www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 28 2024 22:28:00
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ogólne
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor Ruski styl walki jedynka+tarcza
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 02/11/2006 23:56
Kto z Was panowie taki uprawia, albo miał do czynienia z kimś ze wschodu walczacym w tym stylu? Byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi i spostrzeżenia. Może ktos dysponuje ciekawymi filmikami?
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
Ulryh
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/11/2006 21:08
Ja widziałem kiedyś pod Grunwaldem kilku rosjan walczących i zauważyłem iż większość z nich stosuje uderzenia krzyżowe od dołu w okolicę żeber i pachy. I na tym sie kończy niestety moja wiedza na temat ich stylu walki..

Pozdrawiam


"Lo, there do I see my father
Lo, there do I see my mother my sisters
and my brothers
Lo, there do I see the line of my people back
to the beginning
Lo, they do call to me
They bid me take place among them
in the Halls of Valhalla
Where the brave may live forever... "
2395993 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 03/11/2006 21:23
Tu nie o to chodzi. Takich ciosów nie da sie zrobić szybko i skutecznie w pożądnej walce (nie wszyscy Rosjanie dobrze walczą). Jeśli "ruski styl walki" brzmi zbyt enigmatycznie, to ułatwiam. Jest to styl z załona głowy mieczem, czyli miecz nad głową zasłania od cięć górnych i na lewą stronę.
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
Kordeus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 03/11/2006 21:32
Spotkalem sie z takim stylem, chocby na Grunwie, i o ile dobrze Cie kojarze, to m.in. w Twoim wykonaniu, Marcinek smiley Strasznie szybkie uderzenia glownie z nagdarstka, "taniec" dosc efektowny. Osoba ktora umie dobrze tak walczyc, ma spora przewage nad osoba walczaca, ze tak powiem, klasycznie.


"Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga,
Z Bogiem i choćby mimo Boga!"
1396592 http://www.sielec.freha.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 04/11/2006 21:16
potkalem sie z takim stylem, chocby na Grunwie, i o ile dobrze Cie kojarze, to m.in. w Twoim wykonaniu, Marcinek smiley


Moim i Pigrzysmiley. Ale ja szukam dodatków bo o ile w polskich warunkach to co robimy wystarcza, to ze "wschodnimi" już trzeba kombinować.

Strasznie szybkie uderzenia glownie z nagdarstka,


Nie do końca. Z nadgarstka nie da sie mocno uderzyć, nadgarstek jest poprostu za słaby. Ciosy ida z przedramienia, dlatego zawsze trzeba miec wysoko łokieć.

Osoba ktora umie dobrze tak walczyc, ma spora przewage nad osoba walczaca, ze tak powiem, klasycznie.


To fakt. Nawet poczatkujący preferujacy ten styl potrafią sprawić sporo problemu trenującym od dawna styl "klasyczny".
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
Amrod
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 24/11/2006 21:49
Hmmmm.... na FREHA jest taki topic p.t. "jak bić Białoruś".Po przeczytaniu go dochodzę do wniosku, że ten "ruski styl" to nic groźnego.Oczywiście Marcinek ma rację- miecz z nadgarstka przeważy w końcu Rosjanina i straci on równowagę, jeśli się nie zmęczy.I nigdy nie opuszczamy łokcia- raz opuściłem- zszywali mi klatę...


Doda jest wyjechana najlepsza piosenkarka na świecie i pusykatdols jest jeszcze fajny
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 25/11/2006 12:10
Hmmmm.... na FREHA jest taki topic p.t. "jak bić Białoruś".


O ile dobrze pamiętam to tam raczej o bohurty chodziło niż o bojówki.

Po przeczytaniu go dochodzę do wniosku, że ten "ruski styl" to nic groźnego.


Bardzo zły wniosek. Widać nikt tego na Tobie nie wypróbował. A jeśli ktoś Ci nagadał, że to kiepski styl, to chyba ma kompleksy bo jak nasz kraj długi i szeroki, to wszyscy mu ulegają. A co gorsza potrafią jeszcze sie czepiać, że miecz za lekki (choć czasami sami mają nie cięższe), że ciosy lekkie (choć nieporównywalnie mocniejsze od ichnich).

Oczywiście Marcinek ma rację- miecz z nadgarstka przeważy w końcu Rosjanina i straci on równowagę, jeśli się nie zmęczy.


Oni wcale tak nie walczą. Cios, jak już napisałem, zadaje sie z przedramnienia. Oczywiście da sie z samego nadgarstka i to sie zdaża, ale taki cios nie ma odpowiedniej siły. A tak naprawdę to cios zadaje sie też odpowiednim skretem stóp, bioder, skrętem pleców.


www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
Amrod
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 25/11/2006 14:03
Przepraszam, Marcinku.Ja na freha nie piszę, raczej czytam.Choć była tam mowa o tym, jak Rosjanin zagonił naszego- wielkiego byka- w kąt, a tamten zgniótł go w odpowiedzi jednym ciosem.Co do techniki zadawania ciosów- jak masz nogę z przodu i kolana ugnięte, to różnie bywa z tym ciosem-zwłaszcza jak zadajesz go z łokcia.A czy te miecze za lekkie, to z tymi czepnięciami się nie spotkałem-700g ważą, czy co?Jedynka jest bronią dośćrozbudowaną i na małą masę nie ma tam miejsca.


Doda jest wyjechana najlepsza piosenkarka na świecie i pusykatdols jest jeszcze fajny
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 25/11/2006 14:46
Choć była tam mowa o tym, jak Rosjanin zagonił naszego- wielkiego byka- w kąt, a tamten zgniótł go w odpowiedzi jednym ciosem.


I jeszcze przeciął na pół razem z wierzchowcem. Nie wszyscy rosjanioe są rewelacyjni. Kloc który nic nie umie, przy głupich zasadach, może wygrać nawet atakując brzuchem. Ale mi chodzi o walke na trafienia bronią, a nie o medieval judo, ufc, wrestling.

Co do techniki zadawania ciosów- jak masz nogę z przodu i kolana ugnięte, to różnie bywa z tym ciosem-zwłaszcza jak zadajesz go z łokcia.


Oczywiście, ze nie wszystko zawsze wychodzi. Inna pozycja nie wchodzi w grę, podobnie jak zadawanie ciopsów z całego ramienia bo byłyby za wolne, a co z tym idzie za słabe.

A czy te miecze za lekkie, to z tymi czepnięciami się nie spotkałem-700g ważą, czy co?


Dla niektórych 1100 gr to już jest oszustwo.

www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/11/2006 18:44
Amrod napisał/a:
700g ważą, czy co?Jedynka jest bronią dośćrozbudowaną i na małą masę nie ma tam miejsca.

Bo też to czym walczą, często nie przypomina jakiegokolwiek miecza ale noże jakim Turki ścinają mięso na kebab (choć te są zdecydowanie dłuższe). Brak jelcy i głowicy, głownia płaska jak w nożu itp.
Pozdrawiam

Edytowane przez Andrzej dnia 25/11/2006 18:46
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 25/11/2006 20:27
No i sprawa rozwiązana. To nie kwestia umijetności tylo dobrze "oszukanego" miecza....trzeba byo jeszcze dodać brak glowni.
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/11/2006 21:13
Bez głowni to by sobie nie powalczyli wcale :-).
Oczywiście waga wagą, ale jak ktoś nie umie walczyć to i ultralekkim mieczem przegra z "pogrzebaczem".
Pozdrawiam
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 25/11/2006 21:51
Te ultralekkie miecze to raczej mit. Najlżejszy z jakim mialem do czynieia ważyl 1kg.
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
Amrod
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 25/11/2006 21:56
Brak jelca i głowicy?To chyba niehistoryczne.


Doda jest wyjechana najlepsza piosenkarka na świecie i pusykatdols jest jeszcze fajny
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
MeX
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/11/2006 22:40
Ja cos mam wrazenie ze z tym brakiem jelca i glowicy to oni sie tylko przekomarzali. Ruscy walcza normalnymi mieczami. Nie zawsze lzejszymi od naszych. Jest to tylko kwestia techniki i wycwiczenia. Do niemal wszystkiego da sie przyzwyczaic


MeX Bractwo Simulacrum Caligo
"Sciis eum non esse sed is est"
3672024 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
Amrod
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 26/11/2006 17:16
Miecze hurdalka ważą niecały 1kg, a nasze to co?U nas jest lokalna grupa, co sobie kuje jedynki 2-3kg:lolsmileykumpel od nich waży 200kg bez zbroi), ale nie wszyscy takie mają, chyba jedynki to 1-1,5 kg.W spartakusie miecze katowskie mają 2,5 kg, jakby nie było wiadomo,że miały rozmiary półtoraka, który więcej niż 1,5 kg nie waży(mówię o dobrym typu p.Szanka czy Markiewicza).


Doda jest wyjechana najlepsza piosenkarka na świecie i pusykatdols jest jeszcze fajny

Edytowane przez Amrod dnia 26/11/2006 17:18
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
Reaper
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/11/2006 21:52
A ja zapodam ciekawy filmik http://www.youtube.com/watch?v=SjwZO9gd_Ow tylko nie krzywcie sie ze z youtuba ale naprawde fajny
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
Amrod
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 01/12/2006 16:33
Czy ktoś by łaskawie to skomentował??A że z youtuba to co w tym złego?Na freha był "węgierskie techniki szablą" z youtuba i się podobało.


Doda jest wyjechana najlepsza piosenkarka na świecie i pusykatdols jest jeszcze fajny
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/12/2006 16:54
Hm, a co tu komentować? Grupka facetów się nawala po łbach i tyle.
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ruski styl walki jedynka+tarcza
Amrod
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 01/12/2006 17:16
A szkoły?Postawy?Gdzie vom Dach, gdzie alber?A można parę słów o broni i zbrojach, czy aby na pewno z epoki?Ale mimo to thx Andrzej, za komentarz.


Doda jest wyjechana najlepsza piosenkarka na świecie i pusykatdols jest jeszcze fajny
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:

36808708 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska