www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 28 2024 20:19:22
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Autor Półtorak
Adam
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/03/2006 21:02
Prosiłbym o wskazówki odnośnie zakupu miecza półtoraręcznego.
U kogo mógłbym nabyć dobry miecz w rozsądnej cenie?
No i oczywiście na co zwracać uwagę przy zakupie?
Gdzie znajdę wskazówki odnośnie walki takim mieczem?
Pozdrawiam.
3989048 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Półtorak
Kordeus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/03/2006 21:09
Wskazowke moge ci dac jedna, ma nadzieje ze pomoze Ci i nie popelnisz bledu wybierajac poltoraksmiley. Zeby walczyc poltorakiem trzeba miec dosc duza mase, oraz byc dobrym technicznie. Walczac z osoba uzbrojona w tarcze+jedynek, trzeba walczyc bardzo agresywnie, wchodzic na kolesia cialem, przechodzic mu przez tarcze, syzbko odskakiwac. Wiem z wlasnego doswiadczenia, sam kiedys chcialem walczyc poltorka, ale doszedlem do wniosku ze dla mnie lepsza bedzie tarcza+jedynka smiley Ale to taki maly offtopic.


"Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga,
Z Bogiem i choćby mimo Boga!"
1396592 http://www.sielec.freha.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Półtorak
Adam
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/03/2006 21:20
Oglądałem trochę walk półtorakami i nabrałem ochoty zeby również tego spróbować. Miecz około 1,8kg idealnie leży mi w rękach. Myślę że dam sobie radę.
3989048 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Półtorak
Kordeus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/03/2006 21:23
Na filmikach to szystko ladnie wygloda. Poltorka sobie moze lezec w rekach dobrze( w koncu po cos ja sie odpowiednio wywaza). Sproboj zawalczyc na kije z kims kto ma tarcze i jedynke(i niech to nie bedzie jakis wymiatacz w postaci 13-latka), najlepiej w sprzecie, i zobacz czy dajesz rade. Najpierw pocwiczyc na drewno, z roznymi przeciwnikami, a potem pomysl o mieczu.


"Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga,
Z Bogiem i choćby mimo Boga!"
1396592 http://www.sielec.freha.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Półtorak
Adam
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/03/2006 12:13
Raczej nie oglądam filmików. Wolę pooglądać pokazy na żywo. Walki na drewniaki już próbowałem nie wypadłem rewelacyjnie ale takie zawsze są początki a człowiek jest taki że musi wszystkiego spróbować bo najlepiej uczy się na własnych błędach. Tak więc jestem zdecydowany i proszę o pomoc w znalezieniu dobrego półtoraka i przyjmę wszelkie wskazówki odnośnie walki nim. Za pomoc bardzo dziękuję.
3989048 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Półtorak
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/03/2006 22:01
Znajdź stronę ARMA, tam jest sporo traktatów o walce półtorką i trochę ćwiczeń podstaowych.
Pozdrawiam
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Półtorak
Adam
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 31/03/2006 22:25
Bardzo dziękuję dość ciekawa strona i troszkę nowych wiadomości.Mam jeszcze pytanie u kogo mozna nabyć dobry miecz w rozsądnej cenie? Jakieś 11 lat temu złamałem miecz dwuręczny i widząc to z jaką prędkością potrafi lecieć kawałek stali dało mi trochę do myślenia. Tak że ze względu na bezpieczeństwo innych wolę skorzystać z rady a nie kupować pierwszy lepszy. Może więc dowiem się czegoś na temat producentów, czy jest ktoś kogo można polecić?
3989048 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Półtorak
LASZKA
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 05/05/2006 00:38
@ Andrzej
Dzieki za info co do strony ARMA (chociaz ja nie bylam pytajaca)
Ja rowniez szukam poltoraka i bardzo mnie sie spodobal jeden z tej strony (miecz sredniowieczny z XIV - XV w.) i w dodatku jest lzejszy od tego ktorym trenuje ... supi !!!! smiley
pozdrowienia
Laszka
www.spanish-norman.de Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Wymiary
ser Maciej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/05/2006 09:27
Miał by ktoś wymiary półtoraka:
-grubość
-szerokość
-długość znalazłem

Bardzo prosze o odpowiedź prywatną odpowiedzią jak najszybciej
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Półtorak
komes
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 24/05/2006 17:43
Witam.
Akurat sie słada że osobiście walcze mieczem półtoraręcznym od ponad 3 lat i uważam iz jest to broń bardzo dobra. technike walki trzeba wypracować samemu na treningach i jest to proces złorzony i długotrwały(kilkuletni). W chwili obecnej potrafie"wyrwać" tarcze przeciwnikowi a przedemną jeszcze daleka droga w nauce walka tego typu bronią. Jerzeli chodzi o kowali mieczy to bardzo dobrym jest Alladin Brwiliński http://www.republika.pl/aladin/
bardzo dobre miecze to takrze "ZULE" Jerzeli ktos jest w temacie to pewnie powtwierdzi renome tych kowali.
A odnosnie wymiarów miecza to s aone scisle zwiazane z twojimi wymiarami ciała( wzrost, długosć ramienia ,siła itp) ,polecam kucie pod odbiorce znaczy pod ciebie a nie jakis tam przypadkowy.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Półtorak
Jarema
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/05/2006 15:17
Witam
co do poltoraka to troche powalczylem takim produkt czeski obecnym walcze juz 3 sezon i sie trzyma a niejedno przeszedl smiley Jest to wdzieczna bro na pokazy na walki ustawione ale w scisku bitwy jest pewien problem z zadawaniem ciosow a i obrona zwlaszcza nizszych ciosow jest utrudniona ale nie niemozliwa ! W tej chwili walcze dodatkowo jedynka z tarcza i jestem bardzo zadowolony!


Bibemus, tempus habemus et expendere noscimus
Jarema80@tlen.pl 3122186 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Półtorak
Bartosz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/05/2006 22:20
ja tam walczę półtorką, a czasem jedynką i tarczą. co do ścisku bitwy itd. wyskocz z dwójką i zobaczysz co możesz. Półtorak jest wtedy jeszcze dobry. Ale co do ścisku i zamętu bitwy raczej preferuję jedynke. Choć z półtorką też wyskoczę jak trzeba
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Półtorak
Jarema
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/05/2006 10:27
Wiesz ale jak idziesz w szyku to nie bede wyskakiwal z niego !! bo jakby nie patrzec to rozbije to szyk !! Wiec dlatego twierdze ze 1 jest w tej sytulacj najlepsza


Bibemus, tempus habemus et expendere noscimus
Jarema80@tlen.pl 3122186 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Półtorak
Bartosz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/05/2006 22:25
nie zapominajmy że wyskok, może zostać ściśle umówioną częścią ataku. Ale masz rację 1 i tarcza bardziej nadają się do szyku
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Półtorak
kalavun ibn ajjub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 14/08/2006 09:57
Mam pytanie: ile osób z was walczyło bronią rycerską?
miecz póltoraręczny w pojedynku tylko wtedy jest użyteczny jeśli przeciwnik ma taki sam. Dwuręcznego miecza dotyczy to samo. Ludzie - nie rozmiar się liczy
W bitwie miecz jednoręczny z tarczą ? wtedy najlepsza metoda to bić przeciwników z góry głowicą miecza po głowach(hełmach)
co można zrobić rycerzowi zakutemu w zbroję mieczem? a nic, walnąć go i powiedzieć "a masz ty brzydki, niegrzeczny wrogu" broń drzewcowa w bitwie? nie polecam, a grotem plastikowym to można wiewiórki głuszyć.
Nadziak jak się raz wbije w zbroję to go trudno wyciągnąć i można sie rozbroić
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Półtorak
zajac
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/08/2006 00:24
chyba mam dej vu co do powyższego posta.
co do mieczy produkcji alladina bylbym ostrożny. jakoś mnie produkcja tego pana nie przekonuje.
ano jak sie nadziak wbije w zbroje to sie mozna strasznie rozbroić. straszne normalnie...


...w zakopanem na giewoncie,
scelił baca bace w prącie.
cy go scelił, cy nie scelił
ale onieśmielił,
ale onieśmielił...

Edytowane przez zajac dnia 24/08/2006 00:26
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Półtorak
Saracen
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 18/09/2006 13:38
kalavun ibn ajjub napisał/a:
Mam pytanie: ile osób z was walczyło bronią rycerską?
miecz póltoraręczny w pojedynku tylko wtedy jest użyteczny jeśli przeciwnik ma taki sam. Dwuręcznego miecza dotyczy to samo. Ludzie - nie rozmiar się liczy
W bitwie miecz jednoręczny z tarczą ? wtedy najlepsza metoda to bić przeciwników z góry głowicą miecza po głowach(hełmach)
co można zrobić rycerzowi zakutemu w zbroję mieczem? a nic, walnąć go i powiedzieć "a masz ty brzydki, niegrzeczny wrogu" broń drzewcowa w bitwie? nie polecam, a grotem plastikowym to można wiewiórki głuszyć.
Nadziak jak się raz wbije w zbroję to go trudno wyciągnąć i można sie rozbroić


A w ilu "bitwach" brałeś udział, czym walczyłeś, jacy byli przeciwnicy ... i wtedy się wypowiadaj, bo TY nigdy nie stałeś w szyku bojowym i nie walczyłeś żadna bronią ... takich "internetowych rycerzy" jak ty jest cała masa. Najpierw walcz potem mów ...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Półtorak
Kordeus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/09/2006 15:31
On juz nie odpowie. Nie ma go na tym forum, wiec wszelkie wypowiedzi do niego(Kalavuna) sa bezsensownesmiley


"Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga,
Z Bogiem i choćby mimo Boga!"
1396592 http://www.sielec.freha.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Półtorak
Lukasz XIII
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 19/09/2006 19:17
Co do kupna dobrego miecz to polecalbym gościa z Pilchowic miecze super, ale niewiem jak z cena on stoi. Zorientuje sie to z wielką chęcią odpiszę (znazy dopiszę) smiley.


Silent enim leges inter arma.
Alea iacta est
1950807 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Półtorak
Vasowicz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/11/2006 22:19
Słowa Kordeusa :"Zeby walczyc poltorakiem trzeba miec dosc duza mase, oraz byc dobrym technicznie. Walczac z osoba uzbrojona w tarcze+jedynek, trzeba walczyc bardzo agresywnie, wchodzic na kolesia cialem, przechodzic mu przez tarcze, syzbko odskakiwac."


to chyba żeś nigdy nie widział walki człowieka wykorzytującego techniki traktatowe (bez sztychów) z półtorakiem na "turniejowca" gościa z jedynką i tarczą...

Jak już gdzieś ktoś pisał nie liczy się broń, ale kto ją tzryma... a że półtorak jest bronią bardzo techniczną to racja... bo co do szybkości to ważna jest przy każdej broni... smiley


Kto spoczywa, martwym jest, kto się rusza jeszcze żyw...
vasowicz@o2.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Skocz do Forum:

36808090 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska