www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 20 2024 15:40:18
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ogólne
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/12/2006 19:34
Uzbrojenie na filmie zdecydowanie nie z jednej epoki (czasami nawet na jednym gościu), do tego niepełne (ale wiadomo biedni rycerze, najemnicy itp.).

Walka sama w sobie nie przypomina niczego poza nawalanką stadionową (czyli klasyka, wale gościa po łbie a jak mnie walnie to mam zbroje i nic mi nie zrobi, możemy się trochę poprzepychać).

Ma to niewiele wspólnego ze wspomnianym "ruskim stylem walki", który traktatowcom może się wydać nieco dziwny (choć w zasadzie chodzi o to samo, traf i nie daj się trafić, z tą różnicą, że to jest walka punktowa, często z lekkimi uderzeniami, a traktaty wiadomo czego uczą...)

Pozdrawiam
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 01/12/2006 21:35
A szkoły?Postawy?


Szkoły i podstawy pewnie współczesne i niegodne opisania. A czy ktoś kiedyś zrobił traktat na temat techniki walki w bitwie?

Gdzie vom Dach, gdzie alber?


Może sie nie sprawdza w tego typu walkach.

A można parę słów o broni i zbrojach, czy aby na pewno z epoki?


Ja trenuję w rekawicy hokejowej i butach NIKE więc sie nie wypowaidam w tej kwestii, każdy ma chyba na tyle rozumu aby zrozumieć o co chodzi w filmiku oraz to, że nasza wizja zabawy w średniowiecze nie jest jkedyna istniejacą. Na Ukrainie np raczej nie funkcjonuje coś takiego jak spujność historyczna, przynajmniej z tego co widziałem.

często z lekkimi uderzeniami

Często, ale tylko wtedy kiedy ktoś poprostu nie umie.

Walka sama w sobie nie przypomina niczego poza nawalanką stadionową (czyli klasyka, wale gościa po łbie a jak mnie walnie to mam zbroje i nic mi nie zrobi, możemy się trochę poprzepychać).


O to samo w tym chodzi - żeby dobrze sie ponawalać. Myśle, że w dawnych czasach, w meele, było podobnie.

Edytowane przez Marcinek dnia 01/12/2006 21:36
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
Szerszen01
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/12/2006 12:48
Mi się filmik bardzo podoba smiley W tym filmie nie chodzi o spójność historyczną itp tylko nawalankę i przynznam że ja sam z chęcią bym się tak ponawalał smiley U nas na treningach w bractwie przynajmniej 2 razy w miesiącu dzielimy się na 2 drużyny i walczymy właśnie tak ale troche bardziej lajtowo smiley


"Męstwo hartuje się ranami! "
1519698 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
Reaper
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/12/2006 15:56
czytalem sobie te traktaty z Army ... to byl bodajze Leckhuner czy jakos tak , jak sobie wyobrazasz Amrondzie , walke gdzie co 2-gi cios konczy sie sztychem ( co 3-i sztych przeprowadzony w twarz) pozatym prawda jest taka ze wiekszosc ludzi walczacych w bitwach , nie miala mozliwosci studiowania traktatow ( dosc powazna przeszkoda moze byc ta ze wiekszosc z nich pochodzi z XVI wieku badz z konca VX ) , poprostu ojciec ich uczyl , badz sami zbierali doswiadczenie , inna sprawa to rycerstwo , ale ja nie lubie rycerzykow smiley
Andrzeju chyba nigdy nie widzales lejacych sie dresiazy ( mozecie mnie za to wywalic z forum jak chcecie ) zupelnie innaczej , tutaj pomimo ostrej walki czuc , chec zabawy i mila atmosfere, ale rozumiem ze niektorzy wola ubrac sie w zbroje i lazic po barach i mowic; "ejj mala jestem rycerzem wiesz ?"
Pozdrawiam

Edytowane przez Reaper dnia 03/12/2006 15:58
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/10/2007 15:37
To po prostu bohurt w wydaniu naszych wschodnich sąsiadów.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
MS
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/10/2007 20:04
Reaper napisał/a:
czytalem sobie te traktaty z Army ... to byl bodajze Leckhuner czy jakos tak , jak sobie wyobrazasz Amrondzie , walke gdzie co 2-gi cios konczy sie sztychem ( co 3-i sztych przeprowadzony w twarz)


Ano, bardzo prosto. Ubiera się maski szermiercze i nie używa replik o sztywnej klindze, tylko Fechtschwertów na przykład - takich samych, jak w średniowieczu.
Zresztą, zabawna sprawa że powołujesz się na Leckuchnera - w tym akurat tekście są także rzeczy ewidentnie "do grania, nie do zabijania". I to bez masek i zbroi.

Reaper napisał/a:
pozatym prawda jest taka ze wiekszosc ludzi walczacych w bitwach , nie miala mozliwosci studiowania traktatow


Nie miała też zapewne potrzeby, mając dostęp do żywych nauczycieli w praktycznie każdym średnim i większym mieście. Oczywiście, poziom treningu zapewne bywał bardzo różny.

Reaper napisał/a:
( dosc powazna przeszkoda moze byc ta ze wiekszosc z nich pochodzi z XVI wieku badz z konca VX )


Jak taki na przykład tekst przypisywany Doebringerowi (około 1380), czy Fiore (pierwszy, o ile dobrze pamiętam, z 1410).

Reaper napisał/a:
, poprostu ojciec ich uczyl , badz sami zbierali doswiadczenie ,


Ano. Na przykład w miejskich szkołach szermierki, jak na przykład te, które w XIII wieku tak podpadły władzom miejskim Londynu, że zakazano ich działalności w obrębie miasta. Albo we wrocławskich Fechthaus'ach. Albo od wszelkiej maści wyśmiewanych przez Doebringera Kloppfechterów.

Pozdrowienia
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:

36886844 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska