www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 29 2024 15:14:49
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 1 z 9 1 2 3 4 > >>
Autor drewno na łuki
p911
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/04/2005 21:17
witam

chcialbym samodzielnie wykonac luk drewniany. w zwiazku z tym mam
pytanie - gdzie w okolicach Warszawy mozna znalezc dobrej jakosci
drewno (wiaz, jesion, cis, robinie akacjowa, klon cukrowy)?
moj mail: p911@go2.pl

pozdrawiam
p911
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Re: drewno na łuki
Gosc
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:3
Dodane dnia 17/04/2005 09:45
smileyops: mam ten sam problem
mieszkam w bydgoszczy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Re:
sarii
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/04/2005 16:17
Witam robaczki. po pierwsze. Jesli chcecie własnorącznie zrobią łuk... to juz wam mowie ze ani za 1 , ani za 3 razem nie wyjdzie wam tak jak chcecie. Sztuka raczej trudna, jeśli mórimy o porządnych łukach. W gazecie rycerskiej w poprzednim numerze było coł o łkuach. Nie zeby ten artykół był zadziiający, ale coł znajdziecie zawsze( jeżli chodzi o wiedze). Osobicie polecamłuki od bisok- jakbyście chili kupią... Od razu mowie, ze hurtowo jest o wiele taniej smiley http://www.lukbis.pl/glowna.html . Tam na stronce mozna poogladą c juz robione łuki, ai znajdziecie tez cos o samej historii.
www.eamarrows.com - to jest stronka studnenta z historii, ktory wyrabia strzały. Pogadajcie z nim, a nóż bedzie mógł wam pomóc.
sarii
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Re:
Galenolas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/04/2005 23:49
Veduu!
(być może śmieszne pytanie) Na tej ostatniej to ceny są od sztuki?

Edytowane przez Galenolas dnia 16/06/2005 16:56
8907957 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Re:
sarii
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/04/2005 14:56
hmmm, w zasadzie, to tak niegramatycznie to napisałam bo sią łpieszyłam okropnie smiley jakby co- sarii@go2.pl i wcale nie jestem expert, czy cos takiego;]
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Re:
Druid
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/05/2005 19:01
Według mnie najleprze są cisowe łuki. A gzie go możecie znalełą w okolicach Warszawy i Bydgoszczy to nie wiem bo jestem ze śląska i nie miałem problemu żeby znalełą drewienko. NOm ze zrobieniem pierwszego łuku miałem troche problemu (z dobrą ciąciwą zresztą też)
druid_b-n 8195594 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Re:
Druid
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/05/2005 20:57
na słasku wszystko mozna załatiwą!! smiley
druid_b-n 8195594 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Re:
p911
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/05/2005 20:58
a wysylkowo jakos sie nie da? smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Re:
Druid
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/05/2005 20:59
Wysyłkowo nie bo sprzedaż tego co jest pod ochroną jest nie zgodne z prawem (chyba)!! A z resztą jaki rzemiesłniki zagląda do internetu?? to są starsi ludzie i nie korzystają z dobrodziejstw nauki. działają starymi zasadami (sprawdzonymi) smiley
druid_b-n 8195594 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Re:
Galenolas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/05/2005 22:35
Veduu, Druidzie!
Taki jesteś pewien co do wieku rzemieślników? Może powinieneś to najpierw sprawdzić?!

A poza tym... (pytam z faktu, iż twe pseudo-artystyczne brzmi "Druid"smiley czy byłbyś zdolny zciąć (w tym przypadku) ciś, wiedząc, że jest pod ochroną, czyli jego egzystencja stoi pod znakiem zapytania?

Edytowane przez Galenolas dnia 16/06/2005 16:58
8907957 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: drewno na łuki
Druid
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/05/2005 14:45
Co do wieku rzemieślinkikó to jestem pewien bo wątpie żeby ktoś kto ma za sobą 2 lata praktyki zrobił solidny łuk (lub cokolwiek) dobrej jakośći. Może i istnieje mała grópa ludzi młodego wieku która to potrafi ale zapewniem Cie że ich nie jest wielu. A co do cisu to bym nie ścioł osobiście Ale jak sie dowiedziałem że idzie kupić cis to byłem szczęśliwy jak dziecko.
druid_b-n 8195594 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: drewno na łuki
Archepunk
Moderator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/05/2005 18:57
Druid napisał:
A co do cisu to bym nie ścioł osobiście Ale jak sie dowiedziałem że idzie kupić cis to byłem szczęśliwy jak dziecko.



Co nie zminia faktu, że materiał pochodzi z przestepstwa. Kupujac drewno cisowe też popełniesz przestępstwo.

Moje prywatne zdanie jest takie, ze powinno się takich ludzi wieszać naskrzyzowaniach dróg...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: drewno na łuki
p911
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/05/2005 19:22
co do tego przestepstwa to nie bylbym do konca pewien - byc moze poza Polska dozwolone jest scinanie cisow. poza tym drewno moze pochodzic ze zlamanych drzew (przynajmniej tak mi sie wydaje). ale scinanie cisow (odmiany drzewiastej) jest w Polsce zabronione....
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: drewno na łuki
Archepunk
Moderator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/05/2005 19:47
Sprzedarz moga prowadzić jedynie organy do tego uprawnione, jak Lasy państwowe, ale ceny byłyby niebotyczne, stad podejrzewam, ze drewno pochodzi z przestępstwa. Cis jako drzewo jest chroniony "wyżej", tzn. prawem miedzynarodowym.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: drewno na łuki
p911
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/05/2005 19:55
tego nie wiem. nie wiem tez czy robi ktos (firma, rzemieslnik) luki z drewna cisowego (moze poza reklama "Debowego" , dosyc ciekawa). a propos- czy ta reklama wiernie pokazuje (bardzo skrotowo) metody produkcji lukow?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: drewno na łuki
Archepunk
Moderator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/05/2005 16:00
łuki z 'Debowego' raczej nie sa cisowe, raczej z jesiona, tani, wytrzymały a przy tym plastyczny materiał.

Przedstawiony proces twórczy jest wysoce zmechanizowany, w rzeczywistości wysarczył... jeden tatar. Ukształtowany łuk prosty wyginało sie rękoma, są współczesne ryciny przedstawiające jak sie to robi
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: drewno na łuki
p911
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/05/2005 19:12
z czego one sa to ja nie wiem - w reklamie pada stwierdzenie "... cisowe listwy...".
a tak swoja droga to chcialbym tez znalezc gdzies w okolicach Warszawy miejsce gdzie mozna dostac wlasnie jesion, wiaz, robinie akacjowa dobrej jakosci.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: drewno na łuki
Archepunk
Moderator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/05/2005 19:32
Jesli masz miejsce, to jesion [w wymiarch dostatecznie dużych do wykonania kilku łuków] wyrośnie w 5-6 lat. Do tego szasu możesz 'poćwiczyć' na innym drewnie.

W składach budowlanych raczej takich nie dostaniesz, ale popytaj w szkółkach ogrodniczych, może jakaś by miała.

Archepunk
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: drewno na łuki
Gosc
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:3
Dodane dnia 13/05/2005 19:50
Archepunk napisał:
Sprzedarz moga prowadzić jedynie organy do tego uprawnione, jak Lasy państwowe, ale ceny byłyby niebotyczne, stad podejrzewam, ze drewno pochodzi z przestępstwa. Cis jako drzewo jest chroniony "wyżej", tzn. prawem miedzynarodowym.


już od czasów Jagiełły cis jest chroniony
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: drewno na łuki
BES
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/05/2005 23:46
cis pospolity (Taxus baccata) długowieczny krzew iglasty lub drzewo, bardzo rzadki, chroniony prawem; sadzony w parkach, drzewo czerwonawe, b. trwałe.
Poza tym nawet jakby, ciężko byłoby znaleźć odpowiedni okaz krzewu, ktory ewentualnie nadawałby sie do tego celu. Więc skąd ta informacja?

Ale czy nie będzie dobra leszczyna, przecież jest giętka, lekka i wytrzymała? No i nie pod ochroną.
BES.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 9 1 2 3 4 > >>
Skocz do Forum:

36813113 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska