www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 25 2024 16:06:04
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Autor Jaki wzrost???
Sir Dominicus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/04/2012 19:57
Czy do operowania mieczem dwuręcznym/półtoraręcznym trzeba mieć określony wzrost???


"Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem."
Sun Tzu
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki wzrost???
urbaniakd
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 05/04/2012 04:44
Dziwne pytanie ale odpowiadając wiadomo że nie.


Od chwili tej do końca świata,
...w pamięci ludzkiej będziem żyć:
my, wybrańców garść,
...kompania braci
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki wzrost???
Sir Dominicus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 05/04/2012 09:03
Dzięki,pytam bo się natknąłem na taką ofertę miecza dwuręcznego ,cytuje[...],,którego osoba o odpowiednim wzroście będzie mogła swobodnie uzywać"


"Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem."
Sun Tzu
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki wzrost???
urbaniakd
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 05/04/2012 12:07
Wszystko zależy jaką masz długość tego miecza i i jaki masz wzrost, ale nie powinno być problemu, bo mieczem półtora/dwuręcznym rzadko robi sie "piruety" gdzie można o coś zawadzić np. ziemię lecz do tego typu mieczy trzeba mieć sporo siły w łapach i technikę.


Od chwili tej do końca świata,
...w pamięci ludzkiej będziem żyć:
my, wybrańców garść,
...kompania braci
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki wzrost???
Matrona
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 05/04/2012 15:57
lecz do tego typu mieczy trzeba mieć sporo siły w łapach i technikę.

A do jedynki nie trzeba?


"Jeśli język potrafiłby ciąć z jakiegoś powodu, tak jak potrafi to robić miecz, martwych byłaby nieskończona ilość."
Filippo Vadi
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki wzrost???
Morder
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 05/04/2012 17:12
moim zdaniem do jedynki trzeba mieć nawet więcej siły niż do półtoraka smiley półtoraka sie trzyma częściej w dwóch rękach a jedynką machasz cały czas tą samą ręką ;/ plus ciążąca po pewnym czasie tarcza smiley w pojedynkach się tego aż tak nie odczuwa ale np. na manewrach półtorak jest dużo wygodniejszy smiley bo nie trzeba nosić na plecach migdała smiley albo innej dużej tarczy


Bractwo Maltańskie

Lepiej jest żyć jeden dzień jak lew niż sto dni jak owca
6838722 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki wzrost???
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 05/04/2012 22:12
Morder
piszesz bzdury.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki wzrost???
Morder
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/04/2012 00:04
Death-wish napisał/a:
Morder
piszesz bzdury.


o jaką część mojej wypowiedzi mówisz?
dlaczego tak uważasz?
piszę to w oparciu o moje skąpe ale jakieś tam doświadczenie więc nie możesz pisać że coś jest bzdurą przy wyrażaniu opinii smiley taki szczegół
może masz inne doświadczenie może masz go dużo więcej i z pewnością tak jest ale to nie znaczy że musisz mnie krytykować


Bractwo Maltańskie

Lepiej jest żyć jeden dzień jak lew niż sto dni jak owca
6838722 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki wzrost???
Wierny Piotr
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/04/2012 02:04
Niestety Igor ma rację ...
Waga, wagą ale to ma marginalne znaczenie. Ważniejsza jest technika walki. Przy jedynce i tarczy funkcję broniącą stanowi tarcza, miecz w obronie pełni funkcję uzupełniającą. Przy mieczu długim musisz wykonywać obronę i atak. Dodatkowo dochodzi o wiele większa praca nóg zarówno przy ataku jak i obronie. Kolejną sprawą jest również to, że czasem podczas walki mieczem długim musisz się przepychać albo stosować rzuty i dźwignię.

Morder spokojnie nie krytykuje ciebie tylko twoją wypowiedz, po za tym forum służy do wyrażania swoich opinii.


Zapraszam na naszą stronę WWW.ROUTIERS.PL

Mój kram znajdziesz na:

http://www.freha.pl/index.php?showtopic=22138&hl=

Edytowane przez Wierny Piotr dnia 06/04/2012 02:06
3351524 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki wzrost???
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/04/2012 09:14
Pozwolisz Piotrze że uzupełnię twoją wypowiedź. Generalnie do obrony służy tarcza, miecz jest narzędziem ofensywnym. Oczywiście sa sytuacje kiedy możesz się obronić tylko mieczem, ale to oczywiste.
Co jest bzdurą?
Po pierwsze to że jedynka jest cały czas w ruchu. Obejrzyj walki Marcinka czy Józka z Gdańska, miecz bardzo często spoczywa na własnym barku, po to aby ręka odpoczęła. Tylko niezbyt wytrenowany zawodnik macha cały czas mieczem. ewentualnie taki który ma cholernie dobrą wytrzymałość.

Co do półtoraka. Są dwa problemy. po pierwsze różnice wadze dają o wiele większe fory niż w przypadku jedynki. Następna sprawa, tak jak Piotr napisał półtorak jest bronią zarówno ofensywną i defensywną, normalna jest sytuacja , kiedy kiedy akcja obronna płynnie zamienia się w atak w tym samym ruchu


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaki wzrost???
Morder
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/04/2012 10:48
w sumie mój błąd w wypowiedzi może wynikać że nie trenowałem jeszcze porządnym półtorakiem i nie walczyłem nim (nie stać mnie na niego) za to mam dość długą jedynkę 77 cm ostrze i nim starałem się uczyć podstaw pracy nóg i głównie tak jak wspomniałeś płynnego przejścia z obrony do ataku i odwrotnie


Bractwo Maltańskie

Lepiej jest żyć jeden dzień jak lew niż sto dni jak owca
6838722 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

36944980 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska