www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 20 2024 00:02:06
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 6 z 10 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Autor RE: Jak robić strzały??
Obi-wan
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/11/2007 15:17
Jestem nowy na forum ale czytałem wcześniejsze posty i postanowiłem podzielić się swoimi pomysłami może nie są najlepsze ale zawsze jakieś. ja zrobiłem sobie kilka strzał z trzciny co prawda trudno znaleźć prostą łodygę ale jak sie znajdzie to jeszcze sobie wystarczy dobrać grubość i odpowiednio uciąć, ja jak już miałem takową to strzały robiłem w zależności od grotu jeśli ma być płaski tak jak w robin hoodzie jak ktoś oglądał to 1 część łodygi czyli od kolanka do kolanka wypychałem drewnem poprzecinanymi patyczkami od lodów lub czymś innym ale ja używałem drewna bo dawało dobre obciążenie. Wypychałem do samego otworu oczywiście tylko tą pierwszą część łodygi i potem obwiązywałem kordonkiem (szkoda lepszych nici ) i należy pamiętać o obwiązaniu ponieważ gdy strzeliłem strzałą trzcinową bez obwiązania w drewno to wyglądało przy udeżeniu mniej więcej tak jakby w środku była petarda i wybuchła w momęcie udeżenia.aha i nie zrażajcie się jeśli ta część w kturą wkładamy drewno pęknie wzdłóż po to jest obwiązanie może nie wygląda estetycznie ale spełnia swoją funkcję a strzała jest lekka w sam raz dla słabych łuków i jeśli strzelasz w zwyż to wysoko leci a lotki na razie robię z piór gołębich i kurzych, mam indycze na jakieś 10-15 strzał ale nie będe ich używał bo szkoda na takie strzały jakie robie na razie a pióra: najpierw dzielę pióro po stosinie (ten pręcik na środku) nie zawsze wychodzi tak jak sobie życzę ale jakoś wyjdzie potem sprawdzam żeby była mniejwięcej ta sama twardość lotki bo pióra są sztywniejsze na środku i końcu niż na początku i potem obcinam pióro żeby miało odpowiednią długość każde i teraz jak kto woli można teraz lub po wmontoaniu piór wyciąć kształt tylko musi zostać max 0.5 cm stosiny z obu stron na przywiązanie i wklejenie pióra. potem biorę cienką nić i najpierw robie jakieś 2-3 okrążenia nią przywiązując pierwsze pióro potem następne trzeba tyulko trzymać odstęp między nimi i tak wsystkie potem gdy jest już przywiązane tylko te 0.5 cm do strzały używam szpilek najpiewr smaruje trochę lotki tą strone co ją przyklejam ja używan wikolu i najpierw I lotke i jak już posmarowana to przybijam lekko szpilką tak żeby nie przebić na wylot ale żeby sie trzymało i tak co 1 cm może więcej zależy od piór i tak każdą lotke na końcu 0.5 cm co zostwione było z tyłu lotki przywiązuje i czekam aż wyschnie i do trzciny trzeba sobie zrobić z drewna siodelko i wkleić z tyłu aha i wyłużcie czymś siodełko bo cięciwa jeśli łuk mocny moż przeciąć strzałę ja smaruje wikolem i jest cacy i to chyba tyle a jeśli strzała jest robiona z drewna bez pustki lub gąbki w środku ja robie małe wcięcie na piórw ale tylko z przodu żeby stosina nie kaleczyła dłoni bo jak jest chłodno to sie zdaża i to chyba tyle jakbym coś pomylił to proszę o uwagi i komętaże smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Drizzt0856
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/11/2007 18:51
Do bitwy (tak dla pokazu) to byłyby chyba dobre, bo nikomu by nic nie zrobiły ale na turniej to bym się z nimi nie wybierał.
Jeśli masz dużo trzciny niedaleko to jest to dobry trening przed robieniem już prawdziwych.


Hyrrr na nich!!!
Bij zabij!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
skot
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/11/2007 19:00
Poszperałem trochę w internecie i udało mi sie wygrzebać coś takiego:
http://www.bowtime.waw.pl/linki/linki.html#stowarzyszone
mam nadzieje ze choć trochę pomoże
6132580 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Drizzt0856
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/11/2007 18:44
Czemuż nie... Jak na trening to dobre.


Hyrrr na nich!!!
Bij zabij!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/11/2007 10:59
Ale po co uczyć się na czymś co nie ma nic wspólnego z normalnymi strzałami?


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Mahatma
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/11/2007 13:33
A tu akurat stanę po stronie Maksa. Jeśli takie strzały szybciej się robi i mniej kosztują - proszę bardzo. Po co ma się niszczyć prawdziwe strzały?
Zwłaszcza jeśli takie są bezpieczniejsze (a być może są).
Tak samo nie zaczynasz uczyć się walki od razu na żelazo.
11047755 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Obi-wan
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/11/2007 18:48
i właśnie dlatego mimo iż mam sporo indyczych piór nie używam ich do strzał lecz używam gołębich i innych gorszych nieco nie koniecznie postrzempionych ponieważ szkoda mi pożądnych piór na to co na razie robie jak sie naucze robić pożądne strzały prawdziwe i wogule wtedy użyj indyczych piór to będzie ładnie wydlądać w kołczanie a i lepiej sie będzie strzelać a jeśli ktoś nie zczaiłby co mam na myśli napisze tak jeśli nauczysz się eździć dobrze na 2kołowym roweże to pojedziesz też na 4kołowym tak samo ja sie nauczysz strzelać strzałami z troche uszkodzonymi lub miękimi piórami celnie to będziesz celnie strzelał strzałą z dobrymi piórami czyż nie
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Obi-wan
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/11/2007 18:52
a właśnie kto jakich piór używa i jakie kształty/kroje tych piór wycinacie? jeśli mozna prosiłbym o zdjęcie (jeśli sie da oczywiście) bo ja jeszcze szukam odpowidnich dla mnie żeby miały fajny ksztaut i żeby dobrze prowadzily strzałę. więc proszę o dopowiedź cotam prosze błagam smileysmileysmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Witek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/11/2007 09:07
Mi się wydaje że są to pióra gęsiesmiley Ale lepiej jeszcze sie dopytaj.


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Witek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/11/2007 18:00
A trzeba jakoś je dobrze przygotować?Np:zamoczyć w wosku ,zanurzyć w gorącym piasku?(sam jestem ciekawsmiley)


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Dawidzik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/11/2007 13:20
Nie trzeba


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Witek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/11/2007 17:31
mogą być problemy z umieszczeniem?smiley


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Witek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/11/2007 15:23
no tak na strzale


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Witek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/11/2007 10:41
No nie wiem ja sie nie pytałem o robienie strzałysmileyAle dziękuję Tobie na pewno te wskazówki się przydadzą.A jak owijką się mocuje?


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Obi-wan
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/11/2007 19:48
napisałm o tym na 6 stronie przeczytaj cały post to znajdziesz ja jeśli już to robie z owijką ale nie wzdóż lotki tylko na początku i końcu
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Witek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/11/2007 14:08
no dobra no ale maks mi to zaproponował no i myśle sobie że jak zaczął to dokończy
Ale i tak sprawdzę....


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Witek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/11/2007 14:14
Dobra maks sprubuje wykonaćsmiley jak będzie gotowe to spróbuje dać na forum.


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Rastaman3D
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/12/2007 21:55
Witam czytałem wcześniej coś o grotach z blachy... Są The best ja takie robie po prostu rysujesz wzór grotu i se wycinasz ja wycinałem sekatorem... a potem przyklejasz do promienia Superglue porządnie trzyma smileysmileysmileysmiley
Słyszałem tez o lotkach... ja to załatwiłem tak poszedłem do sąsiadki ona miała indyki wzięła powyrywała mi 30 piór ja sobie je w domu przerobiłem na lotki do strzał...i po kłopocie... Wiecie co dam wam dobrą rade ja się interesuje wszystkim co jest związane z łucznictwem tradycyjnym od 2 lat i nie warto przepłacać trochę nerwów naprzeklinamy na to co robimy samozaparcie i mamy co chcemy zawsze warto próbować wieszcie mi Pozdro 4 allsmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley
2075953 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Obi-wan
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/01/2008 12:50
zrobiłem krótką strzałę z goębimi piórami długość strzały ok 50 cm.dałbym zdjęcie ale nie wiem jak umieścić dokładni na stronie dajcie GG to wam wyśle przez GG jak chcecie grot zrobiłem z blachy ale po nadaniu jej kształtu zachartowałem /\
/ \
( ) w miejsce nawiasów proste linie i potem złożyłem grot po osi symetri czyli na pół a "nawiasy" zgiołem w rurke i wygląda mniej więcej tak
/)
/ )
/_ )
() dajcie GG to mwa wyśle zdjęcie jak bede mógł ale podpiszcie sie moje GG to 9425844
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak robić strzały??
Daregord
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/01/2008 13:35
Też zamierzam sie wziąć za strzały, mam już wszystkie materiały: pręty drewniane średnica 1cm (trochę dużo ale innych nie było), pióra nie wiem od czego są, w każdym razie są brązowe z czarnymi paskami. Groty też mam nie wiem jak sie sprawdzą, bo sam wykułem smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 6 z 10 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Skocz do Forum:

36882506 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska