www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 23 2024 15:41:50
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ogólne
Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Autor RE: Krucjaty-co o nich sądzić??
gotfryd z trzcianca
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 16/03/2007 12:53
Czyżby Twój Bóg tak chciał? Aby wibić wszystkich innowierców?
Mimo, że nie wierz w Boga to na wierze chrześcijańskiej zostałem wychowany. Uczono mnie, że Prawdziwy Bóg nie cierpi wojen ipotępia wszystkie prócz tych obronnych.
No panie Fudzias trochę przesadziłeś. Uważaj aby nie przyleło do Ciebie przezwisko antysemita. Właśnie Zydów pewnie też nienawidzisz w końcu wydali twojego Chrystusa na śmierć.


Bijcie w dzwony! Dmij wichrze! Wrzej toni!
Mamli umierać umre z mieczem w dłoni!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Krucjaty-co o nich sądzić??
czlowiek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 16/03/2007 15:06
Czy ja mowie ze Biblia ma jakies wady? Ja prosze tylko zebys ja przeczytal. A oprocz niej moglbys zagladnac czasem do slownika ortograficznego. Arz mi sie nie chce ciebie przekonywac...Bede sie trzymal zasady "nie dyskutuj z idiota bo ktos moze was pomylic". Dla mnie to koniec, jestem poprostu zalamany ze tacy ludzie dotrwali do dzis z sredniowiecza
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Krucjaty-co o nich sądzić??
Lampka
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/03/2007 19:21
Czyżby "Boże chroń nas przed katolikami"? smiley

Dyskusji kontynuował nie będę. "Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pobije doswiadczeniem"
Moje pytania, które przedstawiłem zostały zaprezentowane hasłowo-chciałem zobaczyć, czy uzytkownik ma jakąkolwiek większą wiedzę religioznawczą i czy konstruktywnie się do nich odniesie np. negujac je kontrargumentem. Oczywiście tak sie nie stało (ot niespodzianka, co nie?)

Tak poza tym- Fudziasa do niczego nie zamierzam przekonywać, bo w swoim bluźnierstwie dodam jeszcze, że jego przekonania nie mają dla mnie naprawdę żadnego znaczenia, nie sa istotne. W przeciwieństwie do niego zdaję sobie sprawę, że nic tak nie nakreca religijnego oszołom-show jak próba przekonywania do swoich racji.
Idąc psychologią odwrotną-czym pobłaźliwiej sie takich ludzi traktuje, tym głupiej sie czują, widząc, że w terenie nie ma "kupców" na ich "towar", toteż pozwolę sobie zamknąć temat parafrazą cytatu, który zapewne (jako znawca Biblii-ortografii to swoja drogą) doceni:

"Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie, który krew człowieczą przelewa niech i jego zostanie przelana"
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Krucjaty-co o nich sądzić??
Fudzias
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:2
Dodane dnia 17/03/2007 09:32
Widzę że następujący użytkownicy:
Lampka
Andzrzej
człowiek
to ludzie, którzy nie znają miłosierdzia Bożego. Sam Jezus pragnął abyśmy to my posiadali Ziemię Świętą. Są na to dowody. Po drugie Jerozolima to najświętrze miejscę Świata. Tam właśnie umarł Jezus Chrystus, i powiedział:
"Jeszcze lud będzie się bił o wiare którą zapocząłem"
Myśle, że jeżeli nie wierzycie w Boga to nie zabierajcie głosu w tych sprawach. Napewno jesteście jej przeciwnikami. A w mojej wierze nie szanuje się takich ludzi jak wy. I powiem wam że za te bluźnierstwa które padły z waszych klawiarur Bóg nie dopuści was do oglądania jego Światłości. I ja nie jestem antysemitom, gdyż sam Jezus był Żydem. A ja nienawidze Hitlera więc nie porównuj mnie do antysemity. Bo może sam nim jesteś. Ja już nie bede komentował waszych plugawych mysli. Niech Bó was nawruci. Na wieki wieków AMEN. Bóg Ojcie Stworzył nas abyśmy sie miłowali i byli zgodni, lecz wasz przypadek jest przykładem tego że są ludzie, którzy ne znają jego miłosierdzia. Niech Pan stwórca ma was w swojej opiece. A Radio Maryja to przykład katolickiej stacji, która jest dobra i potrzebna POLAKOM, nie wam!!!
Z Panem Bogiem! Poganie!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Krucjaty-co o nich sądzić??
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/03/2007 10:23
Witam! Jestem katolikiem. Piszesz że Bóg stworzył nas żebyśmy się miłowali i byli zgodni... Nie można miłować bliźniego skoro chce się tępić "niewiernych" ... Chyba nie do końca rozumiesz o co chodziło w nauczaniu Chrystusa.. Na pewno nie o to żebyśmy chwycili za miecz i zabili każdego kto jest "niewierzący" . Naprawdę żal mi takich ludzi jak ty, którzy uważają się za "najbardziej wierzących" a nawet nie rozumieją nauczania Kościoła..

Proszę przemyśl to i nie nazywaj każdego poganem tylko dla tego, że uważa krucjaty za złą rzecz.. Bo takie właśnie były krucjaty. Bóg na pewno nie chce by odbijać Ziemię Świętą siłą.

Pozdrawiam i skończmy wreszcie te offtopy...


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Krucjaty-co o nich sądzić??
Fudzias
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:2
Dodane dnia 17/03/2007 17:52
wiesz czarny rycerzu ja jestem człowiekiem na poważnym stanowisku duchowym i nie kłuc się ze mną w tych sprawach. Ja uważam że innowierców nie powinno się zabijać ale jeżeli stawiają opór to trzeba ich powstrzymać. Podam ci przykład w 12 września 1683 rok. Turkowie oblęzają Wiedeń. Nie wiesz ze sa innowiercami!!! Polacy w tym Jan III Sobieski jeden z królów elekcyjnych powstrzymuje ich napływ do Europy. I co onie nas a my ich już nie? Wiem że to było 600 lat po I krucjacie ale oni zawsze są tacy sami. A ty jako Polak katolik powinienes brońic moich poglądów. Niechciałbyś aby Jerozolima była w naszych rękach? Pozdrawiam cię rycerzu Boga jedynego.!!


PRZEPRASZAM
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Krucjaty-co o nich sądzić??
czlowiek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 17/03/2007 17:57
Heh jestes w szkole i jednoczesnie na powaznym stanowisku duchownym? Wczesniej opowiadales nam o swoich nauczycielkach od polskiego i historii a teraz mowisz ze jestes na powaznym stanowisku duchownym. Tym razem prosze o zapoznanie sie z dekalogiem
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Krucjaty-co o nich sądzić??
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 17/03/2007 19:19
Wybacz ale co rozumiesz przez "nasze ręce". Wszyscy jesteśmy ludźmi i powinniśmy się szanować nie zależnie od naszych poglądów/wiary etc. Nie mam się zamiaru kłócić w sprawach znajomości Bibli, ale nikt mi nie wmówi, że w nauczaniu Kościoła propagowane jest zdobywanie Ziemi Świętej siłą.. Teraz Kościół potępia to co wydarzyło się kiedyś, podczas krucjat...


Pozdrawiam


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Krucjaty-co o nich sądzić??
Fudzias
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:2
Dodane dnia 18/03/2007 10:10
Po primo to w szkole jestem uczniem a w kościele starszym ministrantem.!!! To jest powazne stanowisko w kościele, gyz ja czytam pismo Święte na każdej mszy Świętej np dziś rano wróciłem teraz. I co? A jeżeli jesteście zwykłymi poganami to zejdźcie z drogi zła i wstąpcie do naszej najsłuszniejszej wiary. Ja wiem swoje a wy swoje pogańskie bestie!!! Pan odpuści wam grzechy które teraz kierujecie przeciwkoNiemu. A po drugie to 10 przykazań Bożych to ja znam i to świetnie. Plugawe bestie. Ciekaw jestem ile masz lat? Bo jeżeli zbyt późno to niewstępuj w nasze Święte grono. Mówię to do "człowiek". Jesteś przykładem człowieka, który powinien spłonąć na stosie w tamtych czasach, i teraz też. Pan z wami!


PRZEPRASZAM
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Krucjaty-co o nich sądzić??
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/03/2007 11:17
Naprawdę nie wiem co powiedziec Czy ty sobie żartujesz czy mówisz serio? Zastanów się co ty wogóle mówisz. Sory ale zachowujesz się gorzej od tych których nazywasz plugawymi bestiami i poganami.. Na prawdę dziwię się, że tacy ludzie są ministrantami... No cóż.. Może skończmy te offtopy bo chyba z takimi ludźmi nie ma co rozmawiać...


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Krucjaty-co o nich sądzić??
czlowiek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 18/03/2007 13:30
Ja nie jestem człowiekiem...jestem sługą szatana!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Krucjaty-co o nich sądzić??
Fudzias
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:2
Dodane dnia 18/03/2007 20:26
Nic dziwnego ze jestes sługą szatana!!! odrazu wyczułem w tobie nienawisc do Boga ale cóż idź swąją drogą zła Ja pójdę drogo królestwa Niebieskiego AMEN


PRZEPRASZAM
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Krucjaty-co o nich sądzić??
Baldwin
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 18/03/2007 20:29
ładna dyskusja sie wywiazala tylko troszke nie na temat... kontynułujcie prosze
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Krucjaty-co o nich sądzić??
gotfryd z trzcianca
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 21/03/2007 12:09
Jeżeli Fudzias pójdzie do nieba to ja nawet o tym niebie nie chcę słyszeć! Przez takich jak on to tracę szacunek do chrześcijan. Sam byłem kiedyś ministrantem, powiem nawet więcj byłem kimś w stylu kościelnego jednak nie widziałem w tym nic nadzwyczajnego, a wiesz dlaczego Fudzias? Bo przed twoim Bogiem wszyscy jesteśmy równi czy tom ministrant czytający Pismo Święte czy to Człowiek, który jest sługą Szatana, czy nawet ja poganin. Dziwie się jedynie, że masz jeszcze odwagę zaglądać na to forum, może jednak to lepiej Jedyne poparcie to uzyskasz od starych bab(oczywiście nie obrażając ich) z Kółka Różańcowego. Byłbyś dla nich wieszczem


Bijcie w dzwony! Dmij wichrze! Wrzej toni!
Mamli umierać umre z mieczem w dłoni!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Krucjaty-co o nich sądzić??
Lohel
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/03/2007 04:19
Sweet jesteście rozkoszni smiley może spalicie się wzajemnie na stosie ?? :>
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Krucjaty-co o nich sądzić??
spartan
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/03/2007 13:56
Takie coś prowadzi do wojen religijnych...ale mam nadzieje że tak nie będzie...hehe
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Krucjaty-co o nich sądzić??
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 25/03/2007 14:43
Fudzias! Po necie krążą zdjęcia twojego gołego dupska i wyraźnie widać tam wytatuowane 666 więc daruj sobie te świete gadki szmatanisto.
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Krucjaty-co o nich sądzić??
Baldwin
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 25/03/2007 19:03
żenada... śmiać sie czy płakać?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Krucjaty-co o nich sądzić??
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/03/2007 19:11
Chyba raczej plakac smiley Moze zamknąc albo chociaz oczyscic temat?


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Krucjaty-co o nich sądzić??
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 25/03/2007 19:27
Myśle, że z Fudziasem nie ma co gadać. Przed skończeniem podstawówki na pewno nie zmieni poglądów.
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Skocz do Forum:

36927513 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska