www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 25 2024 00:37:59
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA | Bractwa rycerskie
Strona 3 z 9 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Andrzej z Kalisza
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 21/03/2006 22:36
Nie mam zamieru być antyfeministą.W bractwie do którego mam zamiar wstąpić jest pełno świetnie walczących dam.Niech każda kieruje się własnym sercem.Jeśli jedna chce walczyć a druga-szyć to niech wybiera to co lubi


Wy w wojnę beze mnie nie leźcie,wy ją beze mnie przegracie
7112244 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
wojownik
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:2
Dodane dnia 19/04/2006 21:42
tak zgadzm sei z toba Andrzeju jak jaaks baba chce walczyc niech walczy proste smiley


Krakowskie Bractwo wojów Słowiańskich
1256387 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
butterfly
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/05/2006 14:24
Heh ja mam zamiar zobaczyć jak to jest. Zlać sie potem zamęczyć i tyle. Nie mam zamiaru bronić facetów. Jeśli mają rączki i nóżki to potrafią sie doskonale sami obronić.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/05/2006 18:01
To niech się zapisze na karate jak chce walczyć. Albo odtwarzamy średniowiecze albo się bawimy w fantasy. No chyba, że jakaś pani chce być antyczną amazonką to przepraszam.
Pozdrawiam
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Admin
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 22/05/2006 22:45
Przepraszam za dowpic ale kojarzy mi sie to z Wojowniczką Kseną czy jak jej tam było smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
samyas
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 23/05/2006 11:29
Panowie! Kobiety walczące to nie mit! Moja siostra walczy od trzech lat i nie jednego pana udało jej się pokonać lub wymęczyć! Dużym problemem jest psychika! Kobiety szybciej ustępują! Nie zdziwcie się, gdy kiedyś leżąc pokonanym na polu, stanie nad wami rycerz i przemówi pięknym, kobiecym głosem - 'Pokonany!'
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
hrabia Gotier
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 28/05/2006 11:44
O ile sie nie myle to w niektórych plemionach, takich jak wikingowie walczyli wszyscy i kobiety, i męszczyżni(a po bitwie głowy pokonanych wrogów wieszali za włosy przed drzwiami chatsmiley.. to musiał być ładny widok)*
pozdrawiam (i nikomu nieżycze takiego losusmiley)
*coś takiego było na discowery


Jeder sjeht durch seine eigene Brille.

Edytowane przez hrabia Gotier dnia 28/05/2006 11:46
797803 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 12/09/2006 00:19
Widziałem turniej bojowy kobiet na grunwaldzie. Było słabo, bardzo słabo w porównaniu do panów....gdybym nie wiedział, że to kobiety, to powiedziałbym, że poziom był żenujący.
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Andrzej
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/09/2006 10:58
hrabia Gotier napisał/a:
*coś takiego było na discowery

A mówili też dlaczego wikingowie noszą rogi na hełmach?
Czytaj książki.
Pozdrawiam
3968267 http://www.***.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Monika B
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/09/2006 13:47
Czarny Rycerz napisał/a:
A ja nie mam nic na przeciwko, ale najpierw trzeba pocwiczyc fechtunek a dopiero potem pchac sie na turniejesmiley

Słuszna uwaga smiley. I dotyczy nie tylko kobiet smiley.
A tak na marginedie, fajny temat, he, he he

Ja tam się po kilku grupach szermierczych "wycierałam" i "wycieram" i jeszcze nie zdarzyło mi się, że się ktoś ze mne śmiał, za to raz się śmiano z mojego przeciwnika, że tak szybko migusiem, cofając się z pola, dobity lewakiem, wypadł .
A tak na całkiem całkiem powaznie, BABY, jak chcecie powalczyć najgorsze co możecie zrobic to pchać się do bractwa. Najpierw lepiej, jeśli macie taka możliwość, potrenujcie w jakimś klubie szermirczym (ARAMIS, LORICA, MKS itp..), lub potrenujcie w ARMIE, długi miecz, kord, szablę, rapier, szpadę, cokolwiek. Tam się z Was nię będą śmiać. Jak już osiągniecie przyzwoitą sprawność ruchową, taką o której amatorzy (szczególnie ci śmiejący się, bo uwierzcie, są to najcześciej cieńkie bolki bez charakteru i jaj smiley, gość na poziomie śmiać się nie będzie, tylko pomoże, doradzi) mogą tylko marzyć, przyjdzie czas i na blaszki.
A co do tego turnieju na Grunvie, myślę, że kobiety słabo wypadły, bo miały zbyt ciężki sprzęt. Do obciążenia trzeba mieśnie i ściegna przyzwyczaic, to raz. Dwa: kobiety powinny używac lżejszego sprzętu, dostosowanego do swojej wagi i możliwości fizycznych, a nie pożyczonego od kumpla, chłopaka itp.
Pozdrawiam

Edytowane przez Monika B dnia 12/09/2006 14:01
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Szrek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 12/09/2006 14:20
Baby to inny rodzaj człowiekasmileysmiley
9922441 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Monika B
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/09/2006 15:17
Szrek napisał/a:
Baby to inny rodzaj człowiekasmileysmiley

Spadaj stąd, chłopcze, bo to nie temat dla Ciebie.
Przepraszam, dzieciaku, bo zdaje się, że masz 14 lat i najprawdpodobniej w życiu nie walczyłeś, a nawet podejrzewam, że z nikim nawet nie sparrowałeś, bez względu na płeć tej osoby.

Edytowane przez Monika B dnia 12/09/2006 15:27
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Marcinek
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 12/09/2006 15:37
kobiety powinny używac lżejszego sprzętu, dostosowanego do swojej wagi i możliwości fizycznych, a nie pożyczonego od kumpla, chłopaka itp.


Sprzet jest taki żeby chronił, nie może być za lekki.
www.goods.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Monika B
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/09/2006 15:41
Bartosz napisał/a:
ciekawe czy są pełne płytowe zbroje dla kobiet? Bo takie żeczy to chyba w fantasy tylko idzie spodkać?

Oj muszę Cię zdziwić. W Japoni (a wiadomi jak na wschodzie traktowane były i są kobiety ;-)) pewnej arystokratce, mogła to być nawet cesarzowa, musiałbym sprawdzić, specjalnie poszerzano zbroję, gdy była w ciąży. Przypominam sobie jeszcze jeden przypadek kobiety z Kraju Kwitnacej Wiśni smiley, która walczyła u boku męża i brała udział w bitwach, a gdy on zginął prowadziła wojska. Jak mówią kroniki, była dobrą i okrutną wojowniczką, czynnie bioraca udział w bitwie, zabijając. Aha, pamietam jak na freha w podobnym temacie tj walczących pań, gość podesłał zdjęcie żelaznego kirysu dla kobiety (takiego z wiekowych europejskich wykopalisk smiley, a nie wspólczesnej wariacji na temat smiley, zresza mało poważnych, jak ażurowy napierśnik ). Ale by podać dokladnie namiery na żródła musiłabym w domu pogrzebać.

Marcinek napisał/a:
[Sprzet jest taki żeby chronił, nie może być za lekki.

Wiesz trudno, żeby dla przykładu użwała niedopasowanych naręczaków kumpla i machała 2 kg jednoręczym mieczem. Jak zamawiam długi miecz, nie zamawiam 2,5 kg tylko taki do maks 1,6 kg, a co do ochraniaczy, są różne rozwiązania, zależy również, czy nastawiasz się na walkę na hardcorowych turniejach, buhurtach waląc 2 kg jedynka i 2,5-3,5-4 kg półtorakiem.itp, czy sparujesz tylko na sali treningowej, albo uczestniczysz tyko w "damskich " turniejach lub turniejach, zawodach na trafienia, gdzie strzały sa jednak słabsze. Wiadomo pełna płyta najlepiej chroni, jednak jest cieżka, można kombinować z utwardzaną woskiem skórą, zbrojnikami itp.

Jeszcze fragment komentarzu Martina z frehy, z turnieju kobiet na Grunvie AD.2005:

"Pierwszy turniej bojowy zorganizowany wyłącznie dla kobiet mamy za sobą. Zgłoszonych uczestniczek - 4
Stoczonych walk - 3 (Poszło pucharowym, po 2 pierwszych walkach zostały dwie zawodniczki i walczyły o pierwsze miejsce).
Uwagi z mojej strony:
- upraszam o popracowanie nad sprzętem. Barbuta weszłą warunkowo, za rok nie wejdzie. Ogólny poziom sprzętu był, nie okłamujmy się, niezbyt wysoki (dotyczyło też sporej części mężczyzn).
- Gorąco polecam odciążenie sprzętu, zwłaszcza tarcz i mieczy. Chłopcy wpadli na to jakiś czas temu, a nie będzie nowiną, jeśli powiem, że przeważnie mają więcej krzepy. Po prostu, szybszym mieczem macha się szybciej i dłużej. "

Jak widać po pierwsze grupa była mało raprezentatywna smiley, zaledwie 4 uczestniczki, po drugie uwagi do niskiego poziomu i odciążenia spzetu dotyczył również Panów smiley, którzy "wpadli na to jakiś czas temu' smiley.

Edytowane przez Monika B dnia 12/09/2006 16:44
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Szerszen01
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 12/09/2006 23:23
POwiem, że u mnie w bractwie jedna z dam stwierdziła, że nie chce strzelać z łuku ani gotować tylko chce władać mieczem jak mężczyźni. Na początku były opory "starszyzny bractwa", a także namiestnika, ale wkońcu jej pozwolili niech robi co chce. Tylko, że nie będzie żadnych udogodnień w stosunku do niej tylko dlatego bo jest kobietą smiley
Pozdrawiam!


"Męstwo hartuje się ranami! "
1519698 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
brynhilda
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/09/2006 08:29
Mogę powiedzieć tylko jedno i nie jest to tylko moje zdanie ale wielu facetów,którzy na dodatek prowadzą różne szkoły walki - Jeśli kobiety juz na poważnie zabierają się za naukę jakiejś sztuki walki to robią to z wielkim zacięciem i nigdy nie ustępują
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
zajac
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/09/2006 11:05
brynhilda napisał/a:
Jeśli kobiety juz na poważnie zabierają się za naukę jakiejś sztuki walki to robią to z wielkim zacięciem i nigdy nie ustępują


To akurat zależy indywidualnie smiley

U nas kobiety na treningach nie są niczym nowym. I to od dawna. choć do inscenizacji mają szansę wyjść jedynie jako łucznik.
W ogóle to raczej nie nazywałbym szermierki traktatowej "sztuką walki".

pozdrawiam


...w zakopanem na giewoncie,
scelił baca bace w prącie.
cy go scelił, cy nie scelił
ale onieśmielił,
ale onieśmielił...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Monika B
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/09/2006 18:35
zajac napisał/a:
brynhilda napisał/a:
Jeśli kobiety juz na poważnie zabierają się za naukę jakiejś sztuki walki to robią to z wielkim zacięciem i nigdy nie ustępują

To akurat zależy indywidualnie smiley

Że indywidualnie, w pełni się zgadzam. Z doswiadczeń z naszych treningów, kobiety i faceci odpadają powiedziłabym "idąc ramie w ramię", he, he.
Ja bym zwróciła uwage na inny problem, na który pisał na freha Martin. Na sprzęt. Dziewczyny najczęściej pożyczają go od swoich kolegów. By w sprzęt zainwestowac, wymaga to trochę wysiłku, i nie chodzi tylko o kasę, ale wybranie choćby własciwego, nie partaczącego roboty płatnerza (sorki za płatnika smiley ).
Dlatego mam propozycję, by w tym temacie skupic sie na konktretach a nie bezsensownych przepychankach "czy kobietom wypada". Powymieniac się doswiadczeniami, chocby jak dopasować klepsydry o "standartowym" wymiarze robionych na rekawice spawalnicza do drobnej dłoni smiley, albo znaleźć przyjazne "kobietom wlczącym" bractwo czy klub szermierczy w najblizszej okolicy, lub złapac kontakt typu: trenujemy w jednym miescie, i by było nam rażniej smiley odwiedzimy sie wzajemnie i posparujemy na treningach, pogadamy, powymieniamy doswiadczenia. Na tak dużej imprezie jak Wolin w 2005r. (jak wyczytałam w podobnym temacie wałkowanym do znudzenia na freha) na 300 osób na bitwie było 5 !!! kobiet. W 2006 r. pewnie mniej. Aż nie chcę myslec ile w takim Krakowie, gdzie mieszkam, jest dziewczyn walczących szablą, ba!, w całej południowej Polsce.
To tyle.
Pozdrawiam

Edytowane przez Monika B dnia 09/10/2006 19:27
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
Ulryh
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 13/09/2006 20:41
Marcinek napisał/a:
Widziałem turniej bojowy kobiet na grunwaldzie. Było słabo, bardzo słabo w porównaniu do panów....gdybym nie wiedział, że to kobiety, to powiedziałbym, że poziom był żenujący.


Taaa też to widziałem smiley i to było bardzo żenujące smiley Darły się jakby rodziły trojaczki i po dwóch uderzeniach były wykończone. Pozatym miały koszmarny sprzet


"Lo, there do I see my father
Lo, there do I see my mother my sisters
and my brothers
Lo, there do I see the line of my people back
to the beginning
Lo, they do call to me
They bid me take place among them
in the Halls of Valhalla
Where the brave may live forever... "
2395993 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Kobiety walczące!!!
brynhilda
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 14/09/2006 08:20
Kobiety są niestety fizycznie słabsze od facetów (tak już natura nas stworzyła)ale za to są duzo zwinniejsze od facetów.No i fakt faktem sprzęt swoje waży...Gdyby nie to całe żelastwo mogę spokojnie powiedzieć że szansze byłyby bardziej wyrównanesmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 3 z 9 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Skocz do Forum:

36937501 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska