www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 29 2024 15:36:43
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ogólne
Autor bractwa orientalne
Morm
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/05/2008 03:11
Chciałbym się dowiedzieć czy istnieją jakieś bractwa zajmujące się rycerstwem orientu lub z nim powiązanym. coś jak saraceni, maurowie, turcy seldżuccy, czy początki imperium osmańskiego. interesują mnie czasy XIII wieku
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: bractwa orientalne
Bulgar
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/05/2008 08:11
Za Bugiem są grupy zajmujące się rekonstrukcją kultury wojowników stepowych-np Red Kaganate.


Gdy piach juz poczuł smoczy kil, Wilków wściekłość wzieła górę, Normanów setki dały życie, a Thorleif-łeb i skórę.

Voda je pro sedlaku a pivo je pro bojovniku!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: bractwa orientalne
Goslaw
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/05/2008 11:17
Assalamu alajkum
Morm oczywiście, że są. Na terenie polski działa Gwardia Saladynasmiley. Zgłoś się do mnie na priva
Pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: bractwa orientalne
Saracen
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 21/05/2008 11:32
Gwoli ścisłości

"Gwardia Saladyna" uległa znaczącym zmianom i działamy jako nieformalna jeszcze grupa "Saraceni". Koncentrujemy się na Ziemi Świętej - Palestyna, Syria, al-Jazira. Irak z wyraźnymi wpływami z Egiptu (Saladayn był między innymi Sułtanem Egiptu) i nie tylko. Zresztą temat saracenów jest zbyt obszerny, żeby go zamykać w kilku słowach.

Konkretnie skupiamy się na klimacie zbliżonym do miejsko-dworskiego jednak z wyraźnym naciskiem na zbrojnych - nie tylko walczący, ale też łucznicy. Co prawda obecnie walczę tylko ja, ale mam nadzieję, że niedługo sie to zacznie zmieniać.

Wracając do sprawy - o ile mi wiadomo poza nami w Polsce chyba nikt nie zdecydował się a Bliski Wschód w XIII wieku, gdyż jest to bardzo trudna rekonstrukcja między innymi dlatego, że to jest inna kultura i mentalność ... a i materiałów za dużo nie ma.

Morm ... zgłoś się do Gosława albo bezpośrednio do mnie, gdyż to ja zarządzam tym bałaganem smiley aha ... a podaj może skąd jesteś bo może ktoś od nas działa w pobliżu ciebie

Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

36813302 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska