www.GazetaRycerska.pl
 Marzec 28 2024 21:20:44
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA | Bractwa rycerskie
Autor Jak załorzyć bractwo pomocy
SirBarteko
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/07/2010 10:41
Witam. Z kolegami chcielibysmy zalorzyć cos na podobe bractwa. Niestety nie wiemy od czego zacząć .Mieszkamy koło Torunia , jest nas 5 z czego jeden niejest wstanie nic robic bo ma złamane biodro ale za pare miesiecy wyzdrowieje mam nadzieje . mamy miecze wykonane z metalu naostrzone i wyszlifowane , łuki z leszczyny i kusze z metalo-drzewne , uzbrojenie w trakcie produkcji. Mamy swój własny "obóz" a raczej cos na jego podobe w lesie jest rzeczka wiec jest chłodniej bo można sie popluskać. Zbudowalismy tez prowizoryczne mury obronne z sznurów i drewna.
Czy możecie nam pomóc , coś doradzić jak zacząć z tym bractwem ?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak załorzyć bractwo pomocy
Rey
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/07/2010 11:16
Polecam tą stronkę tam wszystkiego się dowiesz:
http://www.bagrit.pl/bractwa/bractwa.php

Jak jest was pięciu to ze spokojem można założyć własne Bractwo.
W czym problem?
W jakim wieku jesteście?
A może lepiej jest dołączyć do jakiegoś Bractwa?

Pytanie jest również takie: jakie Bractwo chcecie założyć i jakie czasy chcecie odtwarzać? czy to będą celtowie, rzymianie, słowianie, wikingowie, rycerstwo świeckie czy zakonne itd.

P.S proszę nie produkować własnej roboty, mieczy naostrzonych gdyż muszą być tępe, kuszy gdyż użycie jej jest zabronione przez Polskie Prawo. Do tego trzeba mieć pozwolenie.





Bractwo Rycerskie Herbu Prus/Konfederacja Szlachty Wlkp.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak załorzyć bractwo pomocy
SirBarteko
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/07/2010 11:42
aha to nie wiedziałem o tym ;/
Problem jest taki że nie wiemy od czego zacząć
Wiek to tak ja mam 15 lat jeden ma 14 , 2 po 13 lat i 1 chłopak 11 lat

Chcemy odtwarzać rycerstwo XV wieku

Edytowane przez SirBarteko dnia 15/07/2010 11:44
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak załorzyć bractwo pomocy
Rey
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/07/2010 11:57
W tym wypadku zobacz proszę tą stronę Bagrita obejrzyj sobie wszystko.
XV wiek jest dość drogi gdyż na cały ekwipunek trzeba wydać ponad 3tys. jak nie więcej...dlatego polecam XIII wiek jest o wiele tańszy, ciekawszy i wspaniali ludzie jego odtwarzają.
Wszystko zależy od was samych skoro nie jesteście pełnoletni to bym polecał, albo dołączyć do jakiegoś bractwa, a jeśli chcecie już sami założyć własne to proponuję najpierw zaopatrzyć się w stroje cywilne, a dopiero później bojowe, na walkę zawsze przyjedzie czas, a wy jesteście jeszcze młodzi smiley


Bractwo Rycerskie Herbu Prus/Konfederacja Szlachty Wlkp.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak załorzyć bractwo pomocy
SirBarteko
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 15/07/2010 12:00
Aha dobrze wiec XIII wiek a XV to jest różnica ale minimalna. na mówie wiec moich ludzi na XIII wiek. Dziekuję za pomoc
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak załorzyć bractwo pomocy
Master of bow
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/07/2010 11:43
między XIII a XV różnica nie jest tak minimalna... A cały RR jest bogaty we wspaniałych ludzi Rey, czy to wczesne, czy to późne smiley


Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
2220645 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak załorzyć bractwo pomocy
^Czarny Rycerz
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/07/2010 20:49
Między XIII, a XV wiekiem różnica jest ogromna, a nie minimalna. Najpierw czytajcie, potem zdecydujcie co wam pasuje, a potem najlepiej wstąpcie do bractwa i zacznijcie szyć stroje cywilne (tak, cywilne w pierwszej kolejności). Ewentualnie dacie radę uszyć je sami, ale jak ktoś pokaże na żywo co i jak zawsze jest łatwiej.


Fortuna sprzyja odważnym...
1228709 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak załorzyć bractwo pomocy
Matrona
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 16/07/2010 21:45
A ja proponuje byście zajrzeli na stronkę www.kuzniakultury.com smiley Może to Was zinteresujesmiley


"Jeśli język potrafiłby ciąć z jakiegoś powodu, tak jak potrafi to robić miecz, martwych byłaby nieskończona ilość."
Filippo Vadi
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak załorzyć bractwo pomocy
Bartim
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 18/07/2010 12:32
Witam.
Ja również z kolegami założyliśmy "mini" bractwo.
Odtwarzamy XIIIw. Jak na początek dobrze nam idzie. Chwilowym miejscem spotkań jest działka kolegi. Zajmujemy się głównie łucznictwem gdyż mając 14 lat mogą nas przyjąć na turnieje strzeleckie.
Co do stroju z tego wieku to bardzo polecam strone http://www.faith.pl/~lkielbowicz/rycerstwo-artykuly-stroj.htm

Pozdrawiam

Edytowane przez Bartim dnia 18/07/2010 12:32
13393475 www.targowisko.org Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak załorzyć bractwo pomocy
NumLock
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/07/2010 20:24
"practwo"?
hmm.... to może najlepiej naucz się zasad ortografii a potem proszek do prania i już mamy .... "practwo"
A co do pytania "czego zrobic zwykly luk z drzewa " - hm... może z ... drzewa!....
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak załorzyć bractwo pomocy
Matrona
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/07/2010 22:48
Nie wiem czy przez wyśmiewanie innych staniesz sie bardziej rycerski NumLock'u.
Na początek proponuję zaopatrzyć się w książkę "Drewniany łuk średniowieczny" Jarosława Jankowskiego. Tam znajdziesz dużo wskazówek na interesujący Cię temat.
Pozdrawiam


"Jeśli język potrafiłby ciąć z jakiegoś powodu, tak jak potrafi to robić miecz, martwych byłaby nieskończona ilość."
Filippo Vadi
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak załorzyć bractwo pomocy
Bulgar
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 29/07/2010 23:22
Bo ja wiem czy w poście Num Locka chodziło o faktyczne naśmiewanie się...po prostu warto przed wysłaniem posta sprawdzić jego poprawną formę nim umieści się go na jakimkolwiek forum tym bardziej że autor chce pobawić się w coś tak poważnego jak reko(chyba że ktoś sobie trollował...).A moja propozycja dla młodszych wielbicieli średniowiecza jest taka by oprócz działań typu obóz i sprzęt zajrzeć też do literatury tematycznej:tej poważnej jak i tej trochę na luzie w temacie...zawsze się przyda.


Gdy piach juz poczuł smoczy kil, Wilków wściekłość wzieła górę, Normanów setki dały życie, a Thorleif-łeb i skórę.

Voda je pro sedlaku a pivo je pro bojovniku!!!

Edytowane przez Bulgar dnia 29/07/2010 23:22
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jak załorzyć bractwo pomocy
Matrona
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/07/2010 12:05
To forum jest nastawione na pomoc młodym ludziom w rekonstrukcji historycznej, więc podaj konkretne przykłady tej literatury tematycznej.

Pozdrawiam


"Jeśli język potrafiłby ciąć z jakiegoś powodu, tak jak potrafi to robić miecz, martwych byłaby nieskończona ilość."
Filippo Vadi
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

36808363 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska