www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 24 2024 02:51:02
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ogólne
Autor Nowa książka o raubritterach
Erpe
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/07/2006 15:30
Witam!
Już w najbliższą środę drukarnię opuści pierwsza w Polsce książka o raubritterach. "Rycerze-rabusie ze Śląska i Łużyc", poczet raubritterów, zbójeckie gniazda, opowieści i legendy oraz opisy bractw odtwarzających rabusiów. Polecam

Edytowane przez Erpe dnia 22/07/2006 13:04
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rycerze-rabusie
aleksandra
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/07/2006 18:12
Pierwsza juz była, "Banici..." H. Zaremskiej w ramach ścisłości. Więce druga...smiley Faktycznie o Ślaśku tam niewiele i napisane w wymiarze ogólnoeuropejskim, chociaz polskich wątków nie brakuje. Mimo wszystko sama chętnie poczytam i tą książkę. Ciekawi mnie, jakie będą ilustracje?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rycerze-rabusie
Erpe
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/07/2006 20:02
Witam!
Upieram się jednak, że pierwsza. "Banici..." opisują wszelkie zjawiska związane z tego typu specyficzną karą od starozytności po średniowiecze. Oczywiście też z niej czerpaliśmy informacje, ale o raubritterach jest tam zaledwie kilka stron. Dziekuję za zainteresowanie i pozdrawiam.
Ropri
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nowa książka o raubritterach
Radagast
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/08/2006 11:06
Witam
Jestem tu po raz pierwszy i już mam pewność, że nie ostatni.
Czy ktoś miał już w ręku ww publikacje? Proszę o kilka słów recenzji, w internecie na jej temat nie wiele można znaleźć.
Czy jest to książka popularno-naukowa, czy też (oby) pożądna naukowa pozycja oparta na źródłach, z aparatem krytycznym i bibliografią?
Okładka wskazuje raczej na to pierwsze, lecz nazwisko współautora pana Primke, przemawia raczej za tym drugim.
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam Radagast
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nowa książka o raubritterach
skrent
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 27/03/2007 06:55
Witam! Czy jest to pożądna naukowa pozycja nie powiedziałbym.W pierwszych kilku rozdziałach autorzy starają się ze szczegółami przybliżyć biografie słynnych raubritterów i oraz opowiedzieć o ich siedzibach i rabunkach. Są to rzeczy oparte na żródłach, jest dość duża liczba przypisów. Jednak na rozdział poświęcony legendą o raubritterach i i ich skarbach należy już patrzeć z nieco innej perspektywy smiley Plusem jest duża liczba zdjęć, jednakże jak dla mnie książka ta jest zdecydowanie za krótka!!! Mimo wszystko gorąco polecam, fajnie wraz z autorami podążyć w XV wiek na Śląsk smiley
2622667 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

36930599 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska