www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 27 2024 05:14:06
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 10 z 12 << < 7 8 9 10 11 12 >
Autor RE: Zrobienie łuku, kuszy i strzał/bełtów
Draven
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/03/2010 19:15
Człowieku o co Ci właściwie chodzi? "

TYLKO o to aby nie nazywać kuszników kryminalistami, uważam, że jest to jednak określenie wyjątkowo pejoratywne i raczej kojarzone jest z PRAWDZIWYMI, groźnymi bandziorami.
Choć, biorąc pod uwagę tylko leksykalne znaczenie tego słowa, kryminalistą bedzie i gimnazjalista używający nielegalnego windowsa. Cóż to w sumie tylko taka "kazuistyka słowna"

"Tak jak potępiamy tu kłusownictwo, wycinanie bez pozwoleń drzew itd "

Tu się akurat zgadzam w 100% bo to po prostu czysta nielegalna grabież lasu, która skończyć może się tym, że bedzie coraz mniej zwierzaków i drzew.. Kłusowników czy nielegalnych drwali określiłbym po prostu głupcami, bo to podcinanie gałęzi na której się siedzi..

Więc wytłumacz mi czym szkodziłbym gdybym wyszedł na swój własny plac, koło swojego własnego domu i w zaciszu własnego podwórka kilka razy wystrzelił z kuszy do tarczy?? No komu tym zaszkodze?

"na siłę szukasz potwierdzenia swoich słów"
A czy aby przypadkiem nie jest na odwrót Po prostu takie mam zdanie i to nie od wczoraj, ale z dobrych 15 jeśli nie 20 lat (odkąd świadomi zapragnąłem kiedyś mieć w życiu kuszy). I po prostu mam takie zdanie i nie inne - tak uważam i już...

Smakowało piwko? Co ciekawego było w TV?

Miłego wieczoru


Omnis mundi Creatura
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zrobienie łuku, kuszy i strzał/bełtów
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/03/2010 20:07
Nie, nie zaszkodzisz nikomu ale złamiesz prawo. I staniesz się kryminalistą w nie pejoratywnym znaczeniu tego słowa. Bo osoba łamiąca prawo (obojętne czy prawo to ma sens) kryminalistą jest. I na tym kończę tą pozbawioną celu dyskusję.


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zrobienie łuku, kuszy i strzał/bełtów
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/03/2010 23:56
Jeśli panowie nie skończycie wysuwać kretyńskich argumentów to polecą bany. Nie popieramy na tym forum w żaden sposób łamania prawa. O tej pory usuwam wszystko co jest w jakikolwiek sposób stwierdza naruszanie lub łamanie prawa. W ostateczności pójda zgłoszenia na Policję o wszczęcie postępowania. Na tym forum nikt nie jest anonimowy i bardzo łatwo ustalić kto jest kim.

Jeśli masz problem proszę uderzyć na lokalną komendę Policji lub twojego posła / senatora i wyłuszczyć mu problem.

Jeszcze jedno. Nie nazywamy kuszników kryminalistami. Nazywamy tak nielegalnych posiadaczy kuszy. Subtelna różnica ale znacząca. czy się wam to podoba czy nie kusza została zakwalifikowana jako broń i nielegalne posiadanie kuszy kwalifikuje się jako nielegalne posiadanie broni. Wbrew pozorom uzyskanie pozwolenia na posiadanie kuszy ni jest wielkim problemem, trzeba tylko sie pofatygować do dzielnicowego.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!

Edytowane przez ^AdminIsAway dnia 08/05/2010 19:33
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zrobienie łuku, kuszy i strzał/bełtów
_czarny_
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/05/2010 08:05
Jeśli mowa o prawie którym nas chcą trzymać w rygach to chyba sprawą oczywistą jest, że jest ono po to abyśmy nauczyli się żyć dla systemu a nie system dla nas, w którym dane nam przyszło egzystować terytorialnie. W zasadzie niewiele się zmieniło na przestrzeni tych ok. 500 lat. Nie tak dawno palono na stosie za coś co było nie zgodne z prawem. Ale Tutaj trzeba rozróżnić, że określenie "nie zgodnie z prawem" niema nic wspólnego z określeniem "sprawiedliwie", tylko tak jak tego wymaga ekipa rządząca czy też tłum, motłoch, tak jak w przypadku palenia na stosie. Uważam, że prawo jest archaiczne, może m.in. przez to że wszyscy żyjemy w kraju katolickim? Skoro już mowa o nonsensie polskiego prawa: nóż - nie może być dłuższy niż ok. 7cm bodajże, ale miecz może mieć ponad metr długości i można go nosić jeżeli jest widoczny i nie zaostrzony. Wiele noży, scyzoryków jest tępych ale można nimi zabić nawet jeśli są krótsze niż tam 7cm. Ale miecz już jest nieszkodliwy w oczach prawa... Ciesze się tylko że żadne drechy nie wpadły na to że mogą sobie biegać z mieczami po dzielni bez żadnych obaw. Dla tego też uważam za co najmniej nie w porządku określanie innych pasjonatów odtwórstwa kryminalistami za to, że chcą mieć kuszę dlatego że w tym momencie tak stanowi nasze prawo, kiedy jak domniemam duża część osób na tym forum posiada miecz. Być może za chwilę się okaże że większość z nas na tym forum jest kryminalistami.

Panie ^Death-wish, co więcej mam rozumieć, że kiedy jakiś genialny poseł dojdzie do wniosku że posiadanie miecza w polsce jest nielegalne wtedy nagle wszyscy na tym forum itd., włącznie z Tobą, staną się kryminalistami w twoich oczach? I co w tedy z pasją?

Edytowane przez _czarny_ dnia 13/05/2010 08:20
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zrobienie łuku, kuszy i strzał/bełtów
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/05/2010 09:09
czarny
przepis z nożem jest nieaktualny, był to archazim z czasów PRL, który bazował na roporzadzeniu KG Milicji, kiedy mógł on wydawać rozporządzenia o mocy rozporzadzenia ministerialnego. W momencie kiedy stracił takie prawo, przepis stracił moc prawną. Niestety, jeszcze się zdarza ze tego uczą w szkołach policyjnycj a potem mamy szopki na ulicach. W przypadku problemów z policjantem nalezy zarządać na jakiej podstawie chce zatrzymać nóż i rządać potwierdzenia konfiskaty. w przypadku przecięcia noża skarżysz policje do sądu o przekroczenie uprawnień i bezprawne zniszczenie mienia.
oczywiście z powodu luki prawnej. ustawa o broni i amunicji reguluje sprawy broni i narzędzi niebezpiecznych. Natomiast wedle paragrafu 159 kk nóż nie jest ani bronią ani narzędziem niebezpiecznym. Nie wspomina o nim też ustawa. Jest po prostu nie zdefiniowany w świetle polskiego prawa.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!

Edytowane przez ^AdminIsAway dnia 13/05/2010 09:27
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zrobienie łuku, kuszy i strzał/bełtów
karol24680
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/06/2010 21:58
bo leszczyna jest wytrzymał
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zrobienie łuku, kuszy i strzał/bełtów
iwona18
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/06/2010 21:59
a ja uważam, że jednak bez będzie wytrzymalszy, czytałam gdzieś że taka jest prawda drogi Karolku xD ;**smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zrobienie łuku, kuszy i strzał/bełtów
karol24680
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/06/2010 22:01
oj nie bez jest do dupy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zrobienie łuku, kuszy i strzał/bełtów
iwona18
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/06/2010 22:03
moim zdaniem bez jest lepszy xDD a ty się nie znasz i tyle smiley ale łuk w domu to masz ładny smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zrobienie łuku, kuszy i strzał/bełtów
karol24680
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/06/2010 22:06
napewno ja się lepiej znam a poza tym bez się łatwo łamie\
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zrobienie łuku, kuszy i strzał/bełtów
iwona18
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/06/2010 22:07
nie łamie się szybko bo ja mam łuk z bezu i wcale mi się nie złamał, dalej działa. Znaczy sie kiedyś miałam, teraz już go wyrzuciłam ;Psmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zrobienie łuku, kuszy i strzał/bełtów
iwona18
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/06/2010 22:09
Karolu - twój braciszek Dawidek mówi, że prawda jest i to jest prawda.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zrobienie łuku, kuszy i strzał/bełtów
iwona18
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/06/2010 22:12
Tak naprawdę to nie była to prawda ;d Karol mi tak kazał napisać, no... ;Psmileysmileysmileysmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zrobienie łuku, kuszy i strzał/bełtów
karol24680
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/06/2010 22:16
mieszkam z tobą i lepiej wiem że nigdy nie miałaś łuku i wszyscy wiedzą bo że kłamiesz nigdy nie chodzisz do komuni z tego powodu
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zrobienie łuku, kuszy i strzał/bełtów
iwona18
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/06/2010 22:18
co ty to wypisujesz? My razem nie mieszkamy! to po pierwsze xD a po drugie to ja nie kłamie tylko sobie tak marzę o tym łuku xdsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zrobienie łuku, kuszy i strzał/bełtów
sebas-1992
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 27/06/2010 14:51
Wiem jak robi się roki łuk/kuszę, bełty/strzały, mam nawet film o tym.
Ale nie o to się rozchodzi rozumiesz co to znaczy spam i nie pisze się 2 postów jeden pod drugim.


Bractwo Rycerzy Ziemi Elbląskiej
6865485 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zrobienie łuku, kuszy i strzał/bełtów
patrykus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/06/2010 13:58
jestem tu nowy i lubię robić łuki ale nigdy mi nie wychodzą czy ktoś zna stronę na której jest coś o zrobieniu dobrego łuku?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zrobienie łuku, kuszy i strzał/bełtów
urbaniakd
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/06/2010 20:37
http://www.forum.arcus-lucznictwo.pl/

proszę, spokojnie tego wyżej nie słuchaj jakiś dzieciak się wygłupia


Od chwili tej do końca świata,
...w pamięci ludzkiej będziem żyć:
my, wybrańców garść,
...kompania braci
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zrobienie łuku, kuszy i strzał/bełtów
patrykus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/06/2010 21:14
wielkie dzięki. smiley


Powstało już tyle pieśni,
bajek.. i innych utworów..
żeby dokładniej określić
prawdziwą wielkość honoru !

.. każdy na niego się zdaje:
żołnierz, co na rozkaz strzela
dowódca, co go wydaje
.. i ten. co od kuli umiera..

.. i polityków grupka
( rzetelnych zda się z pozoru )
- działają niczym przekupka
na targowisku honorów..

.. a, Sądu posiedzenie ?
( nie ujmując splendoru !)
- .. czy, różni się w ocenie
od złodziejskiego honoru..?

.. dla odpowiednich apanaży
różnego jest kształtu.. i wzoru..
Właściwy, dla danej twarzy !

.. bo, co silniejsze jest, od honoru..??
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zrobienie łuku, kuszy i strzał/bełtów
mmichniel12
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/07/2010 18:21
niech mi ktos powie jak ukształtowac łuczysko do kuszy
luczysko jest z akacji

Edytowane przez mmichniel12 dnia 01/07/2010 18:34
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 10 z 12 << < 7 8 9 10 11 12 >
Skocz do Forum:

36957437 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska