www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 28 2024 13:39:37
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor Proca sznurkowa
Minos
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/08/2006 19:52
Czy potrafa któś strzelać dobrze z takiej procy bo ja się ucze i nawet mi to wychodzi ale mam jeszcze problem z robieniem dobrych siodełek na pociski (albo wypadają w niekontrolowanym momęcie albo lekko zachaczają i w efekcie pocisk leci z mniejszą siłą ale celnie)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Proca sznurkowa
kalavun ibn ajjub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 26/08/2006 13:02
Witaj,
sam próbowałem coś takiego zrobić.Sznurki muszą być długie, ajeden przywiązujesz do nadgarstka.Siodełko musi być możliwie małe-w przeciwnym razie pocisk w ogóle nie wyleci.Im mniejszy pocisk, tym dalej poleci, więc siodełko musi być lilipucie, jeśli strzelasz n.p. kulkami do łożysk.Gdy kręcisz, to trzymasz za oba sznurki, a potem wypuszczasz, ale ten przywiązany do nadgarstka zostaje.Pisz jakbyś chciał szczegóły.

Edytowane przez kalavun ibn ajjub dnia 26/08/2006 13:03
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Proca sznurkowa
Minos
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/08/2006 21:38
Dzięki, i dziwnym zbiegiem okoliczności zrozumiałem instrukcję na pewnej stronie (almanach) znaczy budowę siodełka. jest lepsze niż moje poprzedniesmiley


POST 2:i czy należy procą strzelać nad głową (czego ja niepotrafię) czy prostopadle do ziemi (tak właśnie strzelam i ten sposób bardziej mi odpowiada)?

Edytowane przez Kordeus dnia 26/08/2006 22:13
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Proca sznurkowa
kalavun ibn ajjub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 27/08/2006 13:59
Parę lat temu czytałem o tym w grubej cegle "Armie świata starożytnego" czy jakoś tak.Procarz grecki nosił kapelusz "kowbojski" i strzela nad głową.Ja sam tak strzelałem, ale były to bardzo ostrożne próby.Znaczy, kręcąc nad głową równolegle do ziemi
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Proca sznurkowa
Cyberski
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/10/2006 20:17
Z doświadczenia...
Używam raczej rzemieni niż sznurka o długości (każdy) ok 70 cm
Jeden z nich zakładam pętlą na nadgarstek (lub kciuk jeśli bawię się "lżejszą" procą), na drugim robię supeł tak by samidzielnie nie wyślizgnął się z dłoni...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Proca sznurkowa
Amrod
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 29/10/2006 14:50
A potem?Jak celujesz?Jak wypuszczasz rzemień z dłoni? Czym strzelasz?Pozdro dla wszystkich procarzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Proca sznurkowa
Minos
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/11/2006 18:28
Czy strzelasz z nad głowy czy prostopadle do ziemi, a jeśli z nad głowy to czy pocisk leci łukiem, bo mi właśnie nie idzie z nad głowy tylko prostopadle do ziemi (do Cyberskiego)?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Proca sznurkowa
Cyberski
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/01/2007 15:15
Kręcę równolegle nad głową...
Prostopadle do ziemi próbowałem raz - prawie sobie zeby wybiłem

Zasada (tak mnie uczył ojciec, a jego uczył jego ojciec...) jest taka, że im dłuższe sznurki tym mnie obrotów wystarczy i mogą być wolniejsze...
Uważam z resztą, że na dłuższych sznurkach łątwiej się uczyć smiley
PRzy ok 70 cm wystarcza jeden obrót a wypuszczasz w trakcie drugiego... Później jak dojdziesz do wprawy możesz robić 3-4 tylko się nie zabij smiley
Kamień obecnie dobieram tak duży by swoimi rozmiarami przypominał małe kurze jajo
Stalowymi kulkami nie próbowałem
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Proca sznurkowa
Amrod
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 25/01/2007 20:29
A jak Cię uczył w sprawie rozmiaru siodełka w porównaniu z rozmiarem pocisku?
jak celujesz?


Doda jest wyjechana najlepsza piosenkarka na świecie i pusykatdols jest jeszcze fajny
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Proca sznurkowa
Cyberski
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/02/2007 11:27
Kamień może spokojnie ystawać z siodełka (choć oczywiście nie za wiele) Stalowa kulka - nie próbowałem...
Z opisaniem celowania mam niejaki problem...
Bardzo łatwo mi to pokazać, a paskudnie trudno opisać...
Ja to po prostu "czuję w nadgarstku" smiley
Tak ogólnie to linia pomiędzy tobą a celem powinna tworzyć kąt prosty z linią pomiędzy tobą a pociskiem. Pocisk zostaje wypuszcozny z siodełka w monencie gdy jest najdalej na prawo od ciebie (zakładając, że kręcisz prawą ręką, przy lewej ręce jest analogicznie "na lewo)

Pisząc prościej...
Warunki masz "studyjne", nie musisz się nigdzie chować tylko sobie stoisz i trenujesz.
Aby wiedzieć w którym momencie powinien być puszczony pocisk stań przodem do celu, wyciągnij prawą rękę prosto w bok. Na przedłużeniu linii stworzonej przez Twoją rękę powinien być pocisk smiley
Oczywiście po podniesieniu ręki nad głowę do kręcenia, pocisk będzie wyżej
Przyjrzyj się jeśli gdzieś możesz jak pociskiem miotają "młociarze' (ci z lekkiejatletyki).wypuszczenie odbywa się podobnie - w chwili gdy linka łącząca młot z miotaczem jest prostopadła do kierunku lotu
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Proca sznurkowa
kusznik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/09/2008 10:15
Od niedawna uczę się strzelac z procy sportowej chciałbym zrobic proce podobną do tych używanych przez wojów i rycerzy

ps. jaki jest zasięg takiej bo sportowa ok.150m


zniszczyć, roznieść w pył
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Proca sznurkowa
Korczak
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/09/2008 17:43
kusznik napisał/a:
Od niedawna uczę się strzelac z procy sportowej chciałbym zrobic proce podobną do tych używanych przez wojów i rycerzy

ps. jaki jest zasięg takiej bo sportowa ok.150m

...Ekhem, możesz mi wskazać rycerzy strzelających z procy?...


Żeby się zabawić,
trzeba kogoś zabić...
7305099 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Proca sznurkowa
Teodor
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/09/2008 11:01
Zasięg takiej procy to ok. 200 metrów, przynajmniej mojej. Jednak zależy to od materiału z jakiego jest proce, długości ramion, materiału z którego jest pocisk, od kształtu pocisku itd.
4150899 www.adiutrix.cba.pl/legio Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Proca sznurkowa
przemas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/09/2008 20:32
Teodor, gratuluję pary. Ja mam osiągi o połowe mniejsze ( za to mierzone smiley)
Własnie wróciłem ze stzrelania w lasku.
Po pierwsze: obojetne, w jakiej płaszczyżnie krecicie proca. ja naprzykład kręce pod kątem ok. 60 stopni i jest git. Kazdemu pasuje coś innego.
Po drugie: celowanie trza se wypraktykować. opisać się nie da, pokazać - ledwo, ledwo. Practice make skill, jak mawiaja CS-owcy smiley
Po trzecie: po kiego wała przywiazywać sobie cokolwiek do nadgastka?! Jeden koniec ( zpętelką) zakładasz "na faka" (starzy mówia na to "duży palec"smiley, drugi w garść i kręcisz! do miotania większych kamieni służy proca drzewcowa, a nie sznurkowe kajdanki na przegub.
Po czwarte: kalavun, miałeś ty kiedykolwiek lekcję fizyki? od kiedy zasięg pocisku zalezy od jego wielkości?

pozdrawiam
Przemas

Edytowane przez przemas dnia 20/09/2008 20:32
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Proca sznurkowa
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/09/2008 21:53
Po czwarte: kalavun, miałeś ty kiedykolwiek lekcję fizyki? od kiedy zasięg pocisku zalezy od jego wielkości?


przemas
A słyszałeś o czymś takim jak opór powietrza?


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Proca sznurkowa
przemas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/09/2008 22:53
aaaa, w ten sposób.
Przyznam, że w zaden sposób nie odczuwam "lepszości" mniejszego pocisku.
Pewnie jest z tym jak z łukiem: pocisk dobrze dobrany do procy, proca dobrze dobrana do procarza. Dla mnie optymalne sa kamienie wielkości od orzechów włoskich do kurzych jaj. Jaja zreszta też się nadają smiley
P
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Proca sznurkowa
Teodor
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/09/2008 13:27
przemas napisał/a:
Teodor, gratuluję pary. Ja mam osiągi o połowe mniejsze ( za to mierzone smiley)

Kwestia długości ramion procy i pocisku smiley
4150899 www.adiutrix.cba.pl/legio Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Proca sznurkowa
strzelec95
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/10/2008 18:05
Mój brat kiedyś zrobił taką procę. Nie przypominała ona starożytnej. Była pleciona z wełnianych nitek a pośrodku taka rozdzielana na trzy i tam dodał kilka biórowych spinaczy i to miało być siodełko. Nie było to duże ale gdy poszliśmy postrzelać do lasu to znaleźliśmy cegłę (czerwoną) złamaliśmy na pół i też porządnie strzelało choć mocno wystawała ta cegiełka. A co do celności takiej procy: to jak z tym bywało?
strzelec1900@tlen.pl 10672956 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Proca sznurkowa
Teodor
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 07/10/2008 10:07
Jak ćwiczyłeś od dziecka to byłeś celny smiley Trudniejsze posługiwanie się niż innymi brońmi miotającymi.
4150899 www.adiutrix.cba.pl/legio Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Proca sznurkowa
Teodor
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/10/2008 13:51
http://slinging.org/index.php?page=sling-ranges
4150899 www.adiutrix.cba.pl/legio Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:

36805099 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska