www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 26 2024 18:24:10
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ogólne
Autor Jak zmniejszyć naciąg łuku?
kolkus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/03/2008 18:15
Witam!
Mam pytanie. Czy da się zmniejszyć naciąg łuku bez zwężania majdanu. Chodzi mi o to, czy da się np. zmiękczyć drewno, lub coś w tym rodzaju. Mam 16 lat i nie jestem zbyt barczysty, a naciąg mojego łuku (23kg) jest nieodpowiedni to moich "parametrów" i powoduje kontuzje barków. Co mocno mi preszkadza w strzelaniu.


2765064 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zmniejszyć naciąg łuku?
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/03/2008 18:32
w sposób historyczny tylko zwężanie całego łuku. Innych sposobów nie znam.


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zmniejszyć naciąg łuku?
kolkus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/03/2008 19:54
Nie no to nie moja produkcja raz, dwa trzeba zrobić to idealnie symetrycznie a ja chwilowo nie mam nawet imadła, trzy łuk jest na bazie włókien szklanych, ostatnio naprawiałem koledze deske od łuku i przy wieszchu wychodziły takie małe włókienka.


2765064 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zmniejszyć naciąg łuku?
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/03/2008 09:29
to laminat?? To raczej nic nie zrobisz bo prędzej go zniszczysz niż poprawnie zmniejszysz naciąg..


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zmniejszyć naciąg łuku?
ani7kero
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/03/2008 11:23
spróbuj rozkręcić cięciwę, dynamika ramion powinna się zmniejszyć i powinno się łatwiej łuk naciągać...
no i ewentualnie możesz popróbować z dłuższą cięciwą (od tego samego producenta najlepiej). wiem, że coś takiego działa, bo dla dzieci do postrzelania na pokazach zmieniałam cięciwę do krym-tatara na taką od anglika (longbow'a).. ale leciało to na jakieś 2 metry...
jak to coś da to opisz, bo sama jestem ciekawa czy strzały na dynamice nie stracą smiley

pozdrawiam


Jako niewiasta czasem też muszę włożyć spodnie

Niewiedzę można zrozumieć, głupotę - nigdy..
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zmniejszyć naciąg łuku?
kolkus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/03/2008 13:50
A może da się jakiś mniej więcej przelicznik. Dajmy na to 3 kg? To chyba poniżej 10 cm cięciwy?
A porpos, taki temat znalazłem n jednym forum. Łuk dla pudziana http://www.lucznictwo.yoyo.pl/viewtopic.php?t=564


2765064 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zmniejszyć naciąg łuku?
ani7kero
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/03/2008 18:07
kurcze, ja tylko strzelam... nie podejmuje się robienia łuków, ale chyba ktoś kto je robi i oblicza naciąg, to powinien znać przeliczniki.. jeżeli się dowiesz, to napisz, bo sama jestem tego ciekawa..
proponuje na razie porególować skręceniem cięciwy, (chyba nie strzelasz na rozkręconej?) smiley, a jeżeli tak, to zamów dłuższą u producenta..

hmmm. na spuszczonej cięciwie i przyczepionej rzemyczkiem( ok 15 cm) ogromnie traci się na naciągu.. tak na moje oko, ale to tylko przypuszczenia, wydaje mi się, że wystarczy ok. 1cm..

ale zaznaczam "na oko"

a co do łuku dla Pudziana - świetny pomysł, rozpropaguje troche RR, ale z drugiej strony patrzyłam dziś jak 12-13 latkowie strzelali z biskupińskiego łuku (zabawka ze straganów) i niekoniecznie jeden stał za plecami drugiego, który strzelał, więc może lepiej nie... mamy i tak mały przyrost naturalny smiley, chociaż.. gdy wyginą słabsze umysłowo osobniki, o mniejszym instynktcie samozachowawczym... kuszące..

pozdrawiam smiley


Jako niewiasta czasem też muszę włożyć spodnie

Niewiedzę można zrozumieć, głupotę - nigdy..
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak zmniejszyć naciąg łuku?
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/03/2008 19:33
Rozkręcanie cięciwy mija się z celem.. Co z tego że naciąg się "zmniejszy" jeśli cięciwą bedziecie dostawać po rękach? A przelicznikow nie ma bo każdy łuk ma indywidualne właściwości.. Ale jest jeden sprawdzony temat na zmniejszenie naciągu: sprzedajesz stary łuk i kupujesz nowy, taki jaki ci odpowiada...


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

36954268 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska