O wielu drzewach się nie pisze a są bardzo dobre.
A na dobrą sprawę i z sosny dałoby się zrobić longbowa smiley. Kwestia umiejętności


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki łuk?
santir
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/11/2009 13:53
nie ma się o co sprzeczać Czarny Rycerz smiley, łuku z modrzewia nie robiłem i fakt ze łuk się z prawie każdego drewna da zrobić . Maks Mistrz możesz to poprzeć jakimś dowodem czy tylko tak gadasz? Nie można takich rzeczy mówić ot tak. Zresztą chyba jest jakaś gwarancja?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki łuk?
adus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/08/2010 22:30
ja robie łuki z jesionu i akacji łatwo sie obrabia to drewno i jest dosyć elastyczne a tak po za tym strzelem z łuków tradycyjnych i sportowych strzelalem już ze sportowego który ma 45 funtów i powiem wam ze cieżko sie strzela z takich łuków smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki łuk?
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/08/2010 21:39
45 funtów to nie całe 23kg, jesli z takiego ciężko się strzela to co powiesz np o 40kg?



Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki łuk?
adus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/08/2010 00:36
40kg O_o, a jakie łuki maja tyle kg al nie strzelam z tak ciezkich łuków ten łuk musi mieć niezły zasięg ile gdzies tak leci z 1km smileysmileysmiley xD
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki łuk?
marduk
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/09/2010 14:05
Witam!
Postanowiłem dorzucić swoje trzy grosze do drewna wykorzystywanego do na budowę łuków. Poruszane gatunki iglaste poza cisem nie są przeze mnie miarodajnie sprawdzone, a modrzew, sosny (sylwestris, nigra, strobus) są kruche i mało sprężyste, oczywiście łuk z tego drewna można wykonać i powiesić na ścianę, wrażenia wizualne niezapomniane, tylko musimy pamiętać, że łuk ma strzelać i to skutecznie.
Jest gatunek sprawdzony , który sprawdziłem to Żywotnik zachodni (T***a occidentalis), wykonany z niego łuk krótki retro-refleksyjny jest ponad oczekiwania, pamiętać trzeba, że to drewno jest trujące a więc ostrożność przy obróbce. Szerzej o innych gatunkach liściastych piszę na swojej stronie http://sites.google.com/site/mardukhobby/
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki łuk?
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/09/2010 22:17
adus
e... myślenie boli, chodzi o siłę naciągu a nie masę


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Skocz do Forum:

36954313 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska