www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 25 2024 19:13:19
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ogólne
Autor Łucznictwo pod kątem ''techniki''
sirLanc
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/08/2010 14:00
Witam wszystkich szlachetnych rycerz. Mam kilka pytań odnośnie strzelania z łuku podpadające pod technikę. A oto one:
1) Więc tak napinanie cięciwy ze strzałą najczęściej napina się na twz.(przeze mnie) zająca czyli dwa palce zaczają o cięciwę a strzała leży po między nimi. Albo też zahaczamy cięciwę wszystkimi palcami. A jeśli by strzelać tak że kciuk i palec wskazujący łapią za koniec strzały i naciągają przez to cięciwę czy to nie urągało by technice strzału i czy to zmieni lot strzały.
2) Z której strony nakładać strzałę? No oczywiście lewej ( u praworęcznych bo nie wiem u lewo) ale czy gdy nałożymy z prawej co coś się stanie?
3)No i ostatnie jak trzymać łuk pionowo , poziomo czy na skos? I jakie to za sobą niesie konsekwencje.

To chyba wszystko. Mam nadzieję że wyraziłem się dość jasno (chociaż wiem że nie) Jak odpowiadacie to chciałbym wiedzieć co wszystko za sobą niesie.


W imię Króla !!!
10533797 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Łucznictwo pod kątem ''techniki''
NumLock
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/08/2010 20:56
Ad.1 Poprawnym ( aczkolwiek może nie jedynym? chwytem jest tzw. " chwyt śródziemnomorski " jest :
palec wskazujący nad strzałą, a następne pod nim 2 palce - pod strzałą.
Ad.2
Lepiej nie kombinować - to stara, opracowana metoda. Co dało by nałożenie strzały z prawej strony ?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Łucznictwo pod kątem ''techniki''
Guru
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/08/2010 21:40
3)
Ja trzymam łuk lekko przechylony i nic się nie dziele, ale to tak tylko leciutko.
2)
z prawe, jak jesteś lewo ręczny musisz ćwiczyć. Osobiście nie wyobrażam sobie strzelania lewą ręką.




I love Gazeta Rycerska
Bractwo Rycerskie Ziemi Łańcuckiej

[img]http://koni.9.fm.interia.pl/off.gif[/img]
13273110 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Łucznictwo pod kątem ''techniki''
sirLanc
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/08/2010 15:48
Najbardziej mi sie rozchodzi o ten naciąg i czy w niczym nie przeszkadza strzelanie ''szczypcami''


W imię Króla !!!
10533797 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Łucznictwo pod kątem ''techniki''
Matrona
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/08/2010 20:38
W napinaniu łuku właśnie o to chodzi, by nie trzymać za koniec strzały, a za cięciwę. Po pierwsze nie masz tak stabilnego i mocnego chwytu jak przy trzymaniu "obok" strzały, a po drugie, gdy trzymasz za samą strzałę, to ta zaczyna uciekać z rękojeści (spadać). Ten sam efekt spadania otrzymuje się, gdy zbyt mocno trzyma się strzałę wewnętrzną częścią palców w trzymaniu za cięciwę.


"Jeśli język potrafiłby ciąć z jakiegoś powodu, tak jak potrafi to robić miecz, martwych byłaby nieskończona ilość."
Filippo Vadi
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Łucznictwo pod kątem ''techniki''
Faramir APN
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/09/2012 08:54
Z tego co wiem to Japończycy tak strzelają trzymając strzałę a nie cięciwę. Oczywiście oni mają trochę inne łuki, ale na moim mi też wychodziło jak próbowałem. Kwestia wprawy, ale "mocniejszych łuków" już tak łatwo nie naciągniesz. Lepiej strzelać normalnie, po "europejsku" smiley


Je suis Anju!

http://www.facebook.com/AndegawenskiPoczetNajemny?fref=ts
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

36946539 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska