www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 25 2024 06:47:50
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 5 z 7 << < 2 3 4 5 6 7 >
Autor RE: Jak zrobić hełm?
Godric
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/05/2008 14:22
A czy ma ktoś może wykroje hełmu żebrowego? Lub wie, gdzie mogę znaleźć? Ma ktoś może zdjęcia hełmów żebrowych?


[img]http://img140.imageshack.us/img140/6065/pab2123ci8rp1.jpg[/img]
6155036 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/05/2008 21:31
www.moonforge.prv.pl i www.armourarchive.org


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
Godric
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/05/2008 21:35
Moonforge nie działa, a na www.armourarchive.org są wykroje na hełm normański wykonany z jednego dzwonu, a ja chcę żebrowy.


[img]http://img140.imageshack.us/img140/6065/pab2123ci8rp1.jpg[/img]

Edytowane przez Godric dnia 15/05/2008 21:41
6155036 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
Diuk de Puce
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/09/2008 16:08
Już moonforge działa. smiley
4004172 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
jakub z mazowsza
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/09/2009 21:01
ej mam pytanko jak najprościej zrobic nawet słaby hełm takinawet bez ochrony uszu. Pytam, bo jestem dosyć młoty mam 13 zim ale lubie walczyć i zaczynam od podsatw robie miecz łuk już mam musze zrobić tylko helm i jakąś zbroję tlko nie umiem nie mam zbyt wielu narzędzi. Proszę o pomoć tylko nie ignorujcie młodych wojów bo i wy dawniej tacy byliście.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
Konrad z Niemczy
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/09/2009 22:40
Gdzieś w głębi forum był opis jak zrobić hełm żebrowy. Ale w tym wieku się nie ma co brać za takie rzeczy. Trening na drewnie na początek, zbieranie wiedzy, przedmioty tylko takie z których nie wyrośniesz, czyli nie ciuchy ani pancerze czy coś. Chociaż klepanie z metalu różnych rzeczy to nie jest taki zły pomysł.


You'll take my life but I'll take yours too!
8472092 www.ja.gram.pl/Mithrandir200 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
czcibor z nawii
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/09/2009 23:55
Gawain napisał/a:
Witek, dobrze myślisz. Taki jak ten na obrazku:
[img]http://img250.imageshack.us/img250/6845/img0274nf6.jpg[/img]
Czy ktoś z was potrafi wykonać mniej więcej taki hełm? Lub jakąś barbutę.


oczywiście ja potrafię :) jestem producentem tego hełmu i zapewniam wszystkich wątpiących ze nie jest przerabiany z żadnego wojskowego jest wykuty z blachy 3 mm na zamówienie 2mm
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/09/2009 08:59
jakub z mazowsza napisał/a:
ej mam pytanko jak najprościej zrobic nawet słaby hełm takinawet bez ochrony uszu. Pytam, bo jestem dosyć młoty mam 13 zim ale lubie walczyć i zaczynam od podsatw robie miecz łuk już mam musze zrobić tylko helm i jakąś zbroję tlko nie umiem nie mam zbyt wielu narzędzi. Proszę o pomoć tylko nie ignorujcie młodych wojów bo i wy dawniej tacy byliście.


Ale do tego nie jest potrzebny Tobie hełm. Wystarczy zwykły kask do sztuk walki z kratą lub szybą na twarzy i kij z ertalonu jako broń. Nikt poważny nie pozwoli wziąć Tobie do ręki stalowej broni jeśli nie skończysz 16 lat. poza tym jeśli zaczynasz, zanim zaczniesz walczyć, powinieneś nauczyć jak się chodzi, uderza, blokuje i wiele innych przydatnych rzeczy. Inaczej będzie to przypominało przypadkową nawalankę bez ładu i składu.
Jeśli chodzi o kucie uzbrojenia jeszcze masz za słabą rękę żeby kilka godzin machać kilkukilogramowym młotem.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
Shouryuu
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/09/2009 10:48
Czcibór, dzwon jest wykutu z jednego płatu blachy czy z 4 połączonych ?

Ps. Death, kije z ertalonu ponoć nie bękaja. Ale kolega mi opowiadał że używał takiego jako eskrimy ( co z reszta trener mu odradzał), i kij strzelił., wywołując przy tym piekną fontannę okruchów. Może jednak lepiej zostac przy drewnie?
7833600 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/09/2009 18:04
Shoryu
Czy wiesz z jaką częstotliwością uderza się eskrima? Akurat tak się składa że ja trenuję FMA.
Ortalon ma służyć do treningu a nie do napierdalania się na siłę.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
Shouryuu
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/09/2009 20:38
Deadth, z moich obserwacji wynika, że z dużą. Ale to twoja działka. smiley Myślałem po prostu że drewno będzie dla Jakuba leprze.
Sorry za offtop.
7833600 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
jakub z mazowsza
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/09/2009 15:40
Death-wish napisał/a:
jakub z mazowsza napisał/a:
ej mam pytanko jak najprościej zrobic nawet słaby hełm takinawet bez ochrony uszu. Pytam, bo jestem dosyć młoty mam 13 zim ale lubie walczyć i zaczynam od podsatw robie miecz łuk już mam musze zrobić tylko helm i jakąś zbroję tlko nie umiem nie mam zbyt wielu narzędzi. Proszę o pomoć tylko nie ignorujcie młodych wojów bo i wy dawniej tacy byliście.


Ale do tego nie jest potrzebny Tobie hełm. Wystarczy zwykły kask do sztuk walki z kratą lub szybą na twarzy i kij z ertalonu jako broń. Nikt poważny nie pozwoli wziąć Tobie do ręki stalowej broni jeśli nie skończysz 16 lat. poza tym jeśli zaczynasz, zanim zaczniesz walczyć, powinieneś nauczyć jak się chodzi, uderza, blokuje i wiele innych przydatnych rzeczy. Inaczej będzie to przypominało przypadkową nawalankę bez ładu i składu.
Jeśli chodzi o kucie uzbrojenia jeszcze masz za słabą rękę żeby kilka godzin machać kilkukilogramowym młotem.



może niewiesz ze kilka lat cwicze wiec moge machac mlotem kiilka h
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
Shouryuu
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/09/2009 20:40
jakub z mazowsza napisał/a:może niewiesz ze kilka lat cwicze wiec moge machac mlotem kiilka h


Machac możesz. życze powodzenia. Ale jak sęk w tym ze młotem sie uderza w materiał na kowadle. Popróbuj, zobaczysz jak sie fajnie zachowuja nieprzyzwyczajone rece ( po 10 minutach ).
7833600 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
Khaine
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/10/2009 17:17
Shouryuu napisał/a:
Machac możesz. życze powodzenia. Ale jak sęk w tym ze młotem sie uderza w materiał na kowadle. Popróbuj, zobaczysz jak sie fajnie zachowuja nieprzyzwyczajone rece ( po 10 minutach ).


Zgadzam się, sam od 2 lat trenuję na siłowni, połamałbym człowieka gołymi rękami bo natura mi nie szczędziła w efektach treningu, ale i mi się jeszcze meczy ręka od machania kijem przez 1,5 godziny.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
Bulgar
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/10/2009 14:02
Ba toż to mamy Pana Łamignata...cóż bywa...


Gdy piach juz poczuł smoczy kil, Wilków wściekłość wzieła górę, Normanów setki dały życie, a Thorleif-łeb i skórę.

Voda je pro sedlaku a pivo je pro bojovniku!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
Wierny Piotr
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/10/2009 16:44
Normalnie same kafary jeden trzynastolatek może machać godzinami młotem, drugi siedemnastolatek łamie ludzi smiley ... normalnie strach się baćsmiley nic ino iść na emeryturę smiley


Zapraszam na naszą stronę WWW.ROUTIERS.PL

Mój kram znajdziesz na:

http://www.freha.pl/index.php?showtopic=22138&hl=

Edytowane przez Wierny Piotr dnia 02/10/2009 16:45
3351524 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
Khaine
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/10/2009 17:19
A czy to jakiś bardzo wielki problem połamać człowiekowi żebra uściskiem?smiley Wcale nie trzeba do tego być herkulesem, wystarczy trochę treningu i siły.
Zresztą to była przenośnia tak właściwiesmiley Odnośnie faktu że wcale nie jestem słaby a i tak mnie machanie męczy.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
Wierny Piotr
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/10/2009 17:32
Połamać kości to nie taki wielki problem masz racje. Wybacz ubawił mnie wydźwięk tych dwóch postów jeden po drugim (własciwie ten pierwszy).
Po prostu wydaje się niektórym że klikanie myszką w grach to tyle samo co praca młotkiem (lub raczej młotem smiley ).
Pozdrawiam


Zapraszam na naszą stronę WWW.ROUTIERS.PL

Mój kram znajdziesz na:

http://www.freha.pl/index.php?showtopic=22138&hl=
3351524 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
Khaine
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/10/2009 18:02
Osobiście sam chętnie pobawiłbym się w płatnerstwo, ale robienie hełmów to już wyższa szkoła jazdy moim zdaniemsmiley
Można zrobić sobie naramienniki, naręczaki, nogi nawet płytowe. Ale do hełmu już trzeba mieć wprawę. Sama grubość blachy - 2 mm, od klepania ręka odpadnie prędzej niż się coś porządnego zrobismiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
Wierny Piotr
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/10/2009 19:43
Najtrudniejsze to i tak pełne łydki - oczywiście jak mówimy o ładnych, wyprofilowanych a nie "rurach". Ostatnio udało mi się wystukać napierśnik "bąbke" ale co się naklepałem i nakląłem to mojesmiley. Czekam na wolną chwilę by założyć paski i przetestować smiley. Muszę pokombinować jak dołożyć szorcę -łuskową/zbrojnikową/kolczą nitowaną(tutaj najmniej kombinowania).
Generalnie jak dobrze pójdzie na sezon będę miał nowy komplet (heh za każdym razem powtarzam sobie to już ostatni raz, lecz prawda jest taka, że zawsze coś się ulepsza by było lżejsze, lepiej "chodziło", ładniej wyglądało).
Zresztą ze wszystkim tak jest ...
Jak pomyśle kiedyś szczytem założenia były: komplet blach, porządne buty, dublet, a obecnie ciuchów jest cały wór desantowy ( i jeszcze by się chciało to i to ...), drugi blachy, trzeci posłanie, namiot, meble, naczynia i masa innych pierdół.
Ehhh pozdrawiam


Zapraszam na naszą stronę WWW.ROUTIERS.PL

Mój kram znajdziesz na:

http://www.freha.pl/index.php?showtopic=22138&hl=

Edytowane przez Wierny Piotr dnia 02/10/2009 19:59
3351524 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 5 z 7 << < 2 3 4 5 6 7 >
Skocz do Forum:

36939821 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska