www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 24 2024 07:14:30
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ogólne
Autor pierwszy zakup broni przez internet - pytania
lukasso
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/10/2008 17:04
Jestem nowym użytkownikiem tego forum więc na wstępie witam wszystkich państwa serdecznie.

Mam zamiar nabyć swoją pierwszą broń drzewcową, którą będzie halabarda.
Skontaktowałem się z panem Sławomirem Ciszewskim i zapytałem o cenę, która okazała się dla mnie korzystna ( ok 120 zł).

Halabarda jest bez drzewca, wiec musiałbym obsadzić ją sobie we własnym zakresie.
Nie wiem czy stolarz da radę mi to zrobić, ale tylko on przyszedł mi do głowy.
Nie mam pewności jakiej długości powinno być drzewce ale wydaje mi się, że jakoś od 2 m, jakie to powinno być drewno również nie mam pewności, ale czytałem ze na drzewce najlepsze są drzewa liściaste.

Pan Ciszewski może wykonać mi halabardę według mojego wzoru i tu pojawia się problem bo zakładam, że potrzebne byłyby dokładne wymiary a ja takowych nie posiadam.

Jedyne co mam to zdjęcie a i tak nawet nie wiem czy jest to broń historyczna. Oto to zdjęcie:
http://www.by-the-sword.com/acatalog/Pole_Axe_600640.html

Halabarda ma wisieć na ścianie, ale chciałbym by była w pełni historyczna i użytkowa, nie chce broni fantasy, wole zapłacić swoje a mieć coś wartościowego.

Czy ktoś z państwa kupował już halabardę od pana Ciszewskiego lub innego ?
Jeśli tak to jak dokładne szczegóły dotyczące zamówienia podawaliście?

Wydawało mi się, że zamówienia przez internet są proste, tzn. wybieramy obrazek, płacimy zaliczkę i czekamy, lub coś w tym stylu smiley

Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: pierwszy zakup broni przez internet - pytania
Mamut
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/10/2008 17:54
Witaj.

Na dzień dzisiejszy posiadamy 6 sztuk broni drzewcowej od Ciszewskiego. Wszystkie nasze zakupy polegały właśnie na wybraniu wzoru z katalogu. Stąd moj pytanie: nie miałeś okazji zobaczyć jego oferty na stronie??
To co wkleiłeś w załączniku to pole axe. Z tego co widzę to jest naprawdę ładny i historyczny. Jeśli chodzi o drzewiec do polaksa (tak my go nazywamy) to miał on od około 130cm do 180cm. Jeśli zrobisz dłuższy to wyjdzie bardziej jak halabarda a nie polaks. Osobiście zrobiłbym drzewiec długości około 1,5 metra. Pamiętaj też o szczegułach widocznych na zdjęciu które wkleiłeś. Mianowicie chodzi mi o okucie drzewca wąsami które chroniły drzewiec przed rozrąbaniem. Drzewiec oczywiście liściasty np. buk, grab, jesion...
Wymiary. To już nie takie proste. Myślę że powinny być mniej więcej takie (na oko): sztych 25-30cm, ostrze około 15cm, hak około 10cm.

Pozdrawiam.
1199819 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: pierwszy zakup broni przez internet - pytania
lukasso
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/10/2008 18:35
Witam

Dziękuję za tak szybką odpowiedź.
Katalog przeglądałem ale wtedy nie wiedziałem, że z tego mogę sobie coś wybrać.
Pana Ciszewskiego pytałem o cenę halabardy numer 2 właśnie z tej galerii ale nie przyszło mi do głowy, że nie będzie trzeba podawać żadnych wymiarów, tylko wybrać i już.
Co do polaksy to dziękuję, wygląd tak mi sie spodobał, że nie zwróciłem uwagi, że w opisie nie ma słowa "halberd", a ja chce halabardę.

Proszę powiedzieć, czy stolarz jest dobra osobą do obsadzenia na drzewcy?
Mógłbym sam się za to zabrać, ale pojęcia nie mam czy to aby nie jest zbyt skomplikowane dla amatora.

Czym to połączyć? jakieś specjalne gwoździe mają być ?
Jaka długość drzewcy do tej halabardy od Pana Ciszewskiego, min 2 metry ?

Za informacje o drewnie dziękuję.

Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: pierwszy zakup broni przez internet - pytania
Mamut
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/10/2008 20:31
Zacznę od końca.

Drewno to moje życie więc nie ma sprawy.

Łączenia. Jeśli chodzi Ci o łączenie żeleźca z drzewcem to spokojnie możesz użyć gwoździ (poszukaj jaknajlepiej pasujących).

Stolarz może to spokojnie zrobić ale powiem Ci szczerze że my zwykle sami obsadzamy swoje hale. Jeśli kupujesz halabardę to możesz spokojnie zrezygnować z wąsów na drzewcu ponieważ drzewiec hali jest grubszy niż polaksa. Standardowa długość to 220-230cm i tyle Ci zalecam (oczywiście może być do 2,5 metra).

Pozdrawiam.
1199819 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: pierwszy zakup broni przez internet - pytania
lukasso
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/10/2008 22:51
Dziękuję, zanotowałem sobie.

Z wąsów wolałbym nie rezygnować bo z tego co widzę na różnych zdjęciach to takie halabardy maja owe wąsy.

Na obrazkach widziałem wąsy u tych z 14, 15 i 16 wieku, wydaje mi się, że ta jest z 15, ale to tak sobie strzelam.

Nie chce tworzyć osobnego tematu więc pozwolę sobie dopytać jak jest z jakością mieczy pana Ciszewskiego, bo czytałem ze cena jest przystępna.

Miecze pana Szanka z tego co się orientuje po lekturze forum, często uchodzą za niezniszczalne a jak jest z mieczami pana Sławomira ?

Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: pierwszy zakup broni przez internet - pytania
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/10/2008 06:55
Przede wszystkim miecze Ciszewskiego to około 1400g czyli do najlżejszych nie należą. Nie spotkałem się jeszcze z negatywną opinia na temat broni od Ciszewskiego. Sam mam kilka egzemplarzy i bardzo sobie chwalę. Najlepiej zadzwoń do niego i zapytaj. Jest jedną z niewielu osób, która nie zbywa nigdy osoby która coś u niego zamawia, tylko musisz wiedzieć czego chcesz.
Podejrzewam, że do dzisiaj przeklina niektóre moje zamówienia, ale zawsze się z nich wywiązywał bez zastrzeżeń.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!

Edytowane przez ^AdminIsAway dnia 04/10/2008 06:57
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: pierwszy zakup broni przez internet - pytania
Mamut
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/10/2008 10:20
Nigdy nie brałem od niego mieczy więc nic w tym temacie powiedzieć nie mogę. Ale wszelka inna broń którą od niego braliśmy służy nam bardzo dobrze. Jest to wytwórca dobry, tylko czasem z małą sklerozą co niekiedy powoduje zabawne sytuacje. Ale zawsze kiedy mu się przypomni co i jak było stara się nadrobić stracony czas i jakoś wynagrodzić to klientowi.

Pozdrawiam.
1199819 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: pierwszy zakup broni przez internet - pytania
lukasso
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/10/2008 23:35
Dziękuję za informacje.

Pozdrawiam serdecznie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

36931316 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska