www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 25 2024 16:16:09
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Autor Szabla!!??
Adriano
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:2
Dodane dnia 17/08/2006 10:20
Cześc wszytkim !!! Jestem nowy wiec prosze o wyrozumialosc!!Mam pytanko , czy szabla była używana w Średniowieczu bo dostałem od dziadka a po za tym to mam jeszcze łuk!!smiley


Niech sie strzeże ten co na mnie ręke podnosi bo moja strzała w serce go ugodzi!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Szabla!!??
Kordeus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/08/2006 10:27
Szabla nie byla uzywnaa w sredniopwieczu. Tzn cos co przypominalo szable pojawilo sie w XV w. na zachodzie, ale wyglodalo inaczej niz te szable ktore sa popularne terazsmiley Pozatym i tak u nas tego nie bylo, wiec na imprezach nie przejdzie.


"Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga,
Z Bogiem i choćby mimo Boga!"
1396592 http://www.sielec.freha.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Szabla!!??
Adriano
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:2
Dodane dnia 17/08/2006 10:35
mam taką starszą szable
no ale tez mysle ze wtedy to nie bylo używaneale tak sie zapytałem bo co szkodzi
Post2:
tak wogóle to ja nie należe do żadnego bractwa bo u mnie nie ma nic takiego ja wale z łuku se tak mam tarcze i trenuje a po za tym to sie tym interesuje
noi chciałem zrobic se jakis miecz ale tez nie wiem jak

Post3:
poradzcie mi w tym temacie jakz robic miecz metalowy!!pls bo nowego tematu sie nie opłaca otwierac


Niech sie strzeże ten co na mnie ręke podnosi bo moja strzała w serce go ugodzi!!

Edytowane przez Kordeus dnia 17/08/2006 10:56
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Szabla!!??
kalavun ibn ajjub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 17/08/2006 14:05
Kordeus napisał/a:
Szabla nie byla uzywnaa w sredniopwieczu. Tzn cos co przypominalo szable pojawilo sie w XV w. na zachodzie, ale wyglodalo inaczej niz te szable ktore sa popularne terazsmiley Pozatym i tak u nas tego nie bylo, wiec na imprezach nie przejdzie.

takatakatakatak.A doncy mieli kałasznikowy,?Szbla była używana w IX wieku przez Połowców, a wcześniej przez Awarów podbijających Panonię
.WXIII w . lekko zagięte szable spopularyzowali Turcy seldżuccy na Bliskim Wschodzie
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Szabla!!??
Kordeus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/08/2006 20:09
A czy to mialo wyglad zblizony do szabli? Czy bylo tak nazywane?Gwoli scislosci bron ktora by mozna nazwac szabla z tego co wiem istniala juz w V w. Jednak jej popularnosc byla niewielka , a w naszych rejonach byla niespotykana.


"Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga,
Z Bogiem i choćby mimo Boga!"
1396592 http://www.sielec.freha.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Szabla!!??
Siemion
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 17/08/2006 20:19
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szabla#Historia
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Szabla!!??
Andrzej z Kalisza
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/08/2006 21:22
Szabli używali również Słowianie.A jeśli chcesz wlczyć szablą Adriano zainteresuj się Bliskim Wschodem lub XVII wiekiem.


Wy w wojnę beze mnie nie leźcie,wy ją beze mnie przegracie
7112244 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Szabla!!??
Siemion
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 17/08/2006 22:08
ale ciężko będzie miał ze strojem, przynajmniej ja tak uważam.

btw. jak zmienić avka?? próbuje już od 1h i nic robie 100 na 100 i 30kb nie działa, robie mniejsze tez nei działa :/

Edytowane przez Siemion dnia 17/08/2006 22:14
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Szabla!!??
Szerszen01
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/08/2006 00:24
Sława!!
Mi tam się ten "guzik w avku podoba " smiley Co do metalowego miecza to nie poradze Ci jak go zrobić, ale zawsze możesz zamówić ze sklepu, poszukać czy w okolicy nie ma jakiegoś kowala co robi takie miecze, bractwa np: na tej stronce (może ktoś z bractwa robi miecze przynajmniej treningowe- http://www.bagrit.pl/ lub ). Ja kupuje miecze od kumpla z bractwa, ale kiedyś sobie kupię miecz w Spartakusie http://www.spartakus.pl/pl/swords1pl.htm
Pozdro!!


"Męstwo hartuje się ranami! "
1519698 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Szabla!!??
Adriano
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:2
Dodane dnia 18/08/2006 10:35
dzieki za cynk szerszen01 ale narazie kasy nie mam i dlatego chciałem zrobic!!i dzieki w sprawie szabli a ja nią nie chce walczyc tylko chciałem wiedziec czy sie nadaja!!dziex!!



Niech sie strzeże ten co na mnie ręke podnosi bo moja strzała w serce go ugodzi!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Szabla!!??
kalavun ibn ajjub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 21/08/2006 23:02
Adriano napisał/a:
dzieki za cynk szerszen01 ale narazie kasy nie mam i dlatego chciałem zrobic!!i dzieki w sprawie szabli a ja nią nie chce walczyc tylko chciałem wiedziec czy sie nadaja!!dziex!!

a więc łucznik tatarski, baszkirski lub kałmucki.W 1815 pod Leipzigiem oni byli jeszcze z łukami.Tylko to jest XV-XVIII w .
pozdro,
Mulan Izmael Kalavun Ibn Ayyub
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Szabla!!??
ogion
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/08/2006 10:38
jesli chodzi o taki jak najtanszy to ze zderzaka mozna by cos sprobowac bo hartowane sa najczesciej.... chyba ktos juz o tym pisal
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Szabla!!??
Saracen
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 25/08/2006 11:25
Siemion .. ze strojem wschodnim nie ma problemów.

Jeśji chodzi o samą szablę, to przez wieki ulegała ina wielu modyfikacjom. Wczesne szable miały stosunkowo mały łuk wygięcia głowni. Z czasem zmieniał się łuk głowni ... vide: szamsziry z XVIII wieku, husarki, szable tureckie czy karabele. Także rękojeść ulegała modyfikacjom.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

36945004 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska