www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 20 2024 11:32:48
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 19 z 53 << < 16 17 18 19 20 21 22 > >>
Autor RE: Kolczuga
Godric
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/02/2008 18:47
RewirB, wielkie dzięki, bardzo mi pomogłeśsmiley


[img]http://img140.imageshack.us/img140/6065/pab2123ci8rp1.jpg[/img]
6155036 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Aniol
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/02/2008 20:25
Ja się wcale nie niepokoje ale zadałem pytanie o splocie "łuska smoka".
Wie ktos coś o tej technice plątania kółek??
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/02/2008 20:56
Tak - mrok


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Aniol
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/02/2008 21:46
Czyli, że "łuska smoka" jest niehistoryczna??
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/02/2008 10:00
Otóż to smiley Zresztą można się domyślić smiley


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/02/2008 15:23
Jedyne kroje historyczne to 4w1 i 6w1 reszta to współczesny wymysł. Ile razy można to samo pisac.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/02/2008 16:34
a 8 w 2?
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/02/2008 18:31
Sorry ze odbiegam od tematu ale moze mi ktos powiedziec jak nazywala sie zbroja, z przyszytych do skory kolek? czy cos takiego w ogule istnialo?
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
RewirB
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/02/2008 00:40
Pierw poświećcie chociaż 0,5h i przeczytajcie połowę postów z tego tematu a dowiecie się więcej niż powtarzając te same pytania w kółko!!


vim vi repellere licet - siłę wolno odeprzeć siłą
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Godric
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/02/2008 21:14
Czy wie ktoś gdzie dostanę (prócz allegro) drut na kolczugę? Szukałem wszędzie, już naprawdę nie wiem gdzie mogę taki drut lub kółka dostać. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, to proszę o pomoc.


[img]http://img140.imageshack.us/img140/6065/pab2123ci8rp1.jpg[/img]
6155036 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
RewirB
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 19/02/2008 15:36
Wbrew pozorom łatwo taki drut dostać ;]

Po prostu udajemy się do sklepu z artykułami metalowymi(taki sklep z kombinerkami, łopatami, śrubami, śrubkami, gwoźdźmi, piłami, i wszystkim innym tego pokroju ) i prosimy o drut taki jaki nas interesuje ;];];] . Jeżeli jest to dobry sklep będzie miał on wiele rodzajów drutu jeżeli gorszy, hmmm to trudno ;/ możecie próbować zamówić.

Ja swój drut w sklepie zamówiłem(nie mieli na stanie) ;] i przyjechałem odebrać smiley tak po 3 dniach roboczych smiley smiley smiley smiley

No a kółeczka samemu robię(nadal) ;]


vim vi repellere licet - siłę wolno odeprzeć siłą
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
kolkus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 19/02/2008 17:11
Witam!
Od tygodnia robie kolczuge i mam cały czas jeden problem, kółka nie domykaja się do końca, a kiedy jedno niedomknięcie styka się z drugim często zdarza się że kółka się rozłączają. (kółka kupowałem gotowe na allegro). Mam też takie drugie pytanko. Jeżeli ktoś z was był kiedyś na festiwalu ryserskim (np: wolin). Czy przeważają tam zwykłe kolczugi czy nitowanki?
Z góry dzięki za info.

Edytowane przez kolkus dnia 19/02/2008 17:12
2765064 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 19/02/2008 17:25
To ze sie kolka nie domykaja to wina drutu, moze byc sprezynujacy, konsekwencje kupowania rzeczy na allegro (apropos alegro, qmpel z bractwa kupil tam miecz, na treningu, kiedy walczyl, trzy razy uderzyl i miecz pekl smiley, okazalo sie ze byl spawany i ze stali nierdzewnej). Nitowanki to rzadkosc, drogie sa jak cholera, sa czasami kolczugi ze specjalnie zginanych kolek, tez wolniej sie niszcza.


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
RewirB
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 19/02/2008 18:00
Jak masz problem z kółeczkami ;/ to masz trzy wyjścia smiley

1.Historyczne:
-Robisz nitowaną kolczugę(jak umiesz, chcesz, masz sprzęt i duuużo czasu;/ )
-zaginasz ale lepiej

2.Nie historyczne:
-tworzysz sobie kolczugę kompletnie nie HISTORYCZNĄ !! mianowicie bierzesz i łączysz kółeczka lutując je smiley
Jak zrobisz to dobrze to hmm... żadne kółeczko nie powinno ci odpaść samoistniesmiley (jednak jeśli cię ktoś Pier****ie ale tak zdrowo to ci kolczuga nie pomoże i tak będzie boleć a kółeczka fruu!! polecą :/ )

Osobiście polecam ci zaginać lepiej kółeczka!!!!! Weź dobre kombinerki a jak to nie pomoże to spróbuj pilnikiem zeszlifuj krawędzie żeby nie było luki po zagięciu. :]

Ps.
ja to nie pomoże napisz mi PW(prywatną wiadomość)


vim vi repellere licet - siłę wolno odeprzeć siłą

Edytowane przez RewirB dnia 19/02/2008 18:05
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Godric
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 19/02/2008 19:18
RewirB napisał/a:
Wbrew pozorom łatwo taki drut dostać ;]

Po prostu udajemy się do sklepu z artykułami metalowymi(taki sklep z kombinerkami, łopatami, śrubami, śrubkami, gwoźdźmi, piłami, i wszystkim innym tego pokroju ) i prosimy o drut taki jaki nas interesuje ;];];] . Jeżeli jest to dobry sklep będzie miał on wiele rodzajów drutu jeżeli gorszy, hmmm to trudno ;/ możecie próbować zamówić.

Ja swój drut w sklepie zamówiłem(nie mieli na stanie) ;] i przyjechałem odebrać smiley tak po 3 dniach roboczych smiley smiley smiley smiley

No a kółeczka samemu robię(nadal) ;]

No a jednak u mnie nie ma. Pojeździłem po wszystkich sklepach metalowych w mieście i pytałem o byle jaki drut stalowy, w żadnym nie mieli żadnego stalowego drutu! Już naprawdę nie wiem skąd wytrzasnąć ten drut, na allegro mi się nie opłaca, za dużo wynoszą koszty przesyłki. Wie ktoś, gdzie jeszcze mogę taki zdobyć?


[img]http://img140.imageshack.us/img140/6065/pab2123ci8rp1.jpg[/img]
6155036 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
RewirB
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 19/02/2008 22:45
Weź się szarpnij i pojedz gdzie indziej do innego miasta smiley, załatwiaj po znajomości, może w bractwie?? i zapytaj się w TYCH sklepach czy nie da się zamówić drutu ;]
jak wszystko zawiedzie zacznij toczyć drut bo nie masz konkurencji w okolicy i zdobędziesz monopol na rynku tym samym ustatkujesz się na starość i będziesz milioneremsmileysmiley
albo ..... wymyśl coś ;] jak dojdziesz do czegoś sam, będziesz bardziej szczęśliwy niż jak ktoś ci na forum napisze w punktach co i jak masz zrobić smileysmileysmiley smiley no i będziesz mógł uczyć nowicjuszy na forach pisząc punktowe instrukcję smileysmiley


vim vi repellere licet - siłę wolno odeprzeć siłą
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Obi-wan
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/02/2008 13:15
zdaje sie że ja mam jakieś 2-5m drutu sprężynującego tata chciał spalić opone zepsutą od roweru przynajmniej tak powiedział i guma sie spaliła a drut został ale lepiej ręcznie wyciągnąć możesz sie przy tym mordowac ale masz pewnoćś że drut sie nie rozcharuje ja mam drut 1mm średnicytylko ze sie troche przypalił. Aha i nie polecam lutowania o wiele lepiej zespawać będzie mocniejsze ale wątpie żeby(jeżeli masz w domu migomat lub spawarkre) ci tata pozwolił ja bym polecał złączenie na gorąco kółek ale sie może rozchartowac znowu więc albo zginasz albo robisz na końcach haczyki i zaczapiasz je o siebe i wtedy zbijasz na zimno żeby sie trzymało albo nitujesz ja osobiście wole haczyki troche jest tej roboty żeby je zrobić ale jak masz dobre obcęgi kombinerki lub szczypce mocne to droga wolna możesz jeszcze wziąść rórke o średnicy okręgu kółka i spłaszczyć z jednej strony żeby po założeniu na to kółka wystawały z obu stron spłaszczenia po jakieś 2mm drutu lub nacięcie odpowiedniej grubości i tak zakładać kółka żeby złączenie było na nacięciu i dłutem wbić końcówki drutu w rowek tworząc małe haczykii tak każde kółko sporo roboty ale sie potem bedzie trzymać prawie jak na nicie jak dobrze zbijesz tylko nie za mocno żeby nie spłaszczyć na mase złączenia haczyków
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
kolkus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/02/2008 15:33
Dzieki za info. Myślałem też by rozgiąć troche kółko (niewiem jak to powiedzieć może... jeden koniec w lewo drugi w prawo) i zamknąć je tak by jedno zachodziło troche za drugie.
Pozdrawiam
2765064 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Godric
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/02/2008 19:49
A jak myślicie, czy drut o średnicy 1,2 mm lub 1,5 mm nadają się na czepiec kolczy?


[img]http://img140.imageshack.us/img140/6065/pab2123ci8rp1.jpg[/img]
6155036 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/02/2008 21:13
Nadaje się, zwłaszcza ten pierwszy tylko kółka nie mogą by za duże... najlepiej 7-8mm średnicy.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 19 z 53 << < 16 17 18 19 20 21 22 > >>
Skocz do Forum:

36885284 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska