www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 20 2024 09:18:15
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 3 z 10 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Autor RE: Jak robić strzały??
Tanatos
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/03/2006 19:09
Ja mam przepis na prymitywny grot trzeba wziąsc kawalek blachy nie za cieniej takiej zeby nie mozna blyla ja zginac i wziasc na szlifierce zrobic odpowiedni ksztalt np. strzalke i zaostrzyc.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Shaman
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/07/2006 13:23
Tak sie nie robi grotu bierzecie kawalek drewna o srednicy zalozmu 20 cm na 30 cm bierzemy specjalny pilink do trewna ryzujemy dlugopisem swoj grot poczym gdy juz profil jest gotowy srodek szlifujemy aha musimy jescze tym pilnikiem srobic rowek od grotu w dół zeby wsadzic strzale poco zaraz wyjasnie bierzemy stary granek i cos zeby ten garnek zawiecis na tym nie moze to byc drewniane bierzemu stalowy drut i pod grankiem rozpalamy ognisko wkladamy drut i czekamy godzine gdy stal zrobi sie plynna teraz slochac dokladnie co mowie teraz wyjasnie poco wkladamy strzle w ten profil grotu gdy stal jest rozgrzana wylawamy ja w ten profil tak aby czesciowo zalała strzale po co?? a jak poten wsadzimy strzale w grot musimy wiec polozy ja w profilu zeby najezdzala tak z 2 cm na grot gdy wylejemy stal na profil nalaeje sie tez ona na strzale sklejac strzale z grotem i gotowe a lotki robi sie bradzo prosto ja narazie uzywam do ich kartki technicznej jescze rozpracpwuje jak zrobic z pior wiec na koncu strzaly wycinamy pilka do drewna rowek na cieciwe tak z 5mm i lekko szlifujemy w srodku troche dalej od od tego rowka rysujemy linie nastepny rowek tym razem na lotke gdy linia jest prosta bierzemy noz do tamek i wycinamy potej lini wzdul robimy tak 4 razy na 4 lotki gdy jest to gotowe bierzemy kropelke i nalewamy to 1 rowka i szybko wsowamy lotke robimy tak 4 razy pamietajac aby kazda lotka do kazdej byla prostopadla DLA TYCH CO NIEWIEDZA COTO JEST LINIA PROSTOPADLA PODPOWIEM KAZDA LOTKA Z KAZDA MAJA WYGLADAC TAK + KAZDA MA BYC PROSTA DO INNEJ O TAK L MUSIMY JESCZE POLAKIEROWAC ALE TYLKO TEN KONIEC GDZIE SA LOTKI NIE DALEJ TYLKO TAM GDZIE SA LOTKI BEDZIEMY MIELI PEWNOSC ZE WSZYTKO SIE ZESPOI I ZE LOTKI NIE ZAMOKNA ZYCZE MILEJ ZABAWY TYLKO OTRZEGAM ZE NIE PONOSZE WINY ZA STRATY TAKIE JAK : POPAZENIA LUB ZNISZCZENIA W DOMU P.S PAMIETAJMY O BEZPIECZENSTWIE ZAWSZE ZAKLADAJCIE OCHRONNE REKAWICE

Edytowane przez Shaman dnia 12/07/2006 13:27
607991 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Shaman
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/07/2006 13:38
hmmhm Jesli hodzi o cieciwe nie robcie jej z jakis sznurkow jak np dratwa itp idziecie do sklepu rybnego lub gdzies nad rzeke do rybakow oni patrosza tam ryby pytacie sie czy mogli by wam dac jelito ryby nie patrzcie na wielkosc jest ono male ale bardzo rozciagliwe idziecie do domu myjecie jelito i naciagacie na luk musicie odczekac tak z 2-3 dni az ono wyschnie i sniknie zapach i macie gotowy luk a kij to polecam sosne lub balse lub tez bambus smiley
607991 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/07/2006 14:43
Shaman co ty na tym forum wypisujesz...Czlowieku pomysl zanim cos napiszesz...A poza tym w 2 tematach to samo...OMG...


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Shaman
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/07/2006 11:16
Lol oco ci biega koles ja robie strzaly od ponad 4 lat O.O dziwny toche jestes jak niekumasz to wypad z forum -.-

Edytowane przez Shaman dnia 13/07/2006 21:52
607991 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
mz38
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/07/2006 16:26
Ja uważam, że to bez znaczenia jaki strzała ma grot ważne żeby była dobrze wyważonasmiley
9433855 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
mz38
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/07/2006 17:50
Zgadzam się z Shamanem ponieważ wiele zwierzęcych wnętrzności ma zaskakujące zastosowanie i pomysł na cięciwę z rybiego jelita wcale by mnie nie zdziwiłsmiley
9433855 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/07/2006 06:57
Moze ty Shamanie zrób "wypad z forum" Bo zdaje sie ze jest to forum o odtwórstwie a ty podajesz tu "mega extra sposoby na zrobienie badziewnej strzaly"... Jeszcze rozumiem gdybys po prostu powiedzial jak je zrobic ale ty popelniasz podstawowe blędy... Po pierwsze mogles napisac to w jednym poscie a nie rozciągac na 3... PO trzecie w strzale są 3 lotki... Po czwarte wcale nie zalezy ci na historycznosci tylko na tym zeby postrzelac sobie zaostrzonymi patykami... Jak chcesz cos jeszcze to sie odezwij na gg...


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Dawidzik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/07/2006 10:49
Witam

"PO trzecie w strzale są 3 lotki"

I tu się nie zgodzę gdyż występowały także strzały z 2 i 4 lotkami.

pozdrawiam

aha i pragę jeszcze zauważyć że shaman napiasał 2 a nie 3 posty smiley




Edytowane przez Dawidzik dnia 14/07/2006 13:07
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/07/2006 14:06
pokaz mi ikonografie strzal z 4 lotkami.. Napisalem 3 jako "przyklad"...chodzilo mi o to ze mógl to zmiescic w 1 a nie tak rozciągac...


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Dawidzik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/07/2006 15:03
Witam

No wiesz na ikonografii to raczej ciężko będzie widać (masz tu przykład: http://www.medievaltymes.com/courtyard/images/maciejowski/leaf32/otm32ra&b.gif ni to strzały z 2 ni to z 3 lotkami ). Miałek kiedyś ryciny na któreych były pokazane groty, osady, oraz przedewszystkim lotki i ich ułożenie na strzale. Trudno może kiedyś ją znajdę, pozostaje Ci tylko wierzyć na słowo bądź nie.

pozdrawiam


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Shaman
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/07/2006 19:32
TY NAPRAWDE JESTES P*********** NIE KUMASZ I NIE UMIESZ HYBA CZYTAC POKAZ MI GDZIE JA NAPISALEM ZE ROBIE STRZALE TYLKO Z ZAOSTRZONEGO PATYKA POKAZ I JESCZE COS STRZALY BYLO ROZNE A NIE TYLKO 3 LOTKOWE -.- STRUKASZ TUTAJ TAKIEGO GIEROJA A TAK NAPRAWDE NIE UMIESZ NIC OJ CHLOPIE MUSISZ SIE JESCZE DUZO NAUCZYC

Edytowane przez Shaman dnia 15/07/2006 11:37
607991 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Dawidzik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/07/2006 19:43
Panowie, panowie tylko bez nerwów, nie mamy się kłucićna forum tylko wymieniać wiedzą czyż nie ?smiley


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Shaman
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/07/2006 11:11
dawidzik to ty pisales do mnie na gg ??
607991 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Shaman
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/07/2006 11:12
Dawidzik napisał/a:
Panowie, panowie tylko bez nerwów, nie mamy się kłócenia forum tylko wymieniać wiedzą czyż nie ?smiley
607991 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Shaman
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/07/2006 11:13
tu miales blad napisales kłucićna
607991 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Shaman
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/07/2006 11:40
ZAUWAZYLISICE ZE JAK PISZE CIE COS DOBRZE A POZNIEJ DODACIE DO FORUM WYRAZY SA POPRZEGRECANY ALBO LITER BRAKUJE DZIWNE NIE???



I AM SHAMANKING
607991 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/07/2006 15:03
Znów sobie nabijasz posty... I prosze...bez nerwów.. Przepraszam mój bląd co do tych lotek.. Po prostu nigdy nie slyszalem o czyms takim (4 lotki są chyba niewygodne przy strzale i psują celność. Tak mi sie wydaje)...A te sposoby Shaman po prostu mnie smieszą i denerwują.. A poza tym Shamanie polecam lekturę Słownika języka Polskiego...


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Shaman
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/07/2006 15:12
wiesz co rycerz moim zdaniem i wiecej lotek tym lepiej dzialaja one jak stateczniki strzala jest bardziej stateczna i nie skreca bo np jak zrobisz strzale 3 lotkowa one bedzie leciec ale tez bedzie wirowac i tu jest blad lepsze sa 2 i 4 lotkowe dam ci przyklad idz do kiosku kup sobie styropianowy samolocik i utnij mu gorna lotke zobaczysz jak bedzie latal i tak samo dzieje sie ze strzla gdy ma np 3 lotki a do tego slownika to oco ci chodziło??? i jescze cos czemu cie te moje sposoby denerwoja ?? ja dziele swojimi patentami na produkcje strzaly no to wiesz.....


I AM SHAMANKING

Edytowane przez Shaman dnia 15/07/2006 15:14
607991 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Dawidzik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/07/2006 18:17
Witam

No jak widać ja też popełniam błedy w pisowni. smiley Mam nadzieje że już nie będzie więcej waśni. I pamiętajcie że każdy podełnia błędy, i nie możemy się nikogo czepiać bo co to będzie jak i my się potkniemy na czymś ? Czyż nie ?

pozdrawiam


Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 3 z 10 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Skocz do Forum:

36884952 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska