www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 19 2024 12:39:21
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ogólne
Autor "Poszukiwania herbu/rodu" - cokolwiek
bodzio
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/05/2010 00:10
Od pewnego czasu poszukuję informacji na temat rodu Bogdan i moich przodków,m ale ciągle jest tego mało:
1.www.herby.com.pl po wpisaniu rodu Bogdan wychodzi herb: Osoryja - czyli ród Bogdan ma swój herb
a teraz poszukiwania moich przodków. Czy są jakieś powiązania szlacheckie
2. Najstarszy dokument jaki mam w domu to nadanie ziemi mojemu prapradziadkowi przez Cara Rosji Mikołaja któregoś tam z około 1900roku(nie pamiętam już dokładnego roku i daty)
3.Jestem prawosławny więc jest możliwość, że pochodzę w ogóle z ruskiej "szlachty"??
4. Paredziesiąt lat temu w bibliotece kościelnej był pożar i dokumnety chrztów itd. poszły z dymem. Nie ma tam nic poniżej 1950roku
Gdzie jeszcze szukać? Urząd miasta, jakieś ruskie strony z heraldyką??
Czy na podstawie tego dokumentu nadania ziemi można wywnioskować moje pochodzenie??


"Z każdym dniem czuję, że rośnie liczba osób, którzy mogą pocałować mnie w dupę"
bakandrzej24 636891 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Poszukiwania herbu/rodu" - cokolwiek
Zbyszko z gorzowa
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/05/2010 02:16
Do Bodzio....Sorry , ale ... nie bardzo rozumiem....znaczy-nie bardzo rozumiem-*najstarszy dokument...Cara Mikolaja ktoregos tam....Mysle , ze chodzi o Cara z dynastii Romanowych.Zostal zamordowany w 1919 roku , ktory to nadal Twoim Przodkm , jak rozumiem ziemie.Jesli masz dokuent , ktory mowi o nadaniu ziemii, mowi rowniez o trym , z jakiej * racji* zostaly nadane.Czy kupione i to jest * akt wlanosci* , czy za zaslugi w jakiej bitwie na przyklad i bylaby inna sprawa , bo mogloby sie to wiazac z nadaniem szlachectwa na przyklad.
No ale to takie teoretyczne rozwazania ....
Pisalem kiedys na ten temat , poszukaj na * naszej strone* w jaki sposob najlatwiej znalezc cos , co pomoze Ci w znalezieniu dokumentow.
A taka moja rada , poki nie wiesz jaka prawda , ....lepiej poszukaj dowodow , ze jestes naprawde z tej Rodziny.I nie chodzi mi o to , ze chce Ci powiedziec , ze nie jestes , ale mi na przyklad probowano cos * udowodnic*. Ja mam HERB piekny od 1364 roku , i tytul i jestem z Tej Rodziny. Coz ja mam na to dowody.
Zycze Ci abys troszke lepiej sie postaral i znalazl to , czego szukasz.:confused::)


jestem tam , gdzie byl abadonna
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

36740920 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska