www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 26 2024 21:51:13
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | FORUM OGÓLNE | Ogólne
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: Kobieta Pośród Rycerstwa
Pretorius
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/01/2010 19:17
trafiłem ją tylko raz mi się wydawało ze nie mocno ale starczyło żeby się "poskładała" później zostałem obdarowany przydomkiem "pogromca kobiet" a w jej oczach byłem zarozumiałym męskim brutalnym chamem, który specjalnie to zrobił aby pokazać swoją wyższość itp. Ogólnie nabijali się ze mnie chyba z pół roku później im przeszło

no może miałem taki problem ze trafiłem na tą która nie umiała się posługiwać mieczem i od razu rzuciła się na dosyć głęboką wodę

dlatego polecam trening i zdobywanie doświadczenia bo w starciu ze starymi wygami właśnie doświadczenie daje przewagę




...i przyszedł ON prosto z Krainy Cienia, ścigany przez przeszłość bez chwili wytchnienia, bezimienny, mroczny wojownik z Krainy Cienia...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobieta Pośród Rycerstwa
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/01/2010 20:03
Samo życie, kobieta która wychodzi do walki z facetem musi liczyć się z tym że będzie traktowana jako przeciwnik a nie kobieta. Po prostu ryzyko wliczone, najwyraźniej miała problem ze swoim ego.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobieta Pośród Rycerstwa
Bulgar
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/01/2010 21:45
Dokładnie tak-na tym polega właśnie tzw"równouprawnienie płci" czyli hasło którym dość często szermują właśnie kobiety-proszę bardzo jeśli chcą walczyć w naszych szeregach super i nikt im tego nie broni-dla mnie kozak-ale też trza się liczyć z konsekwencjami wynikającymi z walki-to tak jak ja bym poszedł na babski wieczorek a potem miał pretensje że dziewczyny mnie zagadały,"zjadły", i że mam zrytą czapkę na dobre....


Gdy piach juz poczuł smoczy kil, Wilków wściekłość wzieła górę, Normanów setki dały życie, a Thorleif-łeb i skórę.

Voda je pro sedlaku a pivo je pro bojovniku!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobieta Pośród Rycerstwa
Pretorius
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 19/01/2010 08:58
tzw"równouprawnienie płci"

musi się również liczyć z obrażeniami jakie ta ścieżka życia niesie smiley liczne siniaki, stłuczenia, rany i złamania. Chyba każdy rycerz co najmniej jedno takowe "milutkie" wspomnienie posiada. Więc jak się się wstępuje w szeregi rycerstwa trzeba się liczyć z tym ze nie będzie łatwo z resztą czy ktoś mówił ze będzie łatwo


...i przyszedł ON prosto z Krainy Cienia, ścigany przez przeszłość bez chwili wytchnienia, bezimienny, mroczny wojownik z Krainy Cienia...

Edytowane przez Pretorius dnia 19/01/2010 09:00
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobieta Pośród Rycerstwa
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 19/01/2010 14:59
Z tymi złamaniami to trochę przesadzasz ale siniaki to szara rzeczywistość.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobieta Pośród Rycerstwa
arqen
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 19/01/2010 15:58
Pewnie, ze trzeba sie z tym liczyć smiley
Dla mnie ta mająca pretensje miała rzeczywiście problemy, poszła to powinna wiedzieć, że rycerstwo wymaga poświęcenia nie tylko czasu na wyjazdach, treningach ale i w plastrach XD smiley Z reszta od razu Rzymu nie zbudowano, każdy ma swoje słabe początki smiley

trzeba się uczyć ^^
Ja na razie YT śledze zobaczymy jak będzie dalej ^^


Safari ^^

Edytowane przez arqen dnia 19/01/2010 16:00
3318903 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobieta Pośród Rycerstwa
Pretorius
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 19/01/2010 16:42
no możne naciągnąłem trochę z tymi złamaniami ale też się zdarzają mój kumpel miał połamane 2 żebra po uderzeniu buzdyganem a drugi miał złamaną rękę gdyż został odepchnięty tarczą i niefortunnie upadł ja sam miałem głebokie cięcie w łokciu gdyż bo źle sparowałem cios i oberwałem między karwasz a kolczugę nie są to wypadki zdarzające się dzień w dzień ale przez ponad 10 lat mojej przygody z rycerstwem kilka widziałem


...i przyszedł ON prosto z Krainy Cienia, ścigany przez przeszłość bez chwili wytchnienia, bezimienny, mroczny wojownik z Krainy Cienia...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobieta Pośród Rycerstwa
arqen
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 19/01/2010 16:59
Powiem tak, nie ma sportu bez jakiś ran, obrażeń. Jazda Konna można spaść i się połamać, siatkówka (tak, tak coś o tym wiemsmiley wybite stawy itp.

Co komu pisane tak będzie, kto jak sie nauczy tak skończy ^^


Safari ^^
3318903 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobieta Pośród Rycerstwa
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 20/01/2010 10:58
trzeba się uczyć ^^
Ja na razie YT śledze zobaczymy jak będzie dalej ^^


90% tego co znajdziesz na yt to gówno
jak chcesz coś dobrego to zgłoś sie na priv
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobieta Pośród Rycerstwa
Guru
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/01/2010 15:16
Marcinek napisał/a:
trzeba się uczyć ^^


90% tego co znajdziesz na yt to gówno


Nie pozwalasz sobie przypadkiem za dużo?


I love Gazeta Rycerska
Bractwo Rycerskie Ziemi Łańcuckiej

[img]http://koni.9.fm.interia.pl/off.gif[/img]
13273110 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobieta Pośród Rycerstwa
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 20/01/2010 15:35
racja, mój błąd... 95%
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobieta Pośród Rycerstwa
arqen
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/01/2010 15:52
Wdech wydech bo widze, ze zaraz spór będzie.
Każdy ma swoją opinie na ten temat, jak znam życie nie do zmienienia więc spokojnie.

marcinek chętnie te pozostałe ,,5%" zobaczę.


Safari ^^

Edytowane przez arqen dnia 20/01/2010 15:53
3318903 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobieta Pośród Rycerstwa
Alvaron
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 24/01/2010 20:22
Witam wszystkich.
Tak na wstępie rzec muszę, iż sporo informacji na temat potyczek naszych pięknych pań znajdziemy w temacie "Kobiety walczące!!" (jeśli dobrze pamiętam).
Ja osobiście lubię imprezy i odtwórców wszystkich epok (no poza odtwarzaniem I i II Wojny Światowej). To tu, to tam można podpatrzec jakieś nowe wzory, techniki rzemieślnicze czy po prostu znaleźc natchnienie do wykonania nowego przedmiotu. Dlatego uważam, iż każdy odtwórca (rzemieślnik czy rycerz) powinien choc raz zobaczyc "imprezę" swych sióstr i braci zajmujących się innymi stronicami historii.
Arqen nie chcę Cię straszyc, ale urazy w młodym wieku są niebezpieczne w skutkach. Może trochę zwolnij. Powoli ucz się walki pod okiem innych. Tak naprawdę to nigdzie nie musisz się spieszyc i od razu rzucac na głęboką wodę.

Marcinek może tylko uprzedzę:
Sporo bractw zamieściło na "yt" kilka swoich filmów w celu przybliżenia innym swego hobby, pomocy czy instruktażu dla mało wtajemniczonych. Wiem, że zdarzają się także jakieś wygłupy, które nie przynoszą chwały RR, ale na pewno nie stanowią one 95%. Mówiąc taką rzecz szydzisz z wielu wspaniałych odtwórców oraz ich przyszłych następców, którzy często odwiedzają daną stronę.
Naturalnie nie wspomnę już o wulgaryzmach, które mnie i zapewne wiele osób "rażą w oczy". Dlatego proszę pohamuj się. Wiem, że posiadasz naprawdę wspaniałe doświadczenie w zakresie rycerstwa, ale pamiętaj, że to także skutkuje tym, iż reprezentujesz nas wszystkich.


Faber est quisque suae fortunae
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobieta Pośród Rycerstwa
Tatar Savasc
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/01/2010 13:08
co do YT to widziałem jeden żałosny filmik pojedynku ciężkozbrojnych. Żal w d** ściska. Niektóre są jeszcze w miarę w porządku.


Gokturkleri Ile!
15524281 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobieta Pośród Rycerstwa
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/01/2010 14:03
Alvaron
coś mi się wydaje że raczej chodziło o wartość merytoryczna przy nauczaniu szermierki a nie obrażanie kogokolwiek. Co do traktowanie naszego hobby. napierdalanie się bez sensu jest jego lekceważeniem. poza tym niektórzy traktują je jako zabawę inni jako sport i maja różne podejście do tego samego.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobieta Pośród Rycerstwa
arqen
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 25/01/2010 18:06
Dokładnie podejście jest tu ważne smiley
Jedni uważają to jako część swojego życia inni jako takie zabicie czasu i popisówke


Safari ^^
3318903 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobieta Pośród Rycerstwa
Jonasz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/01/2010 14:59
taki trochę offtop ale na yt znajdują się takie "perełki" (amerykanie luisiana) http://www.youtube.com/watch?v=zZuL_jarP00#

A co do dam w rycerstwie to słyszałem kiedyś (taka anegdota) o walce jakiegoś "kozaka" z właśnie damą. Przed walką koleś szpanował siłą, ciągle się napinał i takie tam rożne okrzyki, w zbroje go ubierało 2 pomocników a dama po prostu stała na środku jakiejś areny czy czegoś już ubrana i tylko czekała, w każdym razie kolesia z rozwaloną tarcza znosili smiley
Ale czy to prawda to nie wiem bo takie tam zasłyszane... a może gdzieś przeczytane...

Edytowane przez Jonasz dnia 26/01/2010 15:00
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobieta Pośród Rycerstwa
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 26/01/2010 18:56
To nie wykluczone jest kilka dam które buzdyganem i mieczem operują lepiej niż niejeden facet.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!

Edytowane przez ^AdminIsAway dnia 27/01/2010 18:44
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobieta Pośród Rycerstwa
arqen
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 27/01/2010 16:39
hah bywają zdolne smiley
Filmik widziałam ^^


Safari ^^
3318903 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobieta Pośród Rycerstwa
Alvaron
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 27/01/2010 19:56
Mam już trochę lat i opanowałem czytanie ze zrozumieniem, dlatego zaznaczam, że w swej powyższej wypowiedzi wcale nie twierdziłem, iż ktoś tu kogoś z premedytacją obraża, ale że ktoś może się poczuc obrażony (i tu właśnie o wkład merytoryczny mi chodziło) - ale pomińmy to.

Jonasz filmiki typu knight made in USA zawsze mnie rozweselają (powinni go zatytuowac "I ty możesz byc rycerzem - wiele nie trzeba"smiley.
Cóż wszyscy znamy kilka niezłych wojowniczek (Monika jeśli to czytasz to m.in. o Tobie mowa), ale czy kobieta, czy mężczyzna to by osiągnąc wysokie umiejętności trzeba cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc.


Faber est quisque suae fortunae


Edytowane przez Alvaron dnia 27/01/2010 19:57
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:

36955178 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska