www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 28 2024 17:26:55
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ogólne
Autor Władanie Sztyletem/ dwoma i/lub tarczą
mooriq
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/07/2010 07:22
Prosiłbym, żeby podał ktoś stronę z taktykami walki sztyletem , ale takie które sprawdzą się na dwuręczne miecze oraz na kolesia z dwoma mieczami(mogę dodać, że mam tarczę na nadgarstek) . Ogólnie nie sprawiają mi kłopotu sam na sam, ale w grupie jest gorzej np. 3 na mnie samego XD
A może by dwa sztylety wziąć? i na nadgarstek tarcze?

No nie ważne prosiłbym o taktykę na długie bronie dwuręczne ,a podwójne miecze to wymysł więc sam coś muszę wymyślić. W razie informacji proszę prowadzić.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Władanie Sztyletem/ dwoma i/lub tarczą
Adrian
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 06/07/2010 12:20
Zadziwię cię, że walka sztyletem jest niemalże identyczna do większości technik z miecza długiego z elementami zapasów.

Walki sztyletem są w Ruchu Rycerskim zakazane z powodu na same zadawane pchnięcia (i to jeszcze w newralgiczne miejsca [wizury, pachy, szyja, krocze itp.]).

Poza tym walka samym sztyletem jest całkowicie niepraktyczna w otwartej walce (każdy cię zpunktuje na dystans zanim dojdziesz do przeciwnika [tarczownik albo ciebie by zepchnął tarczą, półtorak sprzedałby by prawdziwe bomby na twój hełm a Berdysz trzymał na daleki dystans sprzedając jeszcze mocniejsze uderzenia w twe marno-osłonięte części ciała itp. Sztylet w otwartej walce jest kompletnie niepraktyczny]) i pomyśl, że musisz mieć jeszcze na sobie pełny pancerz smiley

Sztylet był używany tylko i wyłącznie jako broń dodatkowa (zazwyczaj przy zapasach, aby dobić przeciwnika [wpychając sztylet w wizurę]), albo tylko do walki z przeciwnikiem nieopancerzonym (w RR takich w boju nie znajdziesz).

Masz tu kilka technik:
http://www.youtube.com/watch?v=-0ninIXOkWg
http://www.youtube.com/watch?v=F6xCpOCiEWk&feature=related
Pozdrawiam!


"Experto credite" - Ufaj doświadczonym.
Adrian Łuczak z Zastępu Rycerskiego Zamku Jaschnitz

Edytowane przez Adrian dnia 06/07/2010 20:01
7525313 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Władanie Sztyletem/ dwoma i/lub tarczą
Michalek1596
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/12/2010 16:58
Adrian ma racje. TO tak gdybyś poszedł na ciężką piechotę z nożemsmiley Kup sobie jedynkę tarczę jakąś kolczuge załatw sobie i od razu lepiej to wyglądasmiley Mi sie wydaje że walki sztyletami to nie europejskie.wie ktoś coś o tym?smiley Pozdrawiam.


Jeśli walczysz do znaczy że nie przegrałeś.!
pisz priv Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

36806942 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska