www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 26 2024 00:22:23
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ogólne
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
kalavun ibn ajjub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 12/08/2006 14:56
ty lub ktoś inny obiecał ogłuszyć mnie otulinowcem, ale na żelazo też może być. to gdzie i kiedy się spotkamy??
I jak tu wstawić zdjęcie??

Edytowane przez kalavun ibn ajjub dnia 12/08/2006 15:05
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
Helgrind
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 12/08/2006 18:46
Obiecałem ogłuszyc Cie otulinowcem i to moge wykonac, jelśliś chętny - wiesz - na zelazo to mnie pokonasz, bo co za problem pokonac 15-latka który dpiero rok cwiczy smiley

A zdjęcie wstawiamy :

1.znajdujesz interesujace Cie zdjecie w sieci
2.klikasz przycisk "img" <znajduje się wśród innych przycisków na niebieskim tle ...
3. pomiedzy kwadratowe nawiasy które sie ukaza wklejasz adres interesującego Cie zdjęcia ..

Mała rada - nie wklejaj za dużych zdjec bo to spowalnia łądowanie strony i przeszkadza w czytaniu ...


P.S.
Mówiłem - na Grunwaldzie ;] ...


Pyty ...

[img]http://offbeat-zero.net/pulse/sig/Helgrind.png[/img]
7649452 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
kalavun ibn ajjub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 12/08/2006 20:42
[img]//jagmniecha.terramail.pl/zdjęcia/tasak/IM007430.JPG[/img]

nie pokazuje się zdjęcie.

A o co chodzi z tym Grunwaldem?
Czy to prawda, że do walki otulacie dłonie bandażem?I dlaczego miecz tak lekki trzyma się oburącz??

Edytowane przez kalavun ibn ajjub dnia 12/08/2006 20:47
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
Helgrind
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 12/08/2006 21:51
Zdjęcie nie wyswietla sie bo nie wpisałeś "http:", a mniemam ze ma byc ono takie :
[img]http://jagmniecha.terramail.pl/zdjęcia/tasak/IM007430.JPG[/img]

* EDIT - nie działa, bo adres jest nieporawny - spróbowałem wejsc na ta strone i wyszło mi, że użytkownik nie ma jeszcze takiej strony, nie znam tego serwisu, ale pewnie jest zastrzezony dostep do tych plików, wiec mże poszukaj zdjecia gdzie indziej ? ...

No mżemy się spotkac na Grunwaldzie smiley ...

Haha smiley - kto CI takich bzdur naopowiadał ???? ;] - jeszcze nikogo nie widziałem, z obandażowanymi rekoma w celu walki smiley - Zależy o jakim ieczy mówisz ...

jednoreczny trzyma się - jednorącz, półtoraręczny jedną lub dwoma rękoma, a dwuręczny dwoma rekoma (o, czyżby ? - nie, nienabieżesz mnie - na pewno to wieszsmiley) ...

A dlaczego tak lekki trzyma sie oburącz ? - wiec - dwureczny trzymamy dwom rękoma, gdyz ma to byc symulacja prawdziwej walki w której to taki miecz trzyma się dwoma rekoma ...

Ja osobiscie cwicze (walcze?) półtoraręcznym otulinowcem, ew. dwoma takimi sztukami, ale to bardziej podczas zabaw fantastycznych smiley ...


W celach fantasy używamy tez wszelakiej niekonwencjonalniej i mało realistycznej broni - od tego roku szkolnego mamy zamiar zrobic mały upgrade - o topory, kule do rzucania, oraz kilka kijów smiley - to naprawde jest świetna zabawa i gorąco Ci ją polecam smiley ...


Pyty ...

[img]http://offbeat-zero.net/pulse/sig/Helgrind.png[/img]

Edytowane przez Helgrind dnia 12/08/2006 21:56
7649452 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ale z ciebie mrok
kalavun ibn ajjub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 13/08/2006 13:03
po kolei dzieciaku

rzeczywiście, ten użytkownik nie ma strony

czemu kendomaniak na grunwaldzie?????????
"bzdury", synku, to widziałem, gdy dwóch łobuzów urządziło rąbankę p.t."samóraj kontra rycerz"

każda szabla jest cięższa od katany, a jest bronią jednoręczną

to w końcu ćwiczysz kenjutsó czy dziecinadę na gąbki
ogółem jak zwykle::lol
[

Edytowane przez kalavun ibn ajjub dnia 13/08/2006 13:13
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
Helgrind
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 13/08/2006 13:45
Ogólem jak zwykle twoja wypowiedx jest tylko zlepkiem nie mającym żadnego wiekszego sensu, i az nie chce mi sie na to odpisywac, ale zrobie Ci ta przyjemnosc ;] ...

Po kolei :

1. Nie obrażaj mnie - czy to, że mam 15 lat uprawnia Cie do nazywania mnie dzieciakiem, który jest w miom odczuciu obrazą ? czy to, że jestes starszy (a jestes ? - nie wiem, nie napisałes) uprawnia Cie do nieliczenia sie z młodszymi ? ...

2.No to jak chciałes wstawic zdjecie którego nie ma ? - znów sie plączesz ...

3.Pokaz mi gdzie napisałem, że jestem Kendoką, tym bardziej kendomaniakiem ? - ja staram sie czytac ze zrozumieniem i popierac moje opinie, a nie dawac puste argumenty jak Ty ...

4.Nie jestem twoim synem, wiec teraż równiez mnie obrazasz, bo nie chciałym miec takiego ojca jak Ty - wole mojego, i nie zamieniłbym go na nikogo ...

5.czyli dalej masz raczej słabe zapoznanie z tematem i próbujesz wyłuskac cos inteligentnego, i może ktos kto wierzy w to co mówi PiS by Ci uwierzył ... bynajmniej - jak piszesz "dwóch łobuzów" to razej nie masz na myśli osób które walka na otulinowce sie pałają - i te "łobuzy" raczej nie posiadały umiejętności nawet porównywalnych z Japońskim samurajem (samurajem, nie samórajem smiley) - i taka walke to mogli by nazwac rolnik kontra wilki, i potężny smok - gwarantuje, że wyglądała by tak samo ...


6.Rozumuje, że "bzdura" odnosi się do potyczki pomiedzy samurajami, a rycerzami, czyż nie ? - to już twoja sprawa, co myślisz, wg mnie zwyciestwo byłoby po stronie Azjató ...


7.Katana tez jest bronią półtoraręczna, czyli poniekąd tez jednoreczną ...

8. Przypomne moje pytanie poraz trzeci : - czy Twoja szabla jest cięższa od miecza z okresu średniowiecza ? (ok. 1,5 kg) ...

9.Pokaz mi gdzie napisałem, że trenuje kanjutsu ? (swoją droga, nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ale Kendo i Kenjutsu to jest calkiem spora różnica) ...

10. Dalej nie rozumiesz, że termin gabki jest nieporawny ... ehh aż rece opadaja, i on tu nazywa mnie dzieciakiem ...


Jednak żywie trochę nadzieji na w miare sensowana i składna odpowiedx z twojej strony - a nie dalej stosowanie techniki :
On mi tu wypisuje argumenty, i mi sie sprzeciwia - jak tak to go zbluzgam, napisze ze ogólnie beczka śmiechu z niego, to mże sie odczepi i dlaej będe mógł spokojnie głosic swoje nieuargumentowe racje ...
może się myle ? ...

Pozdro i czekam smiley ...


Pyty ...

[img]http://offbeat-zero.net/pulse/sig/Helgrind.png[/img]
7649452 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
kalavun ibn ajjub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 13/08/2006 16:05
Masz coś do PiS?Skoro masz tylko 15 lat, to nie obrażaj lepszych i starszych od siebie.Wiesz co, ja słucham Radia Maryja, zrób mi coś mały komuchu europejski!!!!
Moja szabla waży1100gramów
Zawsze byłem za PiS i jestem starszy od ciebie o 10 lat więc widziąlem wykonanie nocnej zmiany w w wykonaniu Wałęsy i Tuska dla komuchów
co do "samuraj-rycerz"...Tego typu symulacje były już robione. Katana miała problemy z przecięciem zwykłej koolczugi ( tylko 1 na 10 uderzeń rozrywało ja, ale nie przecinało kaftana pod nią )
Co do wielgachnych mieczy to chyba znowy ktos się bajek naczytał i filmów naogladał.
A może by tak laskawie zobaczyć ( wszak jest mozliwości w Poslce az za nadto ), samemu ocenic, czy rzeczywiście jest to aż takie powolne.
Sam walcz w zbroi kopijniczej na piechotę ( na konia nie stac, a bezpieczeństwo jest wazne )i nie jest to jakies uciażliwe. Ciężar całości pancerza rozkłada sie na całym ciele, miecz jakis przesadnie cięzki nie jest i tarcza tez jakoś nie przyciężkawa.

A co do tego kto jest lepszy to spytam się w czym??
Porównanie traktatów szermierczych podpowie tylko tyle, że miały podobne założenia.
Nigdy nie doszło do spotkania tych dwóch form kulturowo- społecznych.

Cała ta dyskusja rozwijac sie bedzie na zasadach "bo jak to wiem, bo ja tak uwazam"
za duzo Kill Billa i komiksów [japońcy sa nieźli w automarketingu czy jak tam sie to nazywa] a prawda jest taka [uwaga nieletni zatykaja oczka, będą wyrazy niezbyt ładne] że **** wiesz o rycerskim szkoleniu, **** wiesz o białej broni i **** wiesz o walce a ja sie zagotowałem.

pozdro

P.S. pisałem w drugiej osobie , ale zdanie wyżej dotyczy wszystkich "dzieciaków""Michników"i młodziężówki SLD

Edytowane przez kalavun ibn ajjub dnia 13/08/2006 22:55
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
kalavun ibn ajjub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 13/08/2006 17:46
nie edytuję posta, gdyż to nowa myśl.helgrind-u góry pisze"G. rycerska", a nie "wyborcza", która opluwa PiS, ani w ogóle "polityczna"
piszesz rozwlekle i niejasno(np. nadal nie wiem czemu lekuchny miecz trzyma się oburącz) a gdy ja piszę krótko, prosto i jasno, więc ty zarzucasz mi grafomaństwo, oszołomstwo i antysemityzm
moja szabla waży mniej niż miecz
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
kalavun ibn ajjub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 13/08/2006 17:52
Znów nowa myśl:
temat brzmi rejestrowanie bractwa a nie polityka
rozmawialiśmy o otulinowcu(a nie samóraj-rycerz) i do kompromisu nie dojdziemy
więc zapraszam na solówęsmileyciebie, a raczej twojego przedstawiciela mieszkającego bliżej wawy oczywiście żelazo-żelazo, a nie gąbka.
Wasze laito kontra jugosłowiańska szabla
laito się połamie na stali, może być katana
[img]http://jagmniecha.terramail.pl/zdjecia/tasakIM007430.JPG[/img]

Edytowane przez kalavun ibn ajjub dnia 13/08/2006 21:15
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
czlowiek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 13/08/2006 22:15
Czytam forum GR regularnie, ale dopiero teraz, gdy zobaczylem posty wszystko wiedzącego Helgrinda, zdecydowałem się udzielić. Po pierwsze, jakie ty masz pojęcie o broni średniowiecznej, zbrojach itp jak niemiałeś tego w ręku a pewnie nawet nie widziałeś na własne oczy. Od kiedy miecze dwuręczne ważą 5 kg. Może miecz Konana albo topór Gotreka ważył tyle, ale kto w średniowieczu używał by takiej broni. Sam stwierdziłeś że średnioweczna bitwa to poprostu zwykła nawalanka. W takim razie po co były szkoły szermiercze. Jeśli chodzi o zbroje płytową to 25 kg rozłożone na całe ciało w odczuciu waży bardzo mało.

Swoją drogą chciałbym zobaczyć ciebie w walce z kalavun ibn ajjubem. Zobaczylibyśmy jaki ty jeteś swietny szermierz i jaki znawca sztuki walki średniowecznej.

I lepiej nie dyskutuj takim tonem z człowiekiem który jest o 10 lat starszy i "siedzi" w rycerstwie napewno dłużej i napewno przeczytał więcej książek niż ty. Chodźby dlatego, lub chodźby z samego stosunku dla starszych. Jeśli dyskutować, to kulturalnie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
Helgrind
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 13/08/2006 22:17
Wdzięczny jestem za tak wyczerpująca wypowiedź, aczkolwiek o spam nie prosiłem smiley i szczerze dziwię sie moderatorom ...

A wiec po kolei :

1.Mam coś do PiSu, ale z twojej wypowiedzi wnioskuje, że skoro mam 15 lat to do PiSu nic miec nie mogę ... a mnieniłoby tu cos gdybym np. napisał, że własnie skonczyłem 18-nastkę ? To już bym mógł cos miec ?, czy w swietle tego, że Ty ich lubisz to ja tez mam byc ich zwolennikiem ? - wydawało mi się że mamy w tym kraju namiastkę wolności ...

2.Że starszych, to się zgodze, ale nie, że lepszych. A Ty nie obrażaj młodszych, bo z jakiej racji Tobie wolno, a mi nie ? ...

3.Ja tez słucham radia Maryja ...

4.To co, że jeseś starszy odemnie ? - Od Cienbie tez jest mnóstwo starszych osób i co? - robisz wszystko co mówią ? Nie masz własnej woli ? ...

5.Widze, że jako poplecznik PiSu jesteś bardzo tolerancyjny, pewnie tez nie jestes rasista, co ? ...

6.Buhahaha smiley - zapewne w tych woich próbach używali katan z podżednego sklepu za 20 Euro ... my tu chyba mówimy o historycznych broniach, czyż nie ? A pozatym, to czy przetnie czy tez nie zależy w ogromnej mieże od wykonującego test, czyż nie? - ciekawe ile razy w tym twoim teście miecz rycerski przeciał ta kolczuge smiley ...

7.A co do tego kto jest lepszy to Ty jako pierwszy przytoczyłes to porównanie wiec powinienes wiedziec najlepiej - ale jak chcesz to Ci powiem - chodzi oto kto wygra pojedynek rycerz czy samuraj ? czyli ktory lepiej wykozysta swoje umiejętności oraz oręż ...

8.Twiedzisz, ze w mandze (japoński komiks dla niewiedzacch) nie mam sensownych tresci, chociaz wątpie czy kiedykolwiek miałes taki komiks w ręce ...

9.Żart nt. nieładnych wyrazów Ci sie nie udał - z prostej przyczyny - bo ich tam nie ma ... zreszta czy uważasz, że wulgaryzmy używane do popracia swoich racji sa przejawem kulturalnej dyskusji ? - jesli tak, to szczerze współczuje ...

10.Prwada jest taka bo TY tak mówisz, przedstaw poparcie swojej teorii ... pozatym te 4* to ile mojej wiedzy dokładnie oznaczją , co ? ...

11.Ot widzisz - kolejny krótszy post i już traci sens - taka rada - pisz dłuzsze, wtedy można Cie szybko i jasno zrozumiec btw. urywasz kontekst zdania i zaczynasz kolejne, co miałes z polskiego na maturze ? ... jakbyś czytał ze zrozumieniem, to bys wiedział dlaczego tak jest ... ale napisze Ci poraz drugi - walka otulinowcami to jest symulcja prawdziwej walki !!! Wiec dwureczny miecz trzyma sie dwoma rekoma, a jedno reczny jedna ... rozumiesz już ? ...


12.Wybacz, ale pomimo odmiennych poglądów sznuje Cię, i gdy zwracam się do Ciebie, to zwracam się z dużej litery, co jest oznaką szacunku ... powiesz pewnie, że Ci sie nie chce ... no odbrze, jak nie szanujesz innych, to nie wymagaj, żeby oni tez Ciebie szanowali ...

13.Pokaz mi gdzie nazwałem Cię oszołomem ? - jak dla mnie to bo zamykał / pozabijał / wyeliminował byś wszystkich którzy sie sprzeciwiaja Tobie, czyli i PiSowi ;] ...

14.Gdzie my o polityce dyskutujemy ? - uczestniczyłes hcoc raz w takiej dyskusji ? ... no skoro nie dojdzeimy to mi przykro :/ ...

15.To w końscu masz serbską czy jugosłowiańską szablę ? ...

16. Pisze w punktach, tak jest zrozumialej, gdy masz wszystko po kolei wybite - mam nadzieje, że problemu ze zrozumieniem miec nie bedziesz ...

17. Naprawde dziwię się moderatorom i adminow - za takie coś na wiekszosci forów jest juz upomnienie ...


Pyty ...

[img]http://offbeat-zero.net/pulse/sig/Helgrind.png[/img]
7649452 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
kalavun ibn ajjub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 13/08/2006 23:10
odpowiadam na wszystko:
1.o PiS nie będę rozmawiać
2.niech rozstrzygnie pojedynek-ty lub twój poplecznik mieszkający bliżej mnie-każdy z jedną bronią , bez zbroi
3.no connnment
4.w Niebie będziemy sądzeni nie tylko za to, co zrobiliśmy, ale za to czego nie
5.nie wiem o co chodzi
6.katany hanwei
7.gdybanie...
8.Miałem aż za dużo
9.A co, oprócz g... wiesz??I skąd? z "GW" czy co z tą Polską?Trudniących się opluwaniem PiS?
10.nie wiem o co chodzi, chyba pieluszkę zmienić trza, zgadłem?
11.pytam czemu katanę trzyma się 2x a nie gąbkę
12.A ja za co mam cię szanować?
13.Robisz to nagminnie
14.j.w.
15.Serbia leży w Jugosławii, choć już się nie używa tej nazwy.Rosyjskie "jug"-południe +"sławia"-słowiańszczyzna
16.Jak chcesz
17.upomnienie by wszechwiedzący helgrind przestał zakrzykiwać prawdę frazami:"oszołom, antysemita, rasista"itp.
18 oco chodzi z tym "pyty"?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
kalavun ibn ajjub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 13/08/2006 23:17
nowa myśl, więc nowy post:
1.Co z solówą
2.Czy słyszysz to od urodzenia?
3.I czemu admin miałby mnie ostrzegać
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
kalavun ibn ajjub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 14/08/2006 09:15
Swoją drogą chciałbym zobaczyć ciebie w walce z kalavun ibn ajjubem. Zobaczylibyśmy jaki ty jeteś swietny szermierz i jaki znawca sztuki walki średniowecznej.

I lepiej nie dyskutuj takim tonem z człowiekiem który jest o 10 lat starszy i "siedzi" w rycerstwie napewno dłużej i napewno przeczytał więcej książek niż ty. Chodźby dlatego, lub chodźby z samego stosunku dla starszych. Jeśli dyskutować, to kulturalnie
Jeśli dyskutować, to kulturalnie
wypowiedź nie moja, jak widzisz

Edytowane przez kalavun ibn ajjub dnia 14/08/2006 09:16
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
Helgrind
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 14/08/2006 11:54
Dyskutowac kulturalnie ? - czy wg Ciebie i Człowieka używanie wulgaryzmów, nawet wykropkowanych, jest przejawem kultury w dyskusji ? - zauważ, że ja nie używam nic takiego, tylk ospokojnie staram przedstawic ci swoje zdania, z którym Ty oczywiscie możesz sie nie zgodzic ...

Dlaczego fakt, że Kalavun jest starszy odmenie o 10 lat decyduje o tym, że przeczytał wiecej książek niz ja? - że dłuzej "siedzi" w rycerstwie to wiek o tym decysuje, i z tym się zgadzam ...
czytam jedna książke przez 2-3 dni, a staram sie miec cały czas cos do czytania, tak wiec mam szczere watpliwosci czy szanowny kolega przeczytał wiecej odemnie, ale nie mówie, że nie ...

I jeszcze jedna uwaga do Twojego kolegi - niegdzie nie napisałem, że jestem świetnym szermierzem - znawca moge byc, ale co to da mi w walce ? - liczy się raczej praktyka ...

Ide od konca, wiec :

Myśle czy mam jakiś znajomych pod Warszawą, co takiego miałbym słyszec od urodzenai ? ...
A admim powinien dac Ci ostrzeżenie za nabijanie postów, czyli inaczej mówiac forumowy spam ... (3 posty pod sobą - nowa mysl nie znaczy, że nowy post) ...

I dalej :

1.Jak chcesz, nie musimy gadac o tej partii ...
2.Pkt. dot PiS, wiec nie rozumiem po oc pojedynek ...
3.W celu poznania wroga ;] ...
4.Zależy w co wierzysz ...
5.Nie mieliśmy gadac o polityce, wiec nie wyjaśniam ...
6.Jeśli tak, to nie wiem ... a co ze zwykłym mieczem? Jaki był jego wynik ? ...
7.Teraz ja nie rozumiem - w miom pkt.7 nie ma nic o gdybaniu ...
8.Nie twierdze, że wszystkie sa dobre, ale te dotyczace samurajów historycznych, a nie jakiś z przyszłosci, sa całkiem pożyteczne ...
9.Miało nie byc o polityce.Znów twoja "kulturalna" wypowiedź ...
10.No niezbyt ...
11.Nie napisałes, że katanę tylko "Czy to prawda, że do walki otulacie dłonie bandażem?I dlaczego miecz tak lekki trzyma się oburącz?? - kontekst wczesniejszych wypowiedzi wskazuje na otulinowce, ale dobra tłumacze dlaczego katane trzyma sie oburącz :
samurajowie (prawdziwi, i o takich mówimy, a nie podżedni żołnierze, z którym wiekszosc ich myli) nie nosili tarcz, a katana ze wzgledu na swoja budowę, oraz przeznaczenie była uzywana oburecznie - w celu uzyskania wiekszej pracyzji oraz siły ... choc nie zawsze - w póxniejszym okresie samurajami zaczeto nazywac tylko tych którzy jeździli konno, wiec katane trzymali jedna reką ... podczas pieszych walk tez nie zawsze trzymali ją oburącz - czasem walczyli również dwoma mieczami wakizashi, krótszym mieczem i kataną - wówczas równiez trzymana była jednorącz ... przypomne, że tylko samuraj mógł nosic 2 miecze, i było to oznaką wysokiego stanu społęcznego ...

12.? - pytanie chyba retoryczne, ale jak chcesz wiedziec - nie mówie co o tobie sądze, nie mówie co ty tam wiesz, zwracam sie do Ciebie z dużej litery, stram Ci sie kulturalnie wytłumaczyc rózne rzeczy, oraz sznuje Twoje zdanie ...

13.Pokaz mi cytat, chyba, że rak rozumiesz moje uwagi dot. skłądnosci twoich wypowiedzi(któe swoją droga nareszcie stały sie jasne i składne) - równie dobrze moge powiedziec, że nazywasz mie niedouczonym dzieciakim, chcesz cytat ? ...

14.Nie nazwał bym teg ojeszcze dyskusja, ew. wzmianką ...

15.Ale dawna Jugosławia to nie tylko Serbia, tez Chorwacja i Słowenia ...

16.Dziękuje za to samo

17.Jak coś to Pyty - mój podpis i zarazem drugi nick ...


* Człowiek- na podstawie vczeg ostwierdzasz, że nie miałem takowej broni w ręku ? - owszem miałem, i machałem nią (a konkretniej replikami, bo oryginalne to tylko widziałem) ... Miałem na myśłi pojedynczy przypadek, chodziło mi o pewien miecz któy znajduje się w Malborku, przewodnik poinformował mnie, że wazy on mniej wiecej 5 kg, a mam prawo wieżyc w to co mówił ... szkoły byly po to, bo nawet rąbac trzeba umiec - a zreszta nie tylko bitwy - taka skzoła szermiercza raczej bardziej przydatna była na turniejach ...

Tak samo jak na poczatku - pokaz mi gdzie twierdziłem, że posiadam dobre umiejetnosci szermiercze ? - i tak samo co ma znastwo teorii sztuki walki średniowiecznej ? - teorie moge znac, a w praktyce to i tak mi nie pomoże, bez uprzedniejszych cwiczen ...

Co do tego 10 lat starszy, to już napisałem, i zaczynam się z tego powodu czuc dyskriminowany ... masz racje jesli dyskutowac to kulturalnie, to ciekawe co sądzisz o "kulturalnych" wypowiedziach Kalavun'a ? ...


Pozdrawiam wszystkich smiley ...


Pyty ...

[img]http://offbeat-zero.net/pulse/sig/Helgrind.png[/img]
7649452 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
kalavun ibn ajjub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 14/08/2006 12:21
mam dosyć numerowania odpowiedzi dzieciakowi.
pytałem, czy słyszysz od urodzenia, jak czepiają się ciebie polscy goje.
Co do walk, mieczy, otulinowców, katan i szabel serbskich wszystko sobie wyjaśniliśmy, więc pytam jeszcze raz: co z solówą?ja kontra ty lub twój przedstawiciel mieszkający near here wawy.ja potrafiłem czytać w wieku 4 lat, a do dzisiaj przeczytałem wszystkie dzieła Łysiaka, Szołochowa czy Sienkiewicza.Nie czytam żadnego fantastycznego g***a
bez obrazy, ale poszukaj lepiej.
Są miecze wykówane wg wzorów itp. i tak zwane sztaby, czytaj płaskownik z mniej wiecej wygladem miecza, który wazy i to sporo.
Dla porownania miecze dwureczne z XVI w. wagą nie przekraczały 5 kg. Średnia waga to około 3,5 kg przy 180 cm wielkosci miecza i rozbudowanej rekojeści.
A gdzie takowy próbowałas ponieść?? Na jarmarku czy co?? ( sorki ale mnie krew zalewa )

pozdrawiam
Miecz europejskiego rycerza- jednoreczny nie był ciezszy niz 1,8 kilograma.....najczesciej wazył cos około 1,3 kilograma. wiec wcale nei był taki ciezki. miecze wazace ponad 5 kilo to juz miecze paradne bo nawet Pudzian jakby mial walczyc taki mieczem pod Grunwaldem w koncu by sie zmachał.....
Mysle ze japonska zbroja mialaby mniejsze szanse przetrwac cios rycerskiego miecza albo topora. Natomiast dobrze wykonana mediolanska zbroja z pewnoscia by wychamowala ciecie japonskim mieczem. Japonczycy walczyli troche inaczej- u nich była szybka akcja..kilka ciosów i jeden gosciu padał perfekcyjnie zrobiona dziura w gardle. A na rycerza w pełnej zbroi czegos takiego sie nieda zrobic..chyba ze samura bedzie ciał po jajach albo atakowal tyłek rycerza....


mam również dosyć tematu"samóraj kontra rycerz"
czekam na propozycje dotyczące solówy.idę ostrzyć szablę, bolszewiku europejski ateisto pogański
póki Bóg był z naszymi ojcami-byli zwycięzce

Edytowane przez kalavun ibn ajjub dnia 14/08/2006 12:24
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
Drognan
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 14/08/2006 14:43
Czy moderatorzy tego nie widzż?! jasny gwint.. i ja mam ostrzeżenie, ciekawe za co..
moglibyście kontynuować temat bo chętnie dowiem się czegoś więcej nt rejestrowania bractwa, a tu jednym słowem dziecinada!!!!

a jeżeli chcesz poprawiać czyjąś ortografię Helgrind, to zwróc również uwagę na swoje np.: "mieże", "podżednego" i "wykozysta"
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
kalavun ibn ajjub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 14/08/2006 14:53
Drognan napisał/a:
Czy moderatorzy tego nie widzż?! jasny gwint.. i ja mam ostrzeżenie, ciekawe za co..
moglibyście kontynuować temat bo chętnie dowiem się czegoś więcej nt rejestrowania bractwa, a tu jednym słowem dziecinada!!!!

a jeżeli chcesz poprawiać czyjąś ortografię Helgrind, to zwróc również uwagę na swoje np.: "mieże", "podżednego" i "wykozysta"


nareszcie ktoś (oprócz człowieka) się dołączył
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
czlowiek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 14/08/2006 15:21
Mowisz, że czytasz książke na 2-3 dni. Tylko nam raczej chodzi o książki historyczne a nie z serii Black Libary. Sam jestem fanem fantasy, ale nigdy tego nie lącze w żaden sposób z rycerstwem. I podejżewam że twoja znawstwo teorii ogranicza sie na tym, że "tak mi sie wydaje" lub "widziałem w jakimś tam filmie". Podaj przykład z kąd sie nauczyłeś całej tej teorii twojej szermierki.

Tak na marginesie tego waszego "bractwa", nie nazwał bym bractwem, a raczej stowarzyszeniem lub klubem gier fantasy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
Helgrind
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 14/08/2006 17:42
* Kalavun - Widze, że dalej mnie dyskryminujesz, i nie masz zamiaru przestac ...
Nie, nie czepiają sie, a co do walki to napisze ci na maila, tylko podaj, bo teraz nie moge sie skontaktowac z nikim znajomym z tamtego regionu ...

Widze, że znów kulturalnie sie wypowiadasz ... wiesz ? tez mógłbym powiedziec nielubie książek kucharskich bo to g***no, ale to NIE jest kulturalna argumentacja ... nie czytam książek kucharskich, bo zawarte w nich tresci mnie nie interesują - a to juz prędzej ...

Nie wiem po co mi o tych wagach piszesz ... czytanie ze zrozumieniem ? - czyżbym wyraźnie nie napisał, że przewodnik udzielił mi takowych informacji !!! ... cos mi się zdaję, że się prosukuje, wyjasniam i tłumacze, ale ty nawet nie raczysz tego przeczytac, tylko dalej wleczesz to samo co wczesniej ...

Na jakiej podstawie oceniasz mnie jako bolszewika ? ...
Pozatym jełśi jestem ateistą, to nie moge byc poganinem (no chyba, ze z punkty widzenia prawego chrześcijanina to jest to samo) ...
Nie jestem ateistą, prędzej satanistą (o ile wiesz cokolwiek o takich ludziach) ucześczającym na msze (nie czarne, jak panuje przekonanie wśród ludu) ...


* Drognan - ciągle chodze do szkoły, wiec błedy jeszcze robie, co powiesz o kims 10 lat starszym odemnie, który pomimo tego iż go poprawiam 3 raz popełnia ten sam błąd ? ...
"mieże" i "podżednego" to rzeczywiscie błędy i dziekuje za zwrócenie mi uwagi ... ale "wykozysta" to już jest literówka, na jaka w internecie nie zrwaca sie uwagi ...

Masz racje, za bardzo odbieglismy od tematu - wiec pod koniec postu do niego wróce ...


* Człowiek - czy napisałem jakie ksiazki czytam ? - teraz jestem w trakcie "Tajemnice Historii Polski", a nastepnie zabieram sie za "Boską Komedię" Dantego ... Ten drugi tytuł nie ma chyba za dużo wspólnego z historią, aczkolwiek pierwszy raczej nawet bardzo ma ...

A teoria nt. szermierki powstała po obejżeniu kilku filmów dokumentalnych na discovery, ksiązkach nt. sredniowiecza, tytułów teraz Ci nie napisze, sa u kumpla, ale jeśli bardzo chcesz to do iego wpadne i spisze ...

Nie wiem czy wiesz, ale aby byc stowarzyszeniem trzeba sie zarejestrowac, co wymqaga wpłacenia 1000 zł, wiec to odpada ...
Klub gier fantasy, i owszem, prowadzimy takie coś w szkole ...
Moze i uwazasz nasze bractwo za śmieszne, prosze bardzo ... ale jest ono odskocznią dla zwykłych rycerzy, ciekawosta dla fanów, i dobra zabawą dla adeptów ...
Może źle napisałem, aczkolwiek Zbysiu wspomniał, że posiadamy broń żelazną, nie same otulinowce ...

Nie widze powodów, dla których nasze bractwo nie miałoby zostac zarejestrowane, na szczescie admin równiez nie miał wątpliwosci i w spisie jestesmy, co prawda pod niezbyt efektowna nazwą, ale to Zbysiu wymyślał ...

Pozdrawiam i licze na kulturalne wypowiedzi ...




Pyty ...

[img]http://offbeat-zero.net/pulse/sig/Helgrind.png[/img]
7649452 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:

36947706 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska