www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 29 2024 11:30:28
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Autor RE: Wymiary miecza
strzelec95
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/12/2008 20:28
Miecz jest stary (baaaardzo stary)
widać wyszczerbienia i ślady po uderzeniach

na końcu ma takie wżery (takie jak się piecze ciasto i takie jakby popękane ale bardziej ubytki
na głowica jest zrobiona z takiego jakby zwiniętego, grubego,żelaznego pręta

jelc ma szerokość 30 cm

Nie wiem mojim zdaniem (nawt jeśli ma być do ozdoby) to opłaciło się kupić za 79zł
strzelec1900@tlen.pl 10672956 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wymiary miecza
japcio
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/12/2008 00:17
Bartosz ja jestem niedowiarkiem i zrób może jakieś "naukowe badanie" weź jakąś stara przeszywe, albo uszyj kawałek tak na testy. Do puki nie zobaczę filmików takie oświadczenia będą mnie tylko śmieszyły. Owszem świnkę nieubraną przecinał nawet i dość sporo wyszczerbiony miecz, który ledwo rozciął 1 warstwę przeszywki.
i co oznacza weterańska? Patrząc na całość to raczej jest kawałem stali o wadze 100kg. Ale nie o to też tutaj chodzi.
4540636 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wymiary miecza
Bartosz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/12/2008 15:58
nie musze robić testów 2 razy. Pierwszych niestety nie nagralem. Najprosciej tłumaczac, był mieczem ostrym, i posiada głębokie szczerby od miecza również ostrego, nie był skuty ani razu. Jesli miecz tepy o miecz tepy robi szczerby trapezowe. Tak ten trójkątne wypychające. Co znaczy z polskiego na nasze nie mniej tylko tyle iż ma powieżchnie tak kolcową że tak powiem że szarpie. Dodaj do udeżenia troszke siły pociągowej i on nie przetnie ostetecznie ale rozerwie materiał. Uderzenie ma iść z dociągnięciem drogi kolego, i tylko tyle. Szarpnie łapą ale jak przeciągniesz to na drewnianym stojaku na jakim to robiłem zostały ślady jak od brzeszczotu, bądz piły tylko bardzo ostrej, a starą przeszywke szlak trafił. Filmów nie robiłem bo byłem głupi, ale poręczyć mogą Pelina, Chańcze i Gawlacze z bractwa rycerskiego zamku ch ojnik (inaczej tego nie moge napisać bo robi się przekleństwo nietety takie jak C***nik)


Kto pokonał wroga jest silny, lecz ten kto pokonał samego siebie jest niezwyciężony.

Edytowane przez Bartosz dnia 11/12/2008 16:01
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wymiary miecza
Bartosz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/12/2008 16:03
A i bym zapomniał miecz weterański jest to jedynka która nie ma środka ciężkości na 8 cm od jelca, tylko na 10 cm co daje mocniejsze udeżenie lecz mniejszą szybkość. Szybkość musisz zapewnić sobie siła mięśni. Nie walcze takim mieczem bom zbyt cherlawy do tego, przez co za wolny.


Kto pokonał wroga jest silny, lecz ten kto pokonał samego siebie jest niezwyciężony.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wymiary miecza
Guru
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/05/2009 21:52
półtoraki (bastarda) to jakieś 140m
13273110 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wymiary miecza
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/05/2009 17:45
Guru
półtoraki 140 cm? przesadzasz od 105-125cm... nie licz tych od Aladyna
smiley
Sam z nim stoczyłem zażartą walkę bo nie docierało do niego że półtorak może mieć 110-115 cm i około 1,5 kg... i udało mu się zrobić naprawdę w miarę elegancki miecz.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Skocz do Forum:

36811867 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska