www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 19 2024 08:05:33
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ogólne
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Autor RE: Pmocy!!co jest najważniejsze w walce?!
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 21/11/2007 23:31
Ano chodzi mi o to, że trzeba myśleć. Nie można rzucić się na gościa i tłuc na oślep. Trzeba szybko myśleć, analizować sytuację i wymyślać co ma sie z tym zrobić. To nie jest zabawa dla kretynów, bo takich szybko się załatwia techniką...


Brzmi interesująco. Zarzuć jakimś filmikiem ze swojej walki jeśli możesz.
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pmocy!!co jest najważniejsze w walce?!
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/11/2007 00:11
Drizzt0856 napisał/a:
Ano chodzi mi o to, że trzeba myśleć. Nie można rzucić się na gościa i tłuc na oślep. Trzeba szybko myśleć, analizować sytuację i wymyślać co ma sie z tym zrobić. To nie jest zabawa dla kretynów, bo takich szybko się załatwia techniką...


Czy Ty kiedykolwiek naprawdę walczyłeś? Tu się nic nie wymyśla tylko stosuje się to czego się wcześniej nauczyło...


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!

Edytowane przez ^AdminIsAway dnia 22/11/2007 00:13
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pmocy!!co jest najważniejsze w walce?!
Witek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/11/2007 15:20
A długo się uczy?Bo trochę na pewno trzeba pojąć troch teorii


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pmocy!!co jest najważniejsze w walce?!
Hertenclif
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/11/2007 18:07
No Death-wish nie zgodze sie z Toba w pelni... fakt ze używa sie wczesniej nabytych i wycwiczonych technik, ale zauwaz ze czesto jest taka sytuacja ze nie bedziesz umial sie przed czyms skutecznie zablokowac i musisz szybko pomyslec zeby wyprowadzic kontratak.


567603110 hertenclif 4982889 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pmocy!!co jest najważniejsze w walce?!
Marcin Templariusz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/11/2007 18:33
Walki uczysz się przez całe życie, na początku podstaw a z czasem wypracowujesz sobie własny styl. A co do walki to walczy się intuicyjnie, wprowadzasz mechanicznie sekwencje ciosów albo improwizujesz ale zdarza się, że trzeba pomyśleć bo coś nie wychodzi tak jak powinno.


www.curievarsovia.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pmocy!!co jest najważniejsze w walce?!
Witek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/11/2007 19:07
A można uczyć się tak będziesz walczyć z kimś tak przez cały czas?Nie że teorii techniki, tylko trenowanie.



Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pmocy!!co jest najważniejsze w walce?!
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/11/2007 19:30
Hertenclif
zgadza się, ale to jest zmysł taktyczny, a walka nie polega na wymyślaniu technik...


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pmocy!!co jest najważniejsze w walce?!
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 22/11/2007 19:34
Dla większej wiarygodności proponuję aby każdy wrzucał filmiki ze swoich walk.Wtedy można będzie ocenić na ile swoje teorie sprawdza w praktyce.
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pmocy!!co jest najważniejsze w walce?!
Drizzt0856
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/11/2007 19:38
Death-wish napisał/a:
Drizzt0856 napisał/a:
Ano chodzi mi o to, że trzeba myśleć. Nie można rzucić się na gościa i tłuc na oślep. Trzeba szybko myśleć, analizować sytuację i wymyślać co ma sie z tym zrobić. To nie jest zabawa dla kretynów, bo takich szybko się załatwia techniką...


Czy Ty kiedykolwiek naprawdę walczyłeś? Tu się nic nie wymyśla tylko stosuje się to czego się wcześniej nauczyło...


Możliwe, że mnie źle zrozumiałeś. Nie mówię że nie znając technik da się walczyć. Chodzi mi o pokazanie, że walka nie jest zwykłą łupaniną ale trzeba umieć ocenić sytuację dość szybko, znaleźć podczas walki błędy przeciwnika, to co można przeciw niemu wykorzystać i umiejętnie wykorzystać to co się wie i umie. Może mi nie powiesz, że podczas walki nie używasz rozumu.

A co do walki to walczyłem. Od roku już trenuje i walczę i na razie w każdej walce myślę jak przeciwnika załatwić, analizuję najpierw jego styl walki, a potem dostosowuje to co umiem aby go pokonać. Chwilowo nie mam własnej techniki, uczę się na razie i może stąd moje wnioski...


Hyrrr na nich!!!
Bij zabij!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pmocy!!co jest najważniejsze w walce?!
Witek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/11/2007 20:26
Ale na pewno wykorzystujesz to czego sie nauczyłeś podczas treningów.Ale napewno bez techniki da się wygrać


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pmocy!!co jest najważniejsze w walce?!
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/11/2007 23:21
Drizzt0856 napisał/a:

Możliwe, że mnie źle zrozumiałeś. Nie mówię że nie znając technik da się walczyć. Chodzi mi o pokazanie, że walka nie jest zwykłą łupaniną ale trzeba umieć ocenić sytuację dość szybko, znaleźć podczas walki błędy przeciwnika, to co można przeciw niemu wykorzystać i umiejętnie wykorzystać to co się wie i umie. Może mi nie powiesz, że podczas walki nie używasz rozumu.

A co do walki to walczyłem. Od roku już trenuje i walczę i na razie w każdej walce myślę jak przeciwnika załatwić, analizuję najpierw jego styl walki, a potem dostosowuje to co umiem aby go pokonać. Chwilowo nie mam własnej techniki, uczę się na razie i może stąd moje wnioski...


Teraz się z Tobą zgodzę, ale w praktyce na turniejach różnie bywa...


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pmocy!!co jest najważniejsze w walce?!
Hertenclif
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/11/2007 12:53
Witek napisał/a:
Ale na pewno wykorzystujesz to czego sie nauczyłeś podczas treningów.Ale napewno bez techniki da się wygrać



Jak to bez techniki?
Zawsze uwazalem ze technika (i myslenie oczywiscie ;P) to podstawa w walce.. hmm...


567603110 hertenclif 4982889 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pmocy!!co jest najważniejsze w walce?!
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 25/11/2007 13:04
To jak będzie z tymi filmikami? Czuję się zignorowany....
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pmocy!!co jest najważniejsze w walce?!
Witek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/11/2007 17:30
no tak Hertenclifsmiley Trzeba myśleć smiley
marcinek kto ma od razu nakręcić filmik jak walczy?trzeba trochę czasu..najlepiej gdy jest sie na treningu lub na turniejusmiley




Edytowane przez Witek dnia 25/11/2007 17:34
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pmocy!!co jest najważniejsze w walce?!
Drizzt0856
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/11/2007 18:47
Marcinek napisał/a:
To jak będzie z tymi filmikami? Czuję się zignorowany....


Jako tako to swoich filmików nie mam, lecz chyba jest gdzieś moja walka, ale to dopiero zaczynałem i jest to niesamowicie marne... A jeśli ci chodzi o walki kogoś innego to popytaj resztę, oni wiedzą lepiej ode mnie gdzie takie filmiki możesz znaleźć.


Hyrrr na nich!!!
Bij zabij!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pmocy!!co jest najważniejsze w walce?!
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/11/2007 08:42
Moja walka z Mordechajem na Liwie, niezbyt udana...
http://youtube.com/watch?v=pxHChznVoNY


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pmocy!!co jest najważniejsze w walce?!
Marcin Templariusz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/11/2007 11:04
Ja swoich walk nie mam chyba, że komuś się uda mnie wypatrzyć w bohurcie ale będzie to trudne. Ale mogę opisać moje walki : jestem na poziomie na...przać ile wlezie, z dyni, z tarczy, głowicą, choć często udaje mi się zrobić coś technicznego to nadal jestem daleki od dobrego fajtera. Wady - kondycha, moja waga to 64 kg, jestem chudziutki i gdy założę to wszystko na siebie to trochę mi ciąży. Zalety - poświecenie i uporczywość, dla przeciwników jestem strasznie wnerwiający, żeby mnie powalić trzeba mi coś zrobić. Miałem dopiero jeden sezon za sobą, głownie bohurty i meele z racji tego, że jestem zakonny to w turnieju brać udział to tak nie bardzo mogę ale na byczynie wrześniowej walczyłem.

PS. Mam nadzieję, że ten temat nie będzie polowaniem na ludzi którzy dopiero co się uczą walczyć.


www.curievarsovia.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pmocy!!co jest najważniejsze w walce?!
Monika B
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/11/2007 13:19
Marcinek napisał/a:
To jak będzie z tymi filmikami? Czuję się zignorowany....

Zamiast czuć się zignorowanym, lepiej daj linki do swoich walk, na dobry początek, by zachęcić innych ;-). Jak na razie to zamieściłeś tylko linki z walk swoich kolegów. a ja np jestem bardzo ciekawa, jak wygladają Twoje Walki. Chodzi o cel edukacyjny, oczywiście, a nie pokazywanie jakim kto jest fighterem , bo to najlepiej "sprawdzić" w walce smiley.

Jest trochę osób, które dopiero przymierzają się do walk jedynką i tarczą i nie mając kontaktu z bardziej obitymi kolegami czy innymi grupami, sami kombinują, jak sie posługiwać sprzętem.
Moim skromnym zdaniem diabeł tkwi w szczegółach, a najbardziej skomplikwaną akcją jest prosty, ale poprawnie wykonany atak. Np w takim z pozoru banalnym okładaniu opon mieczem tkwi sporo pułapek, choćby prawidłowa praca nóg w trakcie uderzenia, czy praca całym ciałem. tutaj przydałby się doświadczony kolega, który rzuciłby okiem, jak się to robi i wytknął błędy, już na samym początku, by nie dopuścić do ich utrwalenia.
Najgorsze jest to, jak zauważyłam na sobie, że po podobnych "okłdankowych sesjach", moja skuteczność w kontakcie z przeciwnikiem wcale nie rośnie, chodzi głównie o dynamikę ataku i odpowiedź na niego. Wniosek z tego taki, że nic nie zastapi kontaktu z żywym i oporującym przeciwnikiem ;-). Ja taką okładankę martwych przedmiotów nazywam pakowaniem, bo "nabija" mi głównie masę na łapkach ;-), zamiast podnosić skuteczność w sparringach na różne bronie.
Ja osobiście mam tylko doświadczenie z szabli (z szablą "uwieczniono" mnie tylko na dwóch krótkim filmikach, jeden z nich już "eksploatowłam" na różnych forach smiley, łącznie z GR, ale to tylko kruciusieńka "doświadczalna pykanka" bo z kolegą z wczesną jedyneczką w dodatku w maskach szermierczych), plus troszkę "nieudokumentowanego" długiego miecza. Pominę różne rodzaje pogrzebaczy i "zamienników długiego miecza", bo to akurat nie intereresuje ludzi na tym forum. A szermierką zajmuję się dopiero od trzech lat (dwa-trzy treningi w tygodniu).

Edytowane przez Monika B dnia 26/11/2007 14:25
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pmocy!!co jest najważniejsze w walce?!
Witek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/11/2007 13:55
Zupełnie się z tobą zgadzam Monika B



Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pmocy!!co jest najważniejsze w walce?!
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 26/11/2007 15:49
Moja walka z Mordechajem na Liwie, niezbyt udana...
http://youtube.com/watch?v=pxHChznVoNY


Popracuj na jakimś nieruchliwym obiekcie nad zadawaniem ciosóe. Robisz duże zamachy, które kończą się bardzo lekkim uderzeniem, w wielu przypadkach płazem. Uporządkuj też troche prace nóg. Poruszając się normalnym krokiem cięzko jest jednocześnie zadawać ciosy.

Zamiast czuć się zignorowanym, lepiej daj linki do swoich walk, na dobry początek, by zachęcić innych ;-). Jak na razie to zamieściłeś tylko linki z walk swoich kolegów. a ja np jestem bardzo ciekawa, jak wygladają Twoje Walki.


Jest tam i moja walka. Ten skromny pan w czerwonym. Wszelkie sugestie mile widziane.

Chodzi o cel edukacyjny, oczywiście, a nie pokazywanie jakim kto jest fighterem , bo to najlepiej "sprawdzić" w walce .


No i żeby ktoś mnie o to nie posądził nie zamieściłem linka do swojej walki prosząc o wasze.smiley

http://www.youtube.com/watch?v=jbmMvRRM5Gk
http://www.youtube.com/watch?v=QfLBhpybPe0&feature=related

Zajrzyjcie jeszcze tutaj.
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=34741&st=0

Mam nadzieje, że w końcu nasze rodzime turnieje wskoczą na przyzwoity poziom i zaczna przypominać choćby ten
http://www.youtube.com/watch?v=hg3DiUtDEQE

Edytowane przez Marcinek dnia 26/11/2007 21:58
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:

36739387 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska