www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 28 2024 17:28:07
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ogólne
Autor Zimowy Puchar Polskiw Fechtunku Średniowiecznym
MW
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/12/2010 00:10
Sezon turniejowy od dłuższego czasu zaczyna się w maju i kończy we wrześniu. Zima jest okresem treningu, częściej odpoczynku i wymiany sprzętu. Chcąc urozmaicić "sezon zimowy" oraz przyczynić się do rozwoju turniejów w Polsce zapraszamy na "I Zimowy Puchar Polski w Fechtunku Historycznym". Jest to doskonała okazja do sprawdzenia się poza sezonem i oceny nad czym jeszcze trzeba popracować dla zaawansowanych zawodników oraz nabrania doświadczenia przed sezonem letnim dla początkujących walczących.
W ramach pucharu odbędą się również warszaty treningowe, prowadzone przez Marcina Waszkielisa i Emila Guza, na których będzie można się zapoznać z metodami treningowymi, liznąć trochę techniki i potrenować w ogólnopolskim gronie.

"I Zimowy Puchar Polski w Fechtunku Historycznym" odbędzie się 15.01.2011 w Warszawie, na hali sportowej przy metrze Służew (ul. Wałbrzyska, Szkoła Podstawowa nr 46), start o godzinie 11:30.
W ramach turnieju odbędą się 4 oddzielne konkurencje:
* miecz+puklerz
* miecz+tarcza (średnio zaawansowani i początkujący)
* miecz+tarcza (zaawansowani)
* miecz długi

ZASADY ZGŁOSZEŃ NA TURNIEJ
Na maila gladiatoria.pwr@gmail.com wyślij następujące dane (jeden mail może być zgłoszeniem kilku osósmiley

1. Lista osób walczących, przy każdym nazwisku podaj konkurencje
2. Lista osób towarzyszących.

W tytule maila imię i nazwisko osoby zgłaszającej.

Następnie dokonaj opłaty za uczestnictwo w turnieju na konto:
Marcin Waszkielis
11-400 Kętrzyn
ul. Sienkiewicza 9
47 1020 3639 0000 8102 0043 1247
Tytuł przelewu: imię i nazwisko osoby zgłaszającej podane w tytule maila.
podliczając ją wg podanego niżej wzoru:

* udziału w turnieju: 30zł (zawiera opłatę za nocleg na sali z soboty na niedzięlę, udział w warsztatach oraz udział w jednej konkurencji)
* udziału w dodatkowej konkurencji: 10zł
* osoba towarzysząca: 15zł

Termin przyjmowania zgłoszeń: 7.12.2010-05.01.2011
Po tym terminie stawki wzrastają dwukrotnie.
Zawodnicy, którzy wyślą swoje zgłoszenie i uiszczą opłatę zostaną poinformowani mailowo o wpisaniu na listę uczestników. Osoby nie zgłoszone NIE MAJĄ WSTĘPU NA TURNIEJ.
Wstęp na turniej dla widzów - 10zł na miejscu.

Aktualnie turniej zgodzili się wesprzeć poprzez ufundowanie nagród:

Sklep z bronią biała Goods.pl

Kram Wiernego Piotra

Siwogrod - producent uzbrojenia ze stali hartowanej

Firma Artifex szyjąca ubiory historyczne

LORIFACTOR

Sylwester Tylko

Łukasz Pilski

więcej informacji:
http://www.freha.pl/index.php?showtopic=22568

Serdeczne zapraszamy!

Emil Guz
Marcin Waszkielis
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zimowy Puchar Polskiw Fechtunku Średniowiecznym
Adrian
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/12/2010 01:17
Chyba warto pojechać smiley

"- miecz długi o wadze w przedziale 1600 ? 2100 gr "
Rozumiem, że 2100 g to górna waga miecza.

Sam osobiście byłbym za wagą bardziej hist. czyli do 1800g (o ile mnie pamięć nie myli, taka była najcięższa waga długiego miecza - cóż, rekonstrukcja to rekonstrukcja). Mimo wszystko dość ciekawe rozwiązanie... i w dobrym kierunku! A sam turniej regulaminowo świetnie przemyślony.

Tylko dajcie w miarę szybko odpowiedź co z obuwiem (a wódka czeka, z tego co wyczytałem na Freha) smiley

A i gratuluję zaangażowania, jak sprzęt naprawię to na 100% wyślę e-mail'a.
Pozdrawiam!


"Experto credite" - Ufaj doświadczonym.
Adrian Łuczak z Zastępu Rycerskiego Zamku Jaschnitz

Edytowane przez Adrian dnia 23/12/2010 01:37
7525313 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zimowy Puchar Polskiw Fechtunku Średniowiecznym
Bartim
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/12/2010 11:31
Bym pojechał gdyby nie fakt że to jest w wwa :/


DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ !!

www.targowisko.org
13393475 www.targowisko.org Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zimowy Puchar Polskiw Fechtunku Średniowiecznym
Matrona
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/12/2010 13:57
No cóż. Każdy orze jak może...


"Jeśli język potrafiłby ciąć z jakiegoś powodu, tak jak potrafi to robić miecz, martwych byłaby nieskończona ilość."
Filippo Vadi
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zimowy Puchar Polskiw Fechtunku Średniowiecznym
Monika B
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 27/12/2010 13:13
Matrona napisał/a:
No cóż. Każdy orze jak może...

Wa-wa to akurat dobrze, bo nie ma problemu z dojazdem, Z Krakowa do Gdańska czy Szczecina to tak umiarkowanie. Ja ma jeden nieśmiały postulat dot. zmiany regulaminu, chodzi mi o wagę 1 kg mieczy dla kobiet, jak na turnieju Martina, nie poruszałam tej kwestii, bo nie wiem jeszcze na 100% czy będę startować w puklerzu, (na szybkiego kompletuję sprzęt i mogę nie zdążyć) a po co bić pianę, jak obsada damska będzie zerowa i nie wiadomo, czy inne panie też są za tą zmianą. Jako frehowy troll wolę się nie wychylać smiley, tym bardziej że znam zdanie Marcina w tej kwestii. Jednak obniżenie wagi broni dla kobiet wpłynie na "ładniejszy" fechtunek w ich wykonaniu. Jak oberwać do zera, to przynajmniej w jako takim stylu. Niższa waga wpłynie na szybsze posługiwanie się mieczem. Ja 1,2 kg jedynką "walę cepy", zdecydowanie za wolne, by poprawić wyważenie,a przez to podkręcić szybkość muszę posługiwać się mieczem z 65 cm klingą, przy punktówce do pierwszego trafienia tak krótka klinga zmusza do znacznego skrócenia dystansu, przy 163 cm wzrostu ciężka sprawa. I nic się z tym nie da zrobić, bo ścięgna i stawy nie wytrzymują, jak dochodzi opancerzenie (nie jestem leniem trenuję dodatkowo na oponach), ale w moją rękawicę żaden facet nie wciśnie ręki, a jak już wciśnie to muszę później zszywać wymoszczenie. Myślę, że 1 kg to jest takie optimum dla kobiety (plus odchudzony sprzęt), 900 gram i wyważenie 3-4 cm to już jest oszustwo smiley, ja wagi takiego miecza nie czuję, nawet w naręczaku.


Kiepski szermierz naraża się na ciężkie rany. MM

Edytowane przez Monika B dnia 27/12/2010 13:30
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

36806946 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska