www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 28 2024 22:05:54
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA | Bractwa rycerskie
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Autor RE: Rycersto japońskie
Kordeus
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/06/2007 11:09
No ja proponuje zaopatrzyc sie w helmy treningowe. W ogole w caly sprzet do treningu. Szkoda zeby ktos zlapal jakas powazniejsza kontuzje, zwlaszcza ze zwykle ubezpieczenie nie obejmuje takich wypadkow. A i potem z Policja moga byc problemy...


"Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga,
Z Bogiem i choćby mimo Boga!"

Edytowane przez Kordeus dnia 01/06/2007 11:10
1396592 http://www.sielec.freha.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rycersto japońskie
Jakub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/06/2007 12:28
Fakt. Mądre słowasmiley. Mamy co prawda hełmy treningowe Made in ZSRR...ALE, one niestety nie chronią twarzysmiley No cóż od czegoś trzeba zacząć. Każdy to przechodził, nieprawdaż??
<ukłon>


Dowódca Trzeciego Najemnego Oddziału Piechoty Japońskiej
www.trzecinajemny.prv.pl/index.htm Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rycersto japońskie
yasha
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/06/2007 14:36
My tez po wypadkusmiley wprowadzamy Barbuty i obowiazkowe rekawice kolcze.
Poczatki sa bolesnesmiley Mimo ochrony to i tak zawsze wracam z jakims siniakiem


FRATRES MILITES CHRISTI DE DOBRIN
KOMANDORIA KRAKOWSKA/Poczet Pana Piotra Grzymały
http://www.braciadobrzynscy.fora.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rycersto japońskie
Ulryh
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/06/2007 14:59
Zawsze można samemu spróbować zrobić hełm treningowy smiley

Wziąć stary wojskowy hełm i przyspawać do niego blache której zadaniem będzie chronić twarz i troche karku smiley

Pozdrawiam


"Lo, there do I see my father
Lo, there do I see my mother my sisters
and my brothers
Lo, there do I see the line of my people back
to the beginning
Lo, they do call to me
They bid me take place among them
in the Halls of Valhalla
Where the brave may live forever... "
2395993 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rycersto japońskie
Jakub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 01/06/2007 15:40
W realiach europejskich da sie...W japońskich nie. 100% hełmów była otwartaNa twarz zakładano rodzaj maski z metalu i tyle. A po drugie robienie hełmu japońskiego treningowego i normalnego mija się z celem (za drogo). co innego jeżeli ktoś używa jingasa (europejskim odpowiednikiem jest najzwyklejszy kapalin).
HAHA siniaki to normasmiley. Dobry siniak nie jest zły
<ukłon>


Dowódca Trzeciego Najemnego Oddziału Piechoty Japońskiej

Edytowane przez Jakub dnia 01/06/2007 15:40
www.trzecinajemny.prv.pl/index.htm Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rycersto japońskie
Corn
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 04/06/2007 18:54
Jakub napisał/a:
HAHA siniaki to normasmiley. Dobry siniak nie jest zły
<ukłon>


z tym to sie zgodze. przynajmniej zapamietasz co zle zrobiles i nastepnym razem nie popelnisz tego bledu. tak mi sie przynajmniej wydaje. treningow zadnych jeszcze nie mialem, ale mam nadzieje ze niedlugo zaczne trenowac to sie dowiem
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rycersto japońskie
Monika B
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 05/06/2007 18:58
yasha napisał/a:
My tez po wypadkusmiley wprowadzamy Barbuty i obowiazkowe rekawice kolcze.
Poczatki sa bolesnesmiley Mimo ochrony to i tak zawsze wracam z jakims siniakiem

I i tak niezle, że tylko z jednym smiley.
Dlaczego akurat takie zestawienie: barbuta i rękawica kolcza?
Przyznam się, że sprzęt ochronny do treningu, jeśli chodzi o miecz, to też dla mnie zagwozdka. Można dopasować jakis hełmik turniejowy z wypasiona kratą, tyle ze to już rozwiązanie XV-XVI w. (Nadolski strona 116 - pod żabim pyskiem jest tam tylko rysunek - jestem na etapie poszukiwania podobnego przedstawienia tyle że originalnego egzemplarza, a nie wariacji na temat smiley ), Znowu jak już musi byc ta barbuta, to pasuje rękawica płytowa. Przynajmniej lepsza ochrona ręki.
PS jak wam się te barbuty spisują?
Za to w przypadku Japoni mozna ze sprzetem treningowym troche poszaleć, ciekawym rozwiązaniem jest taki długi skórzany rękaw z płytkami pod skórą (zapomniałam jak się toto nazywa).
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rycersto japońskie
Jakub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/06/2007 12:19
Chyba chodzi o "kote". Ale nie jest on wykonany ze skóry. Tylko z np bawełny (ja tak mam) i na to kolczuga (splot japoński 4w1 lub 6w1) i płytki metalu przyszyte do materiału i połączone ze sobą jeszcze kolczugą...Całość jest niesamowicie elastyczna i rewelacyjnie chroni...Przekonałem się już o tym nie raz


Dowódca Trzeciego Najemnego Oddziału Piechoty Japońskiej
www.trzecinajemny.prv.pl/index.htm Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rycersto japońskie
yasha
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/06/2007 14:17
Odtwarzamy XIII w wiec rekawice kolcze mamy w kompletachsmiley
sa bardzo dobre przy cwiczeniach i mozna sie przyzwyczaic do ich ciezaru .
Barbuta jest bardzo tania do wykonaniasmiley ok70zl,dobrze w niej widac i odychac.Chroni wiekszosc twarzy.Fakt ze to duzo pozniejszy sprzet ale do treningow niemusi byc spojne historycznie.Takie helmy zruchoma zaslona sa lepsze ale drogie.......i nas niestac.Rekawice płytowe to tez nie nasz wieksmiley.
Ogolnie sprzety treningowe nam ewoluja i cos sie ztego konkretnego zrobi.


FRATRES MILITES CHRISTI DE DOBRIN
KOMANDORIA KRAKOWSKA/Poczet Pana Piotra Grzymały
http://www.braciadobrzynscy.fora.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rycersto japońskie
Monika B
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/06/2007 17:11
Jakub napisał/a:
Chyba chodzi o "kote". Ale nie jest on wykonany ze skóry. Tylko z np bawełny (ja tak mam) i na to kolczuga (splot japoński 4w1 lub 6w1) i płytki metalu przyszyte do materiału i połączone ze sobą jeszcze kolczugą...Całość jest niesamowicie elastyczna i rewelacyjnie chroni...Przekonałem się już o tym nie raz

Nie nie chodzi mi o kote tylko o częsci zbroi tj "japońskie naręczaki" ;-), teraz nie ma przy sobie mądrych książek, by podać ich nazwę, ale chodzi własnie o te płytki.
Kote nie bardzo się do stalowego miecza nadają, bo ich zadaniem jest chronić przed bambusem smiley, choć można je zaadoptowac też do drewna (mają dośc przyzwoite własciwości tłumiące), a nawet załozyć do niektorych szabel (zalezy jak otwarta jest rekojeść).

yasha napisał/a:
Odtwarzamy XIII w wiec rekawice kolcze mamy w kompletachsmiley
sa bardzo dobre przy cwiczeniach i mozna sie przyzwyczaic do ich ciezaru .
Barbuta jest bardzo tania do wykonaniasmiley ok70zl,dobrze w niej widac i odychac.Chroni wiekszosc twarzy.Fakt ze to duzo pozniejszy sprzet ale do treningow niemusi byc spojne historycznie.Takie helmy zruchoma zaslona sa lepsze ale drogie.......i nas niestac.Rekawice płytowe to tez nie nasz wieksmiley.
Ogolnie sprzety treningowe nam ewoluja i cos sie ztego konkretnego zrobi.

Wiem że to nie wasz wiek smiley, ale ja do rękawic kolczych jestem najmniej przekonana. Jak się walnełam sama "na spróbowanie" szablą w taką rekawicę, było dosc niemiło, trzeba pod kolczą założyc naprawdę solidny "wytłumiacz", dlatego jak juz i tak idziedzie na treningowy kompromis z tymi barbutami, to mozna tez wykombinowac na ręce jakies pyłtówki smiley . Pytałam o barbutę, bo jestem ciekawa, jak toto chroni np wystający nos smiley.
Pozdrawiam
Monika
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rycersto japońskie
yasha
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/06/2007 20:23
Co do rękawic to mamy dobre wyrobysmileyosobiście mam smocza łuskę ,ciężkie ale skuteczne.Nie chce braci przyzwyczajać do zbędnej wygodysmiley,jak sie przyzwyczają do płytowych to na turnieju nie będą umieli sobie poradzić w kolczatkach ,tak to praktykę maja .Barbuta niestety ma nochal odkrytysmileyszczelina 5 cm ale trzeba mieć pecha żeby dostac w ta szczelinę.Rozwiązaniem może być zainstalowanie dodatkowo sztabki nosowej jak w normanie
wkrótce jeden z braci skończy hełm z maska na twarz to zobaczymy czy to nie lepsze rozwiązanie problemu ratowania nosa.


FRATRES MILITES CHRISTI DE DOBRIN
KOMANDORIA KRAKOWSKA/Poczet Pana Piotra Grzymały

Edytowane przez yasha dnia 14/06/2007 20:29
http://www.braciadobrzynscy.fora.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rycersto japońskie
Jakub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/06/2007 21:18
Monika B napisał/a:
Kote nie bardzo się do stalowego miecza nadają, bo ich zadaniem jest chronić przed bambusem smiley, choć można je zaadoptowac też do drewna (mają dośc przyzwoite własciwości tłumiące), a nawet załozyć do niektorych szabel (zalezy jak otwarta jest rekojeść). Monika


Tjaaaaa Pomyliły Ci się części uzbrojenia ochronnego...Z tego co mogę przeczytać to mówisz o rękawicach do kendo...Tak???Ja miałem na myśli kote od zbroi

http://www.sengokudaimyo.com/katchu/katchu.html
po lewej stronie w menu znajdź "The Kote"


Dowódca Trzeciego Najemnego Oddziału Piechoty Japońskiej
www.trzecinajemny.prv.pl/index.htm Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rycersto japońskie
Monika B
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/06/2007 16:00
Jakub napisał/a:
http://www.sengokudaimyo.com/katchu/katchu.html
po lewej stronie w menu znajdź "The Kote"

Fajna stronka.
Jak pisałm. nie miałam przy produkowaniu posta przy sobie mądrych ksiażek, stąd ta pomyłka, ale chodziło mi o cały rękaw, a nie ochronę tylko dłoni, tj ne tej stronie na znalazłam nazwy całego rękawa, bo o ile pamietam nie było to kote.
Jeszcze gwoli uzupełnienia tematu japońskich mieczy, typowy długi miecz pola bitwy: o-dachi (mam nadziejęze znowu czegoś nie pokrecę bo piszę "z pamieci".
yasza napisał/a:
Nie chce braci przyzwyczajać do zbędnej wygodysmiley,jak sie przyzwyczają do płytowych to na turnieju nie będą umieli sobie poradzić w kolczatkach ,tak to praktykę maja .

W obrywaniu po łapkach smiley.
Przepraszam za moje malkontenctwo, ale wierzę tylko w "twarde" osłony jesli chodzi o dłonie, zreszta oprócz głowy i jej okolic, to jest cześc ciała, która powinna byc naprawdę dobrze chroniona. Choc może to też zależeć od konwencji, np Wczesniaki nie uznają uderzeń w dłonie, w "moich kręgach" namiętnie się na łapki poluje smiley
yasza napisał/a:
Barbuta niestety ma nochal odkrytysmileyszczelina 5 cm ale trzeba mieć pecha żeby dostac w ta szczelinę

No ja na treningu "brałam" już wszystkie! części ciała.
Raz nawet przygrzmociłam sobie w goleń oprawą własnej szabli, jak mi po odbiciu uderzenia wypadła z ręki smiley.

Edytowane przez Monika B dnia 15/06/2007 16:06
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rycersto japońskie
Jakub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/06/2007 16:38
No niestety cały rękaw pancerny zakładany do japońskiej zbroi jako osobny element to właśnie kote. Kote chroni CAŁĄ ręke od barku do dłoni włącznie.
Ale co do miecza to nie pokręciłaśsmiley
Tylko widzę, że powoli się łączą dwa tematy: Japonia i jej rycerstwo i ochrona ciała (europejskiegosmiley ).
Wróćmy do tematu proszę czyli: czy grupy (takie jak moja) odtwarzające Japonię XV/XVI w. mają sens bytu, biorąc pod uwagę fakt dominacji (a może nie? smiley ) rycerstwa europejskiego..
Dziekuje
<ukłon>


Dowódca Trzeciego Najemnego Oddziału Piechoty Japońskiej

Edytowane przez Jakub dnia 15/06/2007 16:41
www.trzecinajemny.prv.pl/index.htm Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rycersto japońskie
Bartosz
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/06/2007 08:40
Moim zdaniem najważniejsze są zainteresowania. Japonia to twój żywioł, to ma szanse. Osobiście porozglądał bym sie za innymi tego typu bractwami wydaje mi sie ze w gazecie "BUDOJO" widzialem kilka kontaktów. Aczkolwiek nie jestem pewny. A jak juz bedzie was większa grupa można to rozwijać. Ruch rycerski nie był niegdyś też duży, a teraz się rozwija
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rycersto japońskie
Jakub
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/06/2007 15:31
"BUDOJO" to raczej gazeta poświęcona kulturze i sztukom walki...

Dziękuje za zdanie...Kto następny??


Dowódca Trzeciego Najemnego Oddziału Piechoty Japońskiej
www.trzecinajemny.prv.pl/index.htm Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rycersto japońskie
Kysekk
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/03/2008 14:07
Myślę, że taki samuraj mógłby Cię spokojnie rozłożyć na łopatki. Bez najmniejszego trudu. Więc jeśli już ktoś odtwarza sceny z życia japońskiego wojownika tatakau hito to mógłby się troche postarać. Inaczej siarę robi...smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rycersto japońskie
Skuciok
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/03/2008 15:09
Dżizas... Wiesz ile trwa szkolenie samuraja? Wiesz ile kosztuje (nie tylko fizycznie) szkolenie samuraja? Wiesz czym się bije samuraj? Nie wiesz? To nie pisz głupot...Nie no, na prawdę, Japończycy mieli inne podejście psychologiczne do walki, szkolili się kupę czasu i w ogóle...


Chorągiew Żywiecka ogłasza otwarty nabór!!!! Po szczegóły proszę udać się na stronę www.chz.zywiecczyzna.com lub pisać na moje gadu (2396573).
2396573 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rycersto japońskie
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/03/2008 16:47
Skuciok
Czy Tobie się wydaje, że rycerstwo europejskie szkoliło się krócej? Jeśli tak, to ci się źle wydaje.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rycersto japońskie
Mariusz1994
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/03/2008 16:54
Ludzie ! Piszecie, że się długo trenuje, a oglądali tylko " Ostatniego Samuraja "
Zastanówcie się a nie piszecie bzdury...

Bardzo trudno jest odtwarzać Japonię, ponieważ jest mało miniatur, ikon i potwierdzeń.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:

36808651 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska