www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 29 2024 08:59:52
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 2 z 53 < 1 2 3 4 5 > >>
Autor RE: Kolczuga
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/11/2005 16:30
1,8


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Stanislaw Szal
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/11/2005 23:03
Osobiście polecam drut tak jak wspomniał Czarny Rycerz o średnicy 1,8. Najlepszy jest drut półtwardy. Polecam nie ocynkowany, z dwóch powodów:
a) nie jest historyczny
smiley kółka ocynkowane są słabsze

Pozdrawiam!


9257316 http://my.opera.com/Stanis%C5%82aw%20Szal/about/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Messiah
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/11/2005 08:22
no ja przedwczoraj właśnie sobie kupiłem 7.2 kg drutu "na oko" tzn. nie wiem co to za drut, ale ma średnicę 1.8, jest łatwy w obrubce i dość wytrzymały, już mam kawałem kolczugi hehe, i odciski na palcach
8896274 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Stanislaw Szal
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/11/2005 09:38
Odciski to okres przejściowy. Chyba każdemu się robią na samym początku. Po czasie odciski Ci zejdą, a potem będziesz mogł robić bez żadnego problemu. W miejscach, w których mialeś odciski, skóra staje się jakby grubsza, dzięki temu potem się już nie robią.


9257316 http://my.opera.com/Stanis%C5%82aw%20Szal/about/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Ulryh
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/11/2005 20:29
uważaj żeby to "na oko" nie wyszło ci na złe i kolczuga sie rozwali po kilku uzyciach


"Lo, there do I see my father
Lo, there do I see my mother my sisters
and my brothers
Lo, there do I see the line of my people back
to the beginning
Lo, they do call to me
They bid me take place among them
in the Halls of Valhalla
Where the brave may live forever... "
2395993 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Messiah
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/11/2005 12:43
ano odciski już schodzą, imogę powiedzieć że kolczugę robi mi się nawet przyjemnie heeh, ano ta kolczuga to jest tylko taka reprezentacyjna, np na LARPa, albo do walki treningowej, bo metalowym mieczem to by poszła po dwóch strzałach, ale ważne żę będę miał już doświadczenie i jakąś kolczugę będę już miał hehehe
8896274 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Stanislaw Szal
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/11/2005 21:31
Człowiek uczy się na własnych błędach. W moim przypadku kolczugę zrobiłem z byt ciękiego drutu. Jednak udało mi się ją sprzedać na allegrosmiley. Najlepiej własnie popróbować trochę, przed przejściem do robienia kolczugi.


9257316 http://my.opera.com/Stanis%C5%82aw%20Szal/about/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Messiah
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/11/2005 15:12
heheehe ano trzeba uczyć się na błędach, ja pierw dla wypróbowania zrobiłem właśnie kawałek miedzianej kolczugi, a potem dopiero normalną zacząłem robić, z cienkiego drutu też można, ale muszą to być strasznie małe kółeczka i dużo pracy, aha i mam pytanko, po ile schodzi kolczuga na allegro?
8896274 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
pirat
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/11/2005 15:42
to zależy jakiej długości,kroju ,splotu i z jakiego drutu jet wykonana przecietnie ok 500 zł


We pillage, we plunder, we rifle and loot. Drink up me 'earties yo ho!
2938518 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Stanislaw Szal
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/11/2005 17:12
Tak jak napisał Pirat wszytsko zalży od tego jak jest wykonana i z czego, a ceny się wachają od ok. 100zl (niedawno poszła za coś kolo tego kolczuga) do 500zł.


9257316 http://my.opera.com/Stanis%C5%82aw%20Szal/about/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/11/2005 17:43
Ale niektóre kolczugi sprzedawane na allegro to po prosu żart:smiley


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Stanislaw Szal
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/11/2005 18:58
A trafiają się czasem zabawne rzeczy, które są nazwane kolczugami, chociaż tak naprawdę nie wiem co to jest. smiley


9257316 http://my.opera.com/Stanis%C5%82aw%20Szal/about/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/11/2005 19:04
A czasem ludzie nie wiedzą co sprzedają(a raczej nie znają tego wartosci)I sprzedają calkiem porządną kolczuge za 60zlsmiley


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Stanislaw Szal
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/11/2005 19:43
Najlepsze są takie śmieszne kolczugi wystawiane z kosmiczne ceny... Np. kolczuga z cienkiego drutu, kółka 10 mm i cena minimalna 600 zl. smiley


9257316 http://my.opera.com/Stanis%C5%82aw%20Szal/about/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Messiah
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/11/2005 16:33
to lekka przesada, mi się wydaje że dobra kolczuga to z cienkiego drutu i bardzo małej średnicy kółek, wtedy i fajnie wygląda, i dobrze chroni
8896274 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Stanislaw Szal
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/11/2005 16:39
No ale uwierz mi, że nie są tyle warte. Osobiście robiłem z kupionych, cienkich kółek. Kółka te były źle pocięte i przez to strasznie je gubiłem. Nigdy więcej na taką kolczugę z takich kółek już się nie zgodze.


9257316 http://my.opera.com/Stanis%C5%82aw%20Szal/about/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Messiah
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/11/2005 11:51
ja wszystko robię sam, spręrzynki nawijam z kumplem, potem tnę je(to na początku boli) potem włanczam do kolczugi po jednym kółeczku, czyli każde z osobna muszę wkładać, trochę żmudna praca ale ta satysfakcja jest niepowtarzalna, i muszę powiedzieć że bardziej się opłaca samemu robić kółka niż je kupować, aż taki wysiłek to to nie jest
8896274 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Stanislaw Szal
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/11/2005 14:44
Wysiłek duży może to nie jest... ale powiedz mi ile zajmuje Ci zrobienie jednego kilograma kółek, jakiej średnicy je robisz i z jakiego drutu? smiley


9257316 http://my.opera.com/Stanis%C5%82aw%20Szal/about/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Ulryh
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/11/2005 21:39
Może ktoś mi ostatecznie powiedzieć z jakiego drutu ( średnica rodzaj itd) najlepiej zrobic kolczuge i żeby w miare mi to tanio wyszło i ile mniejwiecej kilogramów kułeczek potrzebuje na taki T-shirt bo widze podzielone zdania a przez zime chciałbym spróbowac pomajstrowac z kolczugą...


"Lo, there do I see my father
Lo, there do I see my mother my sisters
and my brothers
Lo, there do I see the line of my people back
to the beginning
Lo, they do call to me
They bid me take place among them
in the Halls of Valhalla
Where the brave may live forever... "
2395993 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kolczuga
Messiah
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/11/2005 08:20
jeden kilogram kółeczek robię około 2.5 h, robienie spręrzynek i wycinanie ich trochę zajmuje hehe a promień kółek to mniej więcej 2-3 mm, hmm rodzaj drutu, ciekawe pytanie bo sam nie wiem, poszedłem do sklepu, przejrzałęm druty i stwierdziłem że akurat ten się nadaje najlepiej tzn że jest dość łatwy w obróbce i wytrzymały, a drut mam 1.8 mm, taki srebrny(kit że mi z niego ta srebrna farba schodzi), mój drut kosztował 7zł za kg a kupiłem go 7.2 kg
8896274 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 53 < 1 2 3 4 5 > >>
Skocz do Forum:

36810977 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska