www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 26 2024 06:36:14
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 10 z 10 << < 7 8 9 10
Autor RE: Strzały i wszystko na ich temat
Tatar Savasc
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/12/2009 15:54
a można robić strzały z deski tzn. pokroić deskę, zaokrąglić kawałki deski papierem ściernym itd?


Gokturkleri Ile!
15524281 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Strzały i wszystko na ich temat
Master of bow
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/12/2009 16:07
Tak, tylko słoje nie mogą wychodzić poza promień.


Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
2220645 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Strzały i wszystko na ich temat
adrian222
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/12/2009 11:05
najlepiej ja potniesz deske z brzozy ma seki ale są równo słoje ułożone polecam deske z brzozy


Prosze bądźcie dla mnie wyrozumiali prosze
11240377 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Strzały i wszystko na ich temat
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/12/2009 13:44
Tak, tylko słoje nie mogą wychodzić poza promień.
Co takiego?


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Strzały i wszystko na ich temat
Master of bow
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/12/2009 16:44
No muszą iść równolegle przez całą długość promienia.


Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

Edytowane przez Master of bow dnia 23/12/2009 16:45
2220645 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Strzały i wszystko na ich temat
Feld Leas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/12/2009 17:40
Zgadzamsmiley
8058483 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Strzały i wszystko na ich temat
Obi-wan
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/01/2010 21:13
co do skręcania lotek przy strzałach.(to dopiero odkrycie powinieneś Nobla dośtać kolego) może ze średniowiecza nie zachowały się strzały ze skręconymi lotkami ale nie pamietam gdzie czy w kanadzie czy w górach włoskich (nie pamiętam jak się nazywają, Dolomity, Dynastary, czy jakoś podobnie lub całkiem pomyliłem ale nie o tym) znaleziono zamarzniętego człowieka z epoki kamienia łupanego z łukiem promieniami do strzał i kilkoma strzałami właśnie ze skręconmi lotkami wiec nie mówcie że ten sposób montowania lotek jest używany od niedawna biorąc pod uwaagę całą historie łuku. co do brzozy zgadzam się ma proste słoje ale i lipa jeżeli nie popękana by się nadawała bo także ma bardzo proste słoje i łatwo się łupie na sucho ale może byc również topola też lekka a wszyskie 3 rodzaje drzewa mają jasny odcień więc ładnie wyglądają pozdrowienia
(sory że zawsze się tak rozpisuje ale jak siąde raz na jakiś czas to już napisze większość tego co wiem na ten temat)

Edytowane przez Obi-wan dnia 12/01/2010 21:14
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Strzały i wszystko na ich temat
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/01/2010 21:37
Cóż to są Dynastary? Dolomity owszem, znajdują się we Włoszech ale o czymś takim jak Dynastary to pierwsze słyszę smiley.
Moim zdaniem skręcone lotki musiały być używane w średniowieczu, nawet jeśli nie ma dowodów (wiadomo, lotki nie przetrwają wieków) z prostego powodu - na pewno wiedzieli, że poprawia to celność etc.


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Strzały i wszystko na ich temat
Obi-wan
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/01/2010 21:49
napisałem że nie pamiętam wiem że we włoszech są góry od których jest nazwa nart ale nie pamiętałem których dokładniesmiley a co do tego średniowiecza zapewne bo wiedza przodków nie mogła przepaść na marne tak po prostu nie mam zadnych średniowiecznych dowodów ale takie jest moje zdanie
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Strzały i wszystko na ich temat
Guru
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/01/2010 22:05
Szukałem o tych Dynastrach w necie to znalazło tylko Dynasty (po polsku Dynastia)czyli jakiś serial. Tak na Wikipedii.

Po wpisaniu w Google cały czas znajduje mi tylko ten serial o którym wcześniej wspomniałem.


I love Gazeta Rycerska
Bractwo Rycerskie Ziemi Łańcuckiej

[img]http://koni.9.fm.interia.pl/off.gif[/img]
13273110 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Strzały i wszystko na ich temat
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/01/2010 21:03
Wywaliłem całą zbędną dyskusje. Wklejamy tu przepisy na strzały HISTORYCZNE, oraz dobre jakościowo. Przykro mi, gołębie lotki i groty z blaszek nie przejdą. To tyle, jak się komuś nie podoba, są inne fora.
A takie kombinowanie zwłaszcza, że wszystkie materiały można kupić (wysokiej jakości, a i tak sporo oszczędzamy w stosunku do gotowców) jest utrudnianiem sobie życia. Gołębie piórko nie będzie lotką, blaszka nie będzie grotem, tyle w temacie.


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Strzały i wszystko na ich temat
Obi-wan
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/01/2010 10:50
tak w zasadzie to temat nazywa się "strzały i wszystko na ich temat" więc prowizorki, rady, ulepszenia czy inne rzeczy także mają prawo tu się znajdować temat nie brzmi"strzały historyczne i wszystko na ich temat" bo wtedy było by jasne a tak wszystkie pomysły powinny być akceptowane bez selekcji historycznej
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Strzały i wszystko na ich temat
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/01/2010 12:51
Tak, ale nie jesteśmy na forum łuczniczym a forum historycznym. Zresztą nie mówię, że gdyby jakiś pomysł był na prawdę dobry a nie historyczny to bym go od razu wywalił, co innego pomysły które nie mają żadnego sensu i wprowadzają tylko mętlik w głowie nowym.


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Strzały i wszystko na ich temat
Zeek17
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/02/2010 00:32
Witam
Jest to mój pierwszy post i jak coś proszę nie miejcie do mnie pretensji....(jestem trochę laikiem jeszcze w tych sprawach)

1.Mam taki problem na tym forum znalazłem post o grotach z łusek po nabojach przytoczę go "załóżmy ze masz grot z trzpieniem. Bierzesz sobie patyk. Masz łuskę od naboju. obcinasz ta łuskę tak żeby wyszła sama tulejka. Jak mas już tulejkę szlifujesz brzegi itp; a potem nasadzasz na drewno. Jak masz już to zrobione. Bierzesz wiertło 2 albo 3 mmm i wiercisz dziurkę długości 2/3 trzpienia. robisz sobie ta dziurkę potem wciskasz grot i jest" ale napisał to dla mnie trochę nie zrozumiale a chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tymi grotami z łusek
2.Czy na strzały jest lepszy "patyk" czy listewka?

Proszę o pomocsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Strzały i wszystko na ich temat
adrian222
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/02/2010 19:38
listewka wytni na pile parę kwadratowych listewek i zeszlifuj na okrągły ale nie zapomnij sprawdzić słojów czy są równo ułożone a co do grotów to nie mam pojęcia groty z łusek nie są historyczne i to głupi pomysł najlepiej jak sobie wykujesz lub coś w tym stylu.


Prosze bądźcie dla mnie wyrozumiali prosze
11240377 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Strzały i wszystko na ich temat
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/02/2010 20:36
Nie ma grotów z łusek nabojów.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Strzały i wszystko na ich temat
adrian222
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/02/2010 17:29
jak ktoś sobie zrobi to będzie miał ale to nie jest historyczny sposób na groty Death-wish ma racje nie ma grotów z łusek.


Prosze bądźcie dla mnie wyrozumiali prosze
11240377 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Strzały i wszystko na ich temat
sielim
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/06/2010 00:34
Obi-wan napisał/a:
co do skręcania lotek przy strzałach (...) znaleziono zamarzniętego człowieka z epoki kamienia łupanego z łukiem promieniami do strzał i kilkoma strzałami właśnie ze skręconmi lotkami wiec nie mówcie że ten sposób montowania lotek jest używany od niedawna biorąc pod uwaagę całą historie łuku.(...)

Witam, ja tu nowy. Co do tego skręcenia to wydaje mi się, że w przypadku piór nie trzeba nawet specjalnie nic robić, aby były naturalnie skręcone - ptasie pióra zazwyczaj nie są dokładnie proste a wręcz trudno nawet takie znaleźć. Na jakimś innym forum łuczniczym było wprost napisane, by do robienia lotek na jednej strzale używać tej samej strony pióra (zazwyczaj nie są symetryczne wzgl. stosiny) z tego samego skrzydła (prawego lub lewego). W ten sposób przygotowane lotki nawet przy prostym zamocowaniu do promienia, jeśli są dość szerokie, to nadają strzale obrót. Myślę, że takie proste skojarzenie celności strzały z konsekwencją przy stosowaniu podobnych piór do lotek musiał być zaobserwowany już bardzo dawno.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Strzały i wszystko na ich temat
Obi-wan
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/10/2010 08:49
bardzo możliwe nie prubowałem tego odkąd zacząłem robić strzały zawsze skręcałem lotki oczywiście na początku to było jakieś45 stopni puźniej w miare wprawy zmniejszałem kąt z obserwacji wynikało na pozytywnie bo dalej leciała strzała.Ostatnio zrobiłem 2 strzały o ile można tak nazwać promień z lotkami, jedną 92cm z 2 gęsimi lotkami nie pamiętam po ile mają długości lotki ale miałem mały kłopot bo mi jedna urwała sie w połowie i 5mm miałem rozsypanej lotki musiałem doklejac po kolei (pióra były troche wystrzępione) musiałem po kolei wklejać nie wim jak sie to nazywa te "listki" lotki i nie wyszło idealnie równo ale ujdzie. strzłe 92 zrobiłem z czarnego bzu lub forsycji nie pamietam wiem że kij miał w środku gąbke i ja wyciosałem ćwiartke z niego i z tej ćwiartki zrobiłem strzałe a drugą zrobiłem z jaśminu alejuż z całego pędu ok 65cm osade zrobiłem oddzielnie i wkleiłem kilka lat temu i wreszcie miałem lotki do wklejenia tylko ze użyłem gołębich piór i jak na gołębie średniej jakści ale sa zresztą zrobiłem te 2 strzały tylko po tożeby przetestować zasięg łuku który zrobiłem jakiś 1-2 miesięcy temu z akacji. Łuk prosty na sszybkości robiony może 1h mi zajeło zrobienie go i nie jestem jakoś specjalnie silny ale na pełnym naprężeniu mógłbym go utrzymać może 40s.pewnie to dlatego że dawno nie strzelałem z wymarowego dla mnie łuku. Nie mam pojęcia ile kg naciągu ma bo nie miałem jak sprawdzić ale jak uda mi sie to podam, ale krótsza strzała latała na ponad 120m a dłuższa jak ją naciągnąłem ile sie dało miała podobny zasięg choć była cieższa i wolniej lecała ale obie obracały się wokół własnej osi i leciały dosyć stabilnie więc moim zdaniem jeżeli ktoś uczy sie dopiero robić strzały to radze ćwiczyć na gołębich lotkach pamietam że pierwsze lotki jakie wkleiłem były sztywne od kleju a teraz są całkiem całkiem i to bez żadnych maszynek wszytko ręcznie robie, zdaje sie że znowu sie rozpisałem więc jezeli adminom nie podoba sie, usuńcie
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 10 z 10 << < 7 8 9 10
Skocz do Forum:

36949423 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska