www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 25 2024 04:17:55
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ogólne
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: Pomoc dla poczatkującego - woj. kujawsko-pomorskie
ani7kero
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/01/2009 13:52
proponuje zajrzeć na frehe - tam znajdziesz odpowiedź

Widocznie z mojej wypowiedzi nie wynika, że na w/w spotkania przychodzą osoby z różnych bractw/stowarzyszeń/etc. Każda organizacja rządzi się swoimi prawami. Jeśli chcesz pić piwo w stroju, uczyć się walki z traktatów, ćwiczyć na "machinach Pagińskiego", brać udział w bohurcie/bohorcie, łazić z gołą głową, dowiedzieć się jak wyklepać miecz z resora, czy usłyszeć jak powinny wyglądać ręcznie odlewane guziki - to znajdziesz to wszystko, właśnie na takim spotkaniu. Poziom różny - nie mnie oceniać i robić za Lożę Szyderców.

Pozdrawiam
PS. na spotkaniach obecne są Panie oraz osoby nieletnie - które alkoholu spożywać nie mogą.. nie tylko piwem człowiek żyje..


Jako niewiasta czasem też muszę włożyć spodnie

Niewiedzę można zrozumieć, głupotę - nigdy..

Edytowane przez ani7kero dnia 13/01/2009 14:23
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pomoc dla poczatkującego - woj. kujawsko-pomorskie
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 13/01/2009 15:26
proponuje zajrzeć na frehe - tam znajdziesz odpowiedź


freha nie chciał mi odpowiedzieć.

Widocznie z mojej wypowiedzi nie wynika, że na w/w spotkania przychodzą osoby z różnych bractw/stowarzyszeń/etc. Każda organizacja rządzi się swoimi prawami. Jeśli chcesz pić piwo w stroju, uczyć się walki z traktatów, ćwiczyć na "machinach Pagińskiego", brać udział w bohurcie/bohorcie, łazić z gołą głową, dowiedzieć się jak wyklepać miecz z resora, czy usłyszeć jak powinny wyglądać ręcznie odlewane guziki - to znajdziesz to wszystko, właśnie na takim spotkaniu. Poziom różny - nie mnie oceniać i robić za Lożę Szyderców.


Mnie nie interesują guziki ani to czy Panowie rozmawiają o bohurtach. Interesuje mnie to czy trenują bo jak chciałem znaleźć jakąś trenującą grupę w Bydgoszczy (w konwencji turniejowej) to odzew był żaden.
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pomoc dla poczatkującego - woj. kujawsko-pomorskie
Boldgrim
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 14/01/2009 11:31
Możesz wpaść do nas do Szkoły Fechtunku historycznego Maximus... od jakiegoś czasu mamy osobe, która trenuje głównie tarcze, od długiego czasu, a także przyda sie osoba doświadczona smiley


"A niewprawną puścisz dłonią, w pysk odbije stali siła, tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła..." - J.K.
9512163 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pomoc dla poczatkującego - woj. kujawsko-pomorskie
ani7kero
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/01/2009 09:04
Widocznie zbyt słabo znam język polski.. odpowiadając na Twoje pytanie:
Tak, znajdziesz tam osoby regularnie trenujące.

Możesz też skontaktować się na priv z Boldgrimem i zobacz konkretnie co może zaoferować Ci Maximus.

PS.. dałam namiar na miejsce, gdzie można jednocześnie spotkać przedstawicieli różnych organizacji. Wachlarz ofert, które mogą zaoferować, jest duży i różnorodny. A konkretne dopytywanie - no cóż... zakładam, że informacje o działalności znajdziesz na stronie bagrita. Czym zajmują się dane stowarzyszenia na treningach - na tak postawione pytanie, na oficjalnym forum - mają prawo odpowiadać członkowie danego bractwa, i to osoby upoważnione do reprezentowania go na zewnątrz. Jeżeli mój polski jest za słaby, by zrozumiale odpisać na Twoje pytanie - przykro mi, lepiej nie potrafię i poddaje się.

Pozdrawiam


Jako niewiasta czasem też muszę włożyć spodnie

Niewiedzę można zrozumieć, głupotę - nigdy..
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pomoc dla poczatkującego - woj. kujawsko-pomorskie
izik1977
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 08/02/2009 20:36
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie. Dziękuję za wszystkie rady i pomoc. Z góry proszę o wyrozumiałość i zyczliwość przy mogących się komuś wydawać idiotycznych pytaniach smileydla początkującego adepta sztuki rycerskiej).
Pozdrawiam Izik1977

Edytowane przez izik1977 dnia 08/02/2009 20:36
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pomoc dla poczatkującego - woj. kujawsko-pomorskie
izik1977
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/07/2009 15:54
Witam wszystkich,
Mam pytanko, co sądzicie o tym hełmie z Allegro http://www.allegro.pl/item687463404_helm.html
Wiem, że do rzeczy z allegro trzeba podchodzić ostrożnie, ale wiecie może sie trafi okazja. Jestem poczatkującym(a dobrze wiecie ile kosztuje), i dlatego jak pozwolicie będę sie Was radził z zakupami.
Proszę o Wasze opinie i rady na przyszłość.
Pozdrawiam izik1977
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pomoc dla poczatkującego - woj. kujawsko-pomorskie
hador
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/07/2009 17:06
jak chcesz pod grunwald to bascinet(łebke) z jakąś zasłoną.
mozesz jakis inny w uzbrojeniu poczytaj a garnczkowy sobie odpusc
10034316 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pomoc dla poczatkującego - woj. kujawsko-pomorskie
izik1977
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 19/07/2009 21:52
Hador dziękuję za pomoc! Na początek zacznę może od kompletowania stroju mieszcznina, a nastepnie będę się Was radzić co do ekwipunku.
Pozdrawiam izik1977
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:

36939025 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska