www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 28 2024 09:44:07
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ogólne
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Autor Bydgoszcz
Czaarna
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/10/2007 17:24
Nie siedze za bardzo w tym temacie dlatego mam pytaniesmiley. Jaka jest funkcja kobiety w bractwie rycerskim? Jakie umiejętności powinna posiadać? No i czy istnieją jakieś bractwa rycerskie w Bydgoszczy?
Pozdrawiamsmileysmiley


Gdyby piękno zamarzło-dojechała bym tam psim zaprzęgiemsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bydgoszcz
Drizzt0856
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/10/2007 20:40
Poprawia morale... smiley Towarzyszy rycerzowi, ładnie wygląda...


Hyrrr na nich!!!
Bij zabij!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bydgoszcz
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/10/2007 20:51
Gotuje, pierze i ceruje onuce smiley .
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bydgoszcz
Czaarna
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/10/2007 20:57
Nie no ja bardziej myślałam o czymś typu strzelanie z łuku, jeźdzenie konnosmiley


Gdyby piękno zamarzło-dojechała bym tam psim zaprzęgiemsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bydgoszcz
Mahatma
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/10/2007 21:38
Skoro szukasz większych emocji - możesz roznosić wodę walczącym smiley

Edytowane przez Mahatma dnia 23/10/2007 21:39
11047755 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bydgoszcz
Czaarna
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/10/2007 23:27
To nie sprawiedliwesmiley kobiety może są słabsze ,ale też potrafią walczyćsmiley


Gdyby piękno zamarzło-dojechała bym tam psim zaprzęgiemsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bydgoszcz
Mahatma
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/10/2007 11:59
Kilka walczących kobiet w Polsce jest. O ile dobrze pamiętam, około 20, nie licząc łuczniczek. Nawet jest tu o nich temat.
http://gazetarycerska.pl/forum/viewthread.php?forum_id=10&thread_id=42
11047755 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bydgoszcz
Drizzt0856
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/10/2007 15:41
U mnie w bractwie jest klika takich dziewoj jednak one bardziej lubią bawić się szabelkami i strzelać z łuku. Nie stają do nami w szranki. Choć jedna raz się odważyła...smiley


Hyrrr na nich!!!
Bij zabij!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bydgoszcz
gotfryd z trzcianca
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 24/10/2007 16:05
No i jak to się skończyło...? Pewnie było po chłopiesmileysmiley. Niekóre białogłowy uczą nas wojów (rycerzy), tańczyć, w brew pozorom piekielnie trudnę są te niektóre sekwencje i kroki. No, ale ich główna funkcja sprowadza się do obozu...nie powiem, że to żle ale nie powiem też że to dobrze, no ale cóż ktoś tą robotę odwalić musismiley


Bijcie w dzwony! Dmij wichrze! Wrzej toni!
Mamli umierać umre z mieczem w dłoni!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bydgoszcz
Monika B
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/10/2007 18:05
Czaarna napisał/a:
Nie no ja bardziej myślałam o czymś typu strzelanie z łuku, jeźdzenie konnosmiley
To nie sprawiedliwe kobiety może są słabsze ,ale też potrafią walczyć

Po co od razu pchać się do bractwa (chyba że lubisz cerować onuce, he he, smiley ). Aby sobie pojeżdzić konno, znajdż jakiś klub jeżdziecki w okolicy, a by sobie postrzelać "tradycyjnie", nawiąż kontakt z ludżmi, którzy w twoim mieście tym się zajmują (doradzą cI np jaki kupic sprzet, by nie było póżniej zdziwenia, jak będziesz walczyc przy kazdym strzale ze zbyt twardym łukiem ;-) ).
Jeśli chodzi o walkę, zachęcam do przegryzienia się na tym forum przez temat 'Kobiety Walczące", trochę Ci to naświetli sprawę.

Edytowane przez Monika B dnia 24/10/2007 18:09
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bydgoszcz
Czaarna
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/10/2007 21:34
No właśnie o to chodzi , że ja jeździć już umiemsmiley Chciałam sprubować czegoś nowego. A że historią interesuje się już od dosyć dawna i kiedyś nawed miałam takie marzenie należeć do bractwa, chciała bym spróbować. A co do samej przynależności to też o atmosfere chodzi- :wspólne spotkania, wyjazdysmileysmileysmiley


Gdyby piękno zamarzło-dojechała bym tam psim zaprzęgiemsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bydgoszcz
Hertenclif
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/10/2007 21:38
No jak na moj gust wlasnie to jest najwazniejsze w bractwie: atmosfera smiley Sprobuj, mozesz do jakiegos bractwa wstapic. Na pewno Ci to nie zaszkodzi smiley


567603110 hertenclif 4982889 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bydgoszcz
Thor51
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/10/2007 21:19
W Bydgoszczy jest Kasztelania Bydgoska
a w pobliżu w Tucholi jest 1 Pomorska Rota Piesza
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bydgoszcz
Lampka
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/10/2007 16:04
Ale zawęziłeś.
W Bydgoszczy jest Kasztelania, owszem, czy funkcjonuje nie jestem w stanie powiedzieć. Bractwo Rycerskie Białego Kruka (mam nadzieję, ze dobrą nazwę przytoczyłem) prawdopodobnie funkcjonuje, forum na pewno. Bractwo Rycerskie Chorągwi Białego Gryfa działało, pamiętam jeszcze pokaz z okazji uroczystości odsłonięcia pomnika Kazimierza Wielkiego.
Ja jednak obstawiłbym na Kompanię Jana Brzozogłowego - sam orbitowałem, ale musiałem zrezygnować z tytułu studiów-studiuję i mieszkam w Toruniu. Bractwo rozwija się, poszukuje nowych członków i sądzę, że jest to dobra opcja, choćby z racji tego, ze działalnoscią chce reprezentować "coś więcej" niż łubudubu mieczem. Mogłabyś się odnaleźć.
Tak też pole do działania spore, w Toruniu porównując, istotnie działa chyba jedna grupa. Sęk w tym, by dobrze wybrać, bo z tego, co wiem, niektóre grupy nie reprezentuja sobą godnego pochwały poziomu.smiley
Jest jeszcze szkoła fechtunku historycznego, w jej obrębie sekcja średniowiecza-ale to juz raczej nie bractwo, ale właśnie szkoła władania orężem.

W razie wątpliwości pytaj, w ramach swojej skromnej wiedzy moze dopomogę.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bydgoszcz
bimber666
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/11/2007 16:26
W kuj-pom jest sporo grup , a w samej Bydgoszczy znam dwie : Bractwo Rycerskie Ziemi Kujawskiej oraz miałem przyjemnosc poznac szkołe fechtunku z Bydgoszczy , czy coś takiego smiley ale ich nie polecam ! Jesli masz duze checi spróbować swoich sił to spróbuj poza Bydgoszczą np. Toruńskie Bractwo Rycerskie , Golubsko-Toruńskie Bractwo Rycerskie , takze sa grupy w Chełmnie , Grudziadzu , Radzynie Chełminskim ! Jak jestes wdecydowana na któres to napisz podam Ci namiary lub podam inne grupy smiley ! Ps. Ja mam grupe w Brodnicy i pare osób dojezdza do nas z Torunia , czyli chyba warto sie w to bawic smiley!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bydgoszcz
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 01/11/2007 20:48
Toruńskie Bractwo Rycerskie , Golubsko-Toruńskie Bractwo Rycerskie , takze sa grupy w Chełmnie , Grudziadzu , Radzynie Chełminskim


Nie znam tych wszystkich grup ale jesli sa umieszczone razem w jednym zdaniu to wnioskuję, że prezentują podobny poziom. Tylko nie golub dobrzyń i tym podobne! Chyba, że chce się być małpka dla turystów i pośmiewiskiem dla rekonstruktorów. Jezeli chodzi o kujawsko pomorskie, to napewno najwyższy poziom prezentuje Grupa rekonstrukcji historycznej z Torunia. To luźna ekipa wokół której kręcą się studenci należący również do innych ekip.
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bydgoszcz
zajac
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/11/2007 22:49
Też polecam raczej ekipę wspomnianą przez Marcinka. Nie żebym tam miał znajomychsmileyPozdro dla cioci Malin i ujka Endru


...w zakopanem na giewoncie,
scelił baca bace w prącie.
cy go scelił, cy nie scelił
ale onieśmielił,
ale onieśmielił...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bydgoszcz
Boldgrim
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 03/11/2007 13:00
Witam. Jeśli chodzi o bractwo... to niestety rola kobiety zazwyczaj jest taka jak niektórzy wyżej opisywali smiley z resztą w większości nowych bractw, młodzi ludzie chcą najlepsi i nieraz nie widzi im sie że kobieta by ich rozkładała na łopaki w czasie treningów smiley Jeśli chcesz sobie powalczyć na równych zasadach, pojeździć i sie bawić to zapraszam Do Szkoły Fechtunku Historycznego Maximus. Nie działa jako bractwo lecz Szkoła fechtunku, jednak nie oznacza to, że nie ma wyjazdów, wręcz przeciwnie.


"A niewprawną puścisz dłonią, w pysk odbije stali siła, tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła..." - J.K.
9512163 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bydgoszcz
Guinevre
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/02/2008 15:56
Mam dosyć waszych opinii smiley kobiety też walczyły. I będą walczyć. I nie mam zamiaru być od was gorsza. Mam zamiar się zapisać i będę walczyłasmileyP Cóż... Muszę się dowiedzieć coś nie coś o Białym Kruku, bo ponoć jest najbliżej mego miejsca zamieszkania.


Amen.
2118346 www.yui-lin.blog.onet.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bydgoszcz
Monika B
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/02/2008 20:26
Guinevre napisał/a:
Mam dosyć waszych opinii smiley kobiety też walczyły. I będą walczyć. I nie mam zamiaru być od was gorsza. Mam zamiar się zapisać i będę walczyłasmileyP Cóż...

He, he, żeby nie być gorsza, musiłabyś łykać sterydy smiley.
Inaczej nie będziesz gorsza, ale od małolatów, albo zaniedbanyych fizycznie facetów, czy potwornych ślamazar, którzy ostro walczą... tyle, że na forach.
A na poważnie, samo "zapisanie się" nie załatwi sprawy. Licz się z tym, że czeka Cię ciężka, długa i systematyczna harówa (sama się o to prosisz, jak nie chcesz zaczynać zabawy z lekką bronią np typu floret czy szpada). Dużo cięższa niż twoich kolegów. Pierwsza trudność, to oswojenie się z ciężarem broni, a to dopiero początek, bo do broni dochodzi Ci ciężar sprzętu ochronnego. W dodatku potrzebujesz pomocy mających równo pod sufitem kolegów, którzy zechcą poświecić swój czas na twoje wyszkolenie (zawsze mogą przecież bardziej efektywnie go wykorzystać trenując z innymi facetami), a nie jakiś oszołomów, co ci kości połamią, czy nic nie umiejących mało rosądnych małolatów. Plus olbrzymia "praca domowa". Jakiś zaciszny kącik w ogródku, gdzie będziesz mogła podwiesić np opony, by uderzać w nie mieczem, trochę regularnej siłówki w domu, na treningach możesz nie mieć na to czasu, plus suplementy takie jak hmb i kreatyna i dobre żarcie, chyba, że będziesz żyć na koktajlach białkowych smiley, do których ja np nie mam wyrobienia, bo trzeba je robić systmatycznie i do tego mikser wyciągać smiley.
A przede wszystkim potrzeba CZASU i SYSTMEATYCZNOŚCI treningów, z którą krucho i i facetów, tyle że na nich będzie się to mniej mścić niż na Tobie. Plus oczywiście skaza na urodzie typu paskudne siniaki, na początku najwięcej się ich łapie, bo człowiek nie potrafi się efektywnie bronić, nie mówiąc o takich szczegółach, jak ból, rozcięty do paznokcia palec, blizny itp
Pozdrawiam
Monika


Kiepski szermierz naraża się na ciężkie rany. MM

Edytowane przez Monika B dnia 16/02/2008 20:32
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:

36804229 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska