www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 29 2024 00:26:51
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ogólne
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Autor Rejestrowanie Bractwa...
Zbyszko
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 30/05/2006 12:41
Wczoraj wieczorem zgłosiłem do naszego spisu bractwo Strażników Feniksa. Jako że dawno nie byłem już na tej stronie (musiałem sie 4 razy logować smiley) nie bardzo wiem ile może trwać przyjęcie bractwa. Poza tym jako że moje bractwo nieco się różni od wszystkich innych bractw rejestrowanych na tej stronie, ponieważ odgrywamy realia świata fantasy, nie wiem czy wogóle zostanie przyjęte. Jeżeli ktoś mógłby mi odpowiedzieć byłbym wdzięczny.
Wasz brat krwią złączony Zbyszko.


Bo żyć wiecznie będą ci, którzy umrą w chwale...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
Kordeus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/05/2006 20:22
A co ma fantasy wspolnego z rycerzami i hisotria ogolnie? Nic... tuaj ine ma dla Ciebie miejscasmiley


"Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga,
Z Bogiem i choćby mimo Boga!"
1396592 http://www.sielec.freha.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
Zbyszko
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 30/05/2006 20:51
Zmieniłbyś zdanie gdybyś zobaczył jak potrafimy wiwijać naszym żelastwem. Poza tym i w średniowieczu była magia, ot choćby: Merlin, a co zabił nasz patron św. Jerzy? No smoka przecie, a i od czasu do czasu gdzieś sie czarownice spaliło smiley. Mnóstwo magii było w średniowieczu, a chcącym się dowiedzieć więcej polecam "Narrenturm"(mogłem sie pomylić w tytule) Andrzeja Sapkoskiego.
P.S. Dziękuje za zamieszczenie naszego bractwa w spisie.


Bo żyć wiecznie będą ci, którzy umrą w chwale...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 31/05/2006 06:31
Co ma Sapokowski do historii? Co ma Merlin do historii? I co przede wszystkim ma wywyjanie zelastwem do historii?


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
Kordeus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 31/05/2006 14:19
Zbyszko napisał/a:
Zmieniłbyś zdanie gdybyś zobaczył jak potrafimy wiwijać naszym żelastwem. Poza tym i w średniowieczu była magia, ot choćby: Merlin, a co zabił nasz patron św. Jerzy? No smoka przecie, a i od czasu do czasu gdzieś sie czarownice spaliło smiley. Mnóstwo magii było w średniowieczu, a chcącym się dowiedzieć więcej polecam "Narrenturm"(mogłem sie pomylić w tytule) Andrzeja Sapkoskiego.
P.S. Dziękuje za zamieszczenie naszego bractwa w spisie.


Nie zmienilbym zdania. A jesli naprawde wierzysz w Merlina, smoki i czarownice, to zycze powodzenia. Co amsz na mysli mowiac "nasz patron"? Z tego co wiem to Św. Jerzy jest patronem rycerzy( i harcerzy przy okazji). Ktos Cie pasowal na rycerza? Masz poczet i konia? Polowanie na czarownice bylo w sredniowieczu, ale obawiam sie ze odbiegalo od twojego wyobrazenia( skrzywionego przez ksiazki fantasy).Kosciol chcial miec wladze to straszyl. Inkwizycja palila wszystkie kobiety ktore byly podejrzane o jakies praktyki magiczne. A niektore testy czarownicowe smiley byly naprawde fajnie wymyslone. Np. Wrzucano kobiete do wody. Jesli sie nie utopila, znaczy ze czarownica( wtedy czekal ja stosik), jelsi nie umiala sie utrzymac( i tonela) znaczy ze byla zwykla kobieta. A wspomniana przez Ciebie ksiazka ASa jest ksiazka fantasy osadzona w realiach historycznych. I prosze Cie, nie mow mi ze wierzysz w magie.


"Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga,
Z Bogiem i choćby mimo Boga!"
1396592 http://www.sielec.freha.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
Bartosz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 31/05/2006 15:48
No dobra podsumowujac magia to nie historia. Papa
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
Zbyszko
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 31/05/2006 16:35
Kordeus napisał/a:
Ktos Cie pasowal na rycerza? Masz poczet i konia?

Co prawda pocztu, konia i pasowania jeszcze nie mam (ot choćby dlatego że pietnastoletni ze mnie gołowąs) ale moge sie pochwalić że jestem herbownym Leliwy (mam drzewo gen. i tak dalej, szukać pod Piotrowicz smiley), ale wracając do do fantastyki. Każdy może mieć na ten temat własne zdanie i nie będę się obrażał jeżeli ktoś tego nie rozumie i nie widzi w tym nic ciekawego. Może i mam nieco spaczony rozum (może to być efekt częstych obrażeń głowy smiley), lecz fantastyka jest dla mnie, powiedzmy sposobem na życie, tak samo jak dla was odgrywanie realiów średniowiecznych. Mi się to podoba i myślę że żaden tolerancyjny człowiek nie będzie chciał zmieniać moich upodobań. Co się zaś tyczy tego czy moje bractwo może mieć miejsce wśród waszych bractw, najlepiej pokazuje to iż admin zgodził sie dodać je do spisu bractw, a przecież z adminem sie nie dyskutuje... smiley


Bo żyć wiecznie będą ci, którzy umrą w chwale...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
Zbyszko
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 31/05/2006 16:40
Poza tym widze że z pytanie o dodanie bractwa do spisu, zrobiła się prawdziwa dyskusja na temat fantastyki smiley


Bo żyć wiecznie będą ci, którzy umrą w chwale...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
Bartosz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 31/05/2006 22:53
Nie powiem fantastyka fajna żecz ale moim zdaniem trzeba te dwie żeczy nieco dzielić. Choć pewnie wielu myśli inaczej

Edytowane przez Bartosz dnia 31/05/2006 22:54
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
Jarema
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 31/05/2006 23:05
Sredniowiecze dzis to tez w pewnym sesie fantastyka smiley .Kiedys slyszalem takie zdanie " 100% odtworzonego stroju to nie odtworstwo , to tylko lepiej ubrany przebieraniec " A co do pocztu , konia wiosek itd. to to jest spaczenie tego co robimy ! Bractwa rycerskie itd sa od przyblizania historii !!!!! tzw zywa historia a nigdy nie bedzie zaden z nas prawdziwym rycerzem w"sredniowiecznym sesie" . A co do grup fantazy sa OK dopuki nie miesza sie odtworstw historii z fantazy . Kazdy ma cos do pokazania i to jest fajne . I wiadomo ze nikt nie bedzie wiezyl w smoki czy czarownice , a Ty Kordeus wiezysz ze bedziesz kiedys rycerzem ?


Bibemus, tempus habemus et expendere noscimus

Edytowane przez Jarema dnia 31/05/2006 23:42
Jarema80@tlen.pl 3122186 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/06/2006 06:50
Ale wiesz Jarema i Zbyszku.. jak wchodzi taki nowy na GR to najpierw patrzy na spis najczęsciej...patrzy ze jest tam bractwo fantasy ale nie zdaje sobie sprawy jaka jest różnica miedzy tym a odtwórstwem poniewaz jak powiedzialem jest nowy...Ja tez jak zaczynalem chcialem byc mrokiem (nieswiadomym)....Ale oczywiscie taki nowy później ma strój fantasy ale na turnieje pojedzie... A caly RR dyskutuje o tym ze tacy ludze tylko psują klimat imprezy..


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
Jarema
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/06/2006 10:15
Witam
Zgadzam sie z Toba Czarny Rycerzu , ale tu powinno zadzialac bractwo . Jesli ktos zaczyna kompletowac stroj to grupa do ktorej sie przylaczyl powinna go pokierowac odpowiednio ,odostepnic materialy na temat lub zachecic do poszukania . A co do mrokow na turniejach to juz posalem w jakims innym temacie ze nie wyobrazam sobie ze gosc w stroju np. Aragorna czy jakims tam wyjdzie gdziekolwiek . Od tego sa ludzie na turniejach odpowiadajacy za stroj i uzbrojenie , przynajmniej powinni byc !! Przykald Grunwald i (wg juz przesadne w niektorych punktach ) wymogi tam raczej mroka nie zobaczys a takich turniei i inscenizacji jest coraz wiecej wiec mam nadzieje ze ilosc mrokow sie zacznie zmniejszac . A wracajac do tematu to wlasnie grup , bractw powinny odpowiadac za pokierowanie nowym czlonkiem , u mnie w bractwie jak przychodzi ktos nowy to zostaje przydzielony do kogos z pelnoprawnych , ktorzy maja pojecie i sa do pomocy , i te osoby odpowiadaja za podsawowe wyszkolenie i za wyglad nowego . Nie wyobrazam sobie zeby gosc ktory jest podemna biegal w skorzanych spodniach czy glanach , nie mowiac juz o uzbrojeniu z ksiazek czy filmow fantazy


Bibemus, tempus habemus et expendere noscimus
Jarema80@tlen.pl 3122186 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
Zbyszko
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 01/06/2006 19:19
Och, aż taki nowy w gazecie rycerskiej nie jestem J. Mam każde wydanie od początku jej działania. A na stronie od kiedy się zarejestrowałem (będzie z rok) po prostu ani razu nie pisałem. Dopiero teraz kiedy chciałem zarejestrować swoje bractwo, przypomniałem sobie o spisie. Nie jestem też dzieciakiem który fascynuje się pięknym rycerzem w błyszczącej zbroi, siedzącym na rączym rumaku. Jestem w drugim bractwie od ponad dwóch lat. Noszę na sobie już nie małą kolekcję wszelkiej maści blizn i wiem jakie potrafi to być niebezpieczne. Nie mam zamiaru też, co jak widzę wiele tu osób bulwersuje, łączyć średniowiecza z fantastyką. Przyznaję że niektóre pomysły trzeba zaczerpnąć z średniowiecza, ot choćby krój na koszule, no bo gdzie znajdziesz krój na skórznie Aragorna lub ciżemki Legolasa! Jest to bractwo odzwierciedlające nasz pogląd na świat fantasy. Nie będziemy plastikową atrakcją, ale bractwem z prawdziwymi strojami i ekwipunkiem, tyle że nie będzie nas obowiązywać żadna epoka. Smoków też przecież nie będę czarował bo nie jestem cudotwórcą. Po prostu będziemy odgrywać to jak nam się podoba, nie koniecznie mrocznie J. Fantastyka znajduje ujście w różnych formach, my postanowiliśmy założyć bractwo.


Bo żyć wiecznie będą ci, którzy umrą w chwale...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
Jarema
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/06/2006 19:32
Zbyszko to nie byl jakikolwiek przytyk do Ciebie czy tez Twego bractwa ! Poprostu staram sie wyjasnic min Czarnemu Rycerzowi ze jesli ktos zaczyna bawic sie w rycerza i wsepuje do bractwa odgrywajacego jaka epoke to raczej nie grozi mu zejscie na mrok smiley A co do grup fantazy to jestem jak najbardziej za jest to jednak przyblizanie jakichs idealow literackich i ja jestem za , Wy przedsawiacie swoje a grupy rycerskie przyblizaja historie i tak jest OK
Pozdrawiam


Bibemus, tempus habemus et expendere noscimus
Jarema80@tlen.pl 3122186 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/06/2006 06:47
Ale mi chodzilo o to ze ktos zaczyna i wstępuje do bractwa fantasy nie wiedząc ze późneij na przyklad nie pojedzie w tym stroju na Grunwald...Jak sie jest nowym nie widizi sie takiej różnicy między mrokiem a historycznoscią...Mówiąc nowy nie mialem na mysli ciebie Zbyszku..


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/06/2006 10:10
A ja jestem ciekaw jaki jest poziom waszego, jeśli można to tak określić, odtwarzania fantasy. Trudno ująć coś takiego w jakieś normy, ale widziałem trochę zdjęć z LARP-ów i konwentów i pierwsze co się rzuca w oczy to glany, dżinsy i trochę innych szmat. Do zestawu oczywiście duży zardzewiały miecz. Tak jest oczywiście najtaniej, ale dlaczego nie zrobić tego jak w ekranizacji "Władcy pierścieni", widać tam sporo historii co nadało filmowi sporo realizmu (nie ma zbroi z kolcami itp, wygląda to wszystko jak rzeczy których się używa na co dzień a nie aby straszyć dzieci).
Pozdrawiam
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
Zbyszko
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 02/06/2006 13:17
Szczerze nasz poziom jest dość marny smiley, ale na pewno lepszy niż większość LARP-ów. Każdy z nas posiada własny strój, wzorowany głównie na krojach średniowiecznych. Z uzbrojeniem jest niestety gorzej ponieważ takowe posiadam na razie tylko ja, więc muszę kolegom pożyczać (2 topory, 2 miecze, 1 kiścień, 3 sztylety i 2 noże kukri). Ale możemy sie pochwalić czymś czym może pochwalić się niewiele bractw, a już na pewno bardzo nieliczne sesje LARP, mianowicie własnymi końmi. Nasze Bractwo jest w pewnym sęsie w łaśnie taką sesją LARP. Z walkami też jest u nas cieniutko, ponieważ w bractwie są tylko dwie osoby z którymi mogę spokojnie bić na żelazo. Głównie bractwo szkoli się w walce na otulinowce. Poza tym nasza technika walki mocno różni się od reszty bractw. Wy obieracie zazwyczaj bardzo agresywne ataki, my staramy sie walczyć jak najbardziej technicznie, przez co walka składa się z kródkich szybkich ataków i uników. Ostatnio miałem nieszczęście próbować się z członkiem "Jantaru" i przez następne dwa dni nie miałem czucia w prawej nodze smiley.


Bo żyć wiecznie będą ci, którzy umrą w chwale...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
kalavun ibn ajjub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:4
Dodane dnia 05/08/2006 19:44
Zbyszko napisał/a:
Szczerze nasz poziom jest dość marny smiley, ale na pewno lepszy niż większość LARP-ów. Każdy z nas posiada własny strój, wzorowany głównie na krojach średniowiecznych. Z uzbrojeniem jest niestety gorzej ponieważ takowe posiadam na razie tylko ja, więc muszę kolegom pożyczać (2 topory, 2 miecze, 1 kiścień, 3 sztylety i 2 noże kukri). Ale możemy sie pochwalić czymś czym może pochwalić się niewiele bractw, a już na pewno bardzo nieliczne sesje LARP, mianowicie własnymi końmi. Nasze Bractwo jest w pewnym sęsie w łaśnie taką sesją LARP. Z walkami też jest u nas cieniutko, ponieważ w bractwie są tylko dwie osoby z którymi mogę spokojnie bić na żelazo. Głównie bractwo szkoli się w walce na otulinowce. Poza tym nasza technika walki mocno różni się od reszty bractw. Wy obieracie zazwyczaj bardzo agresywne ataki, my staramy sie walczyć jak najbardziej technicznie, przez co walka składa się z kródkich szybkich ataków i uników. Ostatnio miałem nieszczęście próbować się z członkiem "Jantaru" i przez następne dwa dni nie miałem czucia w prawej nodze smiley.

pozdrawiam cię Zbyszku!!Kiedyś byłem taki jak ty!!Ale zawsze stroniłem od fantastyki.będą z ciebie ludzie i to wielcy.Zwróć uwagę na kilka szczegółów, bo w nich tkwi Perun:
Po pierwsze, osoba nieprzychylna Ci(a takich kilka tu widzę) mogłoby sądzić, że jesteś "niedouczonym w historii bahorem " który nie zna się na historri i dlatego tworzy bractwo fantastyczne.
Ktoś może pomyśleć też , że rodzice za dużo ci pozwalają i i ch bogactwo przewraca ci w głowie, bo arsenał, który wymieniłeś, musiał duuużo kosztować.
Po trzecie-na otuli coś tam szkolić w walce się NIE MOŻNA.i to na koniach??!!Przecież udeszenia gąbką nie wyuczą odruchu uchylania się przed nim.Gdy ja po kilku latach nauki szermierki tureckiej spotkałem faceta bijącego się na to coś, pomyślałem, że coś z nim nie tak-bije się na gąbki?!?!
Także "my obieramy szybkie ataki". A zwycięstwa obieracie??
Z drugiej strony ten, kto pozbawia dziecka czucia w nodze, też postę puje niegodziwie
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
Drognan
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 06/08/2006 16:48
Bardzo podoba mi się w Zbyszku to, że oddziela historię od fantasy i jest tego świadom, właśnie przez to nie jest mrokiem.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rejestrowanie Bractwa...
Szerszen01
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/08/2006 16:57
Według mnie to dobry pomysł, tylko niech któregoś dnia nie zobacze na Grunwaldzie 2 kolesi jeden ubrany na Legolasa z łukiem,a drugi jak Aragorn i jeszcze miecz podpisany Narsil smiley


"Męstwo hartuje się ranami! "
1519698 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:

36809228 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska