www.GazetaRycerska.pl
 Maj 05 2024 04:51:35
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Uzbrojenie
Autor Rusin XIII wiek
Zawax
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/09/2009 19:21
Witam. Zastanawiam sie ostatnio nad zmianą "odtwarzanej postaci". Czy ktoś móglby mi podać strój cywilny i bojowy dla Rusina z 2 połowy XIII wieku ? najlepiej od razu ze zdjęciami smiley byłbym bardzo wdzięczny.


Non nobis, Domine,non nobis Sed nomini,tuo da gloriam
6797688 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rusin XIII wiek
Bulgar
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/09/2009 20:46
Hehe chciałbyś...chłopaku to jest jeden z cięższych tematów w polskim rekonstruktorstwie i nie tylko na zachód od Buga czy Bugu hehe...kontakt do mnie masz może coś pomogę co nie zmienia faktu że ten temat warto poruszyć w pewnych kewstiach na forum GR...i ze zdięciami no no a ja poproszę tłustą rusińską lamelkę no ba...


Gdy piach juz poczuł smoczy kil, Wilków wściekłość wzieła górę, Normanów setki dały życie, a Thorleif-łeb i skórę.

Voda je pro sedlaku a pivo je pro bojovniku!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rusin XIII wiek
Bulgar
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/09/2009 22:37
No co panowie niektórzy i forumowiecze GR(wiadomo do kogo nie pjię kto mnie zna tak czy tak)-mam na myśli bezmyślnych nabijaczy se postów i poruszaczy tematów bez tematów-temat ciekawy a tu co? ależ owszem warto se p.......ć głupty ale jak coś ciekawego to lipton.no cooomentts.


Gdy piach juz poczuł smoczy kil, Wilków wściekłość wzieła górę, Normanów setki dały życie, a Thorleif-łeb i skórę.

Voda je pro sedlaku a pivo je pro bojovniku!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rusin XIII wiek
InfantrySPZ
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/03/2010 23:07
Temat trochę przedawniony jak widzę. Ale chyba nikt mnie nie zanihiluje jak napiszę co nieco na ten temat. Gdyby ktoś był ciekawy. Ze stroju cywilnego do większości jestem pewien. Spodnie, nie takie jak szarawary, ale jakby nie było portki. Koszula nie jest wynalazkiem nietypowym. Buty, niestety nie mam wzorów 13wiecznych wschodnich. Nie jestem pewien czy w XIII wieku była ale napisze.... Svita, bo tak nazywa się owe wdzianko wełniane. Cóż uzbrojenie zaczepne i ochronne. Tarcze to migdałowe i okrągłe, z zaznaczeniem że te drugie już nie tak często spotykane i w wiekach późniejszych są "wygięte". Ważne co do tarcz: bez umb. Umba wychodzą z użycia na rusi już w XII wieku. Naturalnie przeszywanica, przeszywana w romby albo spełniający jej role wełniany kaftan. Hełmów jest mnogo, na pewno akceptowane są kapaliny bizantyjskie, różnego rodzaju szłomy, znaleziska w kijowie (tzw "Sowa"smiley. Wiadomo kolczuga, ale również lamelki metalowe które uwaga! Nie ograniczają sie tylko do osłony korpusu ale również opach i "spódniczką" dochodząca do kolan. Rękawice, raczej kolcze acz nie jestem pewien. Z broni zaczepnej... broń krótka: topory, czekany, szable i miecze, oraz różna broń obuchowa. Z broni dwuręcznej to typowo włócznie i berdysze (najwcześniejszy to jak słyszałem XII wiek z Mińska). Gdyby ktoś miał pytania proszę śmiało walić. Jak ktoś chce uzupełnić to proszę bardzo. Jak ktoś chce źródła, konkretne ikony, znaleziska, przedstawienia, to też udzielę pomocy.


"Feudalizm i Monarchia to jedne z najbardziej okrutnych systemów jakie kiedykolwiek powstały.
Pierwszy zakłada podobnie jak Nazizm że ludzi można dzielić na podludzi i nad ludzi ze względu na ich pochodzenie. Drugi zakłada że los wielu można złożyć w rękach jednego, który nieważne czy mądry czy głupi, ale ma do tego prawo przez swoje urodzenie."
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

37016759 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska