www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 24 2024 04:12:11
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ogólne
Autor Obróbka kamieni
Erronis
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/10/2008 10:28
Jako że nawet używając opcji "SZUKAJ", ani nawet składając pytanie Swiętemu Googlowi nie znalazłem nic o tym, radzę się teraz was, szlachetni wojowie i rzemieślnicy, jako ja mógłbym kamienie obrabiać, czy na zdobienia do miecza jakowego, czy hełmu, lu jakoby nawet amulet najzwyklejszy. Piaskowca znać nie chcę. Łatwy zali on w obróbce, lecz nietrwały, gdyż kruszeje on. Kamień mam jeden, na centymetry dwa gruby, i takoż samo szeroki. Zali nie mam pojecia, jako ja mógłbym obrabiać to, gdyż małym i twardym, a zanadto pieknym ten kamień jest. Doradźcie coś, szlachetni panowie, gdyz nie wiem co począć...
smiley


Gutta cavat lapidem, non vi, sed saepe cadendo!
445618 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Obróbka kamieni
Alvaron
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/10/2008 10:05
Cóż kamieniarstwo mi obcym jest, nie to co obróbka materiałów metalowych. Jednak coś poradzić mogę: Kamieniom nadaje się kształt poprzez szlifowanie - a zatem doradzam użycie mini szlifierki. Czemu? Nie wiem z jakiego materiału konkretnie jest Twój kamień, co za tym idzie nie wiem czy Możesz sobie pozwolić na urządzenia przenoszące duże wibracje na materiał. Jeśli ma bardzo zwartą strukturę możesz posłużyć się szlifierką stołową (min. 800W). Naturalnie kamień musi być stabilnie osadzony aby ci nie odskakiwał - albo wykorzystasz małe imadełko z gumowymi szczękami, albo stara sztuczka z klejem i kawałkiem drewna. Jednak najlepszy sposób to umieścić kamyczek w imadełku i oprawiać go mini szlifierką precyzyjną (pamiętaj iż w każdym przypadku kamień zmieniamy od najgrubszego ziarna do najmniejszego).


Faber est quisque suae fortunae
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Obróbka kamieni
Erronis
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/10/2008 10:11
Miękki kamień, trochę jakby łupek, obrobiłem spokojnie szlifierką stołową - danych nie pamiętam - i papierem ściernym. Niestety mam też duuuużo twardzy kamień. Podobny do onyksu, ale znaleziony w lesie. Jego szlifierka nie łapie niestety. Próbowałem brzeszczotem przepiłować - ledwo go zarysowałem. Starłem na nim dwa kamienie do miniszlifierki, a nadal nie ma pożądanego kształtu. Nie mam pojęcia, co to jest, ale zostaje mi chyba tylko gumówka z tarczą do betonu lub stali. No nic - mam tego dużo, spróbujemy...


Gutta cavat lapidem, non vi, sed saepe cadendo!
445618 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Obróbka kamieni
Alvaron
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 19/10/2008 21:48
Tylko bierz na małą tarczę - i OSTROŻNIE!!! Jeżeli jest dużu to może spróbuj młotka z przecinakiem.


Faber est quisque suae fortunae
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Obróbka kamieni
Erronis
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/10/2008 16:13
No... Duży to on ino nie jest... Raczej 2x2 cm. Może dam radę?



Gutta cavat lapidem, non vi, sed saepe cadendo!
445618 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

36930676 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska