www.GazetaRycerska.pl
 Kwiecień 26 2024 01:35:18
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
MyViMu.com
Pokaż swoją kolekcję w MyViMu.com
Nawigacja
Główna
  Strona główna
  Artykuły
  Galeria
  Galeria Użytkowników
  Forum
  Księgarnia Rycerska
  Linki
  Kontakt

Archiwum Gazety
  Wszystkie numery

Chwarszczany
  Projekt Chwarszczany

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 3,879
Najnowszy Użytkownik: Drengr
Zobacz Temat
www.GazetaRycerska.pl | REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA | Bractwa rycerskie
Autor Szukam bractwa (Płock, okres byle jaki)
SzalonyJogurt
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 19/02/2010 22:46
Na początku chciałbym przywitać wszystkich forumowiczów. Jest to mój pierwszy post i przepraszam, że zacząłem od irytującego pytania.

Szukam bractwa rycerskiego w Płocku. W spisie bractw sprawdzałem, jednak znalazłem tylko "Płocką drużynę Kuszniczą", która mnie nie interesuje i "Wolne Rycerstwo Księstwa Płockiego", które z tego co wiem już nie funkcjonuje. Słyszałem, że w Płocku została otworzona filia "Excaliburów", jednak słyszałem o nich wiele niepochlebnych opinii i wolałbym najpierw upewnić się czy mam jakiś wybór.

Tak więc zwracam się do Was z prośbą o udzielenie informacji, z góry dziękuję.

Edytowane przez SzalonyJogurt dnia 19/02/2010 22:49
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Szukam bractwa (Płock, okres byle jaki)
urbaniakd
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/02/2010 10:25
Na prawdę irytujące pytanie bo było ich pełno polecam http://www.bagrit.pl/ tam masz spis bractw poszukaj i popytaj.

Pozdrawiam


Od chwili tej do końca świata,
...w pamięci ludzkiej będziem żyć:
my, wybrańców garść,
...kompania braci


Edytowane przez urbaniakd dnia 20/02/2010 10:25
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Szukam bractwa (Płock, okres byle jaki)
SzalonyJogurt
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/02/2010 10:37
Przecież napisałem, że szukałem w spisie bractw rycerskich i informacje tam zamieszczone nie są aktualne. W google i na różnych forach także szukałem i znalazłem wcześniej wspomnianych Excaliburów i Joannitów ale wygląda na to, że ci drudzy aktualnie nie funkcjonują. Pytam więc Was, jako orientujących się w tym temacie o świeże informacje.

Edytowane przez SzalonyJogurt dnia 20/02/2010 10:41
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Szukam bractwa (Płock, okres byle jaki)
Shouryuu
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/02/2010 12:03
Irytujące to jest ciągłe odsyłanie do Bagrita. Sa na tym forum tacy,Którzy poza odsyłaniem do spisu , nie mają absolutnie nic do powiedzenia.

Jogurt, jeżeli poszukiwania nie dają rezultatów , może wybierz sie do Excaliburów. Popytaj rzeregowych członków ( ale nie dowódstwo ), może będą cos wiedzieć o innych bractwach działających w okolicy.
smiley
7833600 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Szukam bractwa (Płock, okres byle jaki)
^AdminIsAway
Administrator

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/02/2010 15:23
Znam chłopaków z Plocka z Excalibura. To że w przeszłości mieli zatarg z kilkoma osobami to nie oznacza że wszystko jest takie same jak dawniej. Naprawdę świetna ekipa.

Poza tym jak wygląda w bractwie najlepiej sie przekonać samemu, wstępujesz do nowicjatu. Jeśli Ci pasuje, zostajesz, jeśli nie nikt Ciebie nie trzyma. Nie wierz w plotki i gadanie bo nigdy nie wiadomo kto za nimi stoi.


Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani

In gladio veritas!

Edytowane przez ^AdminIsAway dnia 20/02/2010 15:27
7059175 http://republika.pl/igorzeler Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Szukam bractwa (Płock, okres byle jaki)
SzalonyJogurt
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 20/02/2010 16:04
Bardzo dziękuję Wam za pomoc. Chyba zdecyduję się na Excalibur. Poza tym to dziwię się, że w tak bogatym pod względem historycznym mieście jak Płock jest tak mało bractw rycerskich.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Szukam bractwa (Płock, okres byle jaki)
vadeer7
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 10/03/2010 08:26
SzalonyJogurt - zapraszam na priv. Akurat tak się składa, że ja jestem z Płocka i bawię się w rycerstwo już kilka lat. Tak bawimy się również z Excalliburem, ale teraz tak naprawdę bawimy się z każdym smiley.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Szukam bractwa (Płock, okres byle jaki)
SzalonyJogurt
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 11/03/2010 15:58
Jak powiedziałem, tak też zrobiłem czyli przeszedłem się do płockiego Excalibura. Muszę powiedzieć, że Death-wish miał całkowitą rację, to naprawdę świetna ekipa, ludzie jak najbardziej w porządku, a te złe opinie można śmiało między bajki włożyć.

vadeer, przepraszam, że się nie odzywałem ale przez pewien czas nie miałem dostępu do internetu. Bardzo dziękuję za zaproszenie ale już zdecydowałem, że zostanę w Excaliburze. Naprawdę mi się tam podoba i nie chciałbym odchodzić. Oczywiście jeżeli obydwaj nie mówimy o tym samym bractwie, bo w Twoim opisie kilka rzeczy lekko na to wskazuje.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Szukam bractwa (Płock, okres byle jaki)
Michalek1596
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 30/11/2010 21:18
Mam pytanie. Czy wiecie czy jest bractwo w rzeszowie zajmujące się XII-XII wiekiem. Dokładniej chodzi mi o Templariuszy. Albo coś obok rzeszowa. Mam 15lat. Trzeba coś wiedzieć z historii? miec jakies zdolnosci fizyczne? czy moze trzeba ukonczyc 18lat? A czy kolczuga,miecz,hełm i i rękawice wystarczą do udziału w turnieju? pomijam przeszywnice i tego typu rzeczy


Jeśli walczysz do znaczy że nie przegrałeś.!
pisz priv Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Szukam bractwa (Płock, okres byle jaki)
Adrian
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/12/2010 14:06
Zakon Rycerzy Boju Dnia Ostatniego (oddział w Rzeszowie)

Polecam ich. Ładna rekonstrukcja, są na terenie całej Polski, zajmują się zarówno okresem okołogrunwaldzkim jak i ciebie interesującym.

Reszta na:
http://www.freha.pl/index.php?showtopic=22475&pid=290780&st=0&#entry290780

Pozdrawiam!


"Experto credite" - Ufaj doświadczonym.
Adrian Łuczak z Zastępu Rycerskiego Zamku Jaschnitz
7525313 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Szukam bractwa (Płock, okres byle jaki)
Michalek1596
Użytkownik

Avatar Użytkownika
Dodane dnia 02/12/2010 16:00
Dzieki Adrian. A moze wiesz od ilu lat?? No i czy trzeba cos miec...tzn. hełm kolczuge mieczi i takie tamsmiley POZDRAWIAM


Jeśli walczysz do znaczy że nie przegrałeś.!
pisz priv Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

36948093 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion and eXtreme Fusion © 2005
Strona Główna ¦ Forum ¦ Artykuły ¦ Galeria ¦ Gazeta Rycerska ¦ Spis ¦ Chwarszczany
Odkrywca ¦ Księgarnia Rycerska