www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 25 2024 23:20:15
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 6 z 7 << < 3 4 5 6 7 >
Autor RE: Jak zrobić hełm?
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/10/2009 09:37
I nie pozostaje nic innego jak na turniej wynająć ciężarówkę... znam ten ból.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
Wierny Piotr
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/10/2009 10:34
Hehehe i z tym też musiałem sobie poradzić ... kupiłem sobie busa smiley.
Pozdrawiam


Zapraszam na naszą stronę WWW.ROUTIERS.PL

Mój kram znajdziesz na:

http://www.freha.pl/index.php?showtopic=22138&hl=
3351524 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
Alvaron
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/10/2009 20:23
Ach, to chyba tylko ja jestem chuchro. Już druga dekada za mną, a tu się dowiaduję iż łomot czeka mnie od gimnazjalistów!

Wracając do tematu to muszę przyznac, iż jak na razie to i ja omijam wytwarzanie hełmów od podstaw. Naturalnie nie mówię tu o garnkach lub prostych żebrówkach, ale o barbutach, armetach, saladach itp. (w tym przypadku wciąż muszę się wspierac przeróbką hełmów wojskowych). Jeśli chodzi o młodych odtwórców to zgadzam się z Death-wish'em - przed 16 nikt was nie weźmie do walki. Ale trzeba spojrzec na to tak: jeżeli mają was wziąśc to już lepiej za młodu się przygotowywac. Nie wiem jak jest obecnie w bractwach, ale zazwyczaj młode pokolenie było dośc dobrze przygotowywane do walki jak i zapoznawano go z kulturą oraz rzemieślnictwem. Bo trzeba pamiętac, iż Bractwo Rycerskie to nie tylko walka.


Faber est quisque suae fortunae
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
tymek871
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 22/10/2009 21:25
dobra do bbractw przyjmują od około 16 lat to czym mam się teraz zająć bo brakuję mi nie całe 4 lata


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/10/2009 21:41
zapisz się do klubu sportowego, boks, kickboxing itp


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
tymek871
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 23/10/2009 14:35
Ha ha bardzo śmieszne
Ciekawe czemu ma to służyć co krzebę mam nabrać


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
tymek871
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 25/10/2009 18:35
On mi dobrze radzi chyba żartujesz ty myślisz że ja myślę że ja chcę od razu być w zbroji i w ogóle nie mylisz się chodzi mi o to że jeśli mam 12 lat a do bractwa przyjmują od 16 noto przez te 4 lata mam się zająć pogłębiaiem wedzy czy coś w tym stylu ja pytałem was bo uwałałem was za rozsądnych i takich ludzi którzy potrafią pomóc ofszem potraficie, ale wasza arogancjajest ponżej zera, troszkę szacunku też jestem człowiekiem!!! Takie z was buraki na prawdę myślałem o was inaczej ale większość z was to gbury i świnie!!!! Oczywiście są też napewno ludzie którzy potrafią doradzić ale to nie wy zanim coś napiszecie to się zastanówcie bydlaki!!!!


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
NumLock
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/10/2009 19:14
Takie z was buraki na prawdę myślałem o was inaczej ale większość z was to gbury i świnie!!!! Oczywiście są też napewno ludzie którzy potrafią doradzić ale to nie wy zanim coś napiszecie to się zastanówcie bydlaki!!!!

Za takie wyzywanie ludzi,wg. mnie należy się sroga kara, nie wykluczjąc bana.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
Master of bow
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/10/2009 19:41
Tymek to niemiało na celu ośmieszenie Cię, tylko pokazanie, że w tym wieku to rekonstrukcja raczej nie jest możliwa... Możesz robić kolcze itd. tylko po co Ci to? Narazie pomyśl o teorii, na praktykę przyjdzie jeszcze czas smiley


Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
2220645 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/10/2009 21:05
Tymek
nie tym tonem, nie jesteś w oborze. Za coś takiego jest ban.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/10/2009 21:40
zbroji
zbroi
nie mylisz się
hmm to dobrze jeśli się nie myli, nieprawdaż?
noto
noco?
pogłębiaiem wedzy (...) uwałałem (...) ponżej
hmm uwawałam że pogłębiaianie wedzy w twoim przypadku jest ponżej średniej
ofszem
fszak ortograwia to nic warznego, ni?
ale wasza arogancjajest ponżej zera
cieszymy się więc, że nie jesteśmy aroganccy.

Pozdrawia największy burak, gbur, świnia i bydlak - moderator.


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
Wierny Piotr
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/10/2009 11:53
tymek871 napisał/a:
On mi dobrze radzi chyba żartujesz ty myślisz że ja myślę że ja chcę od razu być w zbroji i w ogóle nie mylisz się chodzi mi o to że jeśli mam 12 lat a do bractwa przyjmują od 16 noto przez te 4 lata mam się zająć pogłębiaiem wedzy czy coś w tym stylu ja pytałem was bo uwałałem was za rozsądnych i takich ludzi którzy potrafią pomóc ofszem potraficie, ale wasza arogancjajest ponżej zera, troszkę szacunku też jestem człowiekiem!!! Takie z was buraki na prawdę myślałem o was inaczej ale większość z was to gbury i świnie!!!! Oczywiście są też napewno ludzie którzy potrafią doradzić ale to nie wy zanim coś napiszecie to się zastanówcie bydlaki!!!!


Olaboga! Tymku smiley opanuj się.
Zupełnie nie rozumiem twojej bulwersacji. Pytasz się użytkownicy odpowiadają. To chyba normalna postać rzeczy. Chyba, że to było pytanie retoryczne smiley).
Teraz zupełnie poważnie .

Masz 12 lat więc:

1. Raczej nikt nie weźmie odpowiedzialności za Ciebie - dlatego większość grup, bractw unika przyjmowania młodszych niż 16-latków.
2: Twój organizm nie jest przystosowany do nadmiernego wysiłku - wręcz jest niewskazany.
3: W tym wieku mentalnie bliżej do klocków, lalek i samochodzików (co zresztą pokazałeś). Generalnie więc unika się robienia przedszkoli.

Chłopakom powinieneś tak naprawdę podziękować a nie ich obrażać.
Bo dobrze Ci napisali - jeśli nikt Cie nie przyjmie do grupy. Pozostaje Ci wykorzystanie czasu na rozwój fizyczny (może nie koniecznie sporty walki a bardziej rozwój ogólny) i umysłowy (dowiedzenia się o interesującej Cię epoce). Dodatkowo jak chcesz możesz wykonać jakieś przedmioty które mogą Ci się przydać (oczywiście jak już będziesz coś wiedział na temat) - np. sakiewka, pasek.

Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam nie to było moim założeniem.
Pozdrawiam chrum chrum


Zapraszam na naszą stronę WWW.ROUTIERS.PL

Mój kram znajdziesz na:

http://www.freha.pl/index.php?showtopic=22138&hl=

Edytowane przez Wierny Piotr dnia 26/10/2009 11:55
3351524 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
tymek871
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 26/10/2009 15:02
Przepraszam głupio mi może jednak zajmę się samochdzikami.Już tu nie będę pisał, po prostu będę śledził forum i zdobywał wiedzę albo usunę konto i bedziecie mieć spokój. Tak będzie najlepiej. Nie będę usówał tych postów bo i tak już każdy wie jak głupio postąpiłem. Mieliście na samym początku jusz racje że jestem tylko dzieckiem i trollem tutejszym bo te słowa pamiętam do dziś. a te przezwiska to raczej i bardziej do mnie pasuja mówiem wam To mój chyba ostatni post. Cyba się cieszycie????? Dziękuję wam bo to mnie czegoś nauczyło a szczególnie wam: Wierny Piotrze Death Wishowi i czarnemu rycerzowi dzięki wam. Może lepiej będzie jak poczytam gazetę rycerską właśnie leży mi na biórku Cześć wam.


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
Wierny Piotr
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/10/2009 16:19
Nie ma co się obrażać i pisać tak by było nam żal.
Nikt tu nie ma zamiaru zrobić Ci kuku, a czy chcesz korzystać czy nie to twoja sprawa. Korzystając z forum musisz jednak przestrzegać pewnych zasad (proponuje zapoznać się z regulaminem) które dotyczą wszystkich.
Zastanów się czasem nad tym co piszesz, przeczytaj, ew. popraw (edytuj) w ten sposób twoje posty będą czytelniejsze dla innych użytkowników.
Ja również mam straszne problemy z ortografią i składnią.
Mimo to z szacunku dla rozmówców jak i samego siebie staram się by moje posty dało się czytać (przydatnym będzie sprawdzanie ortografii np: w programie WORD lub zainstalowanie Mozilli Firefox).
Pozdrawiam

Ps. Nos do góry ... po prostu daj się poznać z lepszej strony.


Zapraszam na naszą stronę WWW.ROUTIERS.PL

Mój kram znajdziesz na:

http://www.freha.pl/index.php?showtopic=22138&hl=

Edytowane przez Wierny Piotr dnia 26/10/2009 16:21
3351524 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
tymek871
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 28/10/2009 17:25
Spróbuję dziękuję Ci.


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 09/11/2009 10:34
Nie chodziło tylko o krzepę, choć to tez. Dyscypliny typu boks czy kickboxing nauczą ciebie prawidłowego poruszania się, dowiesz jak reaguje twoje ciało na cios. Wbrew pozorom uderzenie zadane pięścią czy mieczem w uzbrojeniu wywiera podobny skutek na ciało, inaczej mówiąc nauczysz się na starcie dobrych podstaw i dowiesz się jak reaguje twoje ciało, jak zachowujesz się w sytuacji stresowej lub dużego wysiłku fizycznego. To są umiejętności które sie tobie przydadzą. Ewentualnie możesz zapisać się (i uczęszczać oczywiście)na zajęcia Kali (Arnis eskrima FMA), gdzie zdobędziesz silne podstawy jeśli chodzi o operowanie bronią. W moim poście nie było ani trochę tonu, który mógłby Ciebie obrazić.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!

Edytowane przez ^AdminIsAway dnia 09/11/2009 10:37
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
tymek871
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 11/11/2009 21:15
wiesz ja mieszkam w rzeszowie i tam takich rzeczy nie ma myślisz że nie szukałem jest karate, jazda konna jakieś medytacje basen już chodziłem i bractwo ale od 16 lat. Powiedzieli że mogliby mnie przyjąć na paźa. A jeśli na paźa to pomagałbym tylko w rozłożeniu rzeczy do turnieju to wszystko.


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
Shouryuu
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/11/2009 21:55
Jeśli nie przyjeli cie do Zakonu Rycerzy Boju Dnia Ostatniego to może spróbuj tutaj: http://trzecinajemny.vel.pl/
Co prawda odtwarzają japonię, ale mają też doświadczenie w w europiejskiej XVtce. I są zaprzyjaźnieni z Zakonem. Potrenujesz u nich rok, to potem łatwiej będzie ci dostać się w szergi Z.R.B.D.O.

Edytowane przez Shouryuu dnia 11/11/2009 21:57
7833600 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/11/2009 11:02
tymek

W 5 minut bez jakiegos wielkiego zagłębiania się w Googla.

Sekcja Judo. Policyjnego Towarzystwa Sportowego "WALTER" 35-020 Rzeszów - ul.Langiewicza 27

Kickboxing
http://fightclub.rzeszow.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12

W odnośniku Kontakt masz nawet gg czyli nie musisz ruszać 4rech liter sprzed komputera.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!

Edytowane przez ^AdminIsAway dnia 12/11/2009 11:07
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zrobić hełm?
Valgard
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/11/2009 22:18
A czy on niemógłby sam sobie poszukac? jak byłem w jego wieku to jakos sam sobie poradziłem z takimi sprawami.. pochodziło sie na wysiłkowe.. a na treningach dano mi miecz, kolczuge.. wszystko najcieższe.. a teraz jestem w boju lekki jak Skowronek, a ataki są niemal akrobatyczne xD xD
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 6 z 7 << < 3 4 5 6 7 >
Skocz do Forum:

36947632 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska