www.GazetaRycerska.pl
 Maj 05 2024 04:35:58
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 3 z 7 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Autor RE: Uzbrojenie dla 12 latka.Miecz,tarcza itd.
hador
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/06/2009 20:08
sorry moja skucha
ale zalezy od długosci bo w zaleznosci od niej waza od 850 do wspomnianego 1200- 50.
miecze jednoreczne sa dosc zróznicowane pod wzgledem dlugosci nawet do pół metra
nieznaczy to jednak ze nie masz racjismiley
dzieki za sprostowanie i pozdro
10034316 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Uzbrojenie dla 12 latka.Miecz,tarcza itd.
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/06/2009 10:32
Nie bardzo, zależy przede wszystkim od grubości głowni. Długość głowni waha się w granicach 70-90 cm (współcześnie).


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!

Edytowane przez ^AdminIsAway dnia 30/06/2009 10:34
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Uzbrojenie dla 12 latka.Miecz,tarcza itd.
Metallica
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/06/2009 11:16
Nie widziałem miecza o długości głowni mniejszej niż 75 cm(aczkolwiek nie twierdzę że takich nie ma). A grubość głowni zależy też (według mojego mniemania - jeśli się mylę GRZECZNIE mnie poprawcie) od zastosowania miecza - sieczny , kolny , sieczni-kolny.

A miecz 1.5 kg to nie jest nie wiadomo jaki ciężar, więc jeśli będzie uważał (nie będzie się nadwerężał) to nic mu się nie stanie. Poza tym zwykłe miecze ważą ok 1.5 kg (jednoręczne).


Jeżeli komuś się nie podoba to co robisz, pieprz to!

Edytowane przez Metallica dnia 30/06/2009 11:23
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Uzbrojenie dla 12 latka.Miecz,tarcza itd.
Konrad z Niemczy
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/06/2009 15:14
Jeśli jedynka waży półtora kilo, to jest do dupy. I nie sądzę, żeby 12-latek, o jakim jest temat, dał radę bezpiecznie dla niego i sprawnie machać półtorakilową sztachetą.


You'll take my life but I'll take yours too!
8472092 www.ja.gram.pl/Mithrandir200 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Uzbrojenie dla 12 latka.Miecz,tarcza itd.
Monika B
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/07/2009 17:59
Metallica napisał/a:
Nie widziałem miecza o długości głowni mniejszej niż 75 cm(aczkolwiek nie twierdzę że takich nie ma). A grubość głowni zależy też (według mojego mniemania - jeśli się mylę GRZECZNIE mnie poprawcie) od zastosowania miecza - sieczny , kolny , sieczni-kolny.

Radzę opierać sie na żródłach, typologiach itp, a nie udzielać rad: "nie widziałem miecza o długości mniejszej niż..." smiley. Ja mam tępą jedynkę 67 cm, 1,2 kg wagi, miecznik trochę przegiął, bo zamówienie było na 70 cm z dopuszczalmym odchyleniem 1 cm i wagą max 1,1 kg. I to też są paramery historyczne smiley. Mam też wczesne mieczysko sztabę 1,1 kg, 74,8 cm klingi, ale wyważenie jest tak fatalne, że przy nim machanie mieczykiem 1,2 kg to czysty relaks. Dlatego parametry miecza to nie tylko waga.

Konrad z Niemczy napisał/a:
Jeśli jedynka waży półtora kilo, to jest do dupy. I nie sądzę, żeby 12-latek, o jakim jest temat, dał radę bezpiecznie dla niego i sprawnie machać półtorakilową sztachetą.

Nawet 12-latek trenujący regularnie od dobrych kilkulat sztuki walki będzie mieć problem z bronią oscylująca wokół kilograma. Wiem, bo czasem mam do czynienia z dzieciakami, duże chęci, ale niestety nie idą one jeszcze w parze z fizycznymi możliwościami. Po prostu trzeba dostosowywać obciążenia do możliwości takiego 12-latka i wymaga to dużo ciepliwości, bo niestety ale łapka szybko im "puchnie", a techniki są wykonywane z niedostateczną siłą. Plus jeszcze wielka odpowiedzialność (nie sztuka załatwić takiemu małolatowi zbyt dużmi obciążeniami np nadgarstek), dlatego u nas takie młodziaki mogą drałować na trening tylko w towarzystwie swoich rodziców, którzy też trenują, bo nikt nie weźmie za czyjeś dziecko odpowiadzialności, szczególnie gdy treningi są prowadzone stalą. Jak tatuś/mamusia chcą ryzykować, niech się sami wysilą i przypilnują pociechy, a nie "ubierają" inne osoby. Bo wszystko jest dobrze do czasu aż takiemu małolatowi coś się stanie, jak tatuś nie będzie miał pretensji, bo przecież wychowuje syna na "twardego faceta" smiley, to będzie miała np mama.

Dlatego najlepszym wyjściem jest wysłanie takiego małolata do klubu szermierki sportowej z prwdziwego zdarzenia (NIE JAKIŚ AMATROSKICH KLUBIKÓW), gdzie zajmą się nim instruktorzy z uprawnianiAmi do prowadzenia treningów z dziećmi, z często klikudzesięcioletnim stażem, w dodatku jest tam sprzęt dostosowany dla różnych grup wiekowych i dzieciak nie nabierze złych nawyków ucząć się od było nie było amatorów. To jest najlepsze wyjście i w dodatku solidna baza do dalszej nauki. Bo np perfekcyjna praca nóg szermierza sportowego, szczególnie szablisty, jest już nie do nadrobienia w późniejszym wieku.


Kiepski szermierz naraża się na ciężkie rany. MM

Edytowane przez Monika B dnia 01/07/2009 18:27
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Uzbrojenie dla 12 latka.Miecz,tarcza itd.
hador
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/07/2009 13:04
teraz na temat!!!
Jakl masz 12 lat to polecam miecz z rurki plastikowej tekiej 1-1,5cm.
Ja kiedys zrobilem cos takiego i spisuje sie swietnie.
1 Wytrzymale jesliu walczysz na takie miecze nie rozwala sie na pewno
2 Bezpieczenstwo na pewno ci sie nic nie stanie to prawie nie boli.(przydaja sie tylko osłona głowy mozna zrobic z gąbki )
3 Jest bardzo tani ok 15-20zł
Wady
Jest lekki (ok pół kilo moze troche mniej) prez to sie go nie czuje
Ale do cwiczenia podstaw i sparringów bez prawie zadnej ochrony swietnysmiley
Wykonanie:
Kupujesz:
rurke najlepiej dwie wkładasz jedna do drugiej 5zł, otuline taka do rur 2,50zł, tasme izolacyjna 4zł
Robisz
1Ucinasz na długosc jaka ci jest potrzebna
2Nakładasz jakis klej na rurke
3Wkładasz otuline
4 Zaklejasz otuline u "ostrza"
5Nakładasz mały kawałek otuliny na rekojesc
6 Oklejasz wszystko tasma
ps mozesz zrobic tez jelc (bardzo przydatne)
zdjecie dam za 3-4ni bo mnie nie bedzie
pozdrawiam

Edytowane przez hador dnia 10/07/2009 22:15
10034316 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Uzbrojenie dla 12 latka.Miecz,tarcza itd.
sebas-1992
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/07/2009 20:22
Na allegro są tzw. miecze niezniszczalne, plastikowe.
Warto mieć rękawice(własne doświadczenia).


Bractwo Rycerzy Ziemi Elbląskiej
6865485 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Uzbrojenie dla 12 latka.Miecz,tarcza itd.
Newbie
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/07/2009 00:49
Jak jestes początkujący (a zakładam że jestes) i chcesz potrenować to ten twój miecz może nawet się sprawdzić. A co do Freha to faktycznie młodzików chłodno tam witają.smiley


To nie Ziemia jest własnością człowieka, ale człowiek własnością Ziemi.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Uzbrojenie dla 12 latka.Miecz,tarcza itd.
hador
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/07/2009 14:03
zamieszczam zdjecia:
http://img407.imageshack.us/i/img1992.jpg/
http://img212.imageshack.us/i/img1993m.jpg/
jedyny klopot to brak ostrza, ale jest jelec iwec nie bedzie problemusmiley
10034316 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Uzbrojenie dla 12 latka.Miecz,tarcza itd.
hador
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/07/2009 22:19
dla poczontkujacego taki miecz jest lepszy niz z allegro bo tym jak z całej siły przytrabisz w reke to tylko troche boli
z głową moze byc kłopot bo w nos dostac jest nieprzyjemnie ale mozna zrobic hełm z tego materiału na otuline pociąć i zrobic kształt z materiałusmiley
10034316 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Uzbrojenie dla 12 latka.Miecz,tarcza itd.
Sir Laxalot
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/07/2009 13:29
o zal!!
posłuchaj weź patol taśme gwożdzie młotek i piłe dalej rob miecz jak ci serce każe!!
P.S taki jest najlepszy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Uzbrojenie dla 12 latka.Miecz,tarcza itd.
Master of bow
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/07/2009 15:54
trochę bardziej zrozumiale bym prosił


Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
2220645 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Uzbrojenie dla 12 latka.Miecz,tarcza itd.
hador
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/07/2009 22:57

P.S taki jest najlepszy

ja sie pytam w czym najlepszy
10034316 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Uzbrojenie dla 12 latka.Miecz,tarcza itd.
tymek871
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 15/07/2009 10:20
znowu aktywny co dzień ale dlaczego ignorujecie moje pytania mówicie że jestem trollem po prostu się tym interesuję co to my młodzi jesteśmy jacyś głupi czy co każdy był kiedyś młody i miał mniejszy zakres wiedzy jeśli się pomylę to dlaczego się śmiejecie e albo piszecie głupie komentarze no dlaczego nie możecie mnie poprawić i wytłumaczyć doradzić. Na początku jak się tu rejstrowałem to myślałem że tu się czegoś dowiem i nauczę i myślałem że to super forum ale chyba zmienię zdanie.smileysmileysmileysmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Uzbrojenie dla 12 latka.Miecz,tarcza itd.
tymek871
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 15/07/2009 10:24
Konrad z Niemczy napisał/a:
To wygląda na to, że nigdy nie dostałeś mocno przez kolczugę. A tymka ignoruj, to taki troll tutejszy, na szczęście już nieaktywny(chyba...).



przynajmniej próbuję i mam chęci jednak rycerze z zakonów nie mają honorusmileysmileysmileysmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Uzbrojenie dla 12 latka.Miecz,tarcza itd.
Valgard
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/07/2009 12:24
Rey napisał/a:
Nie mając skończonych 18 lat nie można brać udziału w Turnieju bojowym a tym bardziej w bitwie! Można zostać giermkiem! Chodzi tutaj o wasze bezpieczeństwo a na imprezach historycznych musi za was odpowiadać Przywódca danego Bractwa.
Amen


Troche dziwne, ja biore udział w bitwach, bitwach o sztandar, walkach w kręgach i inscenizacjach (oczywscie nie na Wolinie itp.) takie mniejsze imprezy.. smiley na Turnieje nie wychodze.. tak jak piszesz - wiek, umiejetnosci

tymek871 napisał/a:
Konrad z Niemczy napisał/a:
To wygląda na to, że nigdy nie dostałeś mocno przez kolczugę. A tymka ignoruj, to taki troll tutejszy, na szczęście już nieaktywny(chyba...).



przynajmniej próbuję i mam chęci jednak rycerze z zakonów nie mają honorusmileysmileysmileysmiley


co do tej wypowiedzi, to mam ochote mu wyp****dolic w pysk..

Edytowane przez Valgard dnia 15/07/2009 12:27
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Uzbrojenie dla 12 latka.Miecz,tarcza itd.
tymek871
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 15/07/2009 20:47
mi tymek871 czy kondradowi z niemczy ale tu chodzi nie ociebie i innych rycerzy to się dotuczy tylko kilku osobom ale nie ciebi bo ty akurat mi coś doradzałeś a nie śmialeś się ze mnie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Uzbrojenie dla 12 latka.Miecz,tarcza itd.
Valgard
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/07/2009 21:28
Nie ważne że nie chodzi o mnie. Ale obraziłeś zakonników i wyogólniłeś to, ok nie będe już sie gorączkował.. doradziłem bo też zaczynałem.. pamietam cieżkie początki na tym forum (~~)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Uzbrojenie dla 12 latka.Miecz,tarcza itd.
Konrad z Niemczy
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/07/2009 23:11
tymek871 napisał/a:
przynajmniej próbuję i mam chęci jednak rycerze z zakonów nie mają honorusmileysmileysmileysmiley


Tymku, trochę odkopałeś. Tamta wypowiedź jest mniej aktualna, zważywszy na to, że przestałeś pisać we wszystkich tematach przed przejrzeniem forum. I ja nie jestem rycerzem, nie jestem nawet póki co aktywnym odtwórcą, więc nie oceniaj na mojej podstawie wszystkich zakonników świata/Polski. Po za tym jak możesz oceniać czyjś honor na podstawie jednej wypowiedzi, która na dodatek obrazowała fakt(w chwili
jej zamieszczania, oczywiście)?
Konrad=moje imię, z Niemczy=miejsce mojego zamieszkania. Wybrałem taki nick, a nie inny, bo mi się wtedy bardziej epicki wydał niż na przykład samo Konrad.
A że próbujesz to bardzo dobrze, chwała Ci za to.


You'll take my life but I'll take yours too!

Edytowane przez Konrad z Niemczy dnia 15/07/2009 23:15
8472092 www.ja.gram.pl/Mithrandir200 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Uzbrojenie dla 12 latka.Miecz,tarcza itd.
Guru
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/07/2009 10:13
Może i to dobry pomysł


I love Gazeta Rycerska
Bractwo Rycerskie Ziemi Łańcuckiej

[img]http://koni.9.fm.interia.pl/off.gif[/img]
13273110 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 3 z 7 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Skocz do Forum:

37016749 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska