www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 23 2024 08:43:21
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ogólne
Autor Żadne Bractwo Rycerskie, ani Kendo - poprostu sport.
katani
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/05/2010 22:01
Witam, ostatnio postanowiłem założyć z kolegami coś na kształt bractwa i sekcji kendo, zacząłem od organizowania sobie ochraniaczy, bo uznałem, że wezmę byle jaki kij od szczoty i miecz gotowy. Dużo kombinowałem nad ochraniaczami na korpus, gardło, ręce i tam gdzie mężczyznę boli najbardziej, a gdy podliczyłem sobie koszty wszystkiego co wg. mnie jest niezbędne postanowiłem lać na bezpieczeństwo i do walk zakładać kurtkę zimową, kask motorowy i piankowe rękawice.Kiedy już moja "zbroja" była gotowa zająłem się mieczem, najpierw postanowiłem spożytkować kasę jaką dostałem od rodziny i kupiłem shinai (taki bambusowy miecz zrobiony z czterech listewek i używani w kendo) za 75 zł, jednego nie wziąłem pod uwagę, że moi koledzy postanowią pokazać jacy są silni i napierdzielali się z całej siły co doprowadziło do tego, że shinai się złamał i 75 zł szlag trafił, to samo spotkało wszystkie style od łopat i inne kije. I tu właśnie chcę prosić was o jakieś rady odnośnie ochraniaczy (czy tyle wystarczy, aby się nie pozabijać) i mieczy ( jak zrobić coś dobrego, mocnego i w miarę na stałe, by każdy z nas miał swój jeden kij na dłuższy czas. Powinien być też całkiem lekki i nie zadający dużych obrażeń - jak wspomniałem mamy słabe uzbrojenie).

Edytowane przez katani dnia 20/03/2011 23:13
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Żadene Bractwo Rycerskie, ani Kendo - poprostu sport.
Adrian
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/05/2010 22:58
Ogółem już coś takiego istnieje:
www.vladius.pl
albo ew.
www.arma.lh.pl
fechtschule.org
fechtschule.freha.pl
www.vectir.m-a.pl

Jak już to bierzcie przykład z tych organizacji, a nawet jak możecie to w miarę możliwości dużo bardziej opłaca się zapisać do który z tych organizacji. Odpowiednio wyszkolą, organizują regularnie turnieje itp.


"Experto credite" - Ufaj doświadczonym.
Adrian Łuczak z Zastępu Rycerskiego Zamku Jaschnitz

Edytowane przez Adrian dnia 15/05/2010 22:59
7525313 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Żadene Bractwo Rycerskie, ani Kendo - poprostu sport.
urbaniakd
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/05/2010 23:12
To kupcie na przykład miecze z ertalonu są wytrzymałe i lekkie idealne na treningi a jako ochraniacze wystarczy jakaś kufajka gruba i już.


Od chwili tej do końca świata,
...w pamięci ludzkiej będziem żyć:
my, wybrańców garść,
...kompania braci
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Żadene Bractwo Rycerskie, ani Kendo - poprostu sport.
Adrian
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/05/2010 10:01
No i jeszcze do tego ochrona głowy i palców - niby zwykłe, grube rękawice spawalnicze wystarczą, aczkolwiek zadbałbym o cos bardziej trwałego i wytrzymalszego (rękawice ze wzmacnianej skóry - takie co np. używają odtwórcy X wieku). A na głowę (bez tego ani rusz) można po prostu powtórzyć patenty z tamtych organizacji, lub zrobić własne prowizoryczne hełmy smiley

Pozdrawiam!


"Experto credite" - Ufaj doświadczonym.
Adrian Łuczak z Zastępu Rycerskiego Zamku Jaschnitz

Edytowane przez Adrian dnia 16/05/2010 11:10
7525313 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Żadne Bractwo Rycerskie, ani Kendo - poprostu sport.
katani
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/03/2011 23:25
Dzięki wszystkim za rady i pomoc. Próbowałem wielu w/w wersji, ale i tak najlepsze okazało się przystąpienie do bractwa, bo dopiero tam zorientowałem się jak wiele mi brakuje do osiągnięcia znośnego poziomu w tej zabawie. Tam poznałem podstawy i tam mam dostęp do profesjonalnego sprzętu, a przynajmniej większości. Więc jeśli się da, lepiej odpuścić "podwórkowe rycerstwo" i skorzystać z czyjegoś doświadczenia.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

36922143 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska